SIMGOT EN700 Suzanku

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde seiim tarafından 11 Ekim 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Merhaba arkadaşlar, Kbps ailesinin güzide fertleri, DSD babalar, Flac amcalar ve sevgili MP3 kardeşlerim, bir vesile ile elime geçmiş bulunan bir iki ürünü görselleri ile birlikte becerebildiğim ölçüde anlatmaya çalışacağım, iştahınızı kabartabilirsem ne ala, şimdiden iyi okumalar dilerim.

Dinlediğim kaynaklar;

Colorfly C4

Ibasso DX80+Xduoo

Simgot EN700 SUZAKU
    Salute to Art and Science...

@moonstar Gokhan Bey’e gidecekken direkten dönüp bana gelmiştir, kendisini tanımasam da saygılarımı iletir, beklediği sorulara kısmen de olsa cevap verebilirim diye umut ediyorum. Kendisi daha önce bu konuyu açmıştır ve linkleri de vermiştir o yüzden teşekkür eder, gözlemlerime başlamak isterim. Ürünü tedarik eden Selçuk Bey’e de selamlar

Sağlam karton kutu ve sünger iç korumalarıyla gelen Simgot, bence sade içeriği ile yeterli tabi bunu verdikleri deri “case” ile taçlandırdıklarını belirteyim, pratik olarak kutusunun içine girebiliyor. Ibasso T03’ün aksine, ki kendisinin kılıfı da görsel olarak şahane ama bana göre pek de işlevsel değil (Neden? – içine tam sığmıyor, zahmet etmezdim).

Marka olarak sadeliğini ve şıklığını her durumda gösteren bir ürün, deri kutusunun fonksiyonel olması tabi artı ancak ilerledikçe ses karakterinin de öyle olduğunu görüyorum.

Kesinlikle çok pratik bir kullanımı var kulağa o kadar rahat oturuyor ki herhangi bir iem bu kadar öpüşmedi herhalde kulakla, daha önce bir Westone denemişliğim var ama kanala oturtmak sıkıntı olmuştu. Çengelli değil de düz de çok rahat oturuyor ama tabi hafızalı kablosu rahatsız öyle olunca da. Kablosu değişmiyor ne yazık ki artısı şu ki kablo silikon kablolar gibi dolaşma eğiliminde değil. Jackdan kulaklığa aksam gerektiği her yerde alüminyum kullanılmış. Yürürken rüzgar sesi üretmesi pek olası değil çünkü neredeyse sıfır olarak oturuyor.

Caz dinlemeye birebir diyebileceğim bir kulaklık açıkçası, açık ve ferah bir sunumu var, Bir oturuşta Amy Winehouse albümünü rahatlıkla bitirebilirsiniz. Klasik müzikte, örneğin, flüt ve diğer üflemeli çalgılarda gayet başarılı. Tizler bir armatür sürücülü hibrit bir kulaklığın detayına ulaşamasa da bence dengeli sunumu bunu örtecektir. Bayan vokallerde kendini gösterecek ve özellikle mid bölgesini koruduğu için takdir edilmeli.

Sahnesine değinecek olursam, çok dar değil, çok geniş de değil, kulağıma 270 derecelik bir açıyla sunuyormuş gibi geldi, bir kol uzağınızda canlanıyor diyebilirim. Derinliği hakkında pek tecrübem olmadığı için bir şey söyleyemeyeceğim.

Aşağıda dinlediğimi ve özellikle parça üzerinde anlatmak istediğim gözlemlerim bulunuyor, objektif bir yorum olmasına katkıda bulunacağını umuyorum.

Lhasa Del Sela-Bells
    Parçanın kendisi yeterince hüzünlüyken “katkısız” sunumu ayrı bir samimiyet yaratıyor. Geniz vokali çok temiz iletiliyor kulaklara, sanki hiçbir şey düşünmeye gerek yok da dalıp gidesin diye…

Lhasa Del Sela-Fool’s gold
    Buradaki ukele mesela gayet tatlı, tebessüm ettirebilir.

Lhasa Del Sela-where do you go
    Lhasa kontrbas ile söylerdi genellikle, burada da seçilebiliyor, her ne kadar bas kulaklığı olmasa da kayıtta gürültü olsun diye koymamışlarsa seçilmesi çok kolay. Mid frekansları yakalamak kolay bir tık altında baslar sahneyi dolduruyor.

Efterklang-Apples
    Açıkçası bu parça referans aldığım şarkılardan biridir. Girişinde henüz klavye girmeden bir baget fırça ve davul girişi vardır. Burada davulun tonalitesi yoğun/koyu değil ama baget fırçanın yarattığı ses epey açık.

Dio-Rainbow in the dark
    Dio’nun sesini asla bastırmayacak bir açıklıkta çalıyor, özellikle baslar yalnız kaldığında belirginleşiyor diğer frekanslarla birlikte genelde biraz çekinik.

Steve R.V-Life by the drop
    Akustik gitar, çok temiz ama tizler biraz sivrilebiliyor. Şu detayı da belirteyim, abimizin son nakarattaki Life By The Drop, her kalın harfteki “ba, da, pa” sesinin vurgusu kulağa geliyor.

Will Smith-Miami
    Baslar birazcık zorlanıyorlarmış gibi geliyor, uzamıyor genel olarak kısa ve tıknaz ama var ve vurduğunda gerçekten sesi dolduruyor. Ses arttıkça kontrolü kaybediyor gibi… Ama şu denge var ki midleri ezemediğinden parçadan öylece kopamıyorsunuz.

Şimdilik bu kadar, zahmet edip sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, daha tecrübeli arkadaşların eleştiri ve katkılarını beklerim. Saygılar.

mfya, fastfalcon, myloo ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.030
    Hayırlı olsun hızlı giriş yaptınız :D,

Benim de merak ettiğim bi kulaklıktı, massdrop da lafı epey dönüyordu.

Kısaca bass-mid-tiz 10 üzerinden her biri kaç puandır ses üzerindeki baskınlık ve başarıları açısından,
    bu tarz bi puanlama kabaca fikir vermesi açısından iyi olur diye düşündüm.

3. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Teşekkür ederim, bahsettiğim gibi kulaklık neredeyse flat shape bir sunumu var, hani midlerin düşük kalmasından şikayet edenlere dinamik sürücü olarak çok güzel bir alternatif bence, şıklığı da cabası, puanlamaya gelirsek,

Bass: 7
    Mid: 5-6
    Tiz: 5-6

DrWhite bunu beğendi.
  4. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    3.145
    @seiim Hocam hayırlı olsun. Demek Simgot size gitti :) İzlenimleriniz ve paylaşmış olduğunuz görseller çok başarılı olmuş. Ben beğendim :ok

Ses deki sadeliği ve göze hitap etmesiyle iyi bir iş çıkarmış adamlar. Beni de andığınız için teşekkür ederim:)

Not: Bu arada Simgot bana hâlâ dönüş yapmadı. Bu vesile ile teessüf ederim kendilerine :p

Güle güle kullanın...

karanehir35 ve seiim bunu beğendi.
  5. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Çok teşekkürler, beğenmenize sevindim. Sizden, ürünü alırken Selçuk Bey bahsetti forumda ararken görünce, ilinizi çeker diye düşündüm, umarım yorumlarım faydalı olmuştur.

moonstar bunu beğendi.
  6. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.954
    güzel inceleme olmuş teşekkürler :)

ibasso it03 elinizde mi acaba? ona da bir inceleme yazarsanız çok memnun olurum şahsen :) headfida acayip muhabbeti dönüyor.

seiim bunu beğendi.
  7. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Evet elimde :) eğer bu incelemem, beğenilirse belki ona da daha ayrıntılı bir çalışma yapabilirim, ben kendi duyduklarımı aktarmaya çalıştım, hayal gücüne çok az yer bırakacak şekilde...

Sechtdamon ve mattiadestro bunu beğendi.
  8. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.030
    Hocam beğenildi bile siz yazmaya başlayın :D
    İbasso evet merak ediliyor almayı düşünen bi kaç kişi tanıyorum :D

seiim bunu beğendi.
  9. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Teşekkür ederim, biraz üzerine çalışmam lazım çalakalem yazmayayım, fotoğrafları hazır gerçi ama bir dinleme seansı yapmam gerekiyor hatta belki birden fazla :) sonuçta ucuz bir ürün değil hakkını vermek gerekiyor. Madem ilk olarak hazırlıyoruz, biraz özenmek gerek kanımca. Ayrıca Selçuk Bey çok güzel bir insan kendisi ürün taleplerinizi memnuniyetle karşılayacaktır.

DrWhite ve Sechtdamon bunu beğendi.
  10. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.030
    Tabii ki hocam ürün fiyatı yükseldikçe alacak kişinin riski de artıyor o açıdan haklısınız, şimdiden elinize sağlık, beklemedeyiz ;)

seiim bunu beğendi.
  11. seiim

seiim MP3

Beğenileri:
    79
    Eyvallah, faydalı olabildiysem ne ala... :)

DrWhite bunu beğendi.
  12. mfya

mfya FLAC

Beğenileri:
    858
    Çok severek, aşkla kullandığım bir kulaklık. Gr07'den sonra en uzun süre kullandığım iem bu olacak ama kulak işte kaşınıyor :)

EN700'de özellikle midlere bayılıyorum ama bir o kadar da tizlerden rahatsızım. Benzer karakterde olduğunu düşündüğüm Brainwavz R3'ü de deneyimleyip kıyas yapabilecek olan var mıdır? Sanki R3 tiz konusunda daha sorunsuz ve biraz daha mid ağırlıklı gibi aklımda kalmış ama emin olamadım...

seiim bunu beğendi.
  13. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.724
    R3 burn olduktan sonra bass larida çok iyidir hocam :)

mfya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş