100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Tidal i aktif olarak kullanıyorum hocam ortalama 1500 şarkılık flac arşivim var

Collapse Signature Expand Signature
  2. nikki1111

nikki1111
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tidal'i kullanıyorsanız pek tavsiye etmiyorum aptx özelliğinin olmaması nedeniyle. Ayrıca hangi kaynaktan dinleyeceksiniz müziklerinizi?

3. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Samsung Galaxy S20 hocam
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Şubat 2021 ---
    CX 400BT ANC ye sahip değil ya ileriye doğru güncelleme ile gelebilir mi, bilebilir miyiz
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Şubat 2021 ---
    Bir de hocam ses yüksekliği nasıl yalıtımı nasıl yalıtımı iyiyse ANC ye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum

4. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Aptx desteği Samsunglarda yok diye biliyorum jabrada AAC ve sbc desteği var sennheiser momentum tws 2 almayı düşünürsen sadece müziğe odaklanabilirsin aptx destekli bir telefona sahip olman lazım ben senin yerinde olsam Samsung eko sistemi içinde isen Galaxy buds pro alırım ama söz konusu hiç deneyimlemeden bu yorum u yapmak abes olur iyi günler

#224 Ertan6161, 3 Şubat 2021
    Son düzenleme: 3 Şubat 2021
  5. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    267
    s20 kulaklığa göre en yüksek codeci otomatik seçer diye düşünüyorum. Ama yine de gerekli olursa, geliştirici seçeneklerinden aptx, aptx hd, ldac aktif edebilirsiniz.

cx 400bt anc için sennheiser tarafından bir haber veya girişim duymadım. Ancak, toplu taşımda anc eksikliği çekmiyorum, pasif gürültü engellemesi oldukça iyi. Kulaküstü gürültüyü topladığı için bence o tip cihazlarda gerekli. O sebeple sony m3 alarak konuyu çözdüm zaten.

Ses yüksekliği için kaynakta sesi maksimum yapın, cx 400bt sağ taraftan da keyfinize göre arttırın. Oldukça yüksek sesi.

Mmlyzfghj bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Hâlâ kullandığım S8+'ta var. Hiç bir ayarıyla oynadığımı da hatırlamıyorum. Root da etmedim hiç.

Yenilerde kaldırmışlar mı? Niye ki?

7. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    AptX desteği var hocam internetten araştırdım
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Şubat 2021 ---
    Kaynak şimdilik önemli değil hocam gerekirse dac veya amfi alır telafi ederiz şimdilik kulaklık önemli

8. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Samsung manuel olarak seçebiliyormus ben Xiaomi telefon kullanıcısı olduğu için otomatik seciyor ben bilmiyordum hangisi için karar verdin
    Hayır ben geliştirici ayarlardan manuel olarak ayarlanıyormuş Xiaomi otomatik seçiyor ben M51 ve S10 lite kullanmış biri olarak yeni öğrendim tuhaf sadece Samsungda bu sorun var Huawei ve Xiaomi de her kulaklıklarda aptx desteği cihaz kendi buluyor Samsung da böyle değil araştırdım ve tuhaf neden otomatik secmiyor acaba bunun bilgisini bilen varmı cevap verirseniz sevinirim
    Xiaomi ve Huawei otomatik seçim yapıyor Samsung da manuel olarak ayarlanıyormuş ilginç geldi bana Samsung gibi firma detaylarla karışık durum aslında Bluetooth menüsünde böyle bir ayar koysalar daha iyi herkes bilmeyebilir. Xiaomi hangi kulaklığı kullansam codecleri her çeşidini gösteriyor Huawei de böyle
    Samsung codecleri Bluetooth açıldığında her hangi bir aptx göstergesi olmuyor ama Xiaomi de aptx aptx plus yada AAC diye Bluetooth menüsünde var geliştirici ayarları çok gereksiz bence

#228 Ertan6161, 3 Şubat 2021
    Son düzenleme: 3 Şubat 2021
  9. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Daha tam olarak karar vermedim ama sanki Galaxy Buds Pro alacak gibiyim hem telefonla uyumlu hem Scalable Codec destekliyor ve bu codec AptX den daha iyi hem Dolby desteği var hem de 360° ses diye bı özelliği var ve sitesinde stüdyo kalitesinde ses vereceğini vadediyor
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Şubat 2021 ---
    Sizce Galaxy Buds Pro alınır mı ?

10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    52
    Arkadaşlar HiBy R3 Pro Saber sipariş ettim. Yakın zaman içinde bu canavara IEM almam gerekecek. Pop ve elektronik dinliyorum. Dolayısıyla bu alete ve dinlediğim tarzlara göre bir IEM almak istiyorum. Tavsiyeniz ne olur?

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    S8+'i audioengine bluetooth transport'a bağladığımda ışığın farklı renk yandığını farkettim. Manuele bakınca APTX ile bağlandığında ışığın o renk olduğu yazıyordu. Yani telefon otomatik olarak APTX'i seçmiş. Haberim bile yoktu. Belki daha yeni telefonlarda durum farklıdır...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Şubat 2021 ---
    Alınır tabii ki.

Ama DSP kullanarak stüdyo kalitesinde ses vereceği için, ya da Samsung'un APTX Adaptive benzeri codec'inin çok daha üstün performans sunacağı beklentisi ile almazdım şahsen. Çünkü bu tür argümanlar daha çok, kendimizi almaya ikna etmek için kendimize söyleyecek yalan bulma noktasında Samsung'un pazarlama bölümünün bize yardımcı olması türünde argümanlar...

Ne için alırdım peki, ki alacağım da muhtemelen?

Güvenilir bir markanın, daha önce dört farklı iterasyon geçirmiş bir ürünü olduğu için, çok bariz eksikliklerden muaf olacağı, ve toplamda pozitif bir deneyim yaşatacağı beklentisiyle alırdım şahsen...

Malesef yukarıdaki satırları yazan bile, iki farklı sürücüsü olması yönüyle ses kalitesinin üstün olacağı şeklinde yalanlar söylemeye başlamış durumda kendisine. :)

12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    52
    HiBy R3 Pro Saber için sizce hangi kulaklığı seçmeliyim? Baslar benim için önemli. Yumruk gibi, sıkı, hızlı ve kontrollü olmalı. Bunun yanında midler dokulu, tizler berrak ve temiz olmalı. Sizce bu kriterler içersinde en iyi tercih hangisi? Ya da sizin bu noktada bir tavsiyeniz var mı?

HiBy Beans
    https://store.hiby.com/products/hiby-beans

Soundmagic E80C
    https://www.hesaudio.com/kulakici-kulakliklar/128-soundmagic-e80c-kulakici-kulaklik.html

Sennheiser Momentum M2
    https://www.sanalmarketim.com/Urun/...-Mikrofonlu-Kulakici-Kulaklik-(Android)/39749

1MORE Triple
    https://www.epey.com/kulaklik/1more-triple-driver-in-ear.html

Beyerdynamic DX 120 iE

https://www.epey.com/kulaklik/beyerdynamic-dx-120-ie-premium.html

KZ ZSX Terminator
    KZ ZS10 Pro
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Şubat 2021 ---
    Hocam dinlediğim türler EDM, funk, akustik müzik ve pop ağırlıklı. IT01 çok övülmüş. Fakat DAP seçiyor mu bilmiyorum. HiBy R3 Pro Saber aldım. Acaba onunla iyi bir uyum yakalar mı bilmiyorum. Bir de IT01s modeli çıkmış. Sanırım güncellenmiş versiyon. IT01s almak daha mı doğru olur?

IT01 için ince çalan denmiş nedir bu ince mevzusu? Benim daha çok beklediğim şey basları yumruk gibi vursun ama sıkı ve kontrollü olsun, bunun yanında gövdeli bir sunum, enstrüman ayrımı iyi frekansların birbirine karışmadığı, midleri dokulu, çözünürlüğü ve sahnesi geniş, sahne derinliği iyi seviyede, tizleri keskin olmayan eğlenceli çalan bir kulaklık arıyorum. Çok mu şey istedim bilmiyorum ama hangi kulaklık bu tanıma uyuyor bilmiyorum.

13. odaneolaki

odaneolaki
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba arkadaşlar, samsung s9+ kullanıyorum. Metal müzik dinliyorum. Spesifik olarak death, deathcore, Technical death dinlediğimi söyleyebilirim. Bana toplamda 1000 liraya kadar kulaklık veya kulaklık+amfi veya player+kulaklık önerisinde bulunabilir misiniz? Biliyorum biraz geniş tuttum ama müzik deneyimimi biraz ileri taşımak istiyorum (halihazırda jabra Elite 65t kullanıyorum). Tercihim sıfır üründen yana.

14. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    178
    moondrop starfield.

15. odaneolaki

odaneolaki
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Öneriniz için teşekkür ederim.

16. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Audio Technica CKS 1100 kullanıyorum. Sürücü kaynaklı bozulmak üzere. Yeni kulaklık arıyorum. Kulaklığı severek kullandım. Aynısından almak istiyorum. Ama hazır almışken aynı karakterde üst model alayım diyorum. Sıfır ya da sıfıra yakın olabilir. Gümrüğe takılmyacaksa yurtdışı da olabilir. Fiyat 2500 ü zorlayabilirim. Her çeşit müzik dinlerim.

Fiio nun kulaklıkları, ATH den sonra nasıl gelir kulağıma. Beğenir miyim?

17. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Kişiden kişiye değişir tabi ama ben olsam kesinlikle beğenirdim. Fiionun sound unu ben çoğu markadan çok severim.

18. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    50
    Üstte starfield önerilmiş. Bende yeni çıkan moondrop aria önerebilirim. Starfield denemedim ama iki ürünü de deneyenler sesin %90-95 aynı olduğunu söylemekte. Üstelik aria 30 dolar daha ucuz. Hatta aria'nın tiz ve bass konusunda daha iyi olduğu söyleniyor. Starfield sadece görüntüleme konusunda avantajlıymış.

Bass konusunda beklentileriniz yüksekse tatmin etmeyebilir. Bass gayet iyi fakat gümbür gümbür değil.

Ayrıca aria alırsanız 300TL kalıyor. O parayla da taşınabilir dac alabilirsiniz. Tempotec sonata hd pro veya meizu dac pro önerebilirim. Dac olmadan da güzel kalite alırsınız. Bu kulaklıklar dac olmadan rahatlıkla sürülebiliyor. Ama daha iyi sahne ve detay için dac alınabilir.

Edit: Hocam mesaj uzun zaman önce atılmış. Tarihe bakmadan yazmışım. Sanırım artık çok geç :)

#238 Mr.Ahmet, 19 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 19 Ağustos 2021
  19. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Merhaba. Çok memnun bir şekilde kullandığım Soundmagic E80 kulaklığım bir tekine su kaçırmak sonucu kısmen bozuldu ve şimdi yine bu tarzda ancak daha iyi bir kulaklık almayı düşünüyorum. Aslında beni memnun etmeyen hiçbir yönü yok ama size danışmak istedim.

Tarz: Alternatif, indie, nadiren elektronik. Baslar önemli değil.

Kulağa iyi oturan, dış sesleri iyi kesen, dayanıklı, kısacası tekrar e80 almadığıma pişman ettirmeyecek bir kulakiçi kulaklık arıyorum. Lazım olursa fiio a1 amfim var. Android telefonlar ile kullanacağım.

Bütçe: Maksimum 120 dolar civarı.

Not: Mesaj tarihi ne olursa olsun gördüğünüz an yanıt verebilirsiniz. Teşekkürler.

Sercan1096 bunu beğendi.
  20. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba Arkadaşlarım,

Fikirlerinize ihtiyacım var. Shure Aonic 50, Momentum 3 ve Sony Xm4 arasında kaldim.

Her üç markanın yabancı incelemelerini okudum ve izledim fakat bir turlu net karar veremiyorum. Basshead degilim. Sahnedeki enstrümanlari duymak vokalide iyi sekilde duymak istiyorum. Rock , Metal, Progressive Rock, Progressive Metal dinliyorum tabi buna paralel genre'leri de dinliyorum.

Sebepleriyle fikir verirseniz sevinirim.