TFZ Exclusive King İnceleme

'Diğer Markalar' bölümünde Zenetic tarafından 8 Kasım 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    142
    İnceleme güncellenmiştir...

karanehir35, bora şahin ve SalihArslann bunu beğendi.
  2. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    11
    Size biraz garip gelebilir ama xiaomi hybrid pro hd 3 sürücü modeli ile arasındaki farka değer mi ? Biraz verdiğim örnek uçuk olabilir. Tamamen giriş seviyesi.

3. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    142
    Xiaomi ile karşılaştırılacak bir ürün değil maalesef.

4. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    52
    anlatılanlara göre aradaki farka değer

5. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    11
    Bir kaç gömlek üstü diyorsunuz :yourock

bora şahin ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  6. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    120
    Tekrar eline sağlık çok faydalı inceleme. Ses ve ekipman oldukça öznel konular hiç şüphesiz, örneğin tizlerin parlaklığı ile ilgili algı ve ihtiyaç her kulağa göre eminim çok farkediyordur, benimkiler tizlere baya aç peşinen:) bana tiz girişkenliği,çözünürlüğü ve parlaklığı ( bu çok demek aynı zamanda tabi:) ) tam kararında geldi örneğin. Tabi bu noktada kaynağın yorumu da çok önemlidir eminim. bendeki hidizs ap100 nötr civarında hafif sıcak ses veren bir dap. Soğuk tarafa yakın bir kaynakla tizleri yine bu kadar çok sever miydim bilmiyorum.

Velhasılı asıl şunu söylemek istiyorum, daha önce bahsettiğim belli bir süreden sonra kulaklığın yorabilme durumunda bence tizlerinden çok, özellikle en alt frekanslardan başlayarak bangır bangır giden ama aynı zamanda çok da hızlı ve kontrollü olan bass sunumu daha etkili bence. Yaklaşık 1 haftadır deliler gibi Ne Obliviscaris'in mükemmel yeni albümü Urn'u dinliyorum king'le. Grubu bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse vokal, enstrüman olarak Allah ne verdiyse kullanan ve girişen arkadaşlar :) (çeşitlilik, hız ve yetenek anlamda). Albümü tekrar tekrar dinlerken King'in bu negatif tarafının aslında beni en çok etkileyen tarafı da olduğuna karar verdim. Normal şartlarda Eq'la oynamak pek tavsiye edilmez ki ben de normalde hep eq kapalı dinlerim. Kulaklarımın yaklaşık yarım saat dinlemenin ardından artık zorlanmaya başladığı anlarda biraz kurcaladım eq ayarlarını, mid ve tize ağırlık veren jazz ayarında ve benzer özelleştirdiğim eq ayarlarında baya rahatladığımı farkettim. Ancak bir kaç parça bu şekilde sakin sakin dinledikten sonra ister istemez elim eq'ı kapatma tuşuna gitti!:) albümün mükemmel davul partisyonlarını o agresif ve aynı oranda hızlı olan bass sunumuyla istedi derhal kulaklarım. Anladım ki meğer benim kulaklar da aslında bir bass arsızı imiş:) daha önce bass sunumu ile ünlü ath m50x, mdr1a'dan özellikle rock ve metalde alamadığım bass keyfini aldığımı farkettim. Tabi bunlar en fazla 100 dolar civarında kulak içi kulaklık kullanmış birinin sözleri. Daha fazla kulaklık tecrübesi olan arkadaşlar eminim karşılaştırmalı olarak daha çok faydalı veri verecektir.

Son düzenleme: 13 Kasım 2017
    TheMadcap ve Zenetic bunu beğendi.
  7. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    384
    Ben de geldim gaza, normalde turu beklerdim ama hazır 11.11 dedim bastım siparişi :D Heyecanlı bekleyiş başladı.

puxawida, bora şahin ve Zenetic bunu beğendi.
  8. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    11
    @Dr.Boom hayırlı olsun.
    Sizden bir inceleme bekleriz

Dr. Boom bunu beğendi.
  9. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    384
    Teşekkürler hocam :) İlk dinlemeden sonra küçük bir izlenim paylaşırım. Burn-in'den sonra daha açıklayıcı bir inceleme yazarım umarım.

10. puxawida

puxawida Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Kulaklığa bugün kavuştum. Tekrar teşekkürler @Zenetic

11. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    142
    Rica ederim estağfurullah beğendi iseniz ne alâ.
    Sizden de izlenimlerinizi bekleriz...
    Asıl teşekkürü Bora abi hakediyor, kulaklığı tanıma fırsatını onun sayesinde bulduk.

12. puxawida

puxawida Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Haddim değil, yetkin değilim o konuda. İlk dikkatimi çeken enstrüman ayrımının net olması oldu. Köpük olan ucu kullanıyorum ilk etapta, siz hangisini tavsiye edersiniz?

13. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    184
    Ben de bass sevmediğimi sanıyordum uzun bir süre, sonradan farkettim sevmediğim o saçma kulaklıklardaki paldır küldür patlayan basslarmış.

SalihArslann bunu beğendi.
  14. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    120
    Aynen hep kulaklıkların tiz, mid başarımına odaklanır, kulaklıktaki asıl ayırt edici maharet ve değişkenin bu frekanslar olduğunu düşünürdüm. Bunlar hep zamanında doğan l'lere o rezil subwooferları dayayıp sokakta bağırtarak gezen gundiler yüzünden:)

TheMadcap, SalihArslann ve karanehir35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş