Kitsound Manhattan Wireless İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde Alfo9403 tarafından 25 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Alfo9403

Alfo9403 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Aslında kulaklığı 4 aydır kullanıyorum şu ana kadar inceleme yazmamı gerektirecek bir kulaklık değildi zaten satın almaya kalksanız kolay kolay bulunabilecek bir kulaklık da değil o yüzden boşa kafa karıştırmayayım dedim. Ama ne zaman ki ipad ile kullanmaya başladım hemen foruma girip inceleme yazmalıyım dedim. Öncelikle teknik özellikleri ; 40Hz -20 kHz frekans aralığı, bluetooth 4.0, 18 saat müzik 300 saat bekleme süresi ki uyku modu var efsane pil tasarrufu yapıyor. Kulaklıkla ilgili kaç mm sürücü kullanıldığı bilgisi yok tahminimce 30mmdir.

Kulaklığı Turkcell kampanyası ile almıştım 80tlye 1 alana 1 bedava bluetoothlu bir kafa üstü kulaklık olarak fiyatı çok uygundu. Aslında hiçbir beklenti içine girmemiştim daha önce Kitsound markasını da duymamıştım sırf bluetoothlu olsun evde kullanırım diye aldım. s7 edge cep telefonumla kablosuz ve kablolu kullanmaya başladım. Kablosuz performansı beklediğimden çok iyi çıktı fiyatı ile kesinlikle mukayese dahi edilmeyecek bir ses kalitesi var. Şöyle söyleyeyim daha önce sony mdr zx220bt kullanmıştım sony bayisinde ve ses olarak onunla aynı seviyede bir kulaklık. Ben aldığım siralar Ks nin Yurtdisi fiyatı da 49 dolar civarıydı. Kablolu performansında ise yüksek çıkış gücü sayesinde daha yoğun basslar alınabiliyordu tabi ipad ile deneyene kadar. Kablosuz performans her cihazda tabiki ayni ama ipad ile kablolu kullanınca çok farklı bir dünyaya kapı açtım. Daha ilk saniyede yüzümde oluşan kahkaha ifadesi buraya inceleme girmeme neden oldu.

Aslında halihazırda sony xb900 bass kulaklığı kullandığım ve bass seslere çok alışık olduğum halde bu kulaklık subwoofer etkisi ile beni büyülemeyi başardı. Cok detaylı bassları yok belki ama muhteşem yüksek sesi ve kulaktan kaymasına sebep olacak kadar bass titreşimleri var. Ben şahsen bass sever biri olarak çok farklı tonda bass kulaklık denedim ancak hiçbiri bu kadar şiddetli bass vuramamıştı. Şimdi buraya kadar bass bass dedik de hiç mi diğer sesler yok tabiki var tizler ve midler gayet yeterli 49doları baz alarak konuşmak gerekirse parasının hakkını sesiyle verebiliyor. Sesiyle diyorum çünkü kulak pedleri çok konforlu değil. Mutfak süngeri kıvamında pedler ve kalitesiz bir deri kaplama var. Dış kısmı kaliteli plastik ancak kafa bandı dikişleri iyi değil bu nedenle boyunda asılı durunca boyna batıyor. Biraz sert yapıda o yüzden kulakları da yoruyor. Açıkcası bu kulaklığı ucuz yapabilmek adına dış konfor kalitesinden bir hayli kısarak tamamen ses performansına yönelmişler. Tekrar tekrar söylüyorum ben daha subwoofer etkisi oluşturabilen bir bass kulaklığa denk gelmedim ki 500 lira seviyelerine kadar çıktım. 49 dolar icin hele hele 1 alana 1 bedava 80tl fiyat için muazzam bir bass var. Boyutlarından 30 mm olduğunu tahmim ettiğim sürücülerle bu seviyede bass verebilmek ciddi kalite gerektirir. Ayrıca ses yüksekliği, insanda oluşturdugu o gümbür gümbür hisle kulak zarını patlatacak şiddette ses seviyesi de bu tarz sevenler için biçilmiş kaftan. Metalci kardeşlerimiz çok sevecektir :) Daha önce SENNHEİSER Momentum kulakici kulaklık turuna katılmıştım onla kıyaslayacak olursak momentumla aynı şiddette ses verebiliyor tabiki onun kadar temiz tiz ve mid yok ama çok çok iyi bassları var.

Kulaklıği tabi imkani olanlar 80 100 tl bandına bulursa kaçırmasın(1 alana 1 bedavadan alıp diğerini sahibinden de satanlar var) ama ipad yada o güçte ses kartı olan bir cihazla kullanmak kaydıyla :) bu arada kulaklık kablosu bir tarafı 3.5mm diger tarafı micro usb girişli yani kulaklık uzerindeki girişi 3.5mm değil micro usb. Onun neden öyle üretildiğini anlamadım. Ayrıca kulaklık üzerindeki jack girişi şarj girişi olarak da kullanılıyor. Üzerinde bt acma kapama, ses acma kapatma ve ileri geri, play pause var. Bir adette eh işte koymamış olmayalım denebilecek bir mikrofonu var. Bass severim gümbür gümbür birkaç parça dinlerim diyen varsa ve bulabilirse almasinı tavsiye ederim. 4 parça dinledim hala kafamın içi zonkluyor kulakta çınlama var :)

Bir anda gelen bir heves üzerine yazmaya başladım unuttuğum, atladığım yada merak ettiğiniz detaylar varsa belirtiniz :)
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 25 Ağustos 2017
    Picasso16, Elano68, stakanar ve diğer 5 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş