Chord'dan yeni CD çalar Blu MK 2

'Haberler' bölümünde tsn141 tarafından 6 Ocak 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.264
    refuserQ, bakieryigit, coolblue ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. bakieryigit

bakieryigit FLAC

Beğenileri:
    1.255
    @tsn141 ne demek abi :) , gece uyku tutmadı 05:30 gibi tanıttılar zaten ürünleri de sabaha karşı ;D , dedim cd çaları bizden alan çıkmaz alacak olan da forumda değildir diye düşünüp , pas geçmiştim :gulme

refuserQ ve tsn141 bunu beğendi.
  3. okty_k

okty_k WAV

Beğenileri:
    558
    Maalesef bu CD çalar değil sadece CD transport. Daha önce aynı seriden Blue DAC ve transport takımı vardı (dinlemiştim), transportu iyileştirmiş. Daha önce QDB76 ve Dave olarak DAC'lar iyileşmişti zaten.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Ocak 2017 otomatik olarak birleştirildi ---
    Beğendiğim CD çaları Red Reference Mk. III...

Son düzenleme: 6 Ocak 2017
  4. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.264
    Sanırım bugün yada dün okudum.
    Rob Watts amcamız burada 1 milyon taplık bir dijital WTA filtresi kullanmış. Yani her bir sample için 1 milyon katsayılı bir doğrusal formül hesaplıyor. Saniyede 48 bin çarpı bir milyon çarpma işlemi demek. :p

Bu iş için yeni çıkan bir FPGA entegre çipini kullanmış, hatta 10 yıl önce böyle bir işlem gücü hayaldi demiş. Ayrıca 1 milyon katsayılı filtreden ümitli değilmiş. Artış beklediğimden fazla oldu diye yazmış.
    Gelelim işin çılgın tarafına; kullanılan FPGA yaklaşık 10Amper akım çekiyormuş. Kart bu kadar akımı sağlıklı iletemeyeceği için güç kaynağını FPGA nın diğer yüzüne yerleştirmiş bu da kartın gürültü tasarımını oldukça zor hale getirmiş. Adam için esas mücadele buymuş. Vay anasına dedim değerli forumdaşlarım :)

TheMadcap, mavi, karanehir35 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    589

Rob abimiz dac meselesine katkıları büyük biri çırak falan yetiştirse bari, chord artık kendi takılıyor, umarım mojoda yaptıkları hamlenin devamı gelir.

Tahsin hocam peki bu 1 milyon filtreden ümitli değilim niye demiş uygulamak çok zor, amper meselesini halledemeyeceği için mi.

Son düzenleme: 11 Ocak 2017
  6. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.264
    Endüstride Rob abimizi geçeek adamlar var, ancak taşınabilir yapma gibi işlerle uğraşmıyorlar. Daha bir kaç yıl öncesine kadar discrete DAClar kulaklık çıkışına sahip değildi. TotalDAC ve MSB yeni ürünlerinde bulunduruyor artık.

Chord bu seviyelerde delta sigma kullanan tek firma olabilir. Yaptıkları sistemler özgün, o yönden ayrıca hoşuma gidiyor.

1Milyon taplık filtreden ümitli olmama sebebi sese çok etki etmeyeceği imiş. Bizdeki fiyat yükseldikçe ödenen para karşılığı alınan artış azalır mantığı aslında.
    İlk 500 bin taplık filtreden olumlu sonuç alınca 1 milyonluk için yeni çıkan FPGA yı kullanmaya karar veriyor.

refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş