GoSmart Müzik Katili :))

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde SalihArslann tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Arkadaşlar sizler için bu gün Cuma Namazından çıkıp A101 de karşıma çıkan ama keşke çıkmaz olaydı dedirten bir kulaklık incelemesi ile huzurlarınıza çıktım. Tam bir f/p nin sadece f harfine sahip gözüken aslında o bile tamamen yalan bir kulaklık kendileri. Bedava veren olursa Ebola virüsü bulaşmış birisine bakarmışcasına oradan uzaklaşın. Kulaklarda bıraktığı etki en derin korkularınızı ve kabuslarınızı uyanıkken size yaşatan cinsten.
    Kutu ve yanında Faturası :gulme:gulme:gulme neyse biliyorum sabırsızlandığınızı :gulme:gulme:gulme Kutu bize bu şekilde geliyor. Gördüğünüz gibi çok şık bir tasarım ve en başta kalitesini hissettiren bir kutu dizaynı var :gulme:gulme:gulme
    Evet yanlış görmüyorsunuz kutusundan bir adet Garanti belgesi çıkıyor. 2 yıl Garanti bu ürün servise yollandığında en geç 20 iş günü içerisinde bize sorunu halledip geri vermeleri gerekiyor. Sanırım bu süre zarfında tamiratı yapılamayan bu üstün teknoloji ürünü kulaklık 20 iş gününün sonunda yenisi ile size sunuluyor.

Ses performansına gelecek olursak. Seslerin hepsini bass tiz mid hepsini bir ele alacağım:testere. Gerçi daha burning aşamasını tamamlamadı o yüzden yazılarımda acımasız olursam beni bağışlayın. ( 1.000 kerede en iyi burning i yapsan hatta orada pişmemiştir deyip fırına da atsanız değişen bir şey olacağını sanmıyorum :cheesy: ) Sesi ilk dinlediğimde kulaklarıma inanamadım. Bir an aniden sağır olmaya başladım ve her şeyi Boğuk bir seste duyuyorum sandım :idiot2: ve sonra anladım ki bu kulaklık ile alakalı çünkü kulaklıkta yalıtımda olmadığı için dışarıdaki sesler çok daha canlı geliyordu kulağınıza. Sonra dedim ki yaa arkadaş bu sıfır ürün yapma gözünü seveyim dedim ve dinlemeye temsili bu şekilde devam ettim :testere

Bu böyle olmayacak sonra eve geldim ve Sennheiser CX200 ün orijinal silikon başlıkları var onu takayım dedim. Şurası bir gerçek ki evet seste bir değişim oldu ama nasıl diyeyim hani bir çuval keçi boynuzu yersinizde karşılığında 1 gr şeker elde etmek gibi :evl:evl:evl
    Biliyorum sözü çok uzattım gelelim en merak ettiğiniz şeye sese. Ses bu kulaklıkta olmasa da olur diyeceğiniz bir özellik gibi sanki hani balık yemi gibi yada çakıl taşı gibi bir şey olsaymış daha güzel olurmuş. Yanlış bir iş seçimi yapmış biri gibi davranıyor.:kafa: Sesi ne kadar dinlediysem sanki yan odada boğuk bir sesle düğün yapıyorlarmış da sizde en sevdiğiniz kitabınızın en sevdiğiniz bölümünü orada okumak zorundaymış gibi size itici geliyor ses. Bu kitap değilde öğrenciler için büt e çalışırken yada en kritik Final sınavı haftasında yada ertesi gün kpss yada üniversite sınavına girecekmiş gibi de düşünüle bilir.
    Ciddi anlamda bir şey yazmam gerekirse ses çok boğuk. Yani tiz namına bir şey yok. Buda o kristal netliğini yaşatma konusunda yada temiz ve net ses verme konusunda çok ama çok kötü bir performans veriyor size. Midlerde ise bir ses geliyor ama yukarıda tanımını yaptığım gibi bir şekilde alıyorsunuz midleride. Basslar var ama hani sesin boğuk olmasından baslarda aşırı boğuk.
    Artılarına gelecek olursak sesi sonuna kadar açıp :upss:eek::confused::uzgun:b:sad müziği dinlemeye başladığımda bozulmaya çok fazla rastlamadım. Bunun nedenini kendimce şöyle yorumladım Zaten bozuk bir şeyi bir kez daha bozamazsın:gulme:gulme:gulme yada birini öldürdüysen bir daha öldüremezsin gibi bir şey....

Peki Salih bu efsane ürün kaç TL diye sorularınızı duyar gibiyim. yukarıdaki faturasında da göreceğiniz gibi 14,95 TL değil (o kaşarın fiyatı) tam tamına 7,95 TL gibi bedavadan biraz pahalı bir fiyat ile bizim beğenilerimize sunuluyor.

Son sözler olarak Şöyle bir düşününce mikrofonlu bu kulaklık için bu fiyat hak eden bir fiyat mı? Cevabım Kesinlikle EVET :yourock. Nedeni ise yanında hediye verdikleri taşıma çantası için.
    Cep telefonumun kulaklığının taşıma çantası yoktu ve inanmayacaksınız ama gerçekten taşımı çantası bayağı sağlam ve iyiye benziyor. Kulaklığı alırken yukarıdaki resmi çekebilmek için aldım. Ohh bee en sonunda kulaklık taşıma çantasına kavuştum :hug. Hiç bir işe yaramasa bile bozuk para koyarsınız :p:D

Keşke taşıma çantasındaki kalitenin % de 1 i kadarını makarna şeklinde kablosu olan kulaklık içinde yapsaydınız. Bir an hayal ettim acaba bu ülkede de Çin deki gibi f/p ürünü çıkarda bizi şaşırtır mı diye ama sanırım çok hayalperestim :angel:.

Umarım haddimi çok aşmamışımdır :knuppel2: Şu sıcak günde biraz yüzünüzde tebessüm oluşturmak istedim hepsi bu.:love:

Bir daha ki incelemeye kadar kendinize CiCi bakın :pp:ok

Not: Size bunu yazarken kulağımda anlattığım efsane kulaklık ile yazdım ara ara anlamsız cümleler ve saçma sapan şeyler yazmış yada abuk subuk yazım hataları ve noktalama hataları yapmış olabilirim. Kulaklığın kusuruna bakmayın bu yüzden :cheesy:

Son düzenleme: 30 Haziran 2017
    Alfo9403, -Hardwell-, DrWhite ve diğer 19 kişi bunu beğendi.
  2. ufuksaracci

ufuksaracci FLAC

Beğenileri:
    457
    Bu kulaklık için bile inceleme geldi ya, takdir ediyorum sizi.

Alfo9403, DrWhite, DefinitioN ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam biraz geyik biraz eğelence için :)) şu sıcak günlerde bir kaç kişiye tebessüm ettirebilirsek ne mutlu bize :D

DrWhite, mahir, Dr. Boom ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.663
    Neyse ki çantası varmış hocam. Bence kulaklığı satmak için değilde çantayı kulaklık için satmayı düşünmüşler demek ki :D

Chaturanga, refuserQ, Yabguz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Kesinlikle zaten garantiye vereceğim tek ürün o :gulme:gulme:gulme

Şaka maka kaç saatten beri dinliyorum ya bu kulaklık gerçekten pişiyor Cx200 silikon uçlarla yada Lanet olsun kulağım virüs kaptı ve kötü sese alıştı :gulme

Chaturanga, refuserQ ve moonstar bunu beğendi.
  6. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    Çok detaylı ve doyurucu bir inceleme olmuş elinize sağlık. Peki kulaklık karşılaştırırsak benzer segmentteki ie800'e göre nasıl çalıyor hocam :D

DrWhite, Chaturanga, refuserQ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam bunu için Burning ini tamamlamasını bekliyorum. Ama 1.000 $ çok yüksek bir meblağ olduğundan en nihayetinde ikisi de sadece ses veriyor :cheesy:
    Umarım cevap sizin için tatmin edici olmuştur üstadım :gulme

Chaturanga, refuserQ ve cgtyguner bunu beğendi.
  8. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    715
    Hocam hiç gülesim yoktu ama güldürmeyi başardın sağolasın efsane bir inceleme olmuş hani şu sahibinden ilanları gibi :D Çantası için değer ama zamanında istediğim taşıma çantasını bulabilmek için çok uğraşmıştım bu olsaydı fazlasıyla idare ederdi aslında :)

Chaturanga, refuserQ ve SalihArslann bunu beğendi.
  9. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam inanın taşıma çantası yukarıdaki anlattıklarımdan çok ama çok ters ve zıt. Yani gerçekten iyi yaa ve sadece taşıma çantası için aldım. Belki kablosu da ummadık bir şeklide kaliteli çıkarsa kulaklıkların baş kısmını keser benim cx200 ü monte ederim Yandan yemiş Momentum görünümüne kavuşurum belki :D

Chaturanga, refuserQ, myloo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.663
    Yandan yemiş momentum :eek:
    iyiydi :D

Chaturanga, refuserQ, myloo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Sizi son iki bomba ile baş başa bırakıyor ve kaçıyorum :coolsmiley: İkinci resimde de gördüğünüz gibi GS-EP-06 modelli bu kulaklık stereo ve tüm telefonlarla uyumluymuş :) Mikrofonlu bu kulaklığımızın start and stop özelliği var ama arabadakiler gibi değil onunla karıştırmayın :))

Birinci resimde ise garanti şartları ayrıntıları yazıyor her maddesi için ayrı bir geyik yapabilirim. Ama en çok sevindiğim 2. madde Malın tüm parçaları garanti kapsamı altında yani buda şu demek oluyor taşıma çantam garantili 2 yıl boyunca :cheesy::cheesy::cheesy:
    1. madde süper garantim bu gün başladı
    3. madde malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda diye başlıyor... ilk aklıma gelen mal baştan sona ayıplı :))
    6 madde en bombası bence 10 günü geçen bir tamirat süreci olduğu durumda tamirat tamamlanıncaya kadar benzer özellikli bir ürün size verilecek. yani bu kulaklarınıza istediğimiz etki bırakamadı sanırım şu ürün ile kulaklarınıza final yapmak istiyoruz. :testere

doğan özen, cgtyguner, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    975
    Bu eğlenceli ve bol ironili inceleme için teşekkürler Salih hocam. Taşıma çantasının fermuar sesi, kulaklıktan daha iyi ses veriyor kanısına vardım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DrWhite, Dr. Boom, Chaturanga ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  13. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    hocam kesinlikle doğru süper bir tespit fermuardan daha tok ve canlı bir ses geliyor :))

Chaturanga, refuserQ, cgtyguner ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    Ahmet @karanehir35 hocaya inceleme için gönderdiğimizde gelebilecek muhtemel yorum: "Taşıma çantasının tizleri kulaklığa göre az önde ama uzama açısından yeterince iyi değil. yine midler iki üründe de az geride yer almakta. Metal müzikte ikisi de kötü olsa da içlerinden fermuarı en bașarılı bulduğumu belirtmek isterim :D"

DrWhite, doğan özen, Dr. Boom ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  15. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam sizin bir kaç mod lama yazınızı okudum ve aklıma acaba bu kulaklığa da mod lama yapılabilir mi sorusu geldi. Sebebi şu kulaklığın hiç bir yerinde hava çıkış kanalı yok belki uygun bir yerden hafif bir delik açabilirsem seste biraz değişim ve şansım varsa boğukluğun gidip hafif tize kavuşma şansım olur.

Hocam astarı yüzünü geçmese tura sokarım geyiğine :))

Chaturanga, refuserQ ve cgtyguner bunu beğendi.
  16. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    Hocam ben de kulaklık arayisi içindeyim. Progresif rock, blues patlamalı hap müziği ve arabesk rap dinliyorum. Bütçem 5 lira ama zorlarsam 10a da çıkabilirim. Kulaklığın güzel bir taşıma çantası olsun ve fermuari iyi ses versin istiyorum. Kullanacağım müzikçalar ak 320. sizce bunu almalı mıyım? acil yardimmm!!!

DrWhite, DefinitioN, Chaturanga ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    ahaha yarıldım gülmekten :gulme:gulme:gulme tamda size gör bir kulaklığımız var buyurun denemek istemez(mi)siniz :gulme:gulme:gulme

Chaturanga bunu beğendi.
  18. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    İlk izlenimler:
    Tașıma çantası üç boyutlu ve elinize aldığınızda gerçekçi bir hissiyat veriyor. Kendine has bir dokusu var. Çözünürlük oldukça yüksek(gözlükle bakınca). Çantanın sahnesi fiyatına göre oldukça geniș. aynı anda üç çift kulaklık ucu bir adet iem ve bir de adaptör sıkıştırabilirsiniz. Enstrüman ayrımını da oldukça beğendim. Koyduğunuz kabloları karıșmadan geri çıkarabiliyorsunuz. Üst üste koymalarda dağılma ve karıșma durumu yok.

Ses olarak da, fermuar oldukça doğal ve gerçekçi bir sese sahip adeta canlı canlı dinliyormușsunuz gibi analog bir sesi var. Elinizle dıș kaba vurduğunuzda basları gayet yeterli duyabiliyorsunuz. Derine inmede eksiklikleri var ama fiyatının hakkını veriyor. Üst cırt ve alt cırtlarda bazen kulak tırmalama durumu olsa da çok rahatsız edici gelmedi. Tizlerde yeterince uzayamıyor fermuaın boyu kadar bir kapasite söz konusu. Ancak fermuar hıza iyi tepki vermekte. Cart diye kapanma ve açılma sağlayabiliyor. Kısaca bu fiyata bence düșünmeden alınacak bir ürün olmuș kesinlikle kaçırmayın derim. Okuduğunuz için teşekkürler.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 30 Haziran 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2017 ---
    valla hocam modlama olayı her kulaklıkta farklı sonuçlar verebiliyor ama uğrașmaya değecek olanlar değmeyecek olanlar var :D aha bunun şurası çok iyi aslında bi deneyelim bakalım daha iyi olur mu? şeklinde yapıyordum ben :D

doğan özen, Dr. Boom, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  19. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam okurken koptum yaa gece işe gideceğim yorumlarınızı okuyup okuyup gülüyorum :D

cgtyguner bunu beğendi.
  20. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    foruma ilk tașıma çantası incelemesini kazandırmanın haklı gururunu yaşıyorum :D

Chaturanga ve SalihArslann bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş