Apple Airpods İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde Zenetic tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Zenetic

Zenetic FLAC

Beğenileri:
    360
    Apple'ın kablosuz kulaklık olarak ürettiği kablolu modeli olan earpods'un airpods halini anlatmaya çalışacağım.

ürün kutudan çıktığı gibi elinizde kaybolan minnacık aman bir yerde unuturum korkusuyla fermuarlı cebinizde taşımak isteyeceğiniz şarj kutusu içinde geliyor.
    şarj kutusundan manyetik olarak sabitlenen 2 adet airpods çıkıyor.bunlar kabloludaki gibi sağ ve sol olarak konumlandırılıyor.daha önceden bluetooth üzerinden cihazı tanıttıysanız kapağı açar açmaz bağlanıyor.şarj kutusunun ve airpodsların şarj yüzdelerini ayrı ayrı görebiliyorsunuz.

ses kalitesi
    dürüst olmam gerekirse boyundan beklenmeyecek bir performansı var.sesi elimde bulunan çoğu bluetooth kulaklıktan çok daha dengeli ve karakterli.tabiki bu ürünün bir burn-in süreci olduğunu unutmayın yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve son 1aylık süreçte tam anlamıyla karakterini buldu diyebilirim.aldığım ilk hafta hayal kırıklığım diye bahsederken şu anda kullandığım tek cihaz diyebilirim. ürünün ses seviyesi kablosuz kulaküstü modellerden hatta kabloyla kullanımdaki earpodslardan daha yüksek.asla distorsiyon yok. ses şiddeti arttıkça bozulan bir frekans yok.
    basslarda earpodslarla kıyas yapmak gerekirse neredeyse benzerlik yok baslarda daha tatminkar daha dolu-dolu ve ses seviyesi arttıkça herhangi bir bozulma olmadan kısık sesteki oranla beraber artan bir seviyede. dinlesiğimden değil meraktan birkaç elektro müzik dinlediğimde ses seviyesinden gözümde basınç hissetmiştim
    midlerde pek iyidir kötüdür diyemem eksikliği çok farkedilmiyor zaten yüksek bas ve yüksek tizden arada kaynayıp gidiyor

tizler mükemmele yakın parlama yok tatlı ve yerinde

genel olarak apple böyle bir ürünü bilinçli olarak değilde şansa yapmış gibi ürünün telefon görüşme kalitesi gayet iyi sadece şarkı değiştirmek için ses açıp azaltmak için tuş olmaması kötü cepten yine telefon çıkıyor.şarj süreside cidden tatmin edici 3-4 günde bir şarj ediyorum vaat ettiği şarj süresinin üzerinde şu anki performansı.eğlenceli kısımlarından biriside birini siz dinlerken diğerini kız arkadaşınıza dinletebiliyorsunuz bu da güzel bir özellik
    benim ilk defa fiyatını haketti dediğim bir cihaz bu boyutlara bu performans gayet iyi

Son düzenleme: 18 Mayıs 2017
    mfya, Feelblue, furkan kocyigit ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    221
    Selamlar airpods kulaklıgimi sattım ama yine almak istiyorum, kafamda buna benzer eş zamanlarda çıkmış bluettot lar var.jabra 'nın bose un samsung un icon x in sony nin modellerini deneyen kullanan arkadaşlar var mıdır.
    Bu arada airpods ları samsung ile kullanmayı düşünüyorum ama çıldırtır diye korkuyorum.

Bu arada arkadaş güzel bir inceleme yazmış ama yorumsuz kalmış ellerine kulaklarına sağlık:)

Zenetic bunu beğendi.
  3. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    106
    Hocam bragi dash de var bir ona da bakın :) birazda ben kafanızı karıştırayım.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    221
    Hmm iyi biseye benziyor hocam belki bu sefer olmasa da öteki partide alabilirim:) ikinci ele filan düşsün.

akaelos bunu beğendi.
  5. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    511
    Marka takıntısı bizde de var maalesef. İncelemeye göre hakikaten güzel kulaklık fakat ben dahil kimse ilgi göstermemiş :)

Elinize sağlık hocam önyargılarımı yıkacak nitelikte bir inceleme olmuş.

6. Zenetic

Zenetic FLAC

Beğenileri:
    360
    Not: Üst seviye ekipmanların inceleme ve özellikleri hakkında bilgi paylaşımı yapılan bu forumda Airpods asla odyofil ekipmanı klasında değildir.
    Kendi boyut ve kolay kullanım senaryosunda başarılı sayılacabilecek bir üründür.
    Çarşıya-pazara, geziye-takılmaya sokağa çıkarken hızlı ve kolay kullanım yapabilecek kablosuz kullanım sunabilen farklı kategoride bir üründür.
    Bazı cihazların boyut-kullanım amacına göre yapılan yorumlarına dikkat çekmek isterim.
    Burada 899₺ fiyat ile satılan Airpods günlük kullanımda pratik, kolay kullanımı dışında 899₺' ye alınabilecek en iyi ürün kesinlikle değildir.
    Burada fiyata çok küçük bir yapı içinde bize sunduklarının ödüllendirmesi olarak bakılmalı.
    Yoksa 899₺'yi böyle bir cihaza vermek, seste kalite-mükemmellik peşinde olanların tercih edeceği birşey değildir.

Saygılarımla...

refuserQ, akaelos, Pax ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.887
    Kablosuz demişken; Wireless In-Ear arayan arkadaşlar V-Moda Forza Metallo Wireless bakabilirler bu arada.

refuserQ, akaelos ve Zenetic bunu beğendi.
  8. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    221
    Airpods ları hem ses kalitesi çok hoşuma gitti hem de direk kulak ici gibi değil yarıda kalıyor sorun oluşturmuyor.
    Ne zaman çok fazla iem kullansam uzun süre ağrı yapıyor yikatmaya gidiyorum kulakları.
    Sanırım yine airpods alırım. Ama aklımdaki en büyük sorun android le çok sıkıntı olur mu

9. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    106

Adam telefon için bluetooth kulakları incelemiş apple da yapabildiklerini tam yapamıyorsun ama müzik dinleyeceksen normal bir bluetooth kulaklık gibi çalışıyor yani bir sıkıntısı olmaz bence

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ ve sertac bunu beğendi.
  10. returnity

returnity MP3

Beğenileri:
    54
    Bir arkadasimda denedim ve Zenetic'e katiliyorum, bence de pratiklik yonunden cok ust seviye olsa da bu kadar yuksek fiyata sahip bir urunun biraz daha iyi bir ses kalitesine sahip olmasi gerekmez mi?

Ayrica ses kalitesi ne kadar iyi olursa olsun sonucta bir earbud oldugu ve izolasyonun da oldukca kisitli olacagindan ses kalitesinin tepetaklak olacagi unutulmamali kanimca.

Bilemiyorum, bunlar benim onyargim da olabilir tabi ama 15 sene onceki ilk IEM deneyimimden bu yana iphone earbudlari ile ara ara denemeler disinda earbud kullanmadim. Belki de "earbud teknolojisi uzaya cikti, bos bos konusma" diyeniniz olacaktir, saygi duyarim :)

Sayfayı Paylaş