beats solo 3 incelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde Zenetic tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    655
    beats solo 3 , solo 2 wireless den sonra edindiğim kablosuz kulaklık hakkında anladığım-anlatabildiğim kadar karşılaştırmalı bir inceleme yapacağım

olaya şöyle başlamak gerekiyor eğer belli bir miktar bütçeniz var kullanımı kolay ve orta seviye bir kulaklığım olsun birazcık basshead olsun apple ürünleriyle sorunsuz bağlansın diyorsanız bakılabilecek bir ürün
    çoğu orta üst yaşta audiophile amcaların kullananlara "şımarık ,zengin züppesi gibi görünüyorlar, müzikten ne alarki "gibi söylemleriyle eleştirilmiş bir kulaklık bana göre. ancak kulaklarınıza temas edip uzun zaman dinleyince asıl etkilemek istenen kitlenin çok detaylı araştırma yapmamış insanlara en iyisi bu kıvamında bir dayatması var ki en komiği budur.alan insanlarda o kadar para saydık iyi tabi denilmesini istediğinden çok fazla kişi kötü yorum yapamamakta

iphone cihazlarınızla en az 10.3 ios sürümüyle sorunsuz çalışıyor ve tuşa bastığını anda bağlanıyor

malzeme olarak kulaklığın 2mm daha derinliği artmış kumpasla ölçmeden asla anlaşılmaz bir fark geri kalan tüm şase aynı solo 2 lerle

batarya süresi beni en çok etkileyen kısmı oldu 40 saat kadar saymasamda eskisine göre 2 kattan fazla daha uzun müzik dinleyebiliyoruz

mikrofon geliştirilmiş solo2 deki bağırmanıza ya da sesin gelmiyo hacı nerdesin sen gibi bir tepki almıyorsunuz artık

w1 çip ile kabin içinde küçültülen yapıya batarya sığdırmak yerine akustik değişim ya da sürücü eklentilerine gidilebilirdi ama maalesef olmamış keşke 40mm sürücüler büyüse ya da akustik olarak yapısı değişseydi pil sürelerinden daha çok alkış alabilirdi bana göre

ses kalitesi
    eski solo2 lere göre ses düzeyi bir tık azalmış vurgular artmış daha çok tiz daha çok bas gibi. solo2 de ses daha yüksek geliyor solo3 henüz 1 aydır bende ve biraz sürücüler pişerse olurda aynı olursa diye kesin birşey yazamadım belki olur
    basslar herzamanki gibi tatlı yüze tebessüm verdiren gereksizlikte parçadan parçaya değişiyor tabiki
    en can alıcı nokta ise solo2 lerdeki 256kbit/s oranı sanki geliştirilmiş çünkü berraklık farkı kesinlikle var ve eq ayarına çok daha odaklı kesin cevaplar veriyor
    midlere diyecek pek yok saklı gizli siz dokunmadan asla duyulmayacak gibi
    tizleri beğendiğimi itiraf etmeliyim keskin net berrak
    genel olarak distorsiyon hissi eq ayarında 30-62 hz lik kısmı tavan yapmadığınız sürece kulakta kalan bir bozulma yok
    telefon görüşmeleri daha net ve yüksek sesli
    genel olarak daha çok bass kökenli electro r&b hip-hop falan dinliyorsanız dans ettirecek gibi
    rock metal idare eder
    jazz blues akustik pek sahnesi olmadığı için iyi değil
    toparlarsak yine 1300lira civarı etmeyecek belki aynı fiyata nal toplatacak modeller olmasına karşın çokta çöp değil gideri var en azından solo2 ye göre çok daha iyi studio gibi karaktersiz değil belkide beats in en tercih edilecek modelidir
    alırken de çok farklı birşey beklemeyin sonuçta beats ve hitap ettiği topluluk belli

umarım yararlı olmuştur
    saygılarımla

sserkogss, Dr. Boom ve refuserQ bunu beğendi.
  2. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    389
    Hocam dediğiniz gibi insanlar çok para verip aldığı şeylerin kötü olmasını kabullenemezler. Haliyle hayatında ilk kez kulaklık alıp "abi bits bu efsane ses veriyor bum bum" tarzı değerlendirmelere de rastlamak oldukça mümkün. Ama incelemeniz bunun aksine açık sözlülük ve dürüstlükle yazılmış. Bu yüzden sizi tebrik etmek istiyorum. :)

sserkogss bunu beğendi.
  3. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    655
    iş kablosuza dönünce çok fazla iyi model yok marka isim yapmışsa prim yapıyor şu anda pratiklik dışında tercih edilmemeli günümüz bluetooth kulaklıkları bende inadına bulana kadar alıyorun

4. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    389
    Ses kalitesi - pratiklik dengesini yakalamak hayli zor gözüküyor hocam. :)

5. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    655
    şu an oranlara göre hareket edersek aipods gayet başarılı ilk defa beğendiğim bir bluetooth kulaklık sanırım kendimce bir incelemesini yapmıştım inanın beatsten daha kaliteli sesi istanbul içinde buluşma falan olursa deneyşn isterim acaba sadece ben mi etkilendim diye

refuserQ bunu beğendi.
  6. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    389
    Hocam denemek isterdim ama İstanbul'da değilim maalesef. Kablolu airpods'u dinlediniz mi. Ne kadar fark var?

7. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    655
    iphone 7plus kullanıyorum şu an earpods ile airpods arasında dağlar fark var ancak 3 ay gibi bir burn-in geçirmesi gerekti bu süreçte sürekli eleştiriyordum yaklaşık 1 aydır tam karakteri ile dinleyebiliyorum beni cidden çok şaşırttı olduda dinleme fırsatı bulursanız kaçırmayın iyiki almışım dediğim tek kablosuz kulaklık

8. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    389
    Merak ettim doğrusu. Yalnız bizim buralarda bu kulaklığı alacak bi insan tanımıyorum. Zamanında 60 liraya aldığım Mi Hybrid'e bile "kulaklığa o kadar para mı verilir?" diyenler bir hayli olduğundan... Ondan sonra aldığım Xb90ex'in fiyatını söyleyince bi dövmedikleri kalmıştı :)

refuserQ ve Zenetic bunu beğendi.
  9. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    269
    beats yerine sms audio al geçilmesi taraftarıyım. Hem daha ucuz hem siyah mavi uyumu daha şık bence. Kablosuz modelleri de vardır ve sağlamlık olarak stres test adı altında nasıl bükülmelere çekiştirmelere dayandığı görülmektedir .

10. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    104
    Bu sahis is yerinde benim arkamda oturuyor, adam dunyanin gelmis gelecek en iyi kulakligina sahip.

Hocam sanirim artik sms audio kapandi, bende sahip oldum bir donem ve o paralara alinabilecek muthis bir kulaklikti. Artik sitelerinde ve amazonda son kalan, kutusuz yada demo urunleri satiyorlar.

Son düzenleme: 19 Mayıs 2017
  11. Nutshell

Nutshell MP3

Beğenileri:
    86
    Guzel ve dürüst bir inceleme olmus gercekten.BT icin Sony sanki biraz daha tercih edilebilir gibi geliyor bana.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dr. Boom bunu beğendi.
  12. fck93

fck93 MP3

Beğenileri:
    62
    mdr 1abt veya b&w p5 gibi alternatifler varken piyasada beats'in yüzüne bakılacağını sanmıyorum. dr. dre ismine yakışmayan bir marka beats.

13. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    420
    Inceleme icin tesekkurler.

Bence bluetooth kulakliklar, Pratik bir sekilde disarda kullanmak icin idare edilir diyerekten alinmali.

Insanlar ufacik ses degisimleri icin degisik kablolara o kadar cok para verirken, kablosuz kulakliklar ancak idare edilir diye tercih edilir.

Tekrardan tesekkurler.

refuserQ ve Özen bunu beğendi.
  14. Synchronicity

Synchronicity FLAC

Beğenileri:
    655
    aynen hocam olduda kablodan gına geldi alternatif düşünülebilecek cihazlar, bunun dışında profesyonel kaliteden uzaklar en azından 5 yıl kadar böyle kalır sanırım olurda batarya teknolojileri çok gelişir yer kaplamayan bataryalar çıkar tüm taşınabilir cihazlar için belki beğeniriz :)

sserkogss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş