Yurtdışından ürün getirtmek

'Konu Dışı' bölümünde kuzey2011 tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. kuzey2011

kuzey2011 MP3

Beğenileri:
    1
    Merhaba,

Yurtdışından şu ana kadar 5-6 sefer ürün getirttim. 4 tanesi Topkapı gümrüğünden aldığım ürünlerdi. DÜn enteresan birşey yaşadım ve öğrendim sizlerle paylaşmak istedim.

Taiwandan 2.el bir keces dac aldım. Ürün bedeli 100$ 47 $'da kargo. Toplam bedel 147 $. Ürün gümrüğe takıldı. Tamemen şansa gümrüklü posta dağıtım merkezinin Topkapı'dan Başakşehir'e taşındığını öğrendim. Topkapı ters derken Başakşehir'e gitmek tam bir işkence.

Neyse gittim çağırdılar. Ne olduğunu sordular anlattım. 147 $lık paypal çıktısını gösterdim. Gümrük memuru bunun anlamı yok ben internetten bakıp öğrenirim dedi. Ürün artık üretilmiyor ve bulmanız zor dedim. Girdi ve 2009 yılına ait bir headfi postundan bu ürünün 2009 sıfır fiyatını buldu ve 250 $ bu ürün 50 $ vergi ödeyeceksin dedi. Ne anlattıysam dinlemedi. Bu 2. el dediğimde Türkiye'ye 2.el elektronik sokmak yasak zaten bunu bilmiyor musunuz dedi :eek:

Ben bilmiyordum. Neyse 50 $ ödeyip çıktım.

Adam paypal bedellerinin düşük gösterenlerden nasıl kandırıldıklarına kadar bir sürü hikaye anllattı.

Yurtdışında ürün getirirken o ürünün internet züerindeki fiyatı üzerinde vergi ödeyeceğinizi unutmayın.

Teşekkürler

2. Özkan

Özkan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Geçmiş olsun yanlız tabiri caizse çok cins birine denk gelmişsiniz sanırım. Yurtdışından ürün almak isteyenler dikkate alıp bir daha düşünürler artık bundan sonra.

3. borahan

borahan Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    tamamen memurun ınsafınıza kalmıs durumda. Ben getırttıgım urun ıcın indirim kuponu ve indirim ile aldığımı soylememe üzerine paypal odemesını ve urun faturasını gostermeme rağmen firma $20 olarak gosterdıgınden halen ugrasıyorum.
    Neden urun fiatı sıtesınde farklı olduğu için.

Bir standart yok tamemen o anki ruh hali ve kişiye kalmış durumda.

ps: Başakşehire taşınması çok kötü olmuş yakın zamanda amfi almaı planladığımdan işim düşecekti...

Geçmiş olsun.

4. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.421
    Evet maalesef durum bu şekilde. Ayrıca alışveriş sitesi üstünden alışveriş yapmıyorsanız, satıcının size oluşturduğu paypal faturasına kargo ücretini ayrı yazdırınız. Yoksa kargo ücretininde vergisini ödersiniz.

5. maserati2303

maserati2303 MP3

Beğenileri:
    8
    Ben de bir şey soracağım.Ayın 13'ünde yurtdışından yola çıkan paket 6 günde Türkiye ye geldi 2 gün merkezde bekledi daha sonra gümrüğe yollandı.Ayın 21'inden bu yana gümrükte.Gümrükte bu kadar beklemesi normal mi?

6. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    618
    Değil. Tebligat adresinize gönderilmiş olsa da işi sansa bırakmayın ve yarin arayın derim ben.

7. maserati2303

maserati2303 MP3

Beğenileri:
    8
    Yok canım tebligat falan gelmedi.Uyarı için teşekkürler yarın bir arayayım bakayım.

8. Robius

Robius FLAC

Beğenileri:
    44
    Ben de sorayım bari aklıma takıldı. Şuan sipariş durumu:

Gümrüğe mi takıldı acaba? Daha önce İstanbul içinde bu kadar uzadığını hatırlamıyorum takipli postaların :knuppel2:

9. unsaloc

unsaloc Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Yılbaşı yoğunluğundandır , torbaya eklendikten sonra ergeç geliyor. Yurtdışından 10 günde ülkeye giriş yapan paketin 3 hafta sonra elime geçtiğini bilirim :)

10. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.079
    Ptt yi bir kargom icin aradım. Gümrüğe takıldı dedi, yurda giriş yapmadan gümrüğe nasıl takıldı dedim. Singapur'da takıldı dedi. Size geri geliyor diye yanıt aldım. Dedim ben göndermedim ben aliciyim dedim. Gümrüğe takıldı dedi, telefonu kapattı. Saçmalık had safhada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Solanahtarı

Solanahtarı WAV

Beğenileri:
    858
    Singapur'dan hemen çıkmasına rağmen 22 günde Türkiye'ye giriş yapamamıştı. En son PİM'e gönderildi orda 3 gün bekledikten artık çıkartın şunu da gelsin demek için aradığımda,geldiği gün çıktığı cevabını aldım,sorgulama da öyle gözükmese de. Bulunduğum ilde ki PTT'yi aradığımda bir kaç numara verdi. Aradım ellerindeymiş. Gittim, araya araya en aşağılardan buldum,aldım. Beklemek istemeyen arkadaşlar, sorgulamaya güvenmeyin,arayın,gidin,alın.Gerekli numaraları çağrı merkezinden alabiliyorsunuz.

12. toser

toser Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    ben de ayın 11inde singapurdan yola çıkan kulaklıktan, 15 gün sonra torbaya eklendi bilgisi aldım. yılbaşı yoğunluğundan kaynaklanıyor heralde.

13. Engin

Engin Yönetici

Beğenileri:
    865
    Acaba diyorum bu gecikmeler uzakdoğu postalarında mı oluyor hep.. 3 hafta kadar önce Amazon'dan kartuş siparişi verdim, İngiltere'den takipsiz olarak gönderilmiş, 6 günde teslim edildi. Gerçi daha önce Singapur'dan 9 günde gelen postalarım da oldu ama son zamanlarda çok sıklaştı bu şikayetler.

14. unsaloc

unsaloc Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Benim complyfoam uçlar ayın 6sından beri şikagoda gözüküyor :deli

15. maserati2303

maserati2303 MP3

Beğenileri:
    8
    Sonunda muhatap bulup konuşabildim.Ürün gümrükten çıkmış ve toplam sürecin tamamlanması 18-20 gün sürüyormuş.Ptt prosedürde alexmiş meğerse benim haberim yokmuş :angry.

16. borahan

borahan Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    adınıza sevindim. Ben gümrük memuruna yenik düştüm acı tecrübelere bir yenisini ekledim bugün. Tüm evraklara rağmen vergiyi ödedik...

17. Juhziz

Juhziz MP3

Beğenileri:
    142
    yuh 50 dollar vergi ..
    .. headfi deki fiyat üzeri hesaplaması tam bir .... )

devlet resmen insanı soyuyor

18. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    651
    Evet millet olarak cok vergi veriyoruz, katiliyorum ama gumruk vergisinin onlardan biri oldugunu dusunmuyorum.

19. Sadkmf

Sadkmf MP3

Beğenileri:
    11
    Geçenlerde öğrendiğime göre Brezilya'da gümrük kesintisi %60 mış..
    Bu arada headfi'da Avustralya'lı bir çocuk hayıflanıyordu Th900 alıcam, gümrük ödeyeceğim diye..
    Avustralya'da gümrük sınırı 1000 dolar..
    Böylesi de var..

20. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    651
    Bizde de 1500 euro bu arada o sinir.

Sayfayı Paylaş