100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    it03 bence bas ağırlıklı bir kulaklık değil. bir de basshead'lerin sevdiği gibi toplu ve sert vurmuyor. yumuşak ve dağılan bir yapısı var. ben yine periodic be diyorum. ikinci elde gökhan abi 900'e satıyor, o fiyata daha iyisi zor.

3 kişi bunu beğendi.
  2. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Hocam dediğim gibi max 800 çıkarabilirim satan arkadaş o fiyata bırakmaz galiba :)

3. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    BGVP DMG

http://s.aliexpress.com/fMreymqe

2 dinamik, 4 BA suruculu 130 USD fiyatli yeni bir kulaklik, ilk incelemeleri merakla bekliyorum. Okudugum ilk yorumlar cok olumlu.

Chi-fi'a mesafeli biriydim son donemde ama haliyle hoyratca kullanamadigim Andromeda'ma alternatif olsun diye aldigim hibrid KZ ED16'dan fiyatina oranla asiri memnun kalinca bir de yine cok ovulen TRN V80 siparis ettim bu indirim doneminde. Bu DMG de oldukca sey vaadediyor gibi.

Vay arkadas, eskiden noble'lara campfire'lara, empire ears'lara ozenirken doviz kuru sayesinde bizi yine chi-fi'a mahkum ettiler resmen.

2 kişi bunu beğendi.
  4. ullumanitu

ullumanitu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Mdr ex750 170 küsürlere kadar düşmüştü bir ara. Şu an 260 270 arası değişiyor mediamarktta. Aslında echobox nomad ın ikinci elini bulabilseniz o da sizi tatmin edebilir.

#24 ullumanitu, 29 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağustos 2018
  5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Trn v80 ben de sipariş ettim geldi ,fiyatında her şeyiyle rakipsiz fakat yüksek seslerde sibilans oluyor biraz can sıkıcı ve midler biraz geride geri kalan bass ve tiz dokusu ve kalitesini çok beğendim .

6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Gordugum kadariyla chi-fi'da one cikan cogu modelde bu sorun var. Detay seviyesini arttirabilmek icin treble'a biraz abaniyorlar sanki.

Ayni sorunu KZ ED16'da da yasadim mesela ki ben treble cok severim. Ilk saatlerde kopuk uc kullanarak bu treble sorununu bertaraf edebilmistim. Sadece 20 saat burn-in sonrasi sorun ortadan kalkti ve su an silikon spiral dot uclar ile gayet guzel.

TRN V80'de de ayni sorunu yasayacagimi bekliyordum zaten. Siz de elinizde varsa comply tip ile deneyebilirsiniz kanimca.

7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Tavsiye için teşekkürler ben de dinledikçe sibilansin bir miktar azaldığını farkettim sanırım burn in le alakası var ,bu comply uçlar da nerdeyse kulaklıkla aynı fiyat almaya değer mi bilmiyorum :)

8. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Çoğu 30 dolarlık kulaklık ile aynı ses seviyesinde bence kullanmadım ama testlere göre o algı oluştu.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ağustos 2018, İlk mesaj zamanı 30 Ağustos 2018 ---
    Xiaomi hyrid 2 modeline bakabilirsiniz cidden basslar önemli ölçüde güçlü. Bundan önce hyrid pro vardı ondaki basslar biraz daha azdı.

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Sibilans gölge düşürüyor bana kalırsa ,bass vev tiz kalitesifiyatının üstünde olduğunu düşünüyorum

10. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Basslar önemliyse siddetle xiaomi hyrid 2 öneririm.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ağustos 2018, İlk mesaj zamanı 30 Ağustos 2018 ---
    Alınmayın ama tür modleler bana çok garip gelmiştir her zaman dışarıda kullanmak cesaret ister. Herkes tahminen bakacaktır.

11. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Önerileriniz için tesekkur ederim hocam perıodıc audıo be kulaklığa karar verdim yardımları için Gökhan hocama teşekkür ederim

2 kişi bunu beğendi.
  12. ErdemC

ErdemC
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, şu an momentum in ear kullanıyorum. Gerçekten güzel bir kulaklık fiyatına göre. Ama Bass'ları bana çok az geliyor. Genelde mac pro veya cep telefonunla dinliyorum. Macpro da boom 2 programı ile muazzam bir zevk aldığımıs öyleyebilirim. Boom2 yi bilmeyenler mutlaka denemeli. Sesi en az 2 kat daha eğlenceli hale getiren bir şey.

Sorum şöyle; Laptopda sesin yüksekliği sorunum yok bass larda ses gücündne ötürü kurtarıyor. Ama cep teli ile daha iyi bass ve daha yüksek ses için kulaklığımı değiştirmeliyim yoksa taşınabilir amfi mi almalıyım? Amfi de alsam çok güzel bir bass için yetersiz gelecekse kulaklık ne almalıyım? Bütçem sadece kulaklık lacaksam 1000 TL ye kadar. EĞer amfi de alacaksam bütçemi paylaştırmam gerekli.

Yani özetle; "1000 tl ye kadar bassları muhteşem ve çok güçlü, kulağı titreten cinsten eğlenceli... Ama tiz ve midleri de hoş, tizlerde çat pat simbilans yüzünden kulağı rahatsız etmeyen bir kulaklık tavsiye etmenizi bekliyorum" Momentum da simbilans da yaşıyorum bazen cep teli ile dinlerken, mid-tizleri alta çekmek zorunda kalıyorum. Davul kafamı yiyor resmen bazı şarkılarda.

Birde taşınabilir fp ürünü bir amfi tavsiye ederseniz iyi olur.

Türkiye'den alınabilir olursa daha da iyi olur.

13. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sony nw_zx100 Dap için kulaklık önerirmisiniz.
    Metal müzik dinliyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#34 Synchronicity, 17 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  15. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ya haklısınız ama bu konularda bir ayrım yapamıyorum desem yeridir yanında verilen kulaklığı kullandım sadece ve ses limitini aşmadim hiç
    Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. harunyigit

harunyigit
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    -1000 TL ye kadar
    -Temiz ve güvenilir satıcıdan ikinci el de olur.
    -Yurtiçi öncelikli tercihim.
    -Her tarz dinlerim.

Daft Punk - Giorgio by Moroder
    Farid Farjah - Robabeh Jan
    Still D.R.E
    Ennio Morricone - The Ectasy of Gold

Listemden farklı türlerde bir kaç parça.

-Enstrümanların karışmaması sanırım en çok aradığım özellik. Yeri geldiğinde gümbür gümbür olmasa da derinlikli basslar duymak da isterim.

LG V30+ kullanıyorum. Kulaklık sadece dışarıda otobüste evden işe işten eve giderken kullanılacak. Günde 3 saat yolculuk yapıyorum. Dışarıya ses vermemesi ve kulakta durabilmesi çok önemli.
    Mevcut kulaklığım CX300II
    Daha önce CKS55X kullandım. Ama iki tane kulaklık bir senelerin doldurmadan parçalandı. O yüzden CKS serisi tercih etmiyorum.
    Kulak üstü olarak ATH M50X kullanıyorum. Bu kulaklığın sesine bayılıyorum ama dışarda kullanmak çok zor oluyor.
    CX300II yüksek sesi hariç her açıdan yetersiz geliyor. Patlama çatlama V30 la birlikte ortadan kalktı ama kulaküstündeki o doygun sesleri mümkün olduğunca almak istiyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    merhabalar ,Hidizs ap100 kullanıyorum 100-150 dolar arası iem düşünüyorum ,aradıklarım,
    -Enstruman ayrımı iyi olmalı ,özellikle rock şarkılarında ve benzeri türlerde nakaratlar da hababam paldır kültür her şeyin birbirine karışmasını hiç sevmiyorum ,Biraz daha ayrıntı yakalamak istiyorum .
    -basslarin dokusu ve uzama miktarı güzel olsun ,öyle subwoofer etkisi ya da bangır bangır bir şey aramıyorum .
    -Gövdeli enstrüman çalımı ve vokalin tizlere kaymaması çok önemli .
    -Sibilans en nefret ettiğim şey ,sibilans varsa ben yokum .
    -hafif V shape olmasında sıkıntı yok ,dengeli de olabilir .
    Yardımcı olursanız sevinirim :)

18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Massdrop'ta DMG 99 dolara inmişti. Değerlendirilebilir.

Collapse Signature Expand Signature
  19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Spesifik bir tavsiye değil:

Şu anda Shozy BG dinliyorum. 300 dolar altında daha iyi çalacak bir IEM bulunur mu emin değilim. Bence 500 dolar fiyat koysalar kimse bir şey diyemezdi.

300 dolar sınırına yakın bir yerlere çıkabilecek arkadaşlara şiddetle öneriyorum. Zaten yakında IEM Puan Tablosu'nda göreceksiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  20. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    gümrük ile yine aynı fiyatına geliyor hocam .