Pc kurulumu

'Konu Dışı' bölümünde synweap tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. synweap

synweap FLAC

Beğenileri:
    61
    Selamlar,

Forumun adanali uyelerine sesleniyorum bilgisayar toplama isinden anlayan arkadaslarin yardimina ihtiyacım var montaj isini hiç beceremedim youtube bile fayda etmedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. esTFyz

esTFyz MP3

Beğenileri:
    105
    Eğer İstanbul'da olsaydınız yardımcı olurdum, haa nedir hangi ekipmanların toplanacağı noktasında gene yardımcı olabilirim ama elim maalesef Adana'ya kadar uzanmıyor :)

3. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    229
    Beceremediğiniz kısım ne tam olarak? Anakarta işlemciyi sonra soğutucuyu sonra anakartı kasaya bağlayın. Ramleri ekran kartını takın. Power supply i em başta kasaya sabiy gelmediyse onu ilk takın. Hangisi gerekirse güç için power a bağlanır. Ekran kartıdır ssd dir anakarttır bağlayın kısacası bağlaya bağlaya ortaya sistem çıkıyor :) sırayla git sonra sökmek zornda kalma. Tam takıldığın yer neresi tam olarak yoksa genelde mi hiçbişey olmadı?

tenniscoach57 bunu beğendi.
  4. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    51
    hocam benim anlamadığım bilmediğin işe niye kalkışıyorsun. bırak bilen birisi yapsın. bu lego değil ki yap boz ,yap boz öğrenilsin.

5. synweap

synweap FLAC

Beğenileri:
    61
    Nzxt temelli sistem rgb fanlar hue+ kraken vs kısmı sıkıntılı

6. esTFyz

esTFyz MP3

Beğenileri:
    105
    Hocam sizin anlatımınız sana bana basit gibi görünsede hayatında bilgisayar toplamamış birisi için çin yazısı gibi gelebilir :) nasıl ki ben şu an bir DAC veya Amfi'nin içini açsam böm böm bakacağım gibi. Belki de İşlemci nereye RAM nereye takılıyor onu bile bilmiyor olabilir bilemeyiz.z
    Hocam siz işin zaten normalinde de zor olan kısmını uygulamaya çalışıyorsunuz :) hay Allah şu an yardımcı olamadığım için çok rahatsız hissetim kendimi umarım birisi çıkar yakın çevreden.

7. synweap

synweap FLAC

Beğenileri:
    61
    Dusunmeniz yeterli insallah adanaya yolunuz düşer diyelim napalım

8. Feelblue

Feelblue MP3

Beğenileri:
    101
    Parçaları internetten alıyorsanız İnventus, İtopya, Sinerji, Teknobiyotik gibi sitelerden toplanmış şekilde göndermelerini isteyebilirsiniz. Bu sitelerden bazıları ücret talep ediyor, bazıları da ücretsiz montaj hizmeti veriyor.

9. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    229
    Hocam aslında kendime güvensem dediğiniz konuda, uzman olsam ki tam kablo nereye takılır onda sıkıntı olur yoksa açarız görüntülü görüşme hallederiz. Eğer aldıysanız yakın civarda bir bilgisayarcıya rica edin işçilik vereyim siz birleştirin de bilen birisi için 20 dakikalık iş. Sıkıntı etmeyin

10. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.741
    Yeni bilgisayar topladım. İstediğim şartları sağlayan bulabildiğim en basit anakartı aldım. İlk kez çalıştırınca şaşırdım. Anakartın arkası ışıl ışıl. Önünde de devre yolu şeklinde süslü renkli ışıklandırma var. Ses kartı da onun berisine "izole edilmiş" manuelde yazdığı tabirle. Işıkla nasıl izole oluyorsa?

Velhasıl geçtiğimiz altı sene içinde cümbüşlü ana kartlar, RGB sistemler norm olmuş, haberimiz yok... Yeni bilgisayar aldıysanız bi içini açın, havai fişek gösterisi falan olabilir. :)

refuserQ bunu beğendi.
  11. synweap

synweap FLAC

Beğenileri:
    61
    Uzun süren cabalar sonucunda sorunsuz toplamayi basardim sonunda. Bir kere yapinca zor bir sey degilmis diyor insan ama tecrube lazım.

Soyle bir seyden mi bahsediyorsunuz @zxc

coolblue, zxc, Elano68 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.741
    Elinize sağlık. Yok, bu benimkinden hallice. Benim fanlarda şavk yok.

Sayfayı Paylaş