Largo barok 60 vuruslu 4/4 ve 3/4 sesleri dinlemek icin kulaklık tavsiyesi

'Kulaklık Genel' bölümünde gronyar tarafından 5 Haziran 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. gronyar

gronyar MP3

Beğenileri:
    0
    Merhaba aşşagıda acıklaması bulunan konu hakkında kulaklık ve tasınabilir medya oynatıcı taviyeleriniz nelerdir acaba bunlar bende cd halinde mevcut bu sesleri tamamen kayıpsız dinleyebilmek icin flac formatına cevirmem yeterli olur mu ve bunun icin tavsiyeleriniz nelerdir.

''Özellikle kolay ve kalıcı öğrenme beyin alfa dalgası ortamındayken gerçekleşmektedir. Lazanov'un test ettiği belli ritimdeki bazı kalsik müzik parçalarının beyin dalgalarını 8 ile 12 Hz. aralığına düşürerek beynin alfa dalgaları yaymaya başlamasını sağladığı gözlenmiştir. Lozanov yaptığı deneylerde her klasik müzik parçasının dinleyenleri alfa beyin dalgaları ortamına sokmadığını ve en etkili parçaların 60 vuruşlu "largo" tempolu ve 4/4 veya 3/4 ölçülü olan "barok müzik" eserlerinden oluştuğunu tesbit etmiştir.'' bu kısım baska bir internet sitesinden alıntı yapılmıstır sadece dinlenmek istenen müzik hakkında detaylı edinilmesi amacıyla alıntı yapılmıstır.

Bende suanda phonak audeo pfe var yesil filtreler ile normalde kulaklıgın 5hz-17khz frekans yanıt aralıgı oldugu icin 8-12hz aralıgını net ayırt edebillmemi saglayacagını düsünerek aldım ama su 60 vuruslu ve 4/4 3/4 tempolar konusunda sıkıntı olusturur mu bilmiyorum.Suanda cd den dinleme yapıyorum daha onceden mp3 formatına cevirmistim 320kpbs acaba flac olarak donusturme yapmanın ekstra faydalarını gorurmuyum.

Bu arada bu calısmanın amacı insan beynini alfa frekans ortamına sokmaya calısmaktır bu frekans insanın en iyi ogrenme anlama dusunme kabiliyetinin oldugu beyin dalgasıdır kitap okurken yeni birseyler ogrenme okudugunu anlama bilimsel calısmalarda filan yardımcı olması kalıcı ogrenmeyi kolaylastırması bakımından gelistirilen teknikleri kullanabilmektir amacı.
  2. thehadi

thehadi Guest

Bunun icin basit bir stereo kulaklik yeterli olacaktir. Ripleyecekseniz de stereo olarak riplemeye dikkat edin

Sayfayı Paylaş