Satılık hibrit el yapımı lambalı kulaklık amfisi

'Kapanan ilanlar arşivi' bölümünde ahmet çekirdek tarafından 12 Aralık 2012 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    3
    Merhaba arkadaşlar siteyi sürekli takip ediyorum,yurtdışından gelen amfileri görüyor üzülüyorum.Ben otuz senedir seslendirme işi ile uğraşıyorum,bizzat imalatcı olarak üretim yapıyorum amfimi satmak için söylemiyorum dinleyin bana hak vereceksiniz Harika bir ses baslar tizler doğal parlak bir ses sitedeki arkadaşlara özel ufak bir indirim yapabilirim saygılar sevgiler..

KONU GÜNECELLENDİ...
  2. EgoMaster

EgoMaster MP3

Beğenileri:
    0
    Forumun yönetim kadrosuna deneme amaçlı ürünlerinizi gönderirseniz, rica edip belki incelemesini yaparlar diye düşünüyorum.
    Hem forum için hem de sizin için iyi olabilir, diye naçizane fikrimi sunayım dedim.
  3. witness

witness DSD Bilirkişi

Beğenileri:
    3
    İnceleme:
    28
    forumda bir incelemesi var sanıyorum:
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4675.0
  4. Kuzey

Kuzey WAV

Beğenileri:
    10
    İnceleme:
    6
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4675.msg62170#msg62170

Tam ben yazıyordum forumda incelemesi var diye ve gayet de detaylı olmuş. Ahmet Bey'in isyanını ise açıkçası anlamıyorum. Yurt dışından gelen amfiler genelde 200$ ve üstü seviyede amfiler, bazıları yıllardır burada zaten belki 7. sefer el değiştiriyorlar. O yüzden açıkçası biraz da rekabeti normal kabul edin. Bugün tam da yukarıdaki incelemeyi okudum ve belki yakın zamanda ben de sırf denemek için alabilirim ancak bu konuyu açmakla bence biraz imajınızı zedeliyorsunuz. Kendim öyle düşündün en azından.
  5. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    3
    Amfinin incelemesi sitemizde Hulki bey tarafından yapıldı. Sedef Audio Masaüstü Mini Lambalı Amfi incelemesi - Techno-fi..
  6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    3
    Mümkün olsada 200 dolarlık amfi ile bir mukayese edebilsem..
  7. groll

groll Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    --Öncelikle başlık ''satlık'' değil ''satılık'' olmalı.Kenar semtlerde daire satan mal sahiplerini çağrıştırıyor bu kelime.Düzeltmeniz imajınız için olumlu olacaktır.

--Bildiğim kadarıyla amfiniz daha önce incelendi forumda ve f\p olarak olumlu görüş bildirildi.Sizin bu başlığı açmanız biraz boşlukta kalmış gibi oldu.Zira ,''yurtdışı amfiler pahalı içim acıyor'' tarzı bir yaklaşım özünde haklı olsada ne yapmamız gerektiği konusunda da hiçbir mesaj yazmamışsınız.

--Eğer ürün yelpazeniz varsa(en azından daha üst sınıf amfiler) forumdaki tecrübeli üyelere denemek için gönderin ki incelenip yorum yapılsın.Bunun haricinde amfiniz yurtdışı muadili olan ürünlere karşı başarılı olursa ,buradaki üyeleri de büyük bir maddi yükten kurtarmış olursunuz.Tabi bu durumda hem siz hem buradaki üyeler kazanmış olur.Saygılar...
  8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    3
    Uyarınız için teşekkür ediyorum.Dışarıdan gelen amfilerin resimlerini görüyorum albenisi var sesini dinlemediğim için yorum yapamıyorum,karşılaştırma yapabilsem eksiklerimi görür daha iyisini yapmaya çalışırım saygılar...
  9. groll

groll Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Benim anlamadığım nokta şu oldu.30 yıldır seslendirme işindesiniz ama elinizde amfi mi yok ? Yani bu iş sizin işinizse elinizin altında herkesten çok amfi olmalı ki kendi ürününüze katkı sağlayabilesiniz.Bence değişik sınıflarda birkaç amfi edinin,seslerini dinleyin ve muadilini üretmeye çalışın.Eminim çok daha ucuza denk yada daha iyisini yapabilirsiniz.Ondan sonra burada inceleme yapılır ve ürününüz için yeni pazarlar oluşur.Kimse 300-500$ para verip yurtdışından amfi getirmeye hevesli değil.Size önerim bu şekildedir umarım bu yolda öncü olursunuz hem siz hem vatandaş kazanır.
  10. witness

witness DSD Bilirkişi

Beğenileri:
    3
    İnceleme:
    28
    [quote author=ahmet çekirdek link=topic=5598.msg75287#msg75287 date=1355350373]
    Uyarınız için teşekkür ediyorum.Dışarıdan gelen amfilerin resimlerini görüyorum albenisi var sesini dinlemediğim için yorum yapamıyorum,karşılaştırma yapabilsem eksiklerimi görür daha iyisini yapmaya çalışırım saygılar...
    [/quote]

Selamlar,
    Aslında kulaklık amfisi konusunda bir oluşum içerisindeyseniz naçizane bir önerim var. Oldukça bilinen ve başaralı amfilerin klonlarını üretebilirsiniz. Mesela Grado Ra1 amfisi son derece basit ve ucuza üretilebilir. İlgi çekecektir diye düşünüyorum.

Yine bir üst seviyede lehmann black cube linear var. Bunun da klonları çok var piyasada; demek ki yapması kolay.

Genelde altyapısı olan ancak marka olmayan firmaların ilk yaptığı şey taklit etmektir. Daha ucuza bilinen amfilerin klonlarını üretirseniz eminim ülkemizde de dünyada da ilgi çekecektir. Çinlilere bu kadar önyargı varken bile, klon amfilerini ve sonrasında kendi yarattığı amfileri peynir ekmek gibi satıyorlar. Fikir vermesi açısından:

http://www.audiophilechina.com/

Amfiniz hakkında bir bilgim yok; dinlemek isterim elbette ancak hitap ettiği kesim alt sınıf masaüstü sınıfına giriyor. Yaptığınız amfi türünde onlarca tasarım özellikle çinliler tarafından uzun süredir üretiliyor zaten. Bu bağlamda (üst seviye kulaklık amfilerini dinlemediğinizi de varsayarak) 200 dolar üstü sınıf amfilere göre yerini iyi değerlendirmek gerekiyor. Hem yanıltıcı olmaması açısından, hem de beklentileri doğru tanımamak için.
  11. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    3
    Görüş ve önerilriniz için teşekkür ediyorum,Saygılar..
  12. panareturns

panareturns Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    3
    Allah aşkına şu ''satlık'' ı ''satılık'' yapın artık. :testere
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş