1 more triple driver ve sennheiser momentum ın ear

'Kulaklık Genel' bölümünde jumuu tarafından 14 Şubat 2018 21:21 tarihinde başlatılan konu.

1. jumuu

jumuu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3.5 yıldır sony xba-h1 kullanıyorum artık değişim vakti geldi. Kulaklığı da sağlam üretmişler bozulmadı bir türlü:laugh:
    1 more ile momentum ın ear arasında kaldım. Dinlediğim müzik; pop, rock, slow, punk vs. Şıkır şıkır zilleri duymak, R kelly’nin fiesta parçasındaki basları da hissetmek istiyorum. Bu 2 kulaklık arasında daha temiz ses ve daha baslı olan hangisidir. H1’in ses rengine karekterine çok alıştım değişiklik olsun istiyorum.

2. ayigittekdemir

ayigittekdemir Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ben de ikisi arasında kalmıştım ve internette Momentum'un sağlamlığını eleştirdikleri için Triple Driver'ı aldım. Tek eksisi dışarıdan gelen sesi önlemiyor. Eğer sesi çok açmazsan ve yanında muhabbet eden birileri varsa onları da duyuyorsun. Kalite olarak çok iyi hissettiriyor. Kutu içeriği olsun, çift renk metal tasarımı olsun, kevlar kablosu olsun sana güven veriyor. Ses olarak şöyle söyleyebilirim: bende eskiden Hammerhead vardı (40$) 1More'u satın alınca ikisini kıyasladım. Dediğin gibi şıkır şıkır şarkı açtığım zaman Hammerhead müzikten soğuttu, kulağımı tırmaladı çünkü bütün sesler iç içe giriyor ve dinlerken hiçbir zevk vermiyor. Aynı parçayı 1More ile açtım ve müziğe eşlik etmeye başladım. Sesleri o kadar temiz veriyor ki yıllarca kulağıma neler çektirmişim diye kendime kızdım. Muhtemelen Momentum'un performansı da benzer olur (tabi deneyen biri yorumunu yazar) ama Momentum'a yazılan olumsuz yorumlar 1More'dan daha fazla. Özellikle de malzeme kalitesi olarak. Tercih senin

3. asmerhan

asmerhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ben de ikisi arasına kalmıştım ve Momentum In Ear aldım. Açıkçası denemediğim için farkları benzer yönleri neler bilmiyorum, tercih ettiğim süreçte de pek bilgim yoktu ve Sennheiser markasına güvenerek almıştım

Ben genel olarak seviyorum. Asus Zenfone 5(2014) üzerinden dinliyorum Android telefon, tam potansiyelini dinlemiyor bile olabilirim. Ses genel karakteri "V-shaped" denilen türden.
    -Bas konusunda çok sessiz ortamda gayet yeterli, ancak bas kalitesi düşük gelebilir. (bence tolare edilir sıkıntı yok)
    -High bass - Low mid geçişte baskınlık bas yönünde, bazı vokaller kalın gelebiliyor. (bence çok kötü etkilemiyor)
    --Ben dinlerken özellikle düşük kalite kayıtlarda sibilans fark ettim, "s","ş", bazen "t" sesleri patlıyor gibi yüksek geliyor en sevmediğim yanı bu (beni müzik dinlerken rahatsız edebiliyor)
    -Ses seviyesi düşük (ama kullandığım cihazdan da olabilir, Intel işlemcili ilginç bir cihaz Zenfone :) )
    -Zil çözünürlüğü düşük gibi bazen sanki tek yerden zil var gibi ama özellikle dikkat edersem anlıyorum
    -(?) Sahnesi çok geniş veya çok dar değil (bana yetersiz gelmeye başladı, dinlediğim müziklerin tarzı değiştikçe. Kafa üstü kulaklık arayışım var :) )

+Sağlamlık konusunda sıkıntı yaşamadım görece olarak. Önceki kulaklığım Senn CX200 Steet ii ydi. 4-5 ayda bir kulaklıklardan sağ/sol birinden ses gelmeme sorunu oluyordu garanti ile değiştriyordum. Momentum alalı 1,5 yıl oldu, yakın zamanda yıpranma emareleri başladı artık ve sağ taraftan ses az geldiğini hissediyorum, garantiye göndermeyi düşünüyordum hatta bugün ilk kez:)

Başka ne diyebilirim bilmiyorum. Tür olarak Classic, Blues, Rock, EDM, Jazz her tür dinlerim. Mesela Blues dinlerken, özellikle Nina Simone parçalarında çok hoşuma gidiyor müzikten zevk alıyorum. Imany şarkılarını severek dinliyorum.Pop şarkıların akustik veya klasik cover ları severek dinliyorum, özellikle akustik gitarın sesini bu kulaklıkta beğeniyorum. CX 200 den sonra benim için iyi bir seçenek oldu genel olarak, severek dinliyorum

4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    3.013
    1More Triple'ı 5-6 ay kullandım ve Momentum In Ear'ı da tur için dinlediğimde ikisini kıyaslama şansım oldu. 1More'un sesini tercih etmiştim ancak dinlediğiniz müzik türleri içinde düşününce Momentum da olabilir tabi. Momentum bir miktar ince çalıyor gibiydi 1More Triple'a göre. 1More daha gövdeliydi, basları iyiydi ama subbass konusunda çok başarılı değildi birde midbass diğer frekanslara karışabiliyordu.

Momentum In Ear'ın da baslı bir kulaklık olduğunu söylüyordu genelde insanlar ama, şu anda kullanmakta olduğum K3 Pro kadar başarılı bir bas almadığımı hatırlıyorum. Momentum In Ear, 1More Triple'a göre daha kolay sürülüyor.

@asmerhan ın belirttiği gibi Momentum In Ear sibilans varsa gösteren bir kulaklık yani s ler ş ler rahatsız edici olabilir. 1More da rahatsız edici bir sibilansa rastlamadım.

Bir ekleme, enstrüman ve vokal doğallığı konusunda da 1More'u tercih etmiştim.

Ayrıca her iki kulaklık için forumda tur düzenlenmişti,

Momentum In Ear Turu

http://www.techno-fi.net/forum/konu/sennheiser-momentum-in-ear-techno-fi-turu.11524/

1More Triple Turu

http://www.techno-fi.net/konu/1more-triple-driver-kulaklık-İnceleme-turu.11577/page-6#post-197537

Son düzenleme: 15 Şubat 2018 09:42
    ayigittekdemir, mattiadestro ve fosther bunu beğendi.
  5. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.755
    Ben ikisini de dinledim 1 more'un sahibi yukarıda yazmış zaten :)) İkisi de memnun eder diyebilirim kısaca.

Sanki momentum in ear daha dinlenebilir,daha tizleri dizginli gibiydi..Ben galiba momentum in ear alırdım ama ikisini de sevdim.

''Şıkır şıkır'' lafı bu arada tam 1 more'u anlatıyor..

Chaturanga bunu beğendi.
  6. jumuu

jumuu Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Büyük ihtimalle 1 more alacağım fiesta parçasında o büyük basları duymasamda pek sorun olmayacak sanırım ama tizler önemli bana göre parçayı canlandırıyor. Xba-h1 de sibilanstan çok çektim ekolayzırla oynamakte pek çözüm olmadı çünkü zaten tiz sever biri olduğum için tizleri fullerdim. Xba-h1 de 3.5 yılın sonunda sibilans yok oldu mu derseniz olmadı ama umursamıyorum artık. Umarım 1 more sibilanssız bir müzik keyfi yaşaır. Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

fosther, Chaturanga ve ayigittekdemir bunu beğendi.
  7. OzanBc

OzanBc Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Bir seneden biraz fazla zamandır Momentum In-Ear kullanıyorum. Kablonun çeşitli yerlerinde açılmalar mevcut maalesef. Özellikle jak dibinde ve kulağa yakın kısımlarda mevcut. Kulaklığı sürekli kullanmadım ve çantasında taşıdım.

Malzeme kalitesinin çok sağlam olmadığını bilmenizi isterim. Belki de bana özel bir durumdur :).

ayigittekdemir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş