Rose Masya vs Auglamour RX1 İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde moonstar tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.974
    Merhaba Arkadaşlar,

sizlere bir süredir sahibi olduğum ili başarılı Earbud üyesini karşılaştırmalı bir inceleme ile anlatacağım.

Umarım keyifle okursunuz.

Öncelikle söz konusu kulaklığı PenonAudio firmasından bir inceleme yazma sözü karşılığında bir miktar indirilme aldığımı ve bu sebeple buradan kendilerine teşekkür etmek isterim.

İzninizle ürünleri alabileceğiniz PenonAudio linkini sizlerle aşağıda paylaşmak istiyorum:

Rose Masya :
    http://penonaudio.com/Rose-Masya
    Auglamour RX1 : http://penonaudio.com/AUGLAMOUR-RX-1

Neden Earbud ve Neden ve Neden Masya?

Normalde benim en çok kullandığım ve sevdiğim kulaklık türü, IEM ‘ler dir. Ancak sevgili Ahmet bana RX1 gönderdikten sonra Earbud’lara karşı olan ön yargım yıkıldı ve hobiye yeni bir heyecan kattı:)

Sevgili Ahmet @karanehir35 teşekkürlerimi sunarım.

Tabi hal böyle olunca her zamanki gibi acaba RX1 bu kadar iyi çalıyorsa daha üst modeller acaba nasıl çalıyordur diyerek araştırmalara başladık.

Sonuç olarak karşıma Masya çıktı ve bir deneyelim dedik :)

1.) Firma Tanıtım Bölümü:

Rose Firması Hakkkında:

Rose Technology firması birkaç üniversite öğrencisi tarafından Çin’de kurulmuştur. Firma Kulak içi kulaklık (IEM) ve Earbud diye tabir edilen kulak içine girmeyen eski Sony Walkman tipi kulaklıklar üretmektedir.

Rose ismi nereden gelmektedir:

Rose ismi İngilizcede Gül anlamında gelmektedir, ancak firma Rose kelimesini İngilizcede gülü çağrıştırması hem de Çince de yine rous gibi okunan 弱水‘ mistik nehir anlamında eş anlamlı olarak kullanmıştır.

İnceleme Bölümü:

Aşağıdaki incelmede yine bir Earbud olan Auglamour RX1 ile karşılaştırmalara da yer verilecektir.

İncelemede kullandığım Kaynaklar:

a) Müzik Dosyaları:
    • Massive Attack – Angel (Tidal Hifi)
    • Celine Dion – The Power of Love (Apple Music)
    • Jehan Barbur – Seni Seviyorum (WAV 16bit 44khz)
    • Bang La Decks – Aide (Tidal Hifi)
    • Dr. Chesky’s – Pamafunck (Flac 24bit 192khz)
    • Lorde – Royals (24bit 48khz)
    • Mabel Matiz – Gel (320kbps)
    • Amber Rubarth – In the Creases (Tidal Hifi)
    • Yosi Horikawa – Bubbles (Tidal HiFi)

b) Ekipmanlar:

Chord Hugo, Shanling M2S, Walnut V2s, Ipad Air 2,
    Rose Masya, Auglamour RX1

Rose Masya için birkaç Teknik Detay:

• Sürücü Tipi: 1 adet 16mm ve 1 adet de 10mm çapında olmak üzere 2 adet Dinamik Sürücü
    • Direnç/Empedans: 12Ω
    • Hassasiyet: 98db/mW
    • Frekans Aralığı: 8-22000Hz
    • Kablo Konektör Tipi: 0,75 mm çapında 2 pinli soket
    • Jak Ara yüzü: 3.5mm TRS
    • Kablo Uzunluğu: 1.2m ± 5cm
    • Toplam Ağırlık: 18g (kablo ile birlikte)

Paket İçeriği:

Rose Masya, siyah renkte oldukça sağlam ve basit görünümlü, manyetik bir kapağı olan karton kutu içerisinde gelmektedir.

Kutunun kenarında gümüş bir arka plan üzerinde firmanın sloganı olan “Create difference” yazısı yer almaktır ve kısaca “Farklılık Yarat” veya “Farklılık Üret” anlamlarına gelmektedir. Açıkçası ilki bana daha mantıklı geldi :)

Kutu içerisinden “Pelican Case” diye tabir edilen firma logolu ufak tatlı bir plastik bir koruyucu kap çıkmaktadır. Açıkçası su geçirmez mi bilmiyorum, öğrendikten sonra bu bilgiyi buradan güncelerim.

Ayrıca minik bir plastik kutu içerisinde 3 çift kulak süngeri, 1 adet 3.5mm TRS soket ile sonlandırılmış 2 pinli kablo ve 1 adet 3.5mm den 6.5mm jack dönüştüğrücüsü.

Kutu içeriği bu şekliyle ne çok zengin ne de çok basit tutulmuş, özünde minimalist bir yaklaşım sergilenmiş diyebiliriz :)

RX1 ise ufak plastik bir kutu içinde geliyor. Stant olarak kullanabileceğimiz Ahşap oymalı bir plaka haricinde, birkaç çift yumuşak sünger uç, minik bir taşıma çantası ve lastikler ile geliyor. Bir tane de Ninja yıldızını andıran Auglamor Logosu.

Tabi aşağıdaki görsel temsilidir, çünkü Ahmet den gelen kutu içeriği biraz modifiye olmuştu :)
    Tasarım ve Yapım Kalitesi:

Head-fi de yer alan birkaç incelemede de belirtildiği üzere kulaklık 3D printing teknolojisi kullanılarak el yapımı havasında üretilmiştir. Görüntü itibariyle Retro bir havaya sahip olan kulaklık, Auglamour RX1 gibi metalden yapılmadığı için, onun kadar sağlam durmasa da, argo bir tabirle öyle dandik bir yapıya da sahip değil.

Aslında Masya’nın karbon fiber ara yüzüne sahip başka bir modeli daha vardı internette, fiyat olarak da bir miktar daha pahalıydı. Ancak PenonAudio bu modelin üretim aşamasının zorluğu ve yakın zamanda üretimi aşamasında yaşanan bir iş kazası nedeniyle artık üretimden kalktığını bana belirttiğinden bu kasalı versiyonu aldım.

Kasa sağlamlığı olarak RX1 kesinlikle önde diyebiliriz.

Auglamour RX1 ‘de maalesef çoğu Earbud’da olduğu gibi değiştirilebilir bir kablo bulunmamaktadır yani kasaya sabitlenmiştir. Kablo biraz tuhaf bir görünüme sahip ben pek beğenmedim. Mikrofonik etki yoktu.

Masya ise 1.2cm uzunluğunda OFC özelliğine sahip (Oksijensiz Bakır Kablo), 0.75mm çapında 2 pinli konektörleri olan, yumuşak biraz kalınca değiştirilebilir bir kabloya sahip.

Kabloda mikrofonik bir olumsuzluğa rastlamadım. Yapısı itibariyle dolanmaya da müsait olmadığından oldukça beğendim.

Bu kablonun tek olumsuz yanı, değiştirilebilir olmasına rağmen Westone, Noble, Oriolus ve diğer çoğu firmanın kullandığı standart 0.78mm çapındaki pin’lerin yerine biraz daha ufak olan 0.75mm lik UE Triple-Fi tarzı soketlere yer vermiş olması diyebilirim. Acaba biraz zorlama ile 0.78mm lik kablo olur mu bilemiyorum, bir ara denemek lazım J

Sürücü Tipi:

Tıpkı IEM yani kulakiçi kulaklılarda olduğu gibi, yeni nesil Earbudlarda da yavaş yavaş çok sürücülü modeller görmeye başlıyoruz. Masya da bu modellerden biri. Tıpkı daha pahalı olan abisi Mojito gibi Masya’da da 2 adet dinamik sürücüye yer verilmiş.

Rose Masya üzerinde 1 adet 16mm ve 1 adet de 10mm çapında olmak Dinamik Sürücü bulunmaktadır. RX1 de ise 15.4mm çapında tek bir Dinamik sürücüye yer verilmiştir. Bu da Masya’nın neden Kasa boyutu olarak RX den epey büyük olduğunu açıklamaktadır.

Tabi sürücü sayısı ve kasa boyutunun hem olumlu hem de olumsuz tarafları var, fakat bunlara birazdan Fit başlığında detaylı yer vereceğim.

Fit ve İzolasyon Konusu:

Konu Earbud olunca en büyük sıkıntı kulağa oturma ve izolasyon meselesi oluyor.

Earbudlar IEM lere göre izolasyondan çok daha fazla etkilenir ve bu tip kulaklıkları tecrübe edenler bilir ki, monitör kulağa bastırılınca ses daha sıcak ve gövdeli bir hal alırken sahne daralır, bastırmadığımızda ise daha tizli, detaylı ve geniş bir sahne algısı oluşur, ancak bu sefer de ciddi bir gövde kaybı yaşanır.

IEM’lerde durum aha az sıkıntılı. Çeşitli ölçü ve yapıdaki uçların (silikon, köpük, double flansh vs.) varlığı hem daha iyi bir izolasyon hem de konfor elde etmemizi sağlar.

Okuduğum kadarıyla RX1 in sürücü çapı 15.4mm dir. Masya da ise kulak içine giren kısımdaki sürücü 16mm, arada çok ufak bir fark olmasına rağmen az olda konfor farkı olmaktadır. RX1 benim gibi orta şeker bir kulak kanalına sahip kişide rahat oturmakta fakat Masya biraz daha zorladı beni.

Ben çözümü 1 yerine 2 adet süngeri üst üste takarak buldum, çok da rahat oldu sese de bir miktar sıcaklık katı.

Ses Meselesi:

Evet, arkadaşlar Masya ve RX1 bu incelmenin iki yıldızı.

Şimdi bu iki kulaklık da 100 saat bariyerini geçti ve ses konusunda yorum yapmak için yeterince burn-in olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Rx1 kulağa epey rahat oturduğundan hem gövde olarak gayet başarılıydı, hem de detay ve ferahlık seviyesi büyüleyici gelmişti bana.

Ancak Çift Dinamik sürücülü kulaklıkların mantığı da tam bu aşamada devreye giriyor. Sürücülerden biri altbass ve midbass bölgesine ayrılmışken diğer sürücü mid ve tiz ile birlikte bir miktar midbass için çalışmaktadır.

Durum böyle olunca, Masya daha kulağıma takar takmaz farkını hissettirdi. Masya, HD650 vari bir gövde ve detay ile birlikte açık tipte bir kulaklığın simülasyonunu yapıyordu adeta J

Tabi, hal böyle olunca eminim ki bu kulaklığı ilk kez kulağına takıp dinleyecek herkes bir WoW efekti ile karşılaşacaktır :)

Tonlama:

Masya nötürün az sıcağında çalan bir tonlamaya sahip. Kulaklık ne çok sıcak ne de çok soğuk kuru bir sese sahip.

RX1 ise midbass etkisinden dolayı biraz fazla renkli ve sıcak çakmadadır. Kısacası Masya nötürün az sıcağında bir tonlamaya sahipken, RX1 epey sıcak çalmaktadır.

Basslar:

Masya da bass saha çok altbass bölgesine odaklanmıştır. Doğru izolasyon yakalanamadığı taktirde midbass biraz zayıf gelebilir.

a) Sub-bass:
    Parça: Massive Attack – Angel

Rose Masya ‘nın, Auglamour RX1 e göre bariz üstün olduğu konulardan biri subbas/altbass bölgesi. Sırf bu iş için ayrılmış olan dnimik sürücüden aldığı güç ve kulaklığın üst tarafında yer alan devasa Bass Portu’nun da etkisiyle subbass Massive Attack grubunun Angel ismimli meşhur parçasının girişindeki subbass bir earbuddan beklenmeyecek derinlikte ve güçte hissedilebilmektedir.

RX1 ise tek sürücü ve daha ufak yapısı nedeniyle Masya ile bu konuda başa çıkaramamaktadır. Subbass yeteri kadar derine inemediğinden aynı parçada benzer bir etki gösteremedi.

b) Mid-Bass:
    Parçalar: Bang La Decks – Aide, Lorde – Royal, Dr. Chesky’s - Pamafunck

Midbass bölgesinde RX1 miktar olarak Masya’nın epey önüne geçiyor. İlk kez bir Earbud’dan bu derece belirgin midbass duydum. Masya ile karşılaştırdığımızda RX1 de ciddi bir Midbass kamburu olduğu fark ediliyor. Bu kambur sebebiyle RX1 ‘in kendisini ilk dinlediğim zamanlarda epey şaşırtmıştım. Chesky’s – Pamafunck gibi midbass kicklerin yoğun olduğu parçalarda RX1 bir Earbud dan beklenmeyecek derecede iyi vuruşlar yapıyor.

Ancak işler değişmeye başlıyor!

Şimdi, RX1 den Masya ya geçiş yaptığımda ilk dikkatimi çeken konu, midbass daki kontrolsüzlük oldu. RX1 belki miktar olarak Masya’nın önündeydi, fakat iş detay kontrol ve hız konusuna geldiğinde Masya farkını ortaya koyuyor.

RX1 deki midbassın en büyük kusurlarından biri kontrolsüz ve miktarca fazla olan midbassın enstrüman ve vokal üzenindeki olumsuz etkisidir. Midbass o derece bulaşıyor ki ciddi bir çamurlanma ve detay kaybına neden oluyor. Hız da yeterli olmayınca ciddi bir şişme kaçınılmaz oluyor.

Masya, yukarıda da belirttiğim gibi bu bölgeyi miktar olarak görece daha az belirgin çalsa da, detay, kontrol ve hız konusunda marifetlerini gösteriyor. Bazen keşe biraz daha fazla olsaydı dedim oldu ancak çift sünger izolasyon denemesi ile bir miktar arttırdık midbassı. Yine de bol basslı elektronik müzik türleri için yeterli gelmeyeceğini belirteyim :)

Orta Frekans Vokal ve Enstrüman:
    Parçalar: Mabel Matiz – Gel, Amber Rubarth – In the Creases,

Orta frekans bölgesi beklide Rose Masya ‘nın en iyi olduğu frekans bölgesi diyebilirim.

Amber Rubarth ve Mabel Matiz’in sesleri, bayan ve erkek vokali diye ayırmadan dinlemesi gerçekten çok keyifli.

Midbass bölgesinde gelen sıcaklık, tizler ile desteklenen detay ve Earbud olmanın avantajıyla neredeyse açık tip kafaüstü kıvamında bir sunumu bir Earbud ‘dan yakalamak gerçekten şaşırtıcı.

Flüt, gitar ve piyano hiç fark etmeden, ne çok kalın ne de çok ince çalıyor. Bu fiyat bandında böylesi detay ve doğallık gerçekten takdir edilecek cinsten.

RX1 başta da bahsettim gibi ilk elime geçtiğinde vokal ve enstrüman sunumuyla beni cidden etkilemişti. 20-22 dolar gibi bir rakam için bu derece keyif verici bir orta frekans sunumu ile karşılaşmak gerçekten hoş.

Ancak RX1 den Masya ya geçmek, RX1 için gerçek bir talihsizlik oldu. Yabancıların “Mudy” yani çamurlanma dediği olay RX1 de bariz bir şekilde belli oluyor. Midbass bölgesinden gelen tacizler, vokal ve enstrümanların üzerini örterek detay kaybını ve çamurlanmayı tetikliyor. Hal böyle olunca RX1 den Masya ya geçince o eski heyecan birden gidiveriyor.

Aynı duyguları daha önce severek kullandığım JVC FX850 ‘de de yaşamıştım. Sevgili Yağız ‘dan @Synthyss almış olduğum Westone W30 ‘u bir süre dinleyip tekrardan FX850 ye geçince, aradaki farkı duyduğum anda kulaklarıma inanamamıştım. O keyif veren FX850 gitmiş yerine çamurlu kontrolsüz bir kulaklık gelmişti. Neyse, zaten o günden sonra Armatürcü olduk (keşke onun yerine Armatör olaydık :) ).

Her ne kadar RX1 fiyatının hakkını bu orta frekans bandında da verse, işin içine Masya girince işler maalesef değişiyor. Gerek detay, gerek doku ve doğallık olsun, Masya ile RX1 farklı dünyaların Earbudları.

Biraz daha parası olan direkt Masya ‘ya terfi etsin :)

Tiz Bölgesi:
    Parçalar: Celine Dion – The Power of Love, Jehan Barbur – Seni Seviyorum

Bu tip kulaklıkların doğru yalıtım sağlanmadığında en büyük sorunu yaşatacağı yer kesinlikle tiz bölgesidir.

Neyse ki, ne RX1 ne de Masya bizleri üzmüyor.

RX1 de tiz bölgesi biraz törpülenmiş gibi, bu da tizlerdeki tansiyonu bir miktar düşürerek uzun süreli dinlemeleri mümkün kılıyor.

Masya’da da durum farklı değil, tek fark daha detaylı ve olgun çalması diyebilirim. Yabancıların Vivid, yani Canlı dedikleri sunum Earbudları çok farklı bir noktaya taşıyor. Özellikle Masya bu berrak ve canlı sunum çok iyi üretebiliyor bizlere.

Ancak dikkat, doğru yalıtım önemli, çünkü kulaklık doğru oturmadığında, ciddi parlamalar meydana gelebiliyor, özellikle RX1 biraz daha kontrolsüz çalması sebebiyle zaman zaman tizdeki stresi hissettirebilir. Celin Dion – The Power of Love parçasında üst tizlere kadar ulaşan sesi bazı kulaklılarda resmen kulak delebilecek cinsten olabiliyorken, Masya ve RX1 sınırı aşmadan gayet kontrollü çalıyor.

Sahne Mevzusu:
    Parça - Yosi Horikawa – Bubbles

Gerek Masya gerekse RX1, her iki kulaklık da sahne konusunda başarılı. RX1 derinlik konusunda gayet iyi işlerler çıkarırken genişlik olarak ortalamanın üzerinde bir başarıma sahip.

Masya da tıpkı RX1 gibi sahne konusunda epey başarılı, ancak Masya hem derinlik hem de genişlik olarak RX1 ‘in epey üzerinde, çok farklı bir level’de çalıyor.

Holografik diye tabir edilen bir sahne algısı yaratması beni her seferinde etkiliyor. Yabancıların “Layer” yani katman dedikleri ses algısında da her iki kulaklığın iyi bir kaynak ile üzeceğini düşünmüyorum.

Sonuç:

Masya harika bir sese sahip 100 dolar bandında alabileceğin sürmesi kolay, kafaüstü tadında bir sunumu olan başarılı bir Earbud olmuş. Ne yalan söyleyeyim RX1 den sonra Masya ciddi bir yükseltme oldu ve büyük ağabeyi Rose Mojito için olan iştahımı epey kabarttı J

RX1, gerek işçilik ve sıra dışı kutu ambalajı ve gerekse fiyatının üzerinde verdiği sesi ile 20 dolar bandında alınabilecek en başarılı kulaklıklardan biri.

Her iki kulaklık da bol basslı Techno müzikler haricinde, başta Klasik ve Jazz müzik olmak üzere Rock, Pop ve benzer türler için biçilmiş kaftan.

Artılar ve Eksiler:

ROSE Masya:

+ Fiyatının çok üzerinde bir detay
    + Kafaüstü tadından bir sunum
    + Subbass etkileyici
    + Geniş ve Ferah sahne
    + Yerli paket içeriği
    + Değiştirilebilir kablo seçeneği
    + Hoş tasarım

- Yalıtım kulağa göre değişebilir
    - 0.75mm çapında kullanılan eski tip pinler
    - Kasa daha sağlam sağlam bir his verebilirdi

Auglamour RX1:

+ Fiyat
    + Metal kasa ve şık tasarım
    + Küçük kasa nispeten iyi yalıtım
    + Derin sahne
    + Sıcak vokaller
    + Beraberinde gelen Ahşap aksesuarlar

- Midbass kamburu ve çamurlanma
    - Hızlı parçalarda kontrol kaybı
    - Genel detay seviyesi Masya ‘nın gerisinde
    - Kablo değişmiyor
    - Kablo biraz basit duruyor

Modlama Mevzusu:

Earbudlarda Fit sorunlarını nasıl çözebilirim mevzusunu araştırırken aşağıdaki sitede Aliexpress Mağazasında güzel dönüştürücüler buldum.

Aipinchun: Link

Bu dönüştürücler sayesinde bizim geleneksel Earbud resmen IEM oluverdi. Tabi ses karakteri de epey değişti. Eksik olan Midbass geldi sahne yaklaştı vs. vs.

Tabi böyle birşey kulaklığın doğallığını bozacağından ben içi kısmını keserek gözeneklerin açık kalmasını ve mümkün mertebe ses değişimini engellemeye çalıştım. Sonuç epey başarılı ufak bir midbass artışı harici bir bozulma yok üstelik Earbud artık bir IEM gibi kulakta rahat duruyor.

İncelememi okuduğunuz için teşekkürler.

Saygılar ve Sevgiler,

Gökhan

Son düzenleme: 13 Haziran 2017
    okty_k, Dr. Boom, baran88 ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    419
    Gokhan eline kulagina saglik, cok tesekkurler, zevkle okudum.

Okurken aklima MrZ geldi, acaba mumkun mudur ufacik da olsa MrZ ile karsilastirabilirmisin? Belki de rose bir ara ahmet hocaya gider o bir el atar :)

moonstar ve karanehir35 bunu beğendi.
  3. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.616
    Çok güzel karşılaştırma olmus . Özellikle hd650 gibi çalıyor demek beni benden aldı :)
    rose pahali ciddi bir kafa ustu tadında çalıyor demek ki

ve özellikle şu son modlama olayı çok güzel.
    Tam oturuyor galiba modlayinca değil mi ? RX1 önerir misiniz peki

DefinitioN, moonstar, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.821
    gökhan abi ellerine sağlık. incelemeyi headfida da okumuştuk ama rx1 ile karşılaştırma gayet güzel olmuş.

ayrıca şu dönüştürücü linkini verdiğin için de teşekkür ediyorum, ben de benzer bir şey arıyordum :)

moonstar, refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.228
    Gökhan hocam eline sağlık çok güzel detaylı bir kıyaslama olmuş :)

moonstar bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.495
    Gökhan eline sağlık.Çok ferah bir incelemeye imza atmışsın.Keyifle okudum. :ok

moonstar bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.003
    Eline saglik Gökhancim @moonstar.
    Masya resmen, rx'i rx1gül'e cevirmis.
    Tabii aradaki fiyat farki da unutulmamali. Rx1, Clieos'un earbud listesinin ikinci liginin ikinci sirasinda iken Masya ise sampiyonlar liginin oldugu yerde.

Gokhan bana yolladiginda yazarim Serkan hocam tabii ki. Fakat tomahaw'da ikinci lig 9.ncu sirada. Hiz haric pek sansi yok gibi.

moonstar ve mattiadestro bunu beğendi.
  8. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    419
    O dereceyse ben alirim bu gülü yaa :)

Yalniz rx-1'in 2. Sirada olup, MrZ'nin 9. Sirada olmasi bana cok garip geldi ahmet hocam yaa. Kriteri neydi acaba? Zevk meselesi ama bence siralama olarak tam tersi olurdu :)

karanehir35 bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.003
    Bizim yolumuz musicmaker yolu Serkan hocam; elimde 3 adet musicmaker var su an( 2'si iem). Koleksiyona dogru gidiyoruz.
    Swara L'den umutluyum bayagi; gerci bende umut hep terse cikiyor ama olsun.

Ne demis Samuel Beckett:
    Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

Izindeyiz baba, hala Godot'u bekliyoruz fakat zelzele geldi.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.974
    Beğenmenize sevindim Serkan Hocam :) Teşekkür ederim. Ahmete göndericem Masya'yı onu da o karşılaştırır :)

Güzel yorumun için teşekkür ederim Özen Hocam. Yanlış anlaşılmasın HD650 ün yanında kuş gibi kalır. Ama bana onun minik hâli gibi geldi :)

O resimlerdeki adaptör ile bildiğin iem gibi oluyor ve evet tam oturuyor:)

Çok sağol Baybars :) Rica ederim ne demek. Güzel birşey bu adaptör yumuşak ve rahat. Üstelik adam TR PTT ile yolladı ve 1 haftada geldi;)

Çok sağolun Hayri Hocam :)

Fatih beğenmene çok sevindim :)

Sevgili Ahmet teşekkür ederim. Evet fiyat farkı elbette var. Ama ulaşılabilir seviyede farklar olması sebebiyle çok da dillendirmedim.

mattiadestro bunu beğendi.
  11. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    419
    Konuyu biraz baltalamak gibi olacak ama MrZ den sonra gercekten sinif atlatacak bir kulaklik tavsiyesi istesem ne dersiniz? 80$ alti gibi dusunsek ne olur acaba?

12. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    7.003
    Earbud olarak mi Serkan hocam;
    Daha gelmedi ama indirimle 50usdye aldigim Swara L soylendigi gibiyse sana tavsiye edebilirim.

Iem olarak ise, Shozy Zero tavsiye edebilirim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    419
    Earbud olarak dusunmustum, Swara L hemen bir bakinayim. Fiyati da o seviyeye gore gayet iyi duruyor.

moonstar bunu beğendi.
  14. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.974
    Ben de o Svara L için sipariş vermiştim Masya'dan önce fakat bir türlü göndermeyince satıcı iptal oldu. Demek size kısmet olacak arkadaşlar :)

sserkogss bunu beğendi.
  15. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.228
    Ahmet hocam kargolandı mı bari Svara?

16. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.777
    Elinize sağlık abi.Benim de alasım gelıyor güzel bir earbud ancak tomahawk ile rx1 arasında kaldım..Bass olarak rx1 üstün dıyorlar ama tomahawk daha üstün diyen de var :)

@karanehir35 shozy ben de kullanıyorum cidden güzel kulaklık.

moonstar ve karanehir35 bunu beğendi.
  17. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.495
    Oğulcan sen bunlardan uzak dur.Yakma kendini.

Git bi DT990 600 premium al bi de buna masaüstü lambalı kapat dükkanı. :ok

sserkogss ve fosther bunu beğendi.
  18. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    964
    Gökhan hocam emeğine sağlık, keyifle okudum.
    Aynı duyguyu ben de MX985'ten sonra RX1 dinleyince yaşamıştım, çamurlaşma konusunu okuyunca anılarım canlandı :)
    RX1 yine de o fiyata çok iyi işler başarıyor.

moonstar bunu beğendi.
  19. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    221
    Gerçekten mükemmel bir inceleme olmuş tebrik ederim, kulaklarınıza sağlık.
    Bu earbud lar böyle oldukça kesin seçenekler artacaktir.

moonstar bunu beğendi.
  20. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.974
    Teşekkür ederim Yavuz. Evet, RX1 gerçekten fp bir kulaklık her earbud sevdalısından arşivinde bir tane olmalı :)

Çok sağolun Sertaç Hocam. Ben de seçeneklerin artmasını bekliyorum ancak fiyatlar da artış eğiliminde :)

Yabguz ve Chaturanga bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş