Opus #1 Hi-fi, Native DSD Dap --TR Satış--

'AudioMinor' bölümünde compicat tarafından 30 Aralık 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    @karanehir35 :evl abi foruma bi uğrayıp bakınıp geçiyordum , elim klavyeye gitmiyordu valla ama izlenimlerimi aktarayım hemencecik :cheesy:

Amatörde olsa ilk izlenim , ilk dokunuş-bakış :naughty herhangi bi cihazı almama yetiyor öncelikle bunu söyleyeyim
    Ses konusunda açık-kapalı vs bu konuları detaylı anlatamıyorum ama Velvet ile herhangi bi sıkıntı görmedim , velveti alma nedenim sesin beni heyecanlandırmasıydı opus ise üzerine çözünürlük katarak dahada bi şekil yaptı kulaklığa bunuda ihtiyaç olan taze kan olarak değerlendirelim , özet olarak sansa clip+ ile karşılaştırdığımda çözünürlüğün arttığı belliydi buda bana yetti zaten ... Cihaz tombik bi şey fakat kullanışlı , ak100 ıı yerine bunu tercih ederdim şahsen ... Ak100ıı'de ses açma potu kıkırdağımsı bi yapısı ve cihazın dışında kalması dolayısıyla hoşuma gitmeyen bi mevzuydu , opus'ta ise basmalı eski usul olması çok sevindirici :coolsmiley: cepte taşıması daha rahat oluyor ... Menüsü adeta yağ gibi akıyor :evl cep telefonu kullanıyorum gibi hissettim hatta ilk denediğimde azıcık şok oldum :p ak100ii de hafifte olsa rahatsız etmeyecek şekilde hızlı olamama diyelim adına vardı bu sorun ...Opusta geri tuşu çok zahmetli bi yere konmuş , ak100ıı'nin orta yerinde ekstra tuşumsu bi şey varken diğerinde sol üst tarafta :idiot2: iki cihazıda etraflıca dinleyemedim , ak100ii aldım ve nerdeyse 1 yıl boyunca evde yattı :b opus'u ise 3 gün boyunca azıcık dinledim ...İki micro sd kart girişi arşivciler için güzel olmuş ak100ii'de 1 tane vardı ... Final yaparsak ak100ii yerine benim yukarda saydıklarımdan ötürü tercih edilebilir bi cihaz onun dışında kendim detaylara takılmayıp çözünürlüğü yüksek küçük bi şey aradığım için şimdilik düşünmediğim sansa clip+ ile yola devam edeceğim bi durum ortaya çıktı :ok saygılar , sevgiler :love:

baran88, bakieryigit, one_m7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.541
    Eline saglik @elektronik müzik Mustafa.
    Gayet güzel ifade etmişsin Opus'u.
    Ak100ii ile de yildizin barismadi hic demek ki.Keske satmadan evvel balanced cikistan bir dinleseydin Ak'yi.En azindan derli toplu bir cikisi vardi balanced'in.:)
    Yine diyorum senin cihazin cowon D Mustafa.Yazilanlara fazla bakmayacaksin her zaman.Fiio m3 de kilitleniyor filan dediler mesela.Fiio bir guncelleme yayinladi, takir takir calismaya basladi M3. Warm/sicak da bir sesi var, dısarda en cok dinledigim alet oldu M3.
    Bazen kör dalislar iyidir.

Mair, bakieryigit, murat71 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    Ya sony nwz-a15 yada cowon d :evl ya dokunmatik yada basmatik :deli

karanehir35 bunu beğendi.
  4. CapoNx

CapoNx MP3

Beğenileri:
    116
    Cihaz @tsn141 abime bu gün kargolanmistir.

tsn141 bunu beğendi.
  5. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.420
    Cihazı, birqz önce kargocudan teslim aldım. Her hangi bir sorun yok, düzgün paketleme için de @CapoNx kardeşime teşekkür ederim.

Sent from my toaster
    Tost makinemden gönderilmiştir

CapoNx bunu beğendi.
  6. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.420
    Cihaz hakkında bazı izlenimlerimi yazmak istiyorum.

Öncelikle cihazın kalibresinde bir aletle kıyaslama imkanım yoktu dolayısı ile yorumlarım daha çok kendi içinde olacaktır ve seviye hakkında vereceği bilgi yetersiz olabilir.

Öncelikle cihazın kasasında hoşuma giden yönler;
    -Plastik sağlam duruyor,
    -Üretimi düzgün ve çapak, kaçma yok.
    Kasadaki gördüğüm sıkıntı ise;
    -Tuşlar biraz ufak,
    -Kenar köşeleri çok keskin olmuş.

Ancak son dönemde piyasadaki teyyare alüminyumu akımına uymamadan da böyle kasa yapmış olmaları göz doldurucu. Tuşların küçük olması ise kılıfı altında kullanım için bulmayı biraz zorlaştırıyor.

Yazılımı da oldukça hızlı geldi, hafıza kartı takmadım, içindeki kayıtlara ulaşma hızı oldukça iyiydi. menüsü biraz daha pratik kullanım için biçimlenebilir.

Ses konusuna efekt vs kullanmadan orijinal ayarda ve normal çıkışta dinledim.

Birincisi ilk dikkatimi çeken şey dolgun ve güçlü ve gövdeli bir sesti. Bu ses karakteri genelde basslı ekipmanlarda sık görülse de bu cihaz bass yoğun değildi. onun dışında ayrım, arka plan ve çözünürlük fena değildi bir defaya rastlamadım, fiyatına göre de nerede kalır net bir yorum yapmak istemiyordum ancak kullanırken bu konularda sırıtmadığını ve çözünürlüğün bantlarda eşit dağıldığını söylemeliyim. Tonlama olarak oldukça renksiz doğal ve canlı bulduğumu söylemeliyim sanırım sesle ilgili en iyi yaptığı yer burası. Açık bir tonlamada genellikle doğallık zor denk gelen bir şeydir, bu konuda çok hoşuma gitti tekrar tekrar yazıyorum. Basslı bir kulaklıkla oldukça iyi gideceğini düşünüyorum.

Submariner2 ve compicat bunu beğendi.
  7. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.440
    Hala balanced deneyebilen başki kimse olmadı mı şu cihazı? Sonuçlar iyi çıkmıştı çünkü, mesela Onkyo DP-X1 için de benzer yorumlar var, balanced kullanımda sınıf atlıyor diye.

Submariner2, refuserQ, UmutecH ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. artears

artears FLAC

Beğenileri:
    822
    Ne alakası var canım, hiç katılmıyorum dediklerine, bir kere ben öyle duymadım, senin kulakların kulak da benimkiler patlıcan mı? yönetim misin sen kardeşim, topluca bir eylem mi yapıyorsunuz, ne ayaksınız???

.
    .
    .
    .
    .
    .
    .

Deeermişim.... :gulme:gulme:gulme

Yok, yok şaka yaptım, forumda moda diye böyle gireyim dedim, konuya heyecan gelsin biraz :popcorn

Biraz izlenimlerimi yazayım:

Genel kullanım:
    - Dışı ile ilgili plastik konusuna katılıyorum, başarılı olmuş, maliyetleri aşağıya çekip bunu tüketiciye bir nebze de olsa yansıtma olanağını yaratmış olmasını beğendim.
    - Menü kullanımı biraz zayıf, doğal bir navigasyon tarzı yok, yani içinizden geldiği gibi davrandığınızda istediğiniz sonucu alamıyorsunuz, afaki oldu, ama güncel akıllı telefonlar ve sony zx2 bu konuda daha iyiler mesela...
    - Ekranın dokunmaya cevabı güzel.
    - Ekran karardıktan sonra sadece açma kapama tuşu ile geri getirebiliyorsunuz ekranı, herhangi bir tuş veya ekrana dokunmak yetmeliydi.
    - Kılıf ucuz gözüküyor ve tuşların kılıf altından hissiyatı, kılıfın üzerinden hangi tuşun olduğunu anlatacak ikonlar zayıf (benim için bulma zorluğu tuşun fiziksel ufaklığından ziyade bundan kaynaklandı) ve yetersiz.
    - Yazılım hızlı ama açılma biraz daha hızlı olabilirdi.

Karşılaştırma:
    Bunu yapmadım, zira bende Paw Gold ve Hugo var, büyük haksızlık ve terbiyesizlik olurdu ;), ama ses ile ilgili yorumlarımda ufak tefek noktalara değineceğim yine de.

Ses:

Müzik yüklemedim, içinde ne varsa o, parçaların bir kısmı zaten bildiğim şarkılar, karşılaştırma için onları baz aldım, biraz da akabinde keyif için dinleme yaptım :)

Alet bence temiz çalıyor, genel spektrumda sırıtan çok bir nokta görmedim, bir Hugo buna göre daha sıcak kalıyor diyebilirim, bu biraz daha açık. Çözünürlük, nota izolasyonu, notaların dolgulu vuruşu, seslerin sönümlenmesi gibi konularda Hugo ve Paw Gold'a göre geride, bu yorumu bildiğim parçalar üzerinden yapıyorum, buna mukabil, keyifle dinlemeye devam ettiğim ve bu noktalara dikkat etmediğim zaman, bası iyi veren bir kulaklıkla gayet zevk aldığımı ifade etmeliyim. Kendi fiyat bandında çok cihaz bilmiyorum, ama genel olarak cihazı beğendim ben, biraz bazı özelliklerini cilalamak lazım. Bir de şöyle bir nokta var, bu cihazın şurası çok iyi, o yüzden alırım denecek bir yer yok, bunu kötü algılamayın ama, kendi fiyat bandını da düşününce yaptığı işleri dengeli yapıyor diyebilirim. Paw Gold değil ama kimse bu fiyata onu beklemiyor zaten. Gerçekten şarkıları ıncık cıncık analiz etme fantaziniz yoksa ;), keyifle müzik dinleyeyim ve dengeli bir müzik çalarım olsun, dsd falan da çözsün, ama çok da para gömmeyeyim diyorsanız bence alınır.

Son söz: Çok beklentim yoktu dinlemeden önce, ne yalan söyleyeyim, ama sevdim cihazı... Gerçekten diyorum bak... Sevdim olm... :)

Submariner2, compicat, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. refuserQ

refuserQ FLAC

Beğenileri:
    937
    Opus#2'den bir fotoğraf paylaşıldı opus tarafından :)
    14232575_1120123644745024_4961979327373571164_n.jpg

Italoman, moonstar, Mustafa ALKAN ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.058
    Bu aleti kısa süre de olsa dinleme şansım oldu. Küçük kardeşinden boyut olarak biraz büyükçe. Ancak malzeme kalitesi ve volume potansiyometresi gayet iyi gözüktü bana. Ses olarak ilerleme kaydettikleri aşikar. Daha transparan bir sunum yakalamışlar. Fiyatı da yanlış anımsamıyorsam 1599 USD olacak.

Submariner2, karanehir35, sertac ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. emreisiklar

emreisiklar FLAC

Beğenileri:
    432
    1599 iyimis yeni sony ucuz kaldı, altın olan ayrı tabim

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. refuserQ

refuserQ FLAC

Beğenileri:
    937
  13. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    512
    Opus #1S geliyor acaba TR satışı olacak mı.. Olursa ilk müşterisi benim hocam..

karanehir35 bunu beğendi.
  14. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.541
    Iki seyi hep merak ettim su aralar:
    1-Balinalar neden kiyiya vurur
    2- zoso86 hangi dapi alacak.
    Zarimi shanling m3s lehine atmistim fakat tutmadi.

fastfalcon, zoso86, Mikrobiyolog ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    512
    m3s'yi dinledim benim quad'ı süremedi pek. yani son ses seviyesinde aradığım gövdeyi bulabildim. hatta bulamadım gibi. şimdi opus'da ki cs4398 dac çipi dikkatimi çekti. ak70'i beğendiğim için aynı dac çipine sahip opus #1s'e yönelmem gerekti. :)

Sayfayı Paylaş