IEM PUAN TABLOSU

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde VirtuFortuna tarafından 2 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566

Tecrübe ettiğim IEM'ler üzerinden sitede böyle bir kaynak bulunmasını istemem sebebiyle bir tablo oluşturmaya karar verdim.

Liste ilerde genişleyebilir. Başka IEM'ler dinlersem eğer tabloya eklerim.

Ortalama puanlar çok bir şey ifade etmiyor. Neticede müzik zevki ve kaynak gibi faktörler de çok önemli, sadece sıralama olsun diye koydum.

Tablo için mümkün olduğunca titiz ve dikkatli olmaya çalışsam da hatalarım olmuş olabilir. Bunların tartışılması benim için kesinlikle sorun olmaz. Herkes eleştiri yapabilir.

Umarım sitede en azından iyi bir kaynak olarak yer alır ve birilerine yardımı dokunur.

Son düzenleme: 17 Şubat 2018 13:27
    Picasso16, cembonzakura, Robius ve diğer 44 kişi bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    Fiyatlar eklendi. Tabloda 1-2 oynama yapıldı.

3. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    Tabloda son 1-2 oynama daha yapılarak en doğru şekilde düzenlendi.

çaylak bunu beğendi.
  4. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    In Ear SD2 eklenmiştir. Ayrıca ufak bir iki düzeltme daha yapıldı.

trexmilennium, moonstar ve refuserQ bunu beğendi.
  5. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.913
    Oğulcan, harbi hasta oluyorum senin çektiğin resimlere. Çok güzel yakalıyorsun kareleri :ok

Başta Lotoo + HM901s ve Fitear olmak üzere hepsini alma isteği uyandırdı :cheesy:

VirtuFortuna, karanehir35 ve refuserQ bunu beğendi.
  6. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
  7. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Herkese merhabalar,

Angie (v1) ve (v2) arasında Amazon da 420 USDL gibi önemli bir fiyat farkı var. Sizce bu farkı karşılayacak ne gibi üstünlükleri var (v2) nin ses, yapım kalitesi, teknoloji ve aksesuar olarak.
    Angie (v1) fiyat avantajı da düşünülerek iyi ve doğru bir seçim olabilir mi ?
    Mukayese etme şansı olan arkadaşlarımız oldu mu ?
    Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
    Selam ve sevgiler.

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    @osman59 Seste hiçbir fark yok. Kasa daha küçük. Kablosu daha iyi. Bence ilk seri de alınabilir seste fark olmadığı için.

@moonstar Gökhan abi teşekkürler. Özeniyorum mümkün olduğunca :)

@dulty Fitear başka :cheesy:

Son düzenleme: 15 Temmuz 2016
  9. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Yorum için teşekkürler.

10. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Yalnız arkadaş burada senin Angie ile benimki arasındaki farktan mı bahsediyor, bizimkiler ile Alu kasa arasındaki farktan mı?

11. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    @dulty 420 usd fark var diyor o yüzden yeni seriden bahsetmiş olmalı.

Sent from my F5121 using Tapatalk

refuserQ ve dulty bunu beğendi.
  12. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
  13. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    InEar SD3, Westone 4R, Earsonics SM64 eklenmiş, tabloda ufak bir düzenleme daha yapılmıştır.

dusunmedi ve refuserQ bunu beğendi.
  14. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    Bu listede olan kulaklıkların incelemelerini de(varsa) link olarak ilk mesaja eklesek nasıl olur?

refuserQ bunu beğendi.
  15. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    Eklendi. Teşekkürler fikir için.

dulty, ardacumhur, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Çok iyi ve faydalı olmuş. Teşekkürler.

VirtuFortuna bunu beğendi.
  17. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    UM Miracle ve Noble Savanna eklenmiştir. :ok

karanehir35 ve refuserQ bunu beğendi.
  18. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.830
    Eline saglik Ogulcan hocam.
    Kullandigim/dinledigim iemler hakkindaki goruslerimi yazayim;
    Ekipman hakkinda tartismayi sevdiginden yazdim bunlari, yoksa hic ugrasmam tartisma cikarmaya.:D

1- westone 4R:
    Karakterinin Nötr olduguna katilmiyorum. Genel karakter olarak sicak,govdeli ve koyu bir iemdi 4R.
    Malzeme kalitesi simdiki westonelardan bile iyi ve de saglam 4R'nin. Bu 6 puani az buldum malzeme kalitesine. Yine derinlikle genislik ayni puani almamaliydi. 4R'nin sahnesi derinlik olarak iyi fakat genislik olarak gecer not almaz, yani sahne dar bir yapida.

2- Earsonics sm64:
    Katilmadigim tek nokta, ustlerin midlerden fazla puan almasina. Sm64un ust midleri cukurda, tizleri ise geride. Genel kalite acisindan en zayif ve sorunlu bolge orasi.

3-Nobel K10:
    Coklu enstrumanlardaki tiz odakli enstrumanlari yemesinden hareketle, ben ayrimin 10 puani degil de 8 puani hakettigini dusunmekteyim.

4-adel U12 ve Rosie

Adel ile Rosienin alt frekanslarda puani ayni olmamali gorusundeyim. Adel derine inmede ve genel bass basariminda Rosie'den daha iyi bir alet bence.

19. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.566
    @karanehir35 Görüşler için teşekkürler.

Öncelikle hatırımdan yazdıklarımda ufak tefek hatalar olması mümkündür diyerek cevap vereyim:

Westone 4 bana göre sıcak bir kulaklık değil. Koyu hiç değil. Ama bir şey diyemem sizin tecrübenizdir. Sahnesinin de derinlik ile genişlik konusunda bir farkı olduğunu hatırlamıyorum fakat dinleyeli uzun zaman geçtiği için kesin konuşmayayım. Yapı olarak bence yeni seriden pek farkı yoktu. Sonuçta plastik. Malzeme değişmedi. Sadece daha güzel görünüyordu parlak siyah plastikle beraber. Sonuçta liste yapmak zorunda olduğumdan Angie'nin 9 aldığı yerde Westone 4 daha yüksek alamaz.

SM64'ün tizleri bence oldukça iyiydi. Üst mid dipi doğru olmakla beraber dediğiniz gibi üst mid. Yani o kısım tiz frekanslara girmiyor. Zaten midlerin daha düşük almasının sebebi üst middeki fazla kaçan dip. Tizlerin geride olması başarısız yapmaz bana göre. Örneğin Angie'nin de tizleri geridedir biraz. Dolayısıyla bence tizleri midlere kıyasla daha başarılı bir kulaklıktı. Benim tecrübem bu yönde.

K10 konusunda yine tablo yapmanın zorluğu devreye giriyor. K10 ayrımda 8 alacaksa Angie'nin 6, Savant'ın 5 alması gerekir ki bu da saçma olur zira bu IEM'lerin ayrımı hiç kötü değil. Bu tablodaki IEM'ler arasında ayrım olarak en iyi bulduğum IEM K10 olduğu için tam puan da ona gitti. Belli başlı koşullar altında sıkıntı yaşatıyor olabilir. Fakat genel konuşacaksak tabloda K10'dan daha iyi ayrıma sahip diyebileceğim bir IEM yok.

Evet U12 derine inmede ve vuruşta daha iyi. Fakat Rosie'nin de decay'i ve hızı çok çok iyi. İkisinin aynı puanı almış olmasının sebebi bass konusunda güçlü noktalarının olması. Sunum ve artı eksiler farklı olabilmekle beraber ikisi de kendi sunumları içerisinde iyi bass veren aletler. Tabi impact daha önemli derseniz Rosie'nin altlarına 7.5 diyebiliriz o konuda haklısınız. Orayı düzenleyeceğim tekrar.

20. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.830
    Geri donus icin tesekkurler Ogulcan.
    Westone 4Rnin malzeme kalitesi, kullandigim ve fabrikadan kasa catlakligi ile gelen westone w20, w30, w40 gibi kulakliklardan daha iyi. Bu w serisi westonelar, tam anlamiyla 4R'nin yaninda cok dandik kalirlar. Bu kasa catlama olayi beni Westone'dan soguttu.
    K10'a yine de o puanlar fazla diyerek burada bitireyim.:D
    Yanlis anlasilmasin K10 benim de severek kullandigim bir kulaklik. Fakat enstruman ayrimi sinavi olan 9.ncu senfoniden sinifta kalmasi, bu alanda Sertacin ufacik Akg K3003'une yenik dusmesi beni derin bir kedere gark eyledi.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 29 Temmuz 2016

Sayfayı Paylaş