Trdsn co-donguri kulak içi kulaklık incelemesi.

'Kulaklık İncelemeleri' bölümünde fosther tarafından 13 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.864
    Merhaba arkadaşlar.Yaklasık 10-15 gündür dinlemekte oldugum bu kulaklığı sizlere anlatacağım :)) Yanlışım/hatam olduysa şimdiden affola..

Malzeme kalitesinden başlamak gerekirse fena değil diyebilirim.Kablosu en iyi kısmı olmakla beraber kablonun dış yüzeyi kaygan bir malzeme ile kaplanmış, hissiyatı gayet güzel ve pek karışmıyor.Kulaklık metal görünümlü bir plastik ile yapılmış.İyi gorunuyor ama ele alınca biraz narin oldugunu hissedıyorsunuz.

Kutu içeriği: Çok küçük bir kutu içerisinden kulaklık cıkıyor ve 3 çift'de spinfit var.Bu kadar :)) Bir de kullanma kılavuzu ve teknolojisini anlatan büyük bir kağıt.

Ses:

Ses karakteri:

Tizleri detaylı,airy,midleri hafif geride olan bassları derin ancak yıkıcı olmayan bir kulaklık.

Kulaklık daha önceden bahsettiğim gibi Ocharaku'nun tornado equalizer teknolojisini kullanıyor.Bu teknoloji 6khz ve 10khz sesleri bir nevi yumuşatıyor gibiymiş.Bir araştırmaya göre 6khz sesler insanları irrite edıyormuş.

Bass: Bir dip bass'dan söz etmek mümkün ancak vuruş olarak pek yıkıcı değil.Yumuşak yumuşak vuruyorlar ama ordalar.Müzik de bass varsa iyi vuruyor fena değiller ancak yine öyle gümbür gümbür bir bass performansından söz etmek mümkün değil.Derinliği,uzaması falan tatmin edici ama vuruş olarak sert ve güçlü bir vuruşa sahip değiller.Bazen daha punchy vuruş beklıyorum ama kulaklığın karakteri bu yapacak bir şey yok.Yine bazı elektronik müzikler de bassları verirken bassların ayrıntısını verdiğini farkettim,daha yüzeysel vuruşlara alıştığım için ilk başta garipsedim diyebılırım.Ama kulaklık kesinlikle bass light bir kulaklık değil,bunda hic bass yok diyemeyiz.Belki kulaklığa bir tık bass daha iyi olabilirdi..

Mid: Mid bir miktar geride ancak netlik ve detay olarak iyiler.Kadın vokaller tonlama olarak iyi ve bana bir miktar önde geldi.Bazen bir miktar incelebılıyor sesin pik yaptığı zamanlarda.Mid-bass'ın dip bass'dan daha sert bir yapıya sahip oldugunu söyleyebılırım.Üflemeli ve telli calgılar oldukca sıcak ve müzikal gelıyor ancak yine baştan dediğim gibi daha kalın notalı olabilirdi.Bu kısımdan memnun kaldım ince notalı olma kusuru diğer yaptıgı işlere bakınca pek kafaya takasım gelmıyor.

Tiz: Tiz en iyi olan kısmı.Müziği tize boğan bir yapısı yok ancak uzaması olsun,detayı olsun genel olarak iyi.Herhangi bir agresifliğine şahit olmadım.Her an bir yerden bir şeyler fırlıyor :)) Özellikle telli çalgılar,perküsyonlu şeyler dinlerken uzaması,detayı,dinlenebilriği falan gayet iyi.Sürekli bir yerlerden bir tiz cıkıyor.Açıkcası daha önceki kulaklıklarım böyle değildi..Benim icin farklı bir deneyım oluyor.. :)) Eleştirebileceğim bir kısmı yok fiyatınıda göz önüne alırsak,belki bir pop dinlerken(mesela Sıla-yan benimle) sürekli sağda solda bir sesler tepişiyor ve müziğe odaklanamıyorum.Su an bir flamenco tarzı bir sey dınlıyorum ve atmosfer cidden iyi diyebilirim.Sağlı sollu sesler,tizlerin detayı,yumuşaklıgı bence bu fiyata oldukca tatmin edici!Sürekli tiz içeren şarkılar dinleyesim gelıyor :D Karakterine gelirsek ben parlak demezdim.

Sahne: Yine en iyi olan kısmı.Diğer kulaklıklarımı takınca bir basıklık hissine kapılıyorum.Klostrofobik gelıyor diğer kulaklıklar.Hem derinlik hem de genişlik olarak sahnesi iyi..İlk denediğim zaman kulaklığı kulağıma oturtamadıgımı düsünüp oynamıstım hatta.

Enstrüman ayrımı ve detay: Son olarak yine en iyi kısmı :D Ayrım oldukca iyi.

Şöyle gözümü kapadıgım zaman enstrümanları rahat rahat seçebılıyorum.Le trio joubran falan dinlerken tellerin titreşimini,flamenco dinlerken aradan fırlayan alkış seslerini iyi duyuruyor.Aslında o sesleri diğer kulaklıklarda da duyuyorum ama donguri daha bir uzatarak,daha çok belirgin bir şekilde verıyor.51 dolarlık kulaklık icin bence muazzam.Yine bir kontrol var tabii,hengame yok. :D Bir kaç kere kapı zili çalıyor sandım bu olay hd650'de olurdu bir zamanlar :((

Son olarak bassları orta karar olsun,detayı ve enstrüman ayrımı iyi, tizi iyi olsun diyorsanız size uygun bir kulaklık co-donguri.

Sibilance: Yok.

2. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    863
    @fosther güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Kulaklık aynı grado GR10e lere benziyor tip olarak. Fit olarak da konforlu olduğuna eminim.

DefinitioN, cgtyguner, karanehir35 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.663
    Elinize sağlık. Forum bu ara yine incelemeye boğuluyor guzel hareketler :D Baya beğenilmiş anlaşılan kulaklik bütçesi kısıtlı olana onerilir aslında.

Bu arada dongiri derken Bir zamanlar ki Çelik abimizin Dongi Dongi parcasi aklima geldi basligi ilk gördüğümde :)

DefinitioN, Chaturanga, fosther ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.889
    elinize sağlık hocam :)

refuserQ, Chaturanga ve fosther bunu beğendi.
  5. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    2.309
    Eline sağlık Oğulcan, kulaklık hakkında ne düşündüğün gayet anlaşılır olmuş:)

fosther bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN Analog

Beğenileri:
    3.613
    Oğulcan eline sağlık.

Ne isim ama......... :)

fosther bunu beğendi.
  7. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.864
    Teşekkür ederim tekrardan :)) Fatih abi donguri japoncada ''Meşe palamudu'' demekmiş..Asılı şöyle ocharaku olanı:

cgtyguner ve refuserQ bunu beğendi.
  8. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.663
    ne meşesi palamudu yav.Bu bildiğin bizim buraların fındığı :gulme

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  9. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    831
    İnceleme bence olması gerektiği gibi bir uzunlukta olmuş. Direk zip lenmiş bilgiyi alıp özümsü yormuş gibi oluyor insan. :)) 50 usd bandında tavsiye edilebilecek bir kulaklık gibi.

Sayfayı Paylaş