Çok enteresan bir 120 OHM kulaklık sürme olayı.

'Kulaklık Genel' forumunda esTFyz tarafından 14 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    AKG K-601 kulaklık sahibiyim Hi-Fi dalına girişte ilk kulaklığım ve zaten yanlış ürün almışım bana hitap etmiyor çok güzel bir kulaklık ama bana göre değil her neyse 120 OHM olmasından dolayı sürümiyordum Auzen X-Fi Prelude 7.1 ses kartımda daha sonra enteresan bir şey aklıma geldi Logitech Z2300'ü ses kartına bağladım kulaklığıda hoparlörün üstündeki girişe taktım ve kulaklık tamamıyla sürülebilir hale geldi. Ses seviyesi %60'da bile dayanılamacak seviyeye geliyor. Benim merak ettiğim burada Hoparlör ne görevi gördü Ses Kartı ne görevi gördü? Yada bana şunu mu diyeceksiniz mevzu ses değil ayrıntı sen bunu yaparak belki sesi açabildin ama asla ve asla düzgün bir amfi + dac kullanmadan kulaklığın hakkını veremezsin?

Şimdiden teşekkür ederim.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Muhtemelen hoparlörün içinde dahili bir amfi olabilir ekstra olarak. O yüzden ses yükselmiş olabilir.

Ama bu amfim var, amfi almaya gerek yok diyebileceğinizi sanmıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  3. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    AKG 601 dinlemiş biri olarak, kendisi gerçekten de takdire şayan bir kulaklık. Gerek klasik, gerek Jazz yorumuna bayılmıştım. Zira ses yüksekliği demek detay, sahne veya diğer kriterler demek değil. Bence iyi bir sistemi hakeden bir kulaklık ve ne kadar verirseniz o kadar alıyor diyebilirim.

4. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Z2300 içinde bulunan amfi olaya dahil olmuş.Açıkçası z5500'ün içindeki amfi gerçekten kulaklıklar için kötü bir amfiydi.Ses yüksekliği konusunda yardımcı olsa bile,ses kalitesi açınsında 601'i mutlu edeceğini zannetmiyorum.

5. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    İşte aradığım cevap bunlardı, hepinize çok teşekkür ederim.

6. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Bu durumu ben de k601 ile 1999 model Kenwood müzik setim de denemiştim ses seviyesi %50 lerde yeterli geliyordu ama kulaklığın karakteristik detay, sahne ve özellikle bass özelikleri yok olmuştu.

7. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Valla öyleymiş, şu ses kartıyla bile güzel bir performans sergiliyor bu kulaklık acaba amfi + dac nasıl olur deneyemeden başka kulaklığa geçmek zorunda kalıcam üzülüyorum...

8. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu yorumdan sonra ben de Re-262'yi Logitech X-540'ın kulaklık çıkışına bağladım. Aynı sonucu aldım ben de. Bir de bunun üzerine farkettim ki Fiio E6 gerçekten Re-262 için biraz yetersiz kalıyor.