İzlenesi Diziler-Tavsiyeler-Nedenler

'Konu Dışı' bölümünde DefinitioN tarafından 17 Mart 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.495
    Hayır bizimkiler gibi uzadıkça uzayan,bir bölümü 120 dakika süren filmsiler gibi değil halis diziler.Hangilerini izliyorsunuz?

Ben izleyecek film kalmayınca Amerikan dizi sektörüne el attım.(Malum anca onlar bulunabiliyor)

Spartacus maalesef her ortamda izlenmeye müsait olmadığından underground kalmaya mahkum ama kişisel favorim.Takip edilirliği üst düzeyde.Kan filan beni açmaz diyenler uzak dursun.Yok ben testesteron hormonumu faaliyete geçirmek istiyorum diyenler daha erkeğini bulamaz. :ok

Walking Dead şimdilerde bağımlılık yapan bir başka favorim.Tesadüf mü bilmem ama bunda da bolca kan var.Son izlediğim 30-40 :b filmden çoğunun uzakdoğu filmleri olmasının bilinçaltımı esir almasının etkisi de olabilir tabii.(Nasıl bir cümle bu yaa ;D)

İki dizi de ortalama 40 dakika bölüm süresiyle rahat izlenediliyor,sıkmıyor ve kendini takip ettiriyor.Ayrıca sezonda ortalama 12 bölüm var.Bir sezonu 1-2 günde izlemek mümkün.(Bizim dizileri günde 3-5 bölüm izleyebilecek var mı içinizde :c)

Konuya yazan arkadaşlar neden izlediklerini ve neden tavsiye ettiklerini yazarlarsa daha faydalı olur.Ezbere gitmemiş oluruz.

Sıradaki adaylarım:

Sherlock
    Sons of Anarchy
    Boardwalk Empire
    Deadwood
    Justified

İçlerinden izledikleriniz var mı?Hangisinden başlayayım?Ve sizin favorileriniz hangi diziler.Neden?

http://www.imdb.com/list/SXhwCPDSI_c/?ref_=tt_rls_1

2. Wylowind

Wylowind Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Hell on wheels'ın ilk sezonunu izledim çok sürükleyiciydi tavsiye ederim. Ayrıca Shameless'ı da tek geçerim :yourock

3. Kuzey

Kuzey WAV

Beğenileri:
    31
    1. Sherlock Gördüğüm en başarılı mini dizilerden biri, kim başlattıysam bana soruyor sürekli 3. sezon ne zaman diye :angel:
    2. Doctor Who ( yeni seri ) Bir ömür sıkılmadan izlerim
    3. Burn Notice Miami, Plajlar, Ajanlar, CIA, Silahlar, bol bol güneş mis gibi. Bir Michael Westen var, Westen'dan içerü!
    4. House . (nokta) :evl
    5. Two and a Half Man ( eski seri Charlie Sheen'li olan )
    5. Fraiser Gelmiş geçmiş en başarılı Sit-com'lardan biri

4. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    865
    Lost çok bozdu zaten

5. Fresk

Fresk FLAC

Beğenileri:
    3
    [quote author=George Szell link=topic=6373.msg88316#msg88316 date=1363527033]
    The Wire hayatımda izlediğim en güzel diziydi.

Mini dizi olarak Angels in America'yı çok sevmiştim
    [/quote]Benim de bir numaram Wire. Aylarca altyazı beklemiştim piyasa dizilerden sıra gelmedi çevirmeye sanırım :bu

6. pastnova

pastnova FLAC

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle modern family izleyin izlettirin.

Vaktiniz varsa seinfeld 2. Basladim 9 sezon..

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. metinnitem1

metinnitem1 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
  8. fastfalcon

fastfalcon MP3

Beğenileri:
    125
    1) Prison Break :ok
    2) 24
    3) House M.D. :ok
    4) Fringe
    5) Person Of Interest
    6) Heroes

9. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    221
    The OZ. :shh
    prison break

bu kadar yeter :ok

10. Typhoon

Typhoon FLAC

Beğenileri:
    6
    Yazılanlardan bazılarını bende sevmiştim. Ben normalde dizileri hiç sevmem, izlemem.

Six feet under. Bu diziye uyuz olmama rağmen izledim. Belki ilgisini çeker birinin. İki yabancı dizi daha vardı birçok bölümünü izlemiştim ama isimlerini hatırlayamadım.

Neden Türk dizileri yazan yok? İkinci bahar, ekmek teknesi, leyla ile mecnun, bir kadın bir erkek. Diğerleri aklıma gelmedi bunlar güzeldi.

11. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.495
    Aslında geçmişte yapılmış harika Türk dizileri de var.Aklıma ilk gelen efsane Bizimkiler ve Süper Baba.Ama hem bütün bölümleri bulup izlemek zor hemde çok uzun sürüyorlar.

Mesela Ezel.Değeri anlaşılamamış bir dizidir bence.Bu sebeple 2 sezon sürdü ama o bile 100-120 dakikalık bölüm süreleriyle toplu olarak izlenmesi zor bir yapım.Popüler olanlardan gidelim.Kurtlar Vadisi serisi.10 sezondur yayında ve sezon başı 40-45 bölüm.Nasıl izleyeceksin?

ABD'de ise 13 bölümlük sezonlar ve 40 dakikalık süreleriyle içi dolu ve sürükleyici diziler yapıyorlar.Az olsun öz olsun diyor adamlar.Hatta çoğunlukla tadı damağında kalıyor.İşin sırrı bu.

12. coolblue

coolblue WAV

Beğenileri:
    508
    Kısa dizilerden
    (1) The following . 15 bölümlük -
    (2) missing 10 bolumdu galiba - bir kaçırma kovalamaca dizisi, film kıvamında oldukça sürükleyici.
    (3) awake - 13 bolum - ailece trafik kazası sonrasında oğlunu yada karısını kaybeden ,2 yaşam arasında kalan polisin hikayesi.

diğerleri :
    1) Prison Break ( efsane dizi )
    2) Fringe
    3) Grimm
    4) Person Of Interest
    5) Heroes ( tam final yapamadan yarıda kalmıştı )
    6) suits
    7) the firm
    8 ) elementary
    9) once upon a time
    10) leverage
    11) revolution
    12) arrow

şimdilik takip edebildiklerim bunlar ;D

13. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    American Horror Story: 2. sezon bitti 3. sezon bu yılın ekim ayında falan gelecek. Her sezon farklı bir konu işleniyor. Son yıllarda yapılan korku-gerilim filmlerinin %95'ine taş çıkartır. Sezonlar 12-13 bölümlük.
    (Ekleme: 1. sezon hayaletli ev, 2. sezon akıl hastanesi gibi konuları içine çok farklı şeyler katarak da işlemişti. Dün 3. sezonun adının American Horror Story: Coven olacağı açıklanmış. Coven cadılar meclisi anlamına geliyor.)

Doctor Who: İyi bir bilimkurgu dizisi olmasının yanında duygusal ve eğlenceli.

House M.D.: Bunun için söylenecek laf yok.

Friends: Çekildiği dönemin ötesinde bir komedi dizisi. Dizideki espriler hâlâ size kahkaha attırabiliyor.

Supernatural: İlk 5 sezonu epik derecede iyiyken normal hikayenin bitmesi ama yapımcıların reyting uğruna seriyi devam ettirme istekleri üzerine ilk senaristlerin bizim senaryomuz bitti diyerek ayrılmasıyla ortalama bir fantastik diziye dönüştü ama karakterler hâlâ sevdiğimiz karakterler. 8. sezon son olacak deniyordu ama 9. sezon onayını da aldı. Bakalım daha ne kadar gidecek.

14. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.588
    Black Mirror ; 3 bölümden oluşuyor tavsiye ederim :ok

15. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    495
    3 bölüm daha çekildi 6 bölüm oldu en son. İlk 3 bölüm güzeldi. Sonra çekilenleri pek beğenmedim ben.

16. Typhoon

Typhoon FLAC

Beğenileri:
    6
    Evet çok uzun diziler yapıyorlar. Birileri dizi sektörünü adam etse iyi olacak. Süper baba'yı bende severdim. :) Hatırlayamadığım dizi çok aslında ama takip etmediğim için pek tavsiye veremiyorum. Aslında dizi sayılmaz ama Bir Demet Tiyatro harikaydı. Yedi numara, yeditepe istanbul, gülbeyaz bunlarda güzeldi. Çok güzel diziler vardı aslında ya.

17. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    İzlediğim en iyi komedi dizileri:
    Arrested Development
    Bored to Death (Komedi-Gizem) Zach Galifianakis, Ted Danson ve Jason Schwartzman var.
    Californication (Komedi-Dram) Son sezonlarda biraz bozuyor ama olsun.
    Futurama, South Park
    It's Always Sunny in Philadelphia
    Monty Python's Flying Circus (And now for something completely different :deli)
    Scrubs
    The Office (Steve Carell'lı sezonlar)
    The IT Crowd (Geek/Nerd işi komedi)
    The Flight of the Conchords (Müzikal/komedi)
    Friends
    Coupling (Hafif bel altı, ilişkiler üzerine)

Farklı türlerden de:
    American Horror Story
    Breaking Bad
    Cowboy Bebop
    Entourage
    Suits

18. corvus

corvus MP3

Beğenileri:
    2
    oz
    breaking bad
    coupling
    dexter

19. semih

semih MP3

Beğenileri:
    59
    Carnivale 2 sezon konu bir yere bağlanmıyor ama tavsiye ederim.

20. axcea11

axcea11 MP3

Beğenileri:
    16
    Vikings, hem yeni dizi daha 3. bölümde tavsiye ederim git gide güzelleşecek gibi :)

Sayfayı Paylaş