Ekipman Kütüphanesi

'Ekipman Kütüphanesi' bölümünde DefinitioN tarafından 29 Aralık 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.541
    Eline saglik Ali abi.
    Ibasso dx80 ile özdeslestiginden inceleme gibi yazman daha hos olmus.
    Dx80'le nice senelere diyorum.

Italoman bunu beğendi.
  2. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    917
    Yok Ahmet hocam, malum sebeplerden dap değişikliğine gidemedim. Bir de gelen dx80'in performansındaki gelişimi görünce bir süre daha devam kararı aldım.

karanehir35 ve refuserQ bunu beğendi.
  3. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    642
    Fiio X5 3rd Gen (3üncü Nesil)

On.JPG Arka.JPG Sag.JPG Sol.JPG Alt.JPG

Bu aralar çok soru aldım, herkesin hayrına olsun diye ilk minnoş incelememi yapayım bari dedim :)

Aslen x5 2nd gen ile karşılaştırdım onu da yakın zamanda kullandığım için, bir noktada Ibasso dx80 ile kıyasladım ama çok detaya giremedim çünkü kullanalı 1 yıl oldu.

Kısaca kişisel görüşlerim şöyle:
    • 3rd gen hem saf müzik moduna hem de android moduna sahip
    • 3rd gen de 2nd gen gibi çift sd kart destekliyor ancak yüksek boyutlu sd kartların cihazın kulanımına daha az etkisi olduğunu düşünüyorum (arayüz hızı olarak)
    • 3rd gen balanced çıkış var 2nd gen'de yok.
    • 3rd gen hızlı şarj seçeneği var
    • 2nd gen'le 3rd gen'in benzer ses imzası var ama genel olarak 3rd gen'in daha iyi olduğunu söylenebilir.
    • 3rd gen'in şarkı ileri ve geri sarma tuşları yeni tekerlekli ses ayar kısmına alışık olmayanlar için başlarda sıkıntı yaratabilir, ses açıcam derken şarkı atlamışlığım var bir kaç kere :)
    • 3rd gen'in bluetooth ve aptx codec desteği var.
    • 3rd gen 384kHz/32-bit işleme yetisine sahipken 2nd gen 192kHz/24-bit işleyebiliyor.
    • Ibasso DX80 kadar geniş sahnesi yok ancak bu fiyat bandında android seçeneği sunması sebebiyle x5 3rd gen benim için daha tercih edilir durumda.
    • 3rd gen'de dahili hafıza 32gb, 2nd gen'de dahili hafıza yok.
    • 3rd gen 2nd gen'e göre nötr’ün biraz daha sıcak tarafında, daha canlı, vurgulu ve müzikal bence
    • 3rd gen'de 2nd gen'e göre sahne daha derin ve geniş, alt frekanslar da daha iyi.
    • Bass’ın kuvvet ve detayı 2nd gen'e göre daha yüksek.
    • Tizlerde 2nd gen daha önde ve parlak. 3rd gen'in daha yumuşak bir tiz sunumu var, ilk dinlemede 2nd gen daha detaylı hissi verebiliyor ancak ben pek fark olduğunu düşünmüyorum detay olarak.

Son düzenleme: 20 Nisan 2017
    pazac, Özen, Chaturanga ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  4. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.612

Hidizs AP100

Aslında forumda çokça bilgi mevcut. Yine de hazır kulaklığım ile fotoğrafını çekmişken bunu da yazayım dedim :)

• Baslar oldukça iyi. Derine inme, şiddet, doku gayet güzel.
    • Üst midlerde ve özellikle tizlerde sertlik var. Parlak kulaklıklar ile hoş olmuyor. Daha karanlık karakterli kulaklık tercih etmeli.
    • Amfi katı kuvvetli, düşük dirençli kulaklıklarda (özellikle ba ve multi ba'lı arkadaşlarda) dip ses sıkıntısı var. Bunun yanında frekans cevabını da değiştirdiği için kulaklığın karakteri de değişiyor.
    • Kullanım oldukça ilkel, arayüz temiz, gereksiz bir şey yok. Cue desteği var. DFF okuyor.
    Flare R2A

Kulaklığı alalı neredeyse bir sene oldu ancak kablosunu değiştirmişken aklıma geldi yazmak :)

• Alt baslar başarılı, vuruş olarak büyük sürücülü kulaklıklar kadar olmasa da yeterli.
    • Midbas çekinik. Ancak doku ve hız olarak gayet iyi. Sıkı ve iyi çözünürlüklü basları var.
    • Tizler roll-off'lu. Yalnız 5 khz bölgesinde bir pik var. Tam sibilans bölgesine geldiğinden sibilanslı kayıtları affetmiyor.
    • Kayıt seçiyor. Bas her şarkıda aynı kuvvette vermiyor. Bazı şarkılarda gayet yeterli iken bazılarında yetersiz kalıyor. Bunu midbas eksikliğine bağlıyorum.
    • Bakımı zahmetli. Silikon uçlarla kullanmak imkansıza yakın. Tizler erken düşmelerine rağmen çok ısırıyorlar. Headfi'da sallama çay poşeti ile zar oluşturanlar var, ben çok verim alamadım.
    • İnternette övülen çok incelemesi olmasına rağmen almak mantıksız. Ya sürekli comply uç alınacak, ya da kendiniz yapacaksınız. Ürünün fiyat skalasında da çok iyi kulaklıklar var artık. Zaten yenisi çıkacak deniliyor.

sserkogss, Pax, Özen ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.793
    Auglamour RX-1

61aH-7WXzCL._SL1000_.jpg

Forumda şu sıra pek popüler olan RX-1 hakkında izlenimlerim.

*8 günlük dinleme sonucudur.
    *Kulaklığın ham(pişmemiş) halidir.

Artıları:

1-Görece sağlam yapısı.
    2-Fiyatının hakkını vermesi.Hatta yer yer çok daha ötesi.
    3-20 dolarlık fiyatına göre baya iyi tizleri
    4-Fiyatı nispetinde temiz,detaylı ve dengeli ses yapısı
    5-Vurmalılarda doğal ve etkili sunumu
    6-Mid-baslarının görevini fazlasıyla yapması
    7-Kolay beslenmesi
    8-Yüksek ses gücü
    9-EQ ayarlarına verdiği olumlu tepkiler.**
    10-Vokal performansı
    11-Akıllı telefonlarla uyumu.**

Eksileri:

1-Sub-basları yetersiz.Yüksek seslerde mid-baslar görevini o kadar abartıyor ki (iyi yapıyor anlamında) bunu sub-bas sanıyorsunuz.Ama değil.
    2-Sahnesi yeterince doğru değil.Ayrıca gövdeli midleri hormonlu hissi verdi bana.Hafiften şişkinlik hissediyorsunuz bu frekansta.EX1000 midleri gibi dolu dolu değiller.
    3-Baskafalar ve dinledikleri türler için uygun değil.
    4-Kulaklık ve beraberinde gelen uçlar rahat değiller.Yürürken ya da yatarken kullanmak zor.
    5-Enstrüman ayrımı ve enstrümanları sahneye konumlandırması üst düzey değil.Fiyatına göre değerlendirmek lazım.
    6-Kablo kalitesi berbat.O kadar ki arapsaçı gibi oluyor durduğu yerde.

**Sonuç:
    Bu fiyata mid ve tizler için daha iyisi zor.Alın ve 2. kulaklık olarak kullanın gerekirse.Hele akıllı telefon ve poweramp ile tizlere EQ yapın da bu fiyata neler yapabiliyor görün.Cidden inanılmaz.Sizi telefon+poweramp+Tiz EQ manyağı yapabilir.Kısık seste bile etkileniyorsunuz.Sahi ben bunu kaç dolara almıştım diyorsunuz kendinize. ???

Son düzenleme: 20 Haziran 2017
    s4vaş, sserkogss, Pax ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş