Dolandırıldım (Noble Audio)

'Konu Dışı' bölümünde Xedos tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Xedos

Xedos Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Başlık pek açıklayıcı değil hemen konuya gireyim. Özeti: Nobleaudio.com'dan aldığım Encore bir buçuk aydır elime geçmedi. Sipariş iptali istedim. Onu da yapmıyorlar. Maillere cevap da vermiyorlar. Dr. Wizard beni çarptı!

Arkadaşlar birkaç aydır çok iyi bir IEM peşindeydim ve başta burası olmak üzere birçok forumda araştırma yaptım. Araştırma yaptım ama forumda gördüğüm bir sıcak fırsat dikkatimi çekti ve bir anda karar verdim. Kasım'da Noble'da %20 indirim ve Encore alana bedava Savant ilanını görünce birden şeytan dürttü. Fırsat iyi göründü ama tarih 1-2 gün geçmişti. Ben de üreticiye mail attım ve gecikme olmasına rağmen teklif geçerli yapabilir miyiz filan... Olur dedi siteden biri (ismini şimdilik saklı tutayım yoksa üstadların bildiğine eminim) ve bana bir link gönderdi ödeme için. 1800$ değerindeki Noble Encore modeli 1480$ gibi bir rakama gelecekti. Ayrıca Savant da vereceklerdi. Hemen ödemeyi yaptım kredi kartıyla ve 23 Kasım'da sipariş verdim. Ürün universal ve stokta görünen bir üründü. Black Friday sebebiyle arkadaşım da orada olduğundan kargo birkaç gün bile sürse eline ulaşır ve bana elden getirebilirdi.
    Malesef geciktiler ve Perşembe günü ödenen ürün arkadaşıma 4 günde ulaşmadı. Neyse dedim ülkeme gönderin. Vergi vs karşılarım artık yapacak birşey yok. Arkadaşlar Aralık ayı gelmeden Türkiye'ye yollayın dediğim ürünü yılbaşından hemen sonra sorduğumda hatta tam 35 gün sonra sorduğumda hala göndermemişlerdi.
    Dedim yılbaşı nedeniyle arkadaşım orada ona gönderin bari. Onu da yetiştiremediler. Sonunda dedim ki iptal edin siparişimi ve bedelini iade edin. Biz otele gönderdik ürünü dediler, alıp alınmadığını kontrol eder misiniz? Yahu dedim arkadaşım döndü bile ne alması. Ama otel teslim almış vs. O zaman otelden araştıralım filan dediler ve attığım sonraki bilgilendirme maillerine günlerdir dönmüyorlar.

Yani yüzünü görmediğim IEM'lere 1480$ kaptırmış oldum. Thanks to nobleaudio.com for nothing!

2. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    23
    Üstüne bence bir soğuk su için
    Bu arada geçmiş olsun

3. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    1.023
    Otele yapılan gönderinin taşıma belgesini isteyin. Gerçekten de otele gönderilmiş mi veya otelde kim teslim almış, anlaşılır.

Cassibelanus bunu beğendi.
  4. Sadkmf

Sadkmf MP3

Beğenileri:
    11
    SoundMeister, mc_technosoft, mavi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. jamesdean0701

jamesdean0701 MP3

Beğenileri:
    70
    Çok geçmiş olsunKonuyu headfi ,facebook, instagram gibi tüm sosyal platforrmlara taşıyın

6. Nazım

Nazım FLAC

Beğenileri:
    770
    Bankadan ödemeyi geri çekme imkanınız var, müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ediyorum.

refuserQ, zaquda, Synthyss ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. spydoctor

spydoctor Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    hocam benim başıma benzer olay geldi sipariş ettiğim ürünü göndermediler. Ben de ürünün elime ulaşmadığını iptaline dair firmaya mesaj attım bana iptal ettik paranızı gönderdik tarzı mesajlar atmalarına rağmen herhangi bir geri ödeme olmaması üzerine firmaya ürünün iadesi yapılmaz ise gerekli hukuki yollara başvuracağımı belirten mesaj attım. Tabiki değişen birşey olmadı. Ben de bankanın müşteri hizmetlerine olayı anlattım dolandırıcılık olma ihtimali yüksek dediler . Benden mail yazışmalarının bir örneğini ve dilekçeyi mail yoluyla bankaya atmamı istediler. Gerekli belgeleri gönderdim. 1 hafta sonra para hesabıma geldi. Bunu bir deneyin isterseniz. Tekrar geçmiş olsun

moonstar, refuserQ, mavi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.663
    Geçmiş olsun.Çok can sıkıcı durumlar bunlar.Umarim iadenizi alırsınız.

refuserQ bunu beğendi.
  9. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.816

Sayfayı Paylaş