MEMNUN KALDIĞINIZ MEKANLAR (YEMEK ,İÇECEK V.S.)

'Konu Dışı' bölümünde Hanamichi tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.590
    Beğendiğimiz restoranları ,büfe, cafe v.s. buradan paylaşsak olur mu ? Çünkü her semtte tavsiye edilebilecek güzel mekanlar oluyor.
    :)

2. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    619
    Çok iyi fikir. Ekipman Kütüphanesi gibi, ilerde düzenlenip kataloglanabilir de.

3. WildKaos

WildKaos MP3

Beğenileri:
    10
    Instagram'dan bizim hesabımız sofragram'ı hesabını takip edersen özellikle İstanbul için faydalanabilirsin. :)

4. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.590
    Olur bakayım :) Sitede de düzenlesek en azından gittiğimiz yabancı semtlerde değişik lezzetler denemiş oluruz :)
    Enbey Döner /Beylikdüzü

Beylikdüzünde ben Enbey dönerin üzerine dönerci tanımam :)
    Adres:Büyükşehir Çamlık Cad. No:1 (Fsm Camisi Altı) BEYLİKDÜZÜ Telefon:02128712423
    Bunu her gördüğümde üzerine atlayıp çalarak kaçmayı düşünüyorum ;D

Büyükçekmece Tarihi Ekmek içi Köftecisi

Köfte içinde Büyükçekmece de favori mekanım . Atirus Avm yi geçtikten sonra Eczane durağında yolüstünde sağ tarafta . Sadece ekmek arası köfte ve Trabzon sütlacı satılıyor . Fiyatı oldukça uygun ve çok lezzetlidir. Salaş bir mekan ama daima temiz, mekanda bir çok antika araç gereçte sergileniyor :)
    http://www.buyukcekmecetarihiekmekicikoftecisi.com/

5. heyysanadiyom

heyysanadiyom FLAC

Beğenileri:
    22
    Ankara , 7. cadde , maxiroll tavuk dürüm döner

orda yediğim dönerin tadını alamadım daha , sos ve mayonezle harika oluyor :love:

6. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    663
    İçinde tavuk olmayan tavuk döner :evl

7. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    663
    Ben de Ankara'daki yerlerden yazayım.

Kahvaltı - Çukurambar Sütiş (Kavurmalı Yumurta + Kıymalı Kol Böreği + Bal/Kaymak)
    Tavuk Döner - Ulus Üçler Tavuk (Çorba + Keşkül de tavsiye edilir)
    Antakya Usulü Tavuk Dürüm - Küçükesat Antakya Dürüm
    Et Döner - OSTİM içerisindeki Yaprak Döner
    İskender - Kızılay Ata İskender (Döner etinden yapılacak, İskender etinden değil)
    Soslu dürüm (Aspava) - Küçükesat Başçavuş Sokak Özçelik Aspava (Yanyana olanlar değil) (Mümkünse soslu/tereyağlı)
    Hamburger - Filistin Cad. Günaydın Burger
    Pide / Tandır - Çukurambar Konya Evi
    Adana Kebap - Çukurambar Kolcuoğlu
    Kokoreç - AOÇ Şençam
    Mantı - Nata Vega AVM Kaşık-La
    Çeşitli Balık - 100. yıl Ayabakan Balıkçısı

Aklıma geldikçe eklerim.

8. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.759
    Samsun

Mekan aramanız gereksiz.Bana ulaşın yeter. :wink

mfya bunu beğendi.
  9. oledudi

oledudi MP3

Beğenileri:
    3
    Liberta Cafe - Kadıköy/İstanbul

10. Fresk

Fresk FLAC

Beğenileri:
    3
    Hazır Hasan başkan yazmışken ben de Ankara'ya dair özlediğim ender şeylerden birini yazayım. Özler döner :ok :ok :ok :ok :ok GATA'ya yakınlığı sebebiyle o zamanlar tek şubesi olan Etlik şubesinde 8 yıla yakın yedim, ben öyle marine edilmiş döner etini hiçbir yerde bulamadım. Tatlı olarakta sadece cevizli, fıstıklı kadayıfları vardı onun tadı ve kıvamıda mükemmele yakındı. Şimdilerde epey büyümüş şubeler açmış. Umarım bozmamıştır kaliteyi.
    http://ozlerdoner.com.tr/

11. heyysanadiyom

heyysanadiyom FLAC

Beğenileri:
    22
    Arkadaşlarıımda aynısını söylüyor ama ne bileyim sosu çok güzel ;D dürümlerde çok taze

12. balanayhan

balanayhan Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Öncelikle güzel bir konu başlıgı olmuş, açan arkadaşa tebrikler .İstanbul istiklal caddesinde ki İST cafede sabah kahvaltısı A kalite çeşitler ve sınırsız çay vede kahve servisi ,ayrıca ufak balkonunda sigara&kahve,çay içebilme lüksüyle :ok :ok ve hafta arası 8 -11, 30 hafta sonu da 8 -2 arası açık büfesini tavsiye ederim ki fiatlarıda hafta arası 21 tl hafta sonu 23 lira fransız kültur merkezinın sonunda .Ayrıca günun her saatinde kaliteli ürünleriyle hizmetinizde ama açık büfe kadar ucuz degil malesef :c

13. balanayhan

balanayhan Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Hiç tanımamakla bereber bu cömert ve bana samimi gelen teklifinize teşekkürler .gecen ay 3 gunlügüne atakum ve samsundaydım :love:

DefinitioN bunu beğendi.
  14. SE_GuRu

SE_GuRu FLAC

Beğenileri:
    593
    Döner denmişken bende aklıma gelen salaş mekanı ve bir o kadar lezzetli döneri ile gönüllerde taht kurmuş bir yer önereyim, fırsat oldukça yeni yerler öneririm. Ankara Etlik Kasalardaki Eski garajların içerisinde Peçenek Kebap, burada sıcacık fırından yeni çıkmış pide eşliğinde dönerin tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ederim :coolsmiley:

15. ggkkhn

ggkkhn MP3

Beğenileri:
    3
    Taksim'deki Kızılkayalar'ı ve onun enfes ıslak hamburgerlerini de es geçmeyelim.

16. berktu

berktu MP3

Beğenileri:
    6
    Taksim'de türk kahvesi içilebilecek bir mekan var pek kimse bilmez sanırım , ismi mandabatmaz ben hayatımda o küçük çay ocağından bozma çıkmaz sokaktaki gibi bir kahve içmedim içemem de sanırım her gidişimde uğrarım fiyatlar çok uygun 4-4.5 gibi bir ücreti var yanlış hatırlamıyor isem .
    Adres:
    Kabaca zaranın sırasındaki (yanındaki) tommy hilfiger'ı bulun arkanıza alın (galatasaray lisesinin sırasında bu mağazalar da )tam önünüzdrki olivya geçidi sokağı olacak çıkmaz sokak biraz içine doğru yürüdüğünüzde küçük tabureleri görebilirsiniz. Eğer beni ciddiye alıp kahve içerseniz birgün iddaa ediyorum hayır duası ediceksiniz. :) Birçok ataladaşım türk kahvesi sevmediği halde bile buraya bayılıyor gerçekten ...

17. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    619
    En başta demiştim tekrar diyeyim ki buna sehir ve semt bazında bir düzenleme sart. Fatih in ekipman kütüphanesinde yaptığının aynı yapılabilir. İlk mesajda atıyorum

Istanbul__
    Kadıköy:
    Fkcjc
    Dhxts
    Chxoo
    Taksim:
    Qraip
    Psjfo
    Vbzyx
    Ankara__

Gibi

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

18. lazyjoke

lazyjoke Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ankara'da Retro ve Kite adlı mekanları özellikle elektronik müzik dinleyen arkadaşlar için tavsiye ederim, oldukça kaliteli djler de çıkıyor.

19. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    İstanbul, Taksim:
    Kumbara. Sakin, öğrenci işi bir mekan. Masa oyunları da var. Körili tavuğu güzel.
    DoRock Teras. Hard Rock, Klasik Rock dinleyip sohbet etmek, içmek için iyidir.

Beşiktaş:
    Bursa Çiçek Köfte. Pideli köfte + kırmızı şarap tavsiye ederim. Okul çıkışı sıkça giderdik, baharda terasta oturması güzeldir.
    City Burger. Kahvaltıcıların olduğu sokakta, sabahları kahvaltı, akşamları el yapımı hamburger. Öğrenci bütçesinde sayılmaz ama pahalı da değil, lezzet güzel.

Kadıköy:
    Doğa Büfe! Yazıcıoğlu'nun karşısında temiz, efendi, 10 senedir zevkle yediğim bir büfedir.
    Liman Kahvesi. Barlar sokağında, rahat sayılabilir bir mekan. Şişedeki kokteylleri biraz sulu olsa da iyidir.

20. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    1.032
    Taksim Asmalı mescit - Yemek Kulübü
    Kadıköy - Yanyalı Fehmi Lokantası
    Üsküdar - Kanaat Lokantası

Sayfayı Paylaş