Auglamour R8

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde DavulcuEfendi tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. DavulcuEfendi

DavulcuEfendi Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    İlk incelememdir. 12 yıldır davul çaldığım için teknik olarak olmasa bile kulak olarak deneyimim var. Çok fazla konser, mekan ve farklı akustik düzenlemeli ortamlarda sahne aldım. Hata - kusur - eksikler affola.

Kulaklığı 3 ay önce aliexpress'ten 102₺ fiyata aldım 1 ayda geldi. Gayet kaliteli bir ambalajı var. Sert plastikten yapılmış ufak bir kutudan 3 adet farklı slikon ve 1 (sarı) foam başlık çıkıyor. Bu plastik kutuyu kulaklığı taşımak için yapmışlar sanırım. Fakat pek kullanışlı olduğunu söylenemez. Auglamour fiyatının çok çok üzerinde bir ürün yapmış bunu plastik kutunun içine koydukları kauçuk-sünger karışımı pedlerden anlayabiliyorsunuz. Hele ki içeriğe dahil olarak gelen metal AG logosu size özel hissettiriyor.
    Auglamour'un R8 modeli metal kasaya sahip olmasına rağmen son derece ergonomik bir kulaklık. Shure Se315'te yaşadığım "kulak kepçesindeki gereksiz hacim kaplaması" durumunu hiç yaşamadım. Bu kulaklığı alacakların bilmesi gereken bir durum şudur; Black - Gold - Silver olmak üzere 3 çeşit rengi var. Black ve Silver modeli karışmayan (örgü) kablo ile gönderiliyor. Fakat Gold modelinde kablo içerden spiral dışardan düz (!)

Ses:

Tek dinamik sürücüyle üretilen kulaklığın tizleri çok çok iyi. Aynı şeyi mid'ler konusunda söyleyemeyiz. Midler rahatsız etmiyor, çok gövdeli gelip kulağınıza çivi gibi vurmuyor ama bazen de geri planda kalır gibi oluyor. Bas'ları ise gayet yumuşak ve lezzetli. Vokal-keman-gitar-piyano-synth tarzı sesleri perdelemiyor. Davul kick'lerindeki "cup" sesi (algıda seçicilikten ötürü de olabilir) anlaşılır duyuluyor ve keyif veriyor. Dubstep tarzı müziklerde ise Baslar yeterli olsa da Tizler kulağınıza çok "thin" (ince) gelebilir. Açıklamayı davul zillerinden yola çıkarak örneklendirecek olursak; "Medium Thin Crash" zilini "Thin Crash" olarak duyabilirsiniz. Bu sorunu sağlam bir EQ ayarlaması ile büyük ölçüde çözebiliyoruz. (İki zil ve sesleri arasındaki farkı anlamak için Youtube'a Agean Cymbals yazarak benim de Endorser'i olduğum zilleri dinleyebilir, fikir edinebilirsiniz).
    R8'de kesinlikle "boğuk" denilebilecek bir ses yok. Özellikle vokal hiç mi hiç rahatsız etmiyor. Asala gibi full nağme ve vokal dolu arabik şarkılarda da denedim hiç huzursuzluk vermedi. Hatta Sezen Aksu'nun şarkılarında iki mega dudağın arasındaki tükürükcük pıçırtılarını dahi duydum. Sanki Hybrid sürücü varmış gibi net tizlere sahip. Genel özelliklerini sıralayacak olursak;

Kablo: 1.2m
    Duyarlılık: 108dB
    Freq: 20hz-22000kHz
    Jack: 3.5mm "L" tipi
    Soket: İğne "Pin" tipi
    Direnç: 16Ω

-eksiklerimi düzeltiniz-

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Chaturanga, fosther, bora şahin ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.695
    Kısa ve öz bir inceleme olmuş elinize sağlık . Bir suredir takipteyim bu kulakligi ama almak kısmet olmadı.

DavulcuEfendi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.922
    inceleme için teşekkürler.

başka kullandığınız bir kulaklık varsa onunla karşılaştırabilirseniz daha iyi olur. baslar güzel ama neye göre :)

4. DavulcuEfendi

DavulcuEfendi Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    İlk incelemem demiştim :)
    Genel ses düzeyine göre baslar güzel anlamında söyledim. Mix ve Mastering düzenlemesi yaparken Focal Solo 6 referans monitörlerimden aldığım sese göre güzel olarak nitelendirdin. Bu nitelendirmemin nicelik kazanması için kulaklığı kullanman gerek. Sony Xb-50ap nin 10/7 oranında basları. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mattiadestro bunu beğendi.
  5. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.922
    hocam eksik yönlerini yazın demişsiniz ondan yazdım :) benim yazdığım ilk incelemeye göre çok daha üstün.

kulaklık karşılaştırmasını şundan diyorum, xb50 ayarında çalıyorsa, gider xb50 incelemesi okurum, onun başka kulaklıklara karşı nasıl olduğuna bakarım. belki oradan benim kullandığım bir kulaklıkla karşılaştırması vardır, akıl yürütme imkanı olur. yoksa sizi kırmak gibi bir amacım yok.

6. DavulcuEfendi

DavulcuEfendi Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Yok dostum rahat ol ben müzisyen insanım kırmak kırılmak doğama aykırı :)

7. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.376
    @DavulcuEfendi,

Incelemenizi Auglamour rx1'i seven birisi olarak ilgiyle okudum. Elinize saglik, tesekkur ederim.
    Auglamour firmasi rx1 ile hepimizi sasirtmisti. Rx1'in de tizleri iyiydi,r8'in eminim daha iyidir.
    Bende alma hissi uyandirdi R8, hem Auglamour'dan hem de bu incelemeden dolayi.

8. DavulcuEfendi

DavulcuEfendi Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Gerçekten F/P harikası. O kadar ki; Shure Se315'imi kardeşime verdim artık kullanmıyorum. Volume olarak Se315 kadar yüksek değil ama 120 küsür dB ses önemli değil mühim olan sesin kalitesi. Se315 bana aşırı gürültülü, sert basları olan, midleri kulak zarımı yırtan bir kulaklık gibi geliyordu 20 dakika dinlesem başım ağrıyordu ve 100₺ R8 için gerçekten düşük bir fiyat diye düşünüyorum.

9. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    715
    Gayet güzel bir inceleme olmuş. Hele ki ilk inceleme için. Tebrikler.

10. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.376
    Shure 215-315 iemleri biraz oyledir hocam; hizli kayitlarda tizler geriye duser ve camurlasma baslar. Katiliyorum.Evet midleri cok sogukta olsa akustik kayitlarda guzeldir Fakat her turede gitmiyorlar genelde.
    R8'e simdi baktim, 33 dolarlara kadar dusmus hocam.
    Bu fiyata hic kacmaz.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özen, refuserQ, DavulcuEfendi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.695
  12. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.229
    Elinize sağlık ilk inceleme için oldukça iyi. Benim de merak ettiğim bir kulaklıktı. Tam Ahmet hocalık bi ürün gibi gözüküyor :D:D

13. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog WAV

Beğenileri:
    1.816
    Elinize sağlık, faydalı bir inceleme..:ok

12 yılını zillerin önünde geçirmiş birisinin "tizleri çok çok iyi" demesi gerçekten önemli bir referans. İem'lere hiç ilgim olmadığı halde ben bile merak ettim kulaklığı.

DavulcuEfendi ve karanehir35 bunu beğendi.
  14. m.levent

m.levent Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    davulcu efendim verdiğiniz bilgiler için teşekürler bende bikaç bişey soracağım. kulaklığın sahnesi hakkında ne dersiniz ön plandamı yoksa genişmi? birde kulaklığın tizlerde bu kadar iyi oluşu metal türevlerinde riflerin kulak tırmalaması gibi olumsuz etkisi olurmu acaba?

15. DavulcuEfendi

DavulcuEfendi Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    İyi bir volume ve bass değerine sahip değil açıkcası. Ama şunu söyleyebilirim ki gerçekten çok temiz tizleri ve tatlı/yumuşak bass’ları var. Kablo sağlamlığı da cabası. Genel olarak bu fiyatlara alınası kalitede bir kulaklık. Zaten kasası komple ağır metal. Kulakta bir ağırlık oluşturmuyor ve kaliteli bir hissiyat veriyor. Kulaklığım bağlantı noktaları çivi (pimli) yapılmış. Cuk diye oturuyor. Hiç bir şekilde çıkma/kopma/yamulma yaşamadım. Tavsiye ederim. Müzikli günler.

Sayfayı Paylaş