İmece usulü toplanan bağışlar ile yapılacaklar konusunda

'Forumumuz Hakkında' forumunda MuttFTS tarafından 1 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    Neyse çıksın da görelim, bakalım. Farazi konuşmanın anlamı yok.

Bir dahaki proje o olabilir :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Bagisla alinmasa dahi kendim almayi dusunebilirim Baris. O sira bulusma ayarlanip deneriz hep beraber.

3. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    katılıyorum.diy işinde ar-ge maliyeti ve kar olmadığından çok daha ucuza maletmek mümkün.hatta 100$lık bir diy dac,pekala benchmarktan daha iyi bile olabilir.

hatta ben zaman bulsam,gelmiş geçmiş en iyi usb dac'ı yapacağımı iddia ediyorum.maliyeti,sadece parça bazında 200$ı geçmez diye düşünüyorum.

4. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Wolfson 8740 chip fiyatı 9-10 dolar :)
    Bu chipi kullanan iyi dac ların fiyatı 100 misli.

O yüzden umutsuz olmamak lazım, denildiği gibi mühendisliki başarı da çok önemli.

5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,596
    Proje senden para bizden yapta kullanalım :)

6. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Aynen böyle bir durum var aslında.
    İşçilik , pcb , eleman maliyeti , montaj maliyeti , kutu maliyeti , kutu işçiliği maliyeti(ki çok yüksek) , reklam giderleri , lojistik , garanti , hata sonucu baştan başlama vs eklenince 100$'lık şey 500$'a satılabiliyor.
    Benchmark'ta bunların hepsi + kulaklık amfisi , 192Khz desteği , minimum jitter , balanced çıkış , spdif vs gibi eklentiler varken , ben "Odac'ın testleri Benchmark'a yakın" deyince "100$'lık şeyden ne olur" diye gelip bana patlamayın. :bu

7. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    ben yaparsam aklımda güzel bir fikir var,o da epey zaman isteyen bir fikir.para da çok sıkıntı değil,elimde hali hazırda deneme için yeterli ekipman var.

bu bahsettiğim usb bağlantı için yalnız.genel bir dac değil,sadece usb bağlantısı için iddiam var.

8. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,596
    Barış kimse sana patlamaz rahat ol ;D Buradaki herkes 100$'lık bir cihazın benchmark'a yakın bir ses vermesini ister diye düşünüyorum. En azından ben kapına gelecek ilk kişi olurum gibime geliyor :wink

9. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Berat , neler var kafanda abi , coştun gidiyorsun ;D

Baran , :love:

10. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Ben umutluyum bu odac dan. Kıstasımda bench. dac1 değil, fiyatına göre iyi bir dac olsun yeter. Değilse kıyas aklımın ucundan geçmiyor.

11. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    analogtan pek anlamam her yeni jenerasyon gibi ama digital tasarım,matematiği benim işim.şimdi düşünüyorum,adamlar askeri jammer yapıyorlar bilmem kaç ghz,uyduruk bir dac neden yapılmasın aynı mantıkla.ki khz mertebesi ile kıyaslanmayacak zorluklar var orda.bu cihazları incelerseniz öngördüğüm tasarım kaba hatlarıyla açığa çıkar.burdan açık açık yazmak istemiyorum çünkü piyasada bu işi yapanlar henüz alt seviyedeler,milletin aklına iş düşürmeyeyim.

hatta benim bu bahsettiğim mantıkla yapılmış bir dac var ama tasarımı tam anlamıyla kullanıp,gücünü açığa çıkarmış değiller.bu yüzden çok meşur değil.

baran,isterseniz yaparım size o hazır amb tasarımlarından.maddi bir beklentim de yok.benim derdim artık şu 3 kuruşluk aletlere elin gavuruna dünyanın parasını bayılmasın millet.anlasın neyin ne olduğunu.yani bir hd580 alın bana,yaparım ben tüm foruma amfi:D

edit:benchmark,boşuna benchmark değilmiş,onu şimdi gördüm.afferim adamlara,benim bahsettiğimi yapmışlar.bundan sonra inadına benchmark,forza benchmark!

12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Kulaklık işin içine girince ses rengi ve zevki çok önemli faktör Hadi. Px100 gibi bir kulaklık bile bazıları için k702 den güzel olabilir. Zevklerle alakalı bir konu. Ama cihazlarda durum biraz farklı. Onlarda da renk faktörü var, ama temelde nötr cihazları kastederek konuşuyoruz burada.

13. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,596
    Ee ne alıyoruz?

14. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Hakkaten noldu bu iş?
    Kebap mı yiyorsunuz :embarassed:

15. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    ipad dusunuyoruz dimi hasan baskan :) hem elden ele gezer kulakliktan daha cok zevk verir

16. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Merak edilen, f/p oranı iyi olan bir kafaüstü kulaklık yada player alınabilir.

17. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Bir kafaüstü kulaklık fena olmaz aslında. Kulaklık ya da her ne alınırsa aydan aya üyeler arasında dolaşabilir, mesela o ay foruma kim en çok katkıyı yaparsa 1 ay boyunca onda kalır ve bu şekilde dolaşır. Ayın üyesi gibi bir şey yaparız :laugh:

18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Paran mı var, derdin var arkadaş. Üç kuruş topladık, ne alacağımızı şaşırıyoruz :)

19. Ordaki

Ordaki
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Sine nomine link=topic=3314.msg44490#msg44490 date=1332280527]
    Bir kafaüstü kulaklık fena olmaz aslında. Kulaklık ya da her ne alınırsa aydan aya üyeler arasında dolaşabilir, mesela o ay foruma kim en çok katkıyı yaparsa 1 ay boyunca onda kalır ve bu şekilde dolaşır. Ayın üyesi gibi bir şey yaparız :laugh:
    [/quote]

Bu fikir üstünde durulabilir cidden.

20. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

şahsen o kulaklık benim elime geçince bi güzel okuturum yaani ;D