0-50$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    AKG Y20 tavsiye ederim. Uzun süre kullandım, memnun kaldım.

2. La Belle Indifference

La Belle Indifference
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Bakayım hocam teşekkür ederim.

3. vitalhate

vitalhate
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. Yakında kullandığim birkac kulaklığın incelemesini de yayınlayacağım. Soru başlıkta belli.

Bayadir arastiriyorum. Genel anlamda rock, metal ve enstrumental sarkilar dinliyorum. Kulaklikta en dikkat ettigim şey beni sahnenin içine almasi.

Suan aklimda sennheiser cx275s modeli var. Onu dusunuyorum ama bir de buraya sormak istedim. Ne dersiniz bu kulaklik icin? Sizce alsam mı yoksa daha iyi bir oneriniz var mi?

Simdiden cok tesekkur ederim âhali.

4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Böyle başlıklar açmadan önce keşke bı forumu araştırsanız. Baksanız.
    Bı dünya konu var sitede

5. vitalhate

vitalhate
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sitede 1 saat kadar dolandim ama benim soruma cevap olacak konuyu göremedim.

6. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Öncelikle merhabalar. Mesajı başka bir konu altına yazmıştım, sanırım yanlış olmuş. Burayada yazayım. Biraz uzun olabilir k bakmayın lütfen))

Aranıza yeni katıldığımı belirttikten sonra..

Bu zamana değin kullandığım kulaklıklar
    Pioneer ve sony’in 50-100 tl skalasında yer alan kulaklıklarıydı genel olarak.

Dinlediğim müzikten daha çok zevk almak adına tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum fakat yolun başında birisi olarak çok uçuk fiyatlara çıkarak üst düzey ekipmanlar peşinde koşmakta istemiyorum.

Kulaklığı Türkiye’den almak istiyorum. İkinci el olması çok mühim değil yeterki temiz olsun.

Fiyat skalası olarakta 200 tl gibi bir limit koydum(ah dolar vah dolar) belki üç beş kuruş daha esner.

Kulaklığı genel olarak iphone 8 plus telefonumda kullanacağım için arama yaparkende kullanmak benim adıma avantaj olacaktır. Ama olmazsada çok sorun değil. Bunun dışında oyun oynarken, anime izlerken vs’de Kullanabilirim ama bunlar ikinci planda.

Genel olarak youtube üzerinden klipler izliyorum.

Kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinlemeye meyilliyim.

Örnek vermem gerekirse;
    The Mamas & the Papas - California Dreamin

Nancy Snatra parçaları

Barış Manço İngilizce parçaları

Rap ve pop tarzı hareketli müzik türleri dinliyorum.

Aklımda olan modeller ise şunlar;
    audio-technica-ath-ck313i (iphone ile uyumlu olduğunu duydum)

Brainwavz s3

Brainwavz so

Sennheiser cx3.00 (bunun cx 5.00g modelinden bariz bir farkı var mıdır? Şuan satan birisini buldumda)(araştırırken kendi cevabımı aldım g modeli kulaklığı sadece android uyumluymuş yani bana gelmez )

Tin audio t1

Bunlar benim dikkatimi çeken marka ve modeller her türlü tavsiyeye açığım, acelem yok))
    Birde bulunabilir kulaklıklar olmaları benim için önemli olacaktır.

Şimdiden teşekkürler))

Bir tane edit yapayım; uzun yol seyahatleri çıkabilen bir öğrenciyim, kulaklık sürekli kuşağımda oluyor haliyle. Ses yalıtımı iyi olursa diğer insanlarıda rahatsız etmemiş olurum. Bu da önemli bir nokta olacaktır benim için.))

#26 Xexec, 30 Haziran 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Temmuz 2018
  7. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,058
    tin audio t1 değil de, t2 olabilir bence. şahsen kullanmadım ama yorumlar oldukça iyi. kablo da değiştirilebilir, mikrofonlu mmcx kablo takarsınız olur biter.

2 kişi bunu beğendi.
  8. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,433
    @Xexec Ben kesinlikle shozy hibiki tavsiye ederim. Bu fiyat bandında denediğim en iyilerinden birisi. Yurtdısından alırsanız su anki kur ile 270 liraya felan geliyor. 2.el alırım dıyorsanız eğer 200 liranın altında bir fiyata görmüstüm. Bu fiyata muhteşem bir kulaklık. Sırıtan hic bi tarafı yok diyebilirim neredeyse... Ve bazı çin malı kulaklıklar gibi tizleri eq dan 9'a çıkarılmış gibi abartılı bir şekilde çalmıyor.Dengeli diyebileceğim bir şekilde, bassları gerektiği yerde derin ve tizleri rahatsız etmeyen bir sesi. Ben de Barış manço dinlıyorum ve çok memnunum. Abartmıyorum kendisinden daha pahalı kulaklıllara kafa tutuyor... Şahsen ben elimden çıkartmayı düsünmuyorum ve bozulana kadar kullanacağım :)

4 kişi bunu beğendi.
  9. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    - $30 bütçem var
    - yurtdışında alacağım
    - metal müzik için fiyatına göre dengeli ses veren bir kulaklık arıyorum.

10. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Kulak içi pedleri o kadar rahatsız edici hiç sevemedim. Kulağa da tam oturmuyor. Ömür olarak 6 ay anca gider. Bir tanıdığıma verdim en kısa giden modeller arasına girmeyi başardı. Verdiğim paraya acıdığım ender modellerden.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Temmuz 2018, İlk mesaj zamanı 28 Temmuz 2018 ---
    https://www.banggood.com/tr/Origina...-1304215.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Daha deneyemedim kargoda gelirse bir şey derim. (Xiaomi en son en üst düzey modeli)

https://www.banggood.com/tr/Origina...-iPhone-Android-p-1103184.html?rmmds=category

Şuan kullandığım model olur kendisi. Basları güzeldir. Ama nasıl desem daha iyi bas veren modeller kullandım. Tizleri güzel kulak tırmalamıyor. ş ç gibi harflerde nasıldır bilemiyorum o kadar profesyonel değilim. Kulaklık 32 Ohm olduğundan her telefonda besleyemezsiniz. Çalışır ama baslar biraz düşük gelecektir. Ses ayrımı iyi ve sesler birbirine girmez. Baya sağlam kablosu demeden geçmeyin alalı 1 yıl oldu ve halen bozulmadı.Bu fiyata daha iyi önerisi olan varsa yazabilir.

11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Hocam S, Ç harflerinde nasıldır bilemiyorum demeniz ilginç geldi.

Forumda özellikle yeni üyelerde şöyle bir durum var, sanki forumun tecrübeli üyeleri hepsi ses uzmanı, müzik uzmanı, akustik mühendis o yüzden biz yorum yapmayalım onlar yorum yapsın vs..

Oysa basit birkaç şey söyleyeyim, S veya Ç harfini gerçek hayatta hiç duymamış olamazsınız heralde :) Bu sesleri gerçeğe yakın verebiliyor mu veremiyor mu, bunu anlamak için profesyonel olmak gerekmiyor. Tabi ki sanatçıdan sanatçıya bu seslerde değişik duyumlar olacaktır, bazılarında daha parlak çıkar vs vs.. en basitinden bir tanıdığınızın sesini kaydedip tonaliteyi kontrol edebilirsiniz kulaklarınız ne diyorsa o.

Veya bir kulaklık doğal çalıyor mu çalmıyor mu, bunu da kendiniz büyük oranda rahatlıkla çözebilirsiniz, gerçek hayatta duyumladığınız sesleri kulaklıkta nasıl duyduğunuza dikkat etmeniz yeter. Örneğin bir alkış sesi, parmak şıklatma, su akış sesi, yağmur sesi, kuş sesi gibi sesler genelde doğallık yönünden başarısız kulaklıklarda metalikleşebilir bunu anlamak zor bir şey değil.

Gerçek hayatta konserine gittiğinizde duyduğunuz sanatçıların seslerine göre vokal başarılarına bakabilirsiniz mesela. Hiç canlı konsere gitmeseniz bile yine yukardaki test geçerli sesine aşina olduğunuz birinin ses kaydı vokal doğallığı konusunda bir ipucu verecektir.

Mesela ben Pavarotti'nin sesini sık kullanırım test için ama gerçek hayatta duydum mu? Hayır maalesef o şerefe erişemedim ama yıllardır kulağımda bıraktığı tadı baz alarak değerlendiriyorum. Bu tat belki de tamamen yanlış bilme şansım yok maalesef. Çünkü sadece kayıtlarını dinledim, dinlediğim ve Pavarotti böyle söylemeli dediğim tonu oluştıran da ya televizyonumdan çıkan, ya radyomdan çıkan vs sesti.. Ama zamanla kulakta, farklı farklı kaynaklardan dinleye dinleye oluşan ortak noktalar bir tat bırakıyor ve büyük oranda kulaklıktan çıkan ses Pavarotti gibi mi değil mi anlama şansı tanıyor. Her ne kadar %100 bilmek zor olsada.

Tabi ki her konuda bilsekte bilmesekte konuşalım demiyorum neticede ne kadar çok müzik, ne kadar çok kulaklık, müzik çalar dinlerseniz neyin nasıl olması gerektiğini daha iyi ayırt edeceksiniz zamanla.

Ancak en azından ses doğallığı konusunda kendi kulağınıza güvenin.

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  12. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Hocam çok deneyim olmayınca insanları yanlış da yönlendirmek istemiyorum. Sonra adam alıcak bana sövecek filan :c hiç gerek yok.

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Sövmezler merak etmeyin kulak sizin kulağınız ne duyduysanız onu yazın yeter gerisi hikaye :)

14. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Şuana kadar kullandığım en iyi ses aldığım cihaz soundmagic pl21 ama kablosu çok dandik bozulup gitti sonrada tekrar almadım. Kablosu dandik olunca ne kadar sesi iyi olursa olsun boşa gidiyor verdiğiniz para.

15. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Bluetooth düşünürsen, Jabra Move tavsiye ederim. Bir tık daha ses yükseliği olsa daha iyi olabilirmiş fakat gayet memnunum.

16. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    @ivanmilinski
    Teşekkürler ama düşünmüyorum.
    Hatta kulaklık tercihimi yaptım fakat, satan adam bulamıyorum :d

17. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    275
  18. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,931
    Amazon'da Sennheiser cx 3.00'lar indirimde.
    Ben aldığımda 18dolar kargo dahil 90 liraya gelmişti.(burdan almak isteseniz 289lira :))
    Bass severler için çok ucuza gayet iyi bir seçenek.(fit ve izolasyon gibi konularda da başarılı)

3 kişi bunu beğendi.
  19. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Kırmızı rengi 27 dolar artı 11 dolarda kargo ücreti görünüyor bende)) kabaca 200 liraya yakın bir ücreti var. Kazıkçı d&r’da 250 tl’ymiş

20. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Başka satıcılardan kargo dahil 30$ a bulunabiliyor. Ancak bilmiyorum parasını hakkeder mi?