Amazon'dan Türkiye'ye Sipariş Vermek?

'Genel Tartışma' bölümünde Xonar tarafından 10 Şubat 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Xonar

Xonar Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar ve üstadlar,

$100 - $150 segmentinde kulaklık almayı planlıyorum yakın zamanda ancak haliyle bu segmentteki kulaklıklar ülkemizde kafadan 1.5 kat daha pahalı. Bende amazondan getirtmeyi düşündüm. Ekşisözlükte konuştuğum bir yazar arkadaş ciddi derecede kargo parası çıkabileceğini söyledi.

Bugüne kadar amazondan alışveriş yapmış olanlar bu konuda yardımcı olabilir mi? En uygun nasıl temin edebilirim alacağım ürünü? Veya amazona rakip, daha uygun gönderi seçenekleri olan yerler önerebilecek misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
  2. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    2
    Amazon TR'ye bildiğim kadayla elektronik gönderimi yapmıyor.
  3. zamlamammaz

zamlamammaz MP3

Beğenileri:
    0
    bunu ben de çok merak ediyorum. warehousedeals yani ikinci el ürünleri türkiye'ye göndermiyorlar ama sıfır elektronik ürünleri gönderiyorlar bsanırım. yani checkout yaparken adres olarak türkiye'yi kabul ediyor(warehousedeals aksine) ama "free shipping" mevzusu türkiye için geçerli mi bilemiyorum.
  4. Oronra

Oronra FLAC

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    2
    Amazon direk stoğundan gönderi yapmoyor belki ama.. yan tedarikçileri vasıtasıyla gönderi yaptığı ürünler var.
    En garanti yolu amazon.com a üye olun sonra sanal bir kredi kartı bilgisi girip ürünü alıyormuş gibi sepete ekleyin. İlerleyen aşamalarda eğer türkiyeye gönderi yapmıyorsa uyarı verecektir zaten.
    Gönderi yapıyorsada kargo ücretini yazar. Muhtemelen 50-55 dolar civarlarında bir kargosu olabiliyor kulaklıkların.

Yakın zamandaki gözlemlerim bu yönde.
  5. kramer

kramer Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    amazon kendi stoğundan da türkiye'ye gönderim yapmaya başladı ama her ürün için değil.
    şimdi hatırlamadığım başka bir forumda amazondan 300$ lık oyun konsolu siparişi verdiğini, paketin gümrüğe takıldığını ama kargo görevlilerinin "gümrük ücretlerini amazon ödemiş" dediğini ve paketin hemen gümrükten geçtiğini iddia eden bir şahıs vardı.
    bunun üzerine çok konuşuldu ama sonuç yada kanıt alınamadı.
    amazon, sitesinde üstüne basa basa uluslararası gönderimlerde hiçbir vergiyi ödemeyeceğini ve tüm sorumluluğun alıcıda olduğunu söylüyor.

kendi somut deneyimime gelirsek: cd/vinyl/kitap 3 gün gibi bir sürede elinizde olabiliyor ve adedi abartmadıysanız gümrük sıkıntısı olmuyor.
  6. besir66

besir66 FLAC

Beğenileri:
    5
    İnceleme:
    4
    @kramer; peki kargo ücreti ne kadar ödediniz bir kitap paketi için.
  7. Kuzey

Kuzey WAV

Beğenileri:
    10
    İnceleme:
    6
    Amazon.co.uk'tan ben de alışveriş yapıyordum genelde. Elektronik ürünlerin kesinlikle gönderilmediğini söylediler. Kitap paketlerine 3-4 pound alıyorlardı. Nerdeyse yurtiçi kargo fiyatına. Ama 2 haftada falan geliyor. Ama son 6-7 aydır durum değiştiyse bilmem. :)
  8. Oronra

Oronra FLAC

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    2
    Amazonda Türkiyeye gönderim yapılmadığı ürünlerde bunu kırmızı koca yazılarla söylüyor alışveriş sırasında.
    Yani ürünü sepete ekleyip devam edin, ilerleyen aşamalarda seçtiğiniz ürünün Türkiyeye gönderilip gönderilmediğini görün.

Ben geçen hafta bir kulaklık için yaptım aynısını, ürünü 55 dolar kargo masrafıyla göndericeğini söyledi. Sonradan vazgeçtim.
  9. E2

E2 MP3

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    1
    Deneyip yolladığını gördüğüm kulaklık/cihazlar .

Ultimate Ears Tf 10
    PlayStation 3 160GB
    Ipod Touch 4g 8gb Siyah
    Westone 4 by BESTSELLER21
  10. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    93
    İnceleme:
    15
    w4 mü alsam bi tane acaba
  11. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    60
    İnceleme:
    39
    İsim:
    Hasan
    :deli

12. kramer

kramer Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    12$ ödemiştim kitap siparişim için. USPS First Class Airmail gibi bir servisti yanılmıyorsam.
  13. Xonar

Xonar Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese yanıtları için teşekkür ederim.

Anlaşıldığı üzere gönderiliyor, gönderilmeyenler de belirtiliyor zaten. Sanal kart yaratıp, gerekli limit yüklenip siparişe geçmek en mantıklısı.

$50-55 gibi kargo masrafı ödeyince pek bir esprisi kalmıyor zaten $100-150 bütçeli bir kulaklığın :)

Sayfayı Paylaş