Hata
  • Besleme bilgisi yüklenirken hata oluştu

Pioneer HDJ-1000 İncelemesi

Merhaba  epeydir kullandığım hdj-1000 hakkında dinlemeyenler için bir fikir oluşturması için izlenimlerimi yazmaya karar verdim .
Kullandığım ekipmanlar :sony vaio sve1511t1e +Musiland o2 us dac+Pioneer hdj 1000
Dinlenilen albumler : Yasmin levy -Libertad 16 bit flac % 42 compressed
                             Prodigy- the Fat of Land 16 bit flac %32 compressed

 

Yasmin Levy albümünü dinlerken ;
Tiz  sesler  ve mid sesler, bass seslerin biraz arkasında kalıyor ama oldukça doğal çıkıyor .
Makro detay konusunda enstrümanlar birbirine karışmıyor ve enstrümanı çok rahat tanıyabiliyorsunuz.
Mikro detay konusunda tiz ve mid sesler bassın gerisinde kaldığı için ayrıntılar çok farkedilemiyor .
Sahne olaraksa bence müzikten keyif alınabilecek yeterli genişliği sağlıyor .Yaylı ve vurmalı çalgılarda bariz bir sahne ayrımı oluşuyor .

Bas sesler bence kulaklığın en başarılı olduğu kısım .Dinlerken her ne kadar bas yönünden ağır basan bir kulaklıkta olsa diğer sesleri ezmiyor ve baslar uzamıyor tam kararında vurduğunu düşünüyorum.Bir bas gitardan çıkan sesi çok rahat duyabiliyorsunuz ve tellere her vurulduğunda sesi uzatmadan , yapaylaştırmadan çok doğal bir şekilde verebiliyor.
Tiz sesler de ise çok detaylı değil ve biraz basın arkasında kalıyor ama bir dj kulaklığı için güzel bir performansa sahip

 

Prodigy albümünü dinlerken ;
Geldik işin en zevkli kısmına :) Elektronik müzik dinlerken resmen baslara hayran kalıyorum.Kulaklığın bas sesler konusunda müthiş bir performansı var .Normalde bende baş ağrısı yapan dubstep türünde bile baslar çok dengeli vuruyor ve müzik tarzı olarak pek alışık olmadığım bir türde bile kendini dinletmeyi başarıyor.
Parçayı dinlerken yaşattığı 3 boyut deneyimi de çok iyi .Parçadaki ritimleri çok iyi veriyor, sesler birbirine karışmıyor.Müzik basın altında ezilmiyor .Kulaklığı taktığımda dış dünyadan tamamen kopuyorum izolasyonu çok iyi .Dış sesleri tamamen kesiyor.
Her güzel şeyin kusurları olduğu gibi bu kulaklığında kusurları çok çabuk kırılabilecek bir kasaya sahip olması .Uzun süreli kullanımlarda ise bana hep ortaokuldaki müdürümüz Nuri beyi hatırlatıyor.Sanki koridorda koştuğum yada sınıfta kavga ettiğim için Nuri bey kulağımı çekiyormuş gibi hissediyorum ama bu kulaklık sayesinde yardımcısıyla aynı anda çekiyormuş etkisi yaşıyorum.Belki ben koca kafalı olduğum için böyle hissediyorumdur .Ama dinlediğim diğer kulaklığım Technics Rp-f350 de aynı his olmuyor .
Herşeye rağmen bu kulaklığı seviyorum okuyan herkese şimdiden teşekkürler :)

Asıl ve taklit arasındaki farklılıklar :

               

En Son forum aktiviteleri

Fotograf Galerisi