Ekipman Kütüphanesi

'Ekipman Kütüphanesi' bölümünde DefinitioN tarafından 29 Aralık 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.588
    Ben akg q701 kadar kezban kulaklık görmedim. Amfi ister , dap ister , sessizlik ister , ister de ister çok zor sürülüyor daha doğru dürüst dinleyemedim denk getirip .

Ouroboros ve refuserQ bunu beğendi.
  2. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.511
    Omaj, dB, hassasiyet, frekans aralığı vs gibi rakamla ifade edilen şeyler ekipmanın yanında bir şeyler de yazalım diye verilmiş bilgiler. Pek kafaya takmayın, dinlediğinize bakın. Günümzün globalleşen dünyasında pek önemi olmayan şeyler, mesela 1 japon yeni 0.022 TL gibi bir şey şimdi japonlar bizden fakir mi hayır, bu da onun gibi.

dulty bunu beğendi.
  3. HaypurTiryading

HaypurTiryading FLAC

Beğenileri:
    133
    Omaj ve dB önemlidir yahu, kalanını sallayın. Aleti süremedikten sonra yada amfiyi yaktıktan sonra ben ne anladım kafaya takmamaktan :)

Aynı omaj farklı desibellerde sesi ne kadar açarım diye bilmek lazım. İki alette 10 ohm ama biri niye 100 gibi davranıyor sorusu bu ikilinin bağında yatıyor. Yada aleti taktım amfiye ama bassları kontrol edemedi, bass veremedi yada driverı yerinden oynatamadan çıkışları yaktı dememek lazım. :)

4. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.511
    O kadar da değil, kulaklıklarda özellikle de armatürlülerde önemsiz omaj ve dB.

5. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.500
    Nihayet konu coştu. :gulme

refuserQ bunu beğendi.
  6. HaypurTiryading

HaypurTiryading FLAC

Beğenileri:
    133
    Abi kulaklık dünyasında bir tek armatür yok ki? Yada genelleyelim, ses dünyasında bir tek kulaklık yok ki? :)

refuserQ ve tsn141 bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.902

EARSONICS SM-64

+ Ergonomi ve izolasyon.
    + Muhteşem olmasa da iyi bir konfor seviyesi.
    + Dayanıklı kablo.
    + Kasanın şeffaf olan iç tarafından sürücüleri seçmenin zevki.
    + Başarılı filtre sistemi.
    + Çok hafif.
    + Taşıma çantası kullanışlı.
    + Kutusu çok hoş.

+ Bir IEM'de duyduğum en dengeli sunuma sahip.
    + Armatür olduğunu çok hissettirmeyen, içi boş çalmayan, miktar olarak tam kararında bass. (UM3X'e çok benziyor)
    + Hafif perdeli, kontrollü, gövdesi başarılı midler.
    + Oldukça yüksek çözünürlüğe sahip, perdesiz, buna rağmen asla çok parlamayan, temiz uzayan tizler.
    + Sibilans yok.
    + Tonal denge gerçekten çok başarılı.
    + Ferah bir sahne, genişlik ve derinlik olarak W4 ve UM30'dan daha iyi.
    + Doğal olmayan bir enstruman tonuna rastlamadım (Westone 4 üzgünüm bu konuda)
    + Vokal tam yerinde, gerçeğe yakın.
    + Soğuk bir yapısı yok, sıcak çalıyor ki benim için en önemlisi bu.
    + Denge demiş miydim? :)

- Bu fiyat için bu kasa biraz hayal kırıklığı. Kasada çatlama yaşayan pek çok kullanıcı var.
    - Kutu içeriği uç yönünden çok zayıf.
    - Son versiyonlarda gri kablo geliyor ki estetik açıdan kötü.
    - Tasarımda özel bir şey yok estetik adına (göreceli).
    - Kasadaki yazı siliniyor.
    - Kulaklığın yarısının değil tamamının şeffaf olmasını isterdim.

- Eğlenceli ses arayanlar hüsran yaşar (göreceli).
    - Vokal bir tık önde olabilirdi.

Ses anlamında eleştiri getirmesi çok zor bir kulaklık. Ama diğer açılardan eleştirilebilir. Özellikle ürünün kalitesi bu fiyat için başarılı değil. Ama bugüne kadar en sevdiğim IEM oldu. Bana göre ses olarak SD-3, Westone 4, UM3X(UM30) gibi kulaklıklardan kesinlikle daha iyi. SD2 ile benzeyen bir karaktere sahipler (SD2 biraz daha açık ve bassız).

Yapı kalitesi konusunda şöyle düşünmek de mümkün, böyle bir ses kalitesi ile çok daha iyi bir kasaya sahip IEM'lerin de fiyatı ortada.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2015
    refuserQ, Synthyss, moonstar ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    715
    Konu çok hoşuma gitti ve okuyayım derken gecenin bu saati oldu :) Ben de birkaç kulaklık hakkında gözüme çarpanları yazmak istedim.

İlk kulaklık Brainwavz R1.

Artıları:

+Çift dinamik sürücülü (Burası biraz satış stratejisi sanırım, sonuç olarak tek dinamik sürücülü kulaklıklardan aşırı bir artısını göremedim.)
    +Doyurucu basslar (Eğer basshead değilseniz.)
    +Zengin kutu içeriği (Özellikle çantası çok hoşuma gitti, başlıkları da bol, ayrıca ek jacklar da önemli bir artı.)
    +Sıfırının Türkiye'de bulunabiliyor olması ve fiyatına göre uygunluğu.
    +Basslı parçalarda öne çıkan bass karakterli, tizli parçalarda ise bassın geriye çekilip yerini tize bıraktığı bir ses.
    +Midleri tatmin edici.
    +Eğlenceli ve hareketli tizleri var.
    +Sahnesi dar sayılmaz, zaten sahne dar olsa çift sürücülü bir kulaklık olarak satmalarının hiçbir esprisi kalmazdı bana göre.
    +M serisiyle karşılaştırınca M serisinin eksik yanlarını farkediyorsunuz. Özellikle M5 fiyatına göre iyi bir kulaklık olabilir ancak ses kalitesi olarak buna yaklaşamıyor.

Eksileri:

-Logolar ve sağ-sol işaretleri neredeyse birkaç günde siliniyor.
    -Tasarım açısından bazı kişilere oyuncak gibi gelebilir. (Ancak tasarıma ön yargıyla bakınca ses kalitesi insanı şaşırtıyor.)
    -Yüksek seste vokaller ve tizler bozuluyor.
    -Kulaklık 2 Khz frekansı yükseltilmiş olarak geliyor dolayısıyla eğer amfiniz ya da playerınızda bu frekansı düşürecek bir ayarınız yoksa seslerde hafif bir yapaylık hissediyorsunuz. Bu sorunu çözmek ve daha doğal bir ses almak için 2 Khz frekansını 6-9 db arası düşürmeniz gerekiyor.
    -Nispeten zor sürülüyor, ipod nano 6g sürebiliyor gibi ancak laptopımda basslarda ve ses kalitesinde önemli kayıp yaşadım ve ayarlarla falan da düzelmedi.
    -Hem ses yüksekliği hem de bassı bir arada isteyenler uzak durmalı.
    -Mikrofonu ve ses ayarlayıcı butonu yok.
    -Bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan beklenmeli mi ya da bir dezavantaj oluşturur mu bilmiyorum ama kablosu çıkarılabilir değil. Ancak Head-fi'da bunu modla çözmüşler belirtmiş olayım. Kulaklık konusunda düşüncelerine çok güvendiğim bir arkadaşım kablosunun çıkmaması stok kablonun daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor demişti ve zaten çıksa da ucuz olmayacağı için pratikte bir anlamı kalmayacaktı demişti. Bunu da ekleyeyim.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 19 Mart 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 19 Mart 2015 ---
    PIONERR SE-MJ751

Artıları:

+Şık tasarım
    +Bass ayar diski (Bu diski döndürerek bassı ayarlayabiliyorsunuz ancak pratikte bassı kısmak dışında bir faydası yok yani bahse değer bir artış olmuyor basslarda en son ayarda bile.)
    +Değiştirilebilir kablo.
    +Katlanabilir tasarım.
    +Sahnesi fiyatına göre yeterli sayılır.
    +Konforlu bir kulaklık.

Eksileri:

-Kutu içeriği sadece kulaklık ve kablosundan oluşuyor. Taşıma çantası konulmamış, bu önemli bir eksi bu fiyat aralığı için.
    -Basshead kulaklığı olarak lanse edilmesine rağmen bassları hiç tatmin edici değil.
    -Tizleri bana yeterli gelmedi.
    -Mikrofona ve ses ayarlayıcı butona sahip değil.
    -Bana göre fiyatının ürünü değil. Üzerine biraz daha koyup daha kaliteli şeyler alınmalı.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 19 Mart 2015 otomatik olarak birleştirildi ---
    PHILIPS SHL 3100

Artıları:

+Çok şık bir tasarımı var gerçekten. Malzeme kalitesi iyi.
    +Katlanabiliyor ve padler sağa sola dönebiliyor.
    +Konforlu bir kulaklık.

Eksileri:

-Çantası yok, bu fiyat aralığında çanta zaten beklenmemeli.
    -Sahnesi çok dar geldi bana.
    -Tizleri ve bassları yeterli değil. Midler de çok yeterli değil ama eh işte.
    -DJ kulaklığı olarak sunulmasına rağmen üzerinde yazdığı gibi güçlü bir kulaklık değil. Yüksek seslerde bile sanki çok düşük seste dinliyormuşsunuz hissi veriyor sahne açısından.
    JBL J22I

Artıları:

+Oldukça şık ve kaliteli bir tasarımı var.
    +Kablosu uzun süre dayanacak şekilde üretilmiş.
    +JBL'in Purebass teknolojisi sayesinde bassları doğal ve dolgun. Ancak basshead arkadaşlar tam anlamıyla tatmin olmayabilir. Ama bu fiyata JBL kalitesi yaşamanız için tavsiye edebilirim.
    +Çantası mevcut.
    +Midler ve tizler fiyatına göre oldukça yeterli. Ancak f/p ürünü mü derseniz daha iyileri bulunabilir derim. Ancak bu fiyat aralığındaki diğer ürünlerden tasarım ve malzeme kalitesi açısından bir artısı olabilir.
    +Mikrofona ve şarkı değiştirici butona sahip. Androidlerde ve Apple ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Eksileri:

-Başlıkları daha çeşitli olabilirdi. Sadece 3 boy silikon var. Bu bana yetersiz geldi ve fit sorunu yaşadım.
    -Kablosundan ve sürücü kısmından dolayı biraz ağır. Bu yüzden kulaktan düşebiliyor.
    SHURE SE 215

IEM dünyasında ilk göz ağrım bu kulaklık oldu :) İyi bir başlangıç olarak nitelendirebilirim kendisini. Uzun yıllar kullanabilirdim ancak kablosu bana ergonomik gelmedi, değiştirmek için de uğraşmadım ve sattım :(

Artıları:

+Çok çok zengin kutu içeriği. 3 boy silikon, 3 boy shure olive uç. Temizleme ilmiği ve çok beğendiğim kaliteli bir çanta.
    +Aşırı sağlam bir kablo. İçinde kevlar kullanılmış. Bu sağlamlık açısından iyi ancak aşağıda yazacağım gibi dezavantajlara neden oluyor. Ancak sağlamlık sizin için ön plandaysa tamamen evladiyelik bir ürün diyebilirim.
    +Değiştirilebilir kablo.
    +Şık tasarımı sayesinde içindeki sürücüler dışarıdan görülebiliyor. Çok güzel bir ayrıntı bana göre.
    +Marka yazısı kolay kolay silinmiyor. En azından 2-3 aylık kullanımım süresince hiç zarar görmedi.
    +Artı mıdır eksi midir bilmiyorum ancak soğuk bir ses karakteri var. Bu nedenle sıcak DAP'lar ile kullanımı daha uygun.
    +Tizleri ve midleri oldukça iyi. Daha önce duyamadığınız sesleri duyacaksınız özellikle daha önce bu kalitede bir kulaklık kullanmamışsanız. Bu yüzden IEM dünyasına giriş için çok çok iyi bir başlangıç olur.
    +İzolasyon açısından Shure markasını bilen biliyor zaten. Özellikle köpük uçlarla kullanıldığında bayağı başarılı bu konuda. Uzun ömürlü ve sağlam köpük uçlara sahip.
    +Tür olarak club, pop ve akustiğe iyi gidiyor diye düşünüyorum.
    +Oldukça kolay sürülebilen bir ürün. Hiçbir sorun yaşamadım bu konuda. Dolayısıyla ses yüksekliği yeterli hatta yeterliden öte iyi bir seviyede.
    +Türkiye'de sıfırı ve ikinci eli rahatlıkla bulunabiliyor.

Eksileri:

-Aşırı kalın ve gereğinden fazla uzun kablo kullanım açısından zorluk yaşatıyor. Bir de zamanla kablonun sertleşme ihtimalini de düşününce bu konuda ciddi bir eksisi var stok kablonun. Kablo konusunda söyleyeceğim diğer bir şey de şeffaf modelinde kablonun içinde zamanla yeşillenmenin yani oksitlenmenin oluşması. Ancak şeffaf modelinde kevların daha fazla kullanıldığını da belirtmeden geçmeyeyim. Dolayısıyla sağlamlık bu renkte biraz daha fazla. Ancak benim tavsiyem şeffaf rengi tercih etmemeniz.
    -Mikrofona ve ses ayarlayıcı butona sahip değil. Bana göre hiç sorun olmasa da özellikle mikrofonlu kulaklık isteyen arkadaşlar için bu bir eksiklik. Bu özelliklere sahip kabloyu ek olarak alıp takabilirsiniz ancak Shure ek aksesuarlar açısından hiç de cömert değil. Çok pahalıya mal oluyor.
    -Tizleri biraz daha hareketli ve sıcak olabilirdi. Emin değilim ama belki gümüş upgrade kablosuyla çözülebilir bu.
    -Uçlarını temin etmek istiyorsanız oldukça pahalıya mal oluyor.
    SMS Audio Street by 50 Cent On Ear

Artıları:

+Resimde gördüğünüz gibi zengin kutu içeriğine ve şık tasarıma sahip. Yanında şık, kullanışlı bir çanta ve ürünle uyumlu renkte bir temizleme bezi geliyor. Kutuyu gördüğünüzde fiyatına değen bir ürün aldığınızı anlıyorsunuz.
    +Değiştirilebilir çok sağlam ve ürünle çok uyumlu bir kablosu var.
    +Kablo üzerinde mikrofona ve Apple ürünlerinde şarkı değiştirme işlevi sağlayacak bir tuşa yer verilmiş.
    +Katlanabilir tasarıma sahip.
    +Ürünün en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu ürün gerçekten çok dayanıklı. Beats modellerinin kolayca kırıldığı videolar izledim ve Beats alıp denemeyi düşünürken bir anda vazgeçip bunu almayı tercih ettim. Videoları izlerseniz stress testlerdeki başarısını görebilirsiniz. Menteşesinin plastik değil de metal olması büyük bir artı.
    +Çantası ürünü ve kablosunu rahatlıkla alıyor. Çantadayken yere düşürseniz dahi bir zarar gelmeyeceğini anlayabiliyorsunuz.
    +Ürün bir bass kulaklığı. Bu yönünü çok sevdim. Basslarının çamur olmadığını ve tizleri ezmediğini söylemeliyim. Bana göre bassheadleri tatmin edecektir. Düşük seslerde bile oldukça kaliteli bass ve tiz performansı var.
    +Midleri yeterli ancak bir tık daha iyi olabilirdi.
    +Sahnesi aynı fiyat aralığındaki ürünlere göre çok daha geniş. Ancak bir tık daha geniş olsa tadından yenmezdi.
    +Konfor konusunda oldukça başarılı bulduğumu söyleyeyim. Eğer aşırı yüksek seste dinlemezseniz uzun süreli kullanımda aşırı bir rahatsızlık vermiyor.
    +İzolasyonu 10/7 veya 8 rahatlıkla alır. Kulağınızda takılıyken sesi çok aşırı açmazsanız dışarı ses vermiyor.
    +Sürülebilirlik açısından bir sıkıntı yaşatmıyor. Bazı kulaklıklarda sorun yaşatan laptopımda bile ipod nano 6g ile neredeyse aynı performansı aldım.
    +Birçok müzik türüne gidiyor. Pek tür seçmeyen bir kulaklık diyebilirim. Ama özellikle club ve popa iyi giden bir kulaklık.
    +Kulaküstülerde bana göre pek irdelenmeyen bir konu olarak şunu yazabilirim ki bu kulaklık sosyallik açısından oldukça başarılı. Takıp dışarı çıktığınızda sırıtmıyor hatta size şıklık katıyor diyebilirim.
    +Türkiye'de rahatlıkla temin edilebiliyor. Resmi distrübütörü Elmasepeti.
    +Bunu ek olarak yazıyorum ürünün fabrikasyon değil de 50 Cent tarafından elle imzalanmış haline sahip olabiliyorsunuz. Benimki bu şekilde. Özel bir kulaklık oluyor haliyle.

Eksileri:

-Fiyatına göre eksi olarak sayılır mı bilmiyorum ancak sahnesi ve midleri bir tık daha iyi olsa tadından yenmezdi.

Son düzenleme: 4 Eylül 2015
    refuserQ, Italoman, DefinitioN ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.500
    Konunun kuruluş amacı inceleme yazmaya üşenen ya da kendini yetersiz bulan üyelerin ekipmanlarla ilgili görüşlerini paylaşması ve siteye katkı yapmalarıydı.Ve bence 1-2 yıl içinde muazzam bir bilgi kaynağı olacak.

Yalnız 2 sorun var.

1. si vaktim olmadığı için konuyu devrettiğimiz arkadaşın (Mair) siteye girmiyor oluşu ve değişen site altyapısıyla otomatik birleşen notların aynı konu mesajında yeralması.

Yönetici arkadaşlar bu iki meseleye el atabilirse çok güzel olacak.

Son düzenleme: 31 Ocak 2017
  10. monsterhd

monsterhd MP3

Beğenileri:
    16
    PİONEER HDJ-1500 W

İlk kafaüstü kulaklığım ve forumdaki ilk incelemem ama elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışacağım :) Kulaklığı yaklaşık 3 aydır kullanmaktayım.

Pioneer_HDJ_1500_Blanco.jpg

ARTILARI:

+Şık, sade tasarımı ve metal hatlar
    +Fazlasıyla sağlam bir yapı (Kardeşi olan hdj1000 e göre çok sağlam deniyor)
    +Kolay katlanabilir yapı
    +İzolasyon harika. Dış dünya ile bağlantını kesiyor ve dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor.
    +Kulak padlari değiştiriliyor ve çok rahat ama tabi bir süre kullandıktan ve baskısı azaldıktan sonra
    +Kablo uzunluğu ve sağlamlığı. (Kolay kolay sıkıntı yaratmaz ve değiştitirilebilir)
    +Kapalı bir kulaklığa göre iyi bir sahne (Tabiki iyi bir amfi ile)
    +Bas kalitesi ve hacmi. Tok, sert ve derine inebilen yapıdalar (Basları çok uzatmıyor kararında)
    +Güçlü ve gövdeli bir ses
    +Fiyat bandına göre detaylı bir sunum
    +Tiz kalitesi bir dj kulaklığına göre çok iyi, çözünürlüklü ve geride değil. Bazen keskin olsada gerçeği yansıttığını düşünüyorum
    +Burn in den sonra mid ve tiz kalitesindeki artış
    +Kolay sürülmesi 32 ohm (Her ne kadar kolay sürülsede amfi ile kendini gösteriyor)
    +Elektronik müziklerde boyut atlıyor.
    +Eğlenceli ve sıcak bir sesi var ve sevdiriyor kendini :)

EKSİLERİ:

+Orta frekans çözünürlüğü biraz zayıf
    +Her türe iyi gitmiyor ama çokta sırıtmıyor elektronik haricindeki diğer türlerde detaylı olduğundan ortalama diyebilirim
    +32 ohm olmasına rağmen amfi ihtiyacı
    +Kutu içeriği biraz zayıf
    +Yurtdışına göre ülkemizdeki iki katı fiyatı
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 26 Mart 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 25 Mart 2015 ---

PİONEER CX8

Alışkanlık olsun diye hemen ikinci incelememide yapıyorum :) Bir süredir kullandığım pioneer cx8 kulakiçi kulaklığıda incelemeye almak istedim. Doğrusunu söylemek gerekirse kulaklığı pek sevemedim. Ses kalitesini sevsemde kulaklık büyük olduğu için pek sevemedim. Kulaklarım küçük olduğu için kulakta garip durduğunu hissettim. Ama yinede incelemesini yapmak istedim.

pioneer-se-cx8-in-ear-headphones-2.jpg

ARTILARI:

+Tasarımı ve rengi çok hoş (Keşke biraz daha küçük olsaymış)
    +Bas kalitesi ve hacmi (Bas gerçekten çok kaliteli subwoofer ayarında, sert değil ve titrediğini hissediyorsunuz ama bana göre biraz fazla)
    +Elektronikte ve club tarzı müziklerde harika
    +3d algısı çok iyi
    +Sıcak bir sunumu var
    +Tizler bir miktar geride olduğundan parlama sıkıntısı yok
    +Sahnesi geniş
    +Sibilance sorunu yok
    +İzolasyon mükemmel hiçbir gürültüyü duymuyorsunuz
    +Fazlasıyla sağlam ve değiştirilebilir kablo

EKSİLERİ:

+Fazla büyük olması (Benim için en büyük eksi)
    +Baslar bir tık fazla
    +Diğer türler için yeteri kadar detaylı değil
    +Kutu içeriği (Kutudan sadece 4 silikon uç çıkması beni çok şaşırtmıştı)

Sonuç olarak baskafaların fazlasıyla memnun kalacağı bir kulaklık. Özellikle skrillex dinliyorsa :) Ama ben kulaklığın büyük olmasını sevemedim. Yinede tercih sizin :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 26 Mart 2015 otomatik olarak birleştirildi ---

Son düzenleme: 26 Mart 2015
    myloo, DefinitioN, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. high-fidelity

high-fidelity DSD

Beğenileri:
    865
    RWAK240

+ Farklı tasarım.
    + Mükemmel işçilik.
    + Uçak alüminyumundan gövde.
    + Karbon fiber alaşım.
    + Geniş sahne.3D hissiyatı.
    + Dolgun,güçlü ve derin baslar.
    + Temiz midler.
    + Detaylı,yormayan tizler.
    + Açık,ferah ve müzikal bir sunum.
    + Balanced çıkış.Ama 2.5 mm'lik.
    + 256 GB dahili hafıza.
    + Music Streaming.
    + Basit ve şık arayüz.
    + USB DAC olarak kullanabilme.
    + Çok ağır değil.(185 gr)
    + Hakiki deri kılıf.

Eksileri:

- Fiyat.
    - Pil süresi daha uzun olabilirmiş fiyatına göre.
    - Kronik ses potu(potansitometre) ayarı dengesizliği.Hepsinde olmasa da çoğunda olan bir sorun.Çok önemli bir sorun olmasa da bahsetmekte fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ocak 2017
    myloo, DefinitioN, Solanahtarı ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. ax

ax FLAC

Beğenileri:
    511
    Birgün bende dinleyecem (ak240)...:evl

java, KaraSinek, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.500
    Notlar birikirken vay ilk sayfanın haline! Yine de yazın siz.İlerde bi ekleyen bulunur elbet.

Kısımlar ayrı mesajlara taşınmış.İyi olmuş böyle.Ferahlamış ilk sayfa. :ok

14. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.902
    OSTRY KC06A

+ Göze hitap eden şık tasarım ve renkler.
    + Kutu içeriği harika ve yine çok şık.
    + Farklı ses sunumları için farklı uçlar.
    + Malzeme kalitesi hiç fena değil.
    + Kablo dayanıklı duruyor.
    + Konfor çok iyi.
    + Kulak arkası veya normal kullanım.
    + Earhook'a ihtiyaç duyulmuyor (kutuda mevcut).
    + Metal kasa.

+ Bu fiyata çok şaşırtan sahne performansı.

+ Bu fiyattaki kulaklıklarda gördüğümüz sıkışıklık bunda yok. Ferah çalıyor.
    + Dengeli, hafif sıcak tarafta.
    + Tonal açıdan fiyata göre harika bir başarısı mevcut.
    + Tizler çok güzel uzuyor. Çözünürlük oldukça iyi.
    + Gerçekçi bir vokal veriyor, çok önde değil.
    + Bass performansını çok yerinde ve kararında buldum.
    + Ani patlama ve parlamaların çok yaşanmadığı, sibilansı çok az olan neredeyse pürüzsüz bir kulaklık.

- Jakı hiç beğenmedim. Bu fiyata çok şey beklememek gerekiyor ama çok zor takılıp çıkarılıyor ve çok küçük.
    - İzolasyon fena olmasa da bana yeterli gelmedi.
    - Sesi yükseltince dışarıya epey ses kaçırıyor. Toplu taşıma gibi yerlerde dikkat edilmeli.
    - Filtreli uçları başarısız buldum, sahneyi yok ettiler.
    - Uçlar güzel ve sese göre açıklamalı sunulmuş ama kalitesizler. Farklı uçlarla daha iyi bir izolasyon sağlanabilir.

- Bana kalırsa sağlam bir yanma süresi şart.
    - Tizler yüksek seste rahatsızlık verici, metalik ya da dijital diyebileceğimiz bir duruma geliyor. (EQ)
    - Kulaklık çok çok kolay sürülüyor fakat bu bazen dip sese sebep oluyor.
    - Çok kolay sürüldüğü için ses yüksekliğini ayarlamak zor oluyor.

Tam bir F/P canavarı. Havi B3 Pro gibi Çinliler'in "yanlışlıkla" ürettiğini düşündüğümüz bir kulaklık. Bu fiyata böyle bir kalite sunacak ürün sayısı heralde bir elin parmaklarını geçmez.

fortress34, myloo, djalimarmaris ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  15. fenrir

fenrir FLAC

Beğenileri:
    273
    Fidue A83 Triple Hybrid IEM

+ Kablo kablo kablo!!11birbir!!
    +
    Renkli kasaların görünümü gayet şık.
    + Sert ve kullanışlı taşıma çantası, çok büyük olmaması kaydı ile dap lar sığabilir içine.
    + Değiştirebilir kablo.
    + Metal ve sağlam kasa.
    + Kulak arkası için memory cable.
    + Yedeği kolay bulunabilir konnektörlü kablo (yanılmıyorsam MMCX)
    + Sağlam Y ayrımı.
    + Kolay çıkarılıp takılabilen konnektörler.
    + Kulağa oturtulduktan sonra yeterli izolasyon.
    + Üst seviye kablo kalitesi.

+ Bu fiyat bandında garip kaçabilir belki ama yüksek f/p oranı (head-fi da referans sınıfına yakın konumlandıranlar var)
    + Detay (özellikle vokallerde)

+ Bass kalitesi ve miktarı (basskafa bile olsanız tatmin eder muhtemelen bass miktarı)
    + Dengeli ve her müzik türüne uyan ses karakteri.
    + Harika mid başarımı.
    + Sibilans yok denebilir(re600 den geçtiğimde tam karar veremedim açıkçası ama kesinlikle kulak tırmalama durumu yok)
    + Bass miktarından ödün vermeden dengeli ses.
    + Kafaüstüler ile yarışabilecek enine ve boyuna sahne.
    + Berrak bir sunumu var fakat sahne konumlandırması kulağa yakın( yakın sunum sevmeyenlerin sevmeme sebebi olabilir)
    + Yeteri kadar uzayan alt ve üst frekanslar.
    + Enstrüman ayrımı ve konumlandırması başarılı. Yüksek tempolu metal parçalarda bile rahatça seçilebiliyor herşey.

- Bence kablosu açılı veya direk L şeklinde sonlandırılabilirdi.
    - Yanında gelen uçlar daha zengin olabilirdi(yarı fiyatında satılan ama onlarca çift uç gönderen kulaklıklar varken)
    - Fit konusunda ben ilk başlarda sorun yaşadım(Shure se215 bile kulağıma büyük geliyor,muhtemelen sorun benim kulak çukurumun ve kanalımın ufak olması)
    - Gene muhtemelen hassasiyetinden kaynaklı bazı kayıtlarda dipses var. Sony F-886 ve Audinst Hud-mx2 ile denedim kayıpsız format bile olsa bazı eski kayıtlarda hisss sesini duyabiliyorsunuz. Her kaynakta aynı durum varmıdır bilemem denemek lazım.

Kendi fiyat bandına göre beklenilenin çok üstünde performans veren, hemen her türde olması gereken hazzı yaşatabilecek bir kulaklık. Bu dediğim yanlış anlaşılmasın kesinlikle bugüne kadar dinlediğim en doğal çalan kulaklık diyebilirim. Bass miktarının altında kesinlikle ezilmiyor diğer frekanslar. Ses konusunda kesinlikle kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak bir kulaklık yukarıda bahsettiğim sahne kulağa yakın sevmeyenler hariç.

myloo, Ouroboros, Submariner2 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  16. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    964
    DUNU TITAN 1

+Malzeme kalitesi
    +Rahatlık
    +Fiyatına göre kutusu ve kutu içeriği referans sayılabilecek kadar iyi
    +Dunu patentli kablo sarma mekanizması(mekanizma denemez aslında,kabloya iliştirilmiş aparat desek daha doğru)
    +Şık ve fonksiyonel taşıma çantası
    +Dengeli ve gayet açık ses karakteri..Burn-in oldukça daha dengeli oluyor
    +Fiyatından beklenmeyecek kadar detaylı
    +Derine inebilen,midleri ezmeyen,uslu uslu takılan baslar
    +Basları gayet hızlı,armatür sürücülülerdeki basları anımsatıyor (Megadeth - Trust'ın başını dinlemek gayet zevk verici)
    Aynı şekilde Sweating Bullets'ı da (yani sadece baslar değil,genel olarak) :naughty
    +Midler: Burn-in oldukça sahnedeki yerleri daha belirgin oluyor (bu artı mı eksi mi bilemedim)
    +Özellikle akustik parçalarda vokallerdeki detay,son derece güzel
    +Bayan vokallerdeki performansı
    +Tizler,tizkafaları memnun edecek kadar belirgin
    +Tizlerin uzaması gayet yerinde
    +Tizlerin uzaması demişken,ziller de gayet güzel uzuyor,zil sesleri doğal
    +Sahnesi gerçekten çoook geniş (enlemesine daha geniş,derinlik olaraksa tatmin edici)
    Led Zeppelin - D'yer Mak'er'da kayıtta verilmeye çalışılan o sahne derinliğinin hakkını veriyor en azından
    +Enstrüman ayrımı,bu fiyat seviyesi için göz yaşartıcı

-Tizlere hassasiyeti olanlar için pek önerilmez
    -Beni kulaklıkların zamanla yandığına inandırması,Burn-in ile yerine oturan ses
    -Uçlara bağımlı ses karakteri
    -Baslar derine inebiliyor,ama bir yere kadar,alt baslarda roll-off mevcut
    -Bazı kayıtlarda gereğinden fazla açık ses verebiliyor (nadiren)
    -Bağımlılık yapması (tamamen öznel)
    -İzolasyondan sınıfta kalması,açık tip kafa üstü gibi mübarek

115 dolara bundan daha iyisi var mıdır,belki vardır; ama 2015 için 300-350 lira arası tavsiye edilebilecek muhteşem bir fiyat/performans ürünüdür Titan 1 bana göre.Artı mı eksi mi bilemediğim (çünkü tercih meselesi) bir de vokallerin sunum şekli konusu var: IM02 ve UmPro30'ya kıyasla vokaller daha geride..Yalnız burada kocaman bir ama demem lazım,çünkü vokaller biraz geride ama vokallerdeli detay seviyesi gerçekten yüksek.Bir yandan da bazen kulağınıza vokalistler fısıldıyormuş gibi,değişik bir vokal sunumu var..Enstrümanların nispeten tıngır mıngır çaldığı akustik şarkılarda, özellikle bir de vokalist bayansa,bu dediğim durum daha belirgin oluyor.Ayrıca,metal müzik için biçilmiş kaftan diyebilirim,özellikle Therion dinlemekten çok keyif alıyorum Titan ile. Buradaki gibi birkaç maddeyle sınırlandırılacak bir kulaklık değil kesinlikle,uzun uzadıya yapılmış bir incelemeyi fazlasıyla hak eden bir kulaklık. Zamanımın olduğu ve kulaklığın tamamen piştiği bir gün, o da olacak umarım,özür dilerim forum ahalisi ve Titan 1 :rolleyes:

myloo, djalimarmaris, Italoman ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  17. AxiAziz

AxiAziz WAV

Beğenileri:
    399
    Fiio X5

+ Cihazın yazılım gayet stabil çalışıyor, tekerlekte anlık sıkıntılar olsa da tolere edilebilir.
    + Kasa biraz büyük olmakla birlikte taşınabilir olması bakımından pek bir sıkıntısı yok.
    + Cihazın çıkış gücü fazla fazla yeterli. 2 Kart desteği olması gayet güzel.
    + Ses yumuşak, renkli, hiçbir sivrilik parlama, çatlama vs yok.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    - Sahne inanılmaz dar. Sesler birbirine girmiyor, ayrım iyi ama çok dar bir açıdan müziği dinliyorsunuz.
    - Yukarıdaki maddeden dolayı enstrümanların arasında boşluk yok. Sunum boğuk olmasa da ferah değil.
    - Sesler yumuşak ve renkli ama gayet de yapay. Yani bir doğallık vs yok. Genel olarak orta ve üst frekanslarının önünde sesi yumuşatmak için konulmuş bir perde var.Giriş seviyesi bir kullanıcıyı rahatsız etmez ama bu seviyelerde cihazlar alan bir dinleyicinin artık böyle bir ses karakterini tercih edeceğini sanmıyorum.
    Özet: Bence, fiziksel özellikler, arayüz, pil ömrü, güç, çift kart desteği vs. gibi özelliklerinden dolayı tercih edilebilecek bu cihaz, ses kalitesi olarak fiyatını hak etmemektedir.

İyi günler.

DefinitioN, myloo, VirtuFortuna ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.500
    Ben de bugün konuya yazacaktım yok mu hortlatacak diye?Ermişsin sen Aziz. :naughty

refuserQ ve AxiAziz bunu beğendi.
  19. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.500
    @Mair konu ölmesin.Siteye katılım adına önemli olduğunu düşünüyorum.

Hatta bir adım daha üste taşınma vakti geldi de geçiyor.İlk şablon yetersiz kalıyor artık.

myloo ve VirtuFortuna bunu beğendi.
  20. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    865
    Abi konuyu tekrar yapalım mı senin üstüne?

Mair ve UmutecH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş