100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Bütçeniz nedir ?

2. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    1500 TL'ye kadar çıkabilirim.Az kullanılmış 2. el de olabilir.

3. Emreozcan

Emreozcan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    - Bütçe: 2500 TL
    - Sıfır veya ikinci el tercih: 0
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu: Yurt içi
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi: Rap, Rock, Bass Trap.
    - Nasıl bir ses aradığınızı: Bose Soundsport Free kadar iyi olmalı veya daha iyisi.
    - Ve diğer beklentilerinizi: Active Noise Cancelling, Aramalarda Stereo ses.
    - Kulaklık Çeşidi: Kulakiçi kablosuz olmalı.

Arkadaşlar şu an Bose Soundsport Free Kullanıyorum. İş yerinde telefon görüşmelerimde de kullansam da genel olarak spor yaparken müzik dinliyorum. Araştırmalarımda Sennheiser Momentum TW2 ve Klipsch T5 dikkatimi çekti. Sizce bu kulaklıklar dinlediğim müziklerde aynı performansı verir mi? Diğer özellikler olarak ikisi de Bose'dan daha iyi ama yeni kulaklık alırken ses kalitesinden (özellikle Bass'lardan) kaybetmek istemiyorum. Bunlar dışında tavsiyelerinize de açığım. Yorum ve tavsiye verecek herkese teşekkür ederim.

4. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Merhabalar konuyla ilgili net cevap veremeyeceğim ancak kendim sennheiser momentum free kullanıyorum birçok bt denedim ve beni samsungun yeni versiyonu çok şaşırttı.(buds plus modeli & akg) Özellikle mikrofon kalitesi. Şu daha iyi falan demek için değil de bir deneyin demek istedim fp ve izolasyon olarak yeni bir soluk katabilir size. Bu arada şurada birçok kulaklığın ayrıntılı karşılaştırması mevcut fikir almak açısından bir bakın isterseniz; (Genel puanda sizinkinden biraz daha yüksek bir puan aldı)

https://www.rtings.com/headphones/t...y-buds-plus/560/1791?usage=9287&threshold=0.1

Buda Ürün linki ;
    https://shop.samsung.com/tr/galaxy-...5JQI-w0UMwp7XQTS2dXJeok97IT1ie7IaAgGzEALw_wcB

Collapse Signature Expand Signature
    #184 kaplanomer, 3 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 3 Mayıs 2020
  5. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Üstatlar yardımınıza ihtiyacım var. Elimde Nokia N91 var ve müzik çalar olarak kullanıyorum. Bu telefon için uyumlu bir kulaklığa ihtiyacım var.

Bu telefon tanıtıldığında odyofiller için Nokia tarafından test edilip tavsiye edilen kulaklıklar açıklanmıştı. N91 için tavsiye edilen modeller Sennheiser HD 465/485/515/555/595 idi. Benim almak istediğim tabiki de HD 595 çünkü içlerinde en iyisi o. Fakat gel gelelim bu modeli bulamadım. Aklıma HD 598 modeli geldi. Sizce N91 ile uyum sağlar mı? Teknik özellikler her ikisinde de aynı.

Empedans: 50 Ω
    Frekans: 12 - 38500 Hz
    Hassasiyet: 112 dB

6. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    N91 kullanmadım ancak eski telefonların genelde amplikatörleri iyi dac katları berbat oluyor.

7. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    N91’de Toshiba DSP-33 yongası kullanıldı. O konuda sıkıntısı yok hatta müzik çalarlarla yarışıyordu. Öyle bir telefondu. Yıllarca referans müzik telefonu olarak kabul gördü ve hala en iyi ses kalitesine sahip telefonlardan biri.

8. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    15 yıl önce bir telefonda bulunan dac devresi günümüz telefonları ile kıyaslanamaz bile bence.

9. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    iPhone X’den daha iyi ses veriyor öyle diyeyim. Hatta iPhone 11’den de daha iyi ses verdiğine eminim. LG V20/G6 ve bunların halefleri geçebilirler. HTC 10’dan da daha iyi ses veriyor. Ki bunlar 10-12 yıl sonra çıkmış cihazlar.

10. Oluli

Oluli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kablosuz kulaklık
    500 civarı ama çok fark yaratıcaksa 1000e kadar çıkabilirim
    Sıfır
    Önümüzdeki ay italyaya gidiyorum farketmez
    Rock metal progresif ağırlıklı klasik müzik
    Pil ömrü ve rahatlık önemli daha çok ana başka bir kulaklığım var zaten ama yine de xiomiler kadar kötü olmasın

galaxy buds/buds+ veya huawei gördüm bakarken araştırırken iyi midirler

sonkullanici bunu beğendi.