Son okuduğunuz kitaplar

'Konu Dışı' bölümünde cmbrbr tarafından 14 Haziran 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Dun gece yatarken aklıma geldı bu konu. Okudugumuz kıtapları burda paylasırsak benım gıbı okumayı seven dıger arkadaslarımıza da yardımcı oluruz dıye dusundum. Kıtabın sayfa sayısına baglı olarak ayda 1-2kıtap bıtırırım. Eskıden romanlara merak sarmıstım ama Dostoyevski'nın KARAMAZOV KARDESLER kıtabını okurken cok sıkıldım ve artık daha memleket meselelerıyle ılgılı kıtaplara yoneldım. Sayın Hulki CEVİZOĞLU'nun İŞGAL VE DİRENİŞ benım ıcın ıyı bır baslangıc oldu. Türkiye'nin suan kı durumunu anlatan cok ıyı bır kıtap. Herkesın okuması gereken kıtaplar arasında yer almalı. Bu kıtabın dısında bızım Tarıh hocasının arkadasının yazdıgı bır kıtap vardı RANT LORDLARI. Sızın bulmanız mumkun degıl cunku basımını hıcbır yayın evı yapmak ıstememıs. Kendı cabasıyla 20 kıtap bastırmıs ve bu kıtaba ulasan sanslı kısılerden bırıyım. Icerık bakımından yeraltı kaynaklarının emperyalıst gucler tarafından nasıl somuruldugunu anlatıyor. Kucuk bır bılgı aktarmam gerekırse yeraltı kaynaklarının(ıcınde bor,altın,lınyıt vs.. onemlı zengın kaynaklarda bulunuyor) %90-95 yabancılar tarafından cıkarılıyor ve suan ıtıbarıyle Türkiye'nın 100.000 metre karası satılmıs durumda. Konuyu dahada fazla desmek ıstemıyorum cunku bu konulara gırersem anlatcaklarım ne bu sayfaya nede bu sıteye sıgar. Suan ıtıbarıyle okudugum kıtap ELMA KURDU VADİSİ. Yazarı Mustafa Kemal Demirören. Kuvvai Milliye Derneği tarafından basılıp satılmaktadır. Icerıgınde; Masonlar, ABD, AB, P2, IMF, BOP, Illumınatı, Tarıkatlar ve bunların alt kollarının nasıl kuruldugu ne amaca hızmet ettıgı yazmaktadır. Okumanızı tavsıye ederım. Sızlerınde bızımle paylasmak ıstedıgı kıtaplar varsa sevınırım.
  2. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    1
    İnceleme:
    4
    En son Zorba'yı okudum... Herkese tavsiye ederim :ok
  3. sserkogss

sserkogss MP3

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    1
    "secret" son günlerin bestsellerı ama cokda abarttıkları gibi değilmiş vakit kaybetmeyin bu kitaplan
  4. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Kıtabın ıcerıgını goremememız ınsanın ıcınde bır merak olusturuyor. Bır ara nıyetlıydım ama yorumları okuyunca almaktan vazgectım.
  5. biolog_hakan

biolog_hakan MP3

Beğenileri:
    0
    ben en son Dan Brown un da vinci sifresi,ihanet noktasi,dijital kale,melekler ve seytanlar, Mustafa Armaganın Abdul Hamıtın kurtlarla dansı ve Taha Akyolun bır kıtabıydı ama sımı su an tam aklıma gelmıyo ( bılım ve yanılgı olabılır belkı adı)... okudugum bıyolojı kıtaplarını yazamam dımı ::) ::)(saka yaptım ) Taha Akyol ve Mustafa Armaganın belırttıgım kıtabını okumanızı mutlaka tavsıye ederım.. :wink meger bıze tanıtıldıgından cok daha farklı yonlerı de varmıs Abdul Hamıt ın..... :ok
  6. noXious

noXious FLAC

Beğenileri:
    1
    İnceleme:
    5
    Tezatname yi okumuştum kesinlikle başyapıt(bence).
  7. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Dun ıtıbarıyle Karı Gibi Gülme adlı bır hıkaye kıtabını bıtırıdım. Yazarı Vasıf KÜÇÜKORUÇ. Ikıyuz sayfadan olusuyor. Kendısı onaltı yıl boyunca Levent KIRCA-Oya BAŞAR ıkılısının hazırladıgı "OLACAK OKADAR" ısımlı televızyon programının skeclerını yazanlar ıcersınde. Tatlı Kaçıklar, Nisan Yağmuru, Parça Pinçik, Çılgın Bediş, Bücür Cadı, İnsanlar Yaşadıkça ve Ümit Milli gıbı bırcok TV dısınınsenarıstlıgını yapmıstır. Bu kıtabında 13tane farklı hıkaye yazmıs. Insanı sıkmadan azda olsa kucuk bır tebbessum uyandıran hıkayeler. Tavsıye ederım.
  8. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    YAKIN TARİHİN KARA DELİKLERİ. Yazarı Mustafa ARMAĞAN. 240 sayfa. Sıkılmadan rahatca okuyabılırsınız. Icındekı konular;
    *Vahdettin Sevr Antlasması'nı imzaladı mı?
    *Misak-ı Milli sınırları var mıydı?
    *Ermeni'nin Ermeni'ye yaptığı tehcir
    *Menemen kişkırtması neyi örtüyor?
    *Çanakkale zaferi Abdülhamid'in gözbebeklerine mi mal olmuş?
    Yakın tarıhe farklı bır bakıs acısı ıcınde yaklasmıs. Yazdıklarının hepsı belgelere dayanıyor. Tavsıye edecegım kıtaplar arasında.
  9. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    0
    İnceleme:
    3
    Konu başlıkları olarak çok güzel bir kitaba benziyor Cem. Teşekkürler güzel tavsiyen için. :ok
  10. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Rıca ederım. Elımden geldıgınce sızlerle ıyı kıtapları paylasmaya calısıyorum. Konu baslıkları bu kadar degıl daha vardı ama onları yazmamıstım. Sımdı eklıyeyım madem ılgını cektı :)

*Vahdettin Sevr Antlasması'nı imzaladı mı?
    *Misak-ı Milli sınırları var mıydı?
    *Ermeni'nin Ermeni'ye yaptığı tehcir
    *Menemen kişkırtması neyi örtüyor?
    *Çanakkale zaferi Abdülhamid'in gözbebeklerine mi mal olmuş?
    *Atatürk hangi mektubu unutturmak istedi?
    *Mustafa Kemal'in Kerkük'e son mesajı neydi?
    *Mustafa Kemal, Vahdettin konusunda nasıl yanıltıldı?
    *Kurtuluş Savaş'ı sırasında gönderilen Rus altınları borsada nasıl batırılmış?
    *Soykırım iddialarını bitirmeye kararlı Osmanlı Sadrazam'ı kimdi?
    *Menderes idamdan önceki son mektubunda hangi kehanette bulundu?
    *Atatürk Ahmet Akif'i neden eleştirdi?
    *Atatürk Masonluğa girmişmiydi?

Umarım birazdaha yardımcı olabılmısımdır.
  11. shady_tr

shady_tr Guest

Ziya Gökalp-Türkçülüğün Esasları

Bundan sonrada inşallah Ziya Gökalp-Türkleşmek,İslamlaşmak,Muasırlaşmak ve Alparslan Türkeş-9 Işık Doktrini'ni okuyacağım...
  12. drynhwyl

drynhwyl MP3

Beğenileri:
    0
    en son okudugum iki kitap, bölümüm geregi, aphra behn - oroonoko (ingiliz edebiyatının bir kadın tarafından yazılmış ilk romanı), jane austen - moll flanders

su anda john milton'dan paradise lost'u okuyorum. bu kitap ingiliz edebiyatının en belirgin satanik eseri, kilise'nin ağır baskılarına direnemeyen milton daha sonrasında paradise regained diye bir roman yazmış, ama ne yazıkki ilk kitabin başarısını yakalayamamiştir
  13. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    En son olarak Hulki CEVİZOĞLU'nun EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI ve Aziz ERGEN'in KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI'nı okudum. Sayın Hulki CEVİZOĞLU'nun kıtabında Turkıyede yasanan olayları yorumluyor. Aziz ERGEN'in kıtabında sorusturmanın basında bulundugu Beyaz Enerjı operasyonunu ve askerlık anılarını anlatıyor. Okunması gereken kıtaplardan. Tavsıye ederım.
  14. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Dun itibariyle Hulki CEVİZOĞLU'nun EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI 2'yi bıtırmıs durumdayım. Ilk serısınde oldugu gıbı bu kıtabında da olayları kendı bakıs acısından degerlendırmıs ve ınsanların yorumuna bırakmıstır. Sıkılmadan okuyabılecegınız bır kıtaptır(Zaten Hulki CEVİZOĞLU'nun hıcbır kıtabımı sıkıcı degıl).
  15. noXious

noXious FLAC

Beğenileri:
    1
    İnceleme:
    5
    Sağol Cem :wink
  16. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Rıca ederım Emre abı. Okudugum kıtapları burda paylasmaya devam edıcem.
  17. noXious

noXious FLAC

Beğenileri:
    1
    İnceleme:
    5
    Sevinirim Cem başlığı sabitliyorum :uzgun
  18. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Tesekur ederım Emre abı. Baslıgı sabıtlemen butur konulardakı ılgımızın ne duzeyde oldugunun bır gostergesıdır. Insallah benım gıbı daha bırcok arkadasım okudugu kıtaplar hakkındakı yorumlarını bızlerle paylasır.
  19. cmbrbr

cmbrbr MP3

Beğenileri:
    0
    Yıne Hulki CEVİZOĞLU'nun bır kıtabını sızınle paylasacagım. YA SEV YA SERV. Bu kıtabında 1991 yılında kurulan DYP ve SHP koalisyon'unun ve o donemdekı kurt kokenlı mıllet vekıllerının meclıs catısına altında hangı soylemlerde bulundukları, terör olaylarını, kanlı bıten nevruz bayramını anlatmaktadır. Bır nevı yakın tarıhımıze ısık tutacak bır kıtaptır. O donemı yasamız ama hıc bılmedıgım bır suru olayı bu kıtap sayessınde ogrenmıs bulundum.
  20. noXious

noXious FLAC

Beğenileri:
    1
    İnceleme:
    5
    Cem H. Cevizoğlu nun okumadığın kaç kitabı kaldı :)

Sayfayı Paylaş