Sony 1RNC İncelemesi

'Sony' bölümünde CesauxKaan tarafından 30 Nisan 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. CesauxKaan

CesauxKaan Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Merabalar Techno-Fi ailesi buralarda yeniyim kulaklık hastasiyim(Akg k404,Akg k315, Akg K67 TIESTO) 17 yaşındayım Konuya geçelim Bu kulaklığı bayadır takip ediyorum ve para biriktirip aldım normalde yurt dışı fiyatı $265 dolar şu anki kurla 800 lira gibi bi fiyatı var ama ben daha makul bir fiyata aldım. Şimdi kulaklığın özelliklerini yazayım :
    KAPALI TİP
    Var
    DİNAMİK TİP
    Var
    CİRCUM AURAL TİP
    Var
    KAPASİTE
    100 mW
    SÜRÜCÜ BİRİMİ (MM)
    50 mm, dome tipi
    DİYAFRAM
    Sıvı Kristal Polimer Film Diyafram( çok daha esnek bir diyafram sesi etkiliyor)
    FREKANS TEPKİSİ (HZ)
    5 - 24.000 Hz
    HASSASLIKLAR (DB / MW)
    Güç açıkken 103 dB / mW, kapalıyken 100 dB / mW
    MIKNATIS
    Neodimium
    EMPEDANS (OHM)
    Güç açıkken 51 ohm, kapalıyken 19 ohm (1 kHz'de)
    SES YÜKSEKLİĞİ KONTROLÜ
    Yok
    KABLO TİPİ
    PCOCC (bu kabloyu bulmak zor özel bir kablosu var çok kalın kopmaz)
    KABLO UZUNLUĞU (M)
    1,2m
    FİŞ
    iPod/iPhone/iPad için dört kondüktörlü altın kaplamalı stereo mini fiş
    KULLANIM SÜRESİ
    22 saat
    ŞARJ SÜRESİ
    4 saat
    AĞIRLIK (G)
    330g
    LCP DİYAFRAM
    Var
    RAHAT, ÇEVRELEYEN TASARIM
    Var
    SESSİZ BİRLEŞME YERLERİ
    Var(Sony özellikle kupların müzik dinlerken ses çıkarmamasını istemiş mantıklı)
    BEAT RESPONSE CONTROL
    Var(daha iyi hava çıkışı ve daha iyi ses daha iyi bass çıkışı)
    KATLANAN YAPI
    Var
    İÇE DÖNÜK EKSEN YAPISI
    Var
    DOLAŞMAYAN TIRTIKLI KABLO
    Var
    S-MASTER / DİJİTAL SES GELİŞTİRİCİ(amplifikatörü sayesinde de analogdan dijitale çeviri işleminden kaynaklanan hataların önüne geçerek kristal netliğinde ses sunuyor.).

Evet şimdi tam 9 aydır kullanıyorum ilk basslardan başlayım. Dinlediğim müzikler şunlardır hepsi flac (Kiesza-Hideway ,Kavinsky-nightcall, Kodak black-tunnel vision Mettalica ve pixies the doors son olarak. Mos Def & Massive Attack- I Against I)

Dinlediğim kaynak : vodafone smart 6 + Dolby audio + jet audio +Noozxoide EIZO-rewire™ PRO evet şimdi ilk 1,2 aya kulaklarım alıştı ilk başlarda ses düşük geliyordu ama kulak alışınca bir problem yok 120 db(akg404) den 100 desibel e duşünce fark ettiriyor amfi ile kullanmadım kullanıcam inş

BASS : yumuşak ve vurup geçmiyor gerektiği yerde derinlere iniyor ama tabi her kez için değişir bu tabir bazı forumdaki abilerim büyüklerim bass vurmuyor demiş küçük kardeşi olan !sony 1r a! ama bu arkadaş cidden işini iyi yapıyor son lux- easy adli parçada basslar kendini gösteriyor diplere iniyor ve yutmuyor metallica dinlerkende bas tiz birbirini yutmuyor ama bir basshead değil tabi daha çok dengeli bir kulaklık.

TİZ : gelelim tizlere kendini bazı yerlerde gösteriyor bazı yerlerde çok aşırıya kaçıyor zil sesi bazen kalitesiz parça dinlediğinizide kulağinizi çınlatıyor YANİ : KULAKLIK KALİTELİ PARCA İSTİYOR çok fazla aşırıya kacmiyor çok iyi şekilde ayırt edebiliyorsunuz

MİD : çok dengeli baslarda boğulmuyor baya dengeli fazla birşey söylemeye gerek yok biraz v şeklinde gibi gibi :D ( o nasıl oluyorsa )

NOİSE CANCELLİNG : özelliğine gelince ( mobilden foto atamadim) kulaklığın sol tarafında açma kapama (sağ tarfinda mini USB girişi var jarj için) RNC özelliği açtığınızda sağ ve sol tarafta bulunan mikrofonlar devreye giriyor ve %99.7 Sony söylemiş sesi engelliyor ama cidden engelliyor ve seste şöyle bir değişiklik oluyor daha derin den geliyor ve biraz dB artıyor ama seste hicbir bozulma olmuyor ayni dengede kalıyor modlari var yanlışım olduysa affedin modları kendisi otomatik ayarlıyor uçakta kullandım abi inanılmaz müzik dinlemesen bile olur uğultuyu kesiyor otobüste denedim harika şekilde çalışıyor arasında bazı sesleri kesemiyor tabi mesela kâğıt hışırtısı gibi gibi ben eq kullanmayı seviyorum bazen kulaklığı bass head yapıyım diyorum ortalama bir eq yapiyorum ve bazen seslerde patlama yapıyor cidden dengeli bir kulaklık pek eq ellemeyin elleseniz bile çok fazla abartmayin :D

çok konforlu 8 saat dinledim kulak acısı yok buraya kadar okuduysaniz çok teşekkür ediyorum soru sorabilirsiniz eksik birşey yazdiysam yoruma yazın Veya bir hatam olduysa yazın :D ve sırada akg K404 var.

Düzenleme kulaklığın ses engelleme özelliğini aktif ettiğinizde 51. Ohm oluyor o zaman tam telefon besleyemiyor bide üstüne 50 mm sürücü olunca baya fark oluyor ama amfiye takınca arkadaşın Amfisini denedim fark ettiriyor normalde aktif etmediğiniz de 19 ohm oluyor ve telefon 19ohm besliyebiliyor hic sorun yaşamadim RNC özelliğini düğünde denedim işe yarıyor (BİLGİSAYARDA DÜZENLEME YAPILMIŞTIR) ​

Son düzenleme: 6 Ağustos 2017
    zodiac_tauruss, Italoman, Özen ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. BatmaN19

BatmaN19 FLAC

Beğenileri:
    367
    Noktalama işaretleri kullanmadığın için okuması zor oldu, onun dışında gayet güzel fikir verici bir inceleme olmuş. Eline sağlık. Teşekkürler.

3. CesauxKaan

CesauxKaan Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Çok teşekürler biraz hızlı ve acemi oldu bidaki sefere bilgisayardan yazacağım

refuserQ bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.663
    Emeğinize sağlık.Forumumuz incelemelerle daha güzel.:ok

refuserQ bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.030
    Eline sağlık hocam, uygun zamanda bilgisayardan düzenlersen daha faydalı olacaktır.:ok

refuserQ, CesauxKaan ve darkainu bunu beğendi.
  6. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.690
    Elinize sağlık. Noktalama isaretleri düzenlenirse tekrar okumak isterim. Bu şekilde açıkçası tam anlayamadım :)

refuserQ ve CesauxKaan bunu beğendi.
  7. CesauxKaan

CesauxKaan Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Çok teşekkürler
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 30 Nisan 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2017 ---
    Tabi ki düzelticem bilgisayarım bozuldu tamir olsun en kısa zamanda :)

refuserQ bunu beğendi.
  8. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    475
    Ellerine sağlık kardeşim. Ben de daha rahat okunabilmesi adına noktalama işaretleri açısından daha özenli ve görsel unsurların olmasını dilerim.

refuserQ bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 MP3

Beğenileri:
    82
    Birkaç cümle okudum ama kabus gibi gerçekten. Noktalama işaretleri geldiğinde ve paragraflara ayrıldığında tekrar deneyeceğim.

10. CesauxKaan

CesauxKaan Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Çok saolun en kısa zamanda düzelticem

Sayfayı Paylaş