Knowledge Zenith KZ-ED9 İzlenimleri

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde DefinitioN tarafından 15 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    İlk izlenimlerim heyecan verici.

Yok hayır ses anlamında değil.Henüz sadece kulağıma taktım ve 1-2 dakika dinledim.Neden heyecan verici derseniz?Adamlar 12 dolara kulaklık veriyor,kablosu %99 bakır ! diyor,yetmiyor 2 adet değişebilir ses filtreli uç veriyor,yetmiyor konfor sunuyor.Yeterli malzeme kalitesi de cabası.

Bizimle dalga geçiyor bu Çinliler.Çok oluyorlar!12$ alt tarafı!!!

Emin olun insan satmaya kıyamaz.

KZ-ED9 piyasada çokça alınan ve konuşulan bir kulaklık.Kardeşleri ED-2 ve ED-3 le birlikte hayli yaygara kopardılar.Sitemizde pek adının geçmemesi normal zira odyofillerden ziyade akıllı telefonuyla gündelik kullanacaklara hitap ediyor.

Ses nasıl derseniz?Onu zaman gösterecek.Ama tizler RX-1 ölçüsünde değil.Burn-in ihtiyacı bariz.Gerçi RX-1 bundan 2 kat pahalı olmasına rağmen tizleri duyana kadar ne kendinden ne kutudan etkilenmemiştim.Heyecan da duymamıştım.Bu onu başardı.Mesele 300-500$ meselesi değil.Fiyatına göre sundukları.

Öncelikle aldığım link:
    https://tr.aliexpress.com/item/2015...32371911927.html?spm=2114.13010608.0.0.6SI41p

Yaklaşık 17 günde geldi.Kutu içeriğinde 2 adet sesi değiştiren(bas-denge) nozzle ve 2 adette silikon uç mevcut.Kablo RX-1'den sonra iyi geldi.Rahatsızlık vermeyen yumuşak bir kablosu var.Y ayrımı ve jack esnek plastik kaplı.İyi sayılır.

Birkaç dakika telefona taktım.Rahat besleniyor.Embedans 18 ohm.Hassasiyet 106 db.Frekans aralığı 7-46200Hz.Ses yüksekliği tatminkar.Baslar iyi gibi.Derin ve vuruşları yerinde.Denge filtresini takmadım henüz.

Sesle ilgili eklemeler yaparım zamanla...

Ek 1:
    Pişmeye aldım kulaklığı.Tizler RX-1 kalitesinde değil demiştim.Baslar bas filtresi ile eglenceli,derin ve darbeli.Hatta BeyerDynamic vari titreşimleri var bas vuruşlarının.İyi uzuyorlar.Kuru bir şekilde vurup gecmiyorlar.

Ek 2: Dengeli filtre ile ses çok çiğ.Baya pişmesi lazım.Kendine ne kadar gelir bilinmez ama bu nozzle ile ses üstlerde çok dengesiz ve parlak.Altlar yeterlilikten uzak.

20170615_172638.jpg

20170615_172910.jpg

HTB1gFjfKFXXXXXXaXXXq6xXFXXXz.jpg HTB1iBvtKFXXXXXQXFXXq6xXFXXXd.jpg HTB1ilDmKFXXXXcWXFXXq6xXFXXX8.jpg HTB1PELNKFXXXXXeXXXXq6xXFXXXb.jpg HTB1v0bfKFXXXXcmXVXXq6xXFXXXp.jpg HTB1vEnlKFXXXXcMXFXXq6xXFXXXw.jpg HTB12sjCKFXXXXX8XpXXq6xXFXXXX.jpg Eki Görüntüle 5765

Son düzenleme: 16 Haziran 2017
    sserkogss, endia, refuserQ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.228
    tesisat borusu gibi nozzle yapmışlar :D

refuserQ bunu beğendi.
  3. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Hocam bu kulaklığı çok yakın takibe almıştım bir ara. Kendi fiyat aralığında en iyi kulaklık olduğu söyleniyordu. Bir çok videoda var hakkında. K3 Pro dan önce ki en favori kulaklığım diyebilirim. Ucundaki filtrelerin ilk değiştiğini bu kulaklıkta görmüştüm. Ama nasip Hayri hoca sayesinden K3 Pro oldu sanırım :)) ama fiyatının çok üstü bir performansı var diye okudum bir çok yerde.
    Çok merak ettiğim bir kulaklıktı incelemeye aldığınız içi çok saolun yazının devamını merakla bekliyorum.

refuserQ ve DefinitioN bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    Pişmeye aldım kulaklığı.Tizler RX-1 kalitesinde değil demiştim.Baslar bas filtresi ile yeterince eglenceli,derin ve darbeli.Hatta BeyerDynamic vari titreşimleri var zaman zamanbas vuruşlarının.

Edit: Dengeli filtre pişmemiş haliyle vasat.Subbas yokoluyor.Parlak ve çözünürlükten yoksun mid ve tizlerle başbaşa kalıyorsunuz.Uzun süre pişmesi gerekiyor.Ne kadar toparlanır bilinmez.

Son düzenleme: 20 Haziran 2017
    refuserQ ve SalihArslann bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    RX-1 ile ikisini hem pişiriyor hem dinliyorum.ED9 youtube videolarında daha başarılı.Ayrıca basları da daha iyi RX-1 e göre.Konfor,malzeme kalitesi noktalarında da yine KZ ED9 önde.

ED9 dan RX-1 e geçince rahatsızlık hissediyorum.Konforlu bir EARBUD değil RX-1!Ayrıca kablo kalitesi o kadar vasat ki durduğu yerde arapsaçı olmayı başarıyor!Ehh herşey ses değil.Yoksa 22 dolara nasıl satılsın!!

ED9 şimdiden parasını hakediyor diyebilirim.Burn-in sonrası tizler toparlanırsa işin rengi değişir.

Benim Panasonic se sessiz sessiz bunları izliyor.Ve sabırla kıs kıs.....:evl:evl:evl

Son düzenleme: 20 Haziran 2017
    SalihArslann, refuserQ ve ufuksaracci bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    Beklediğim bir sonuç ayrıca kulak içi kulaklık bence müziği hissettirmede daha iyi bir performans veriyor. Ayrıca rakibinin methini çok duymuştum. O yüzden Ed9 un daha iyi bir performans sergilemesi beni şaşırtmadı. Bu incelemeyi belki 3 ay önce okumuş olsaydım almış olabilirdim. Emeğine sağlık Üstat.

DefinitioN bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    Daha iyi diyemeyiz.Genel anlamda RX-1 daha başarılı.Sesin tonu,dokusu,mid ve tizler ED9 a göre daha iyi.

ED9 sa malzeme kalitesi,konfor,bas,eğlence gibi kriterlerde daha başarılı.

Kişisel tercihlere kalmış seçmek.

Sahne,çözünürlük,enstrüman ayrımı gibi konulara bilerek girmiyorum.Bu fiyatlara zor.Yinede piştiklerinde birbirlerine göre nasıl olduklarını yazarim.

refuserQ bunu beğendi.
  8. delgren

delgren MP3

Beğenileri:
    97
    ED9 ile ilgili son izlenimlerinizi almam mümkün mü, hala kulaklık sizdeyse tabi ki :) Rock Zircon alana kadar bunu al diyor içimden bir ses.

9. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    Fazla kalmadan gitti maalesef.

Sayfayı Paylaş