100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    k
    kinera idun her tarza gider mi ? 100 dolar bandında it01 ve bgvp DMG de var ,hangisini tercih edersiniz ?

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Samimi bir soru, lutfen yanlis anlamayin. Shozy, Kinera, BGVP gibi cin kokenli firmalarin IEM'leri size review sample olarak bedava gelmiyor olsa; sadece guvendiginiz kulaklarin yorumlariyla, hic deneme sansi olmadan 300 USD ve uzeri bir meblag oder miydiniz?

Ben sahsen cesaret edemezdim...

3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,777
    @bahirtaha IDUN da fiyatına göre iyi iş çıkaran kulaklıklardan birisi, her türde iyi performans verecektir. 100 dolarda IT01 öneririm.

@returnity Bu hobinin ülkemizdeki durumu bu maalesef. Riske girmek gerekiyor biz de girdik zamanında. Ama şu da var Shozy BG tartışmasız müthiş olmuş o fiyat için. Bu açıdan BG bence diğerlerinden ayrılıyor. Shozy Hong Kong bu arada.

Collapse Signature Expand Signature
  4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Cok ciddi bir psikolojik sinir bu rakamlar. Oturmus markalarda 300 usd ve uzeri risk almak bir nebze daha kolay. Kucuk markalarda ise bana gore 100 hadi bilemediniz 200 usd bandi risk almak icin makul ama dediginiz gibi "neee, kulakliga o kadar para verilir mi!?!" ulkesinde ne distributor, ne de genis bir kullanici tabani olmayinca deneme sansiniz sifira yakin oldugundan surec, fiyat kategorisi ve marka bilinirliginden bagimsiz olarak tamamen piyangoya donusuyor.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,777
    @returnity Shozy iyi bir markadır, çok bilinmese de bu işi bilen insanlar çalışıyor. Şöyle ifade edeyim orada çalışan bir kontağım var ve her zaman söylediği şey piyasadaki fiyatların aşırı yüksek ve saçma sapan noktalara ulaştığı ki kesinlikle haklı.

Shozy Pola isminde elektrostatik sürücüye sahip bir model çıkardı ve fiyatını 750$ olarak belirledi mesela. Günümüz pazarında elektrostatik bir IEM'in 750$ olması mucize bence.

Bu arada markanın reklamını falan yaptığım da zannedilmesin :D. Benim için marka önemli değil, ürünün performansı iyiyse söylerim, kötüyse de söylerim. Benim için fark etmez.

Collapse Signature Expand Signature
    furkan kocyigit ve returnity bunu beğendi.
  6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    bence bu sınır kişinin bütçesine göre değişiyor ,benim için 100 dolar civarı ,kimi için 1000 ,bu işin sonu olduğunu düşünmüyorum ,sevdiğim kulaklıkları da satıyorum ,nedense hep deneyesim var bir şeyler .

furkan kocyigit bunu beğendi.
  7. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Selamlar,

Dışarda kullanabileceğim bir kulakiçi kulaklık arıyorum. Heavy Metal dışında neredeyse her tarz müzik dinliyorum. LG V30+ telefonumla kullanacağım.

Elimde Audio Technica ATH M50x var. Geçen hafta bi heyecan aldım fakat dışarda kullanamayacağımı gördüm. Kulaklığı çok sevdim. Birebir kulakiçi versiyonu olsa düşünmeden alırdım.

Bass ve mid'lerin ön planda olduğu, tizlerin daha geri planda kaldığı kulakiçi öneriniz nedir?

Ben sadece ibasso it01 bulabildim ama bilmiyorum m50x'e benziyor mu?

8. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    fiio fh1 aradığın kulaklık hocam ,yalnız kaynaginiz sıcak olmasın yoksa 10 dakika içinde uykuya dalarsiniz :D

caens bunu beğendi.
  9. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Fh 1'i de listeme aldım. Hatta biraz incelemelere göz attım çokça İbasso İt01 ile karşılaştırılmış. Siz kıyaslayabildiniz mi it01 ile?

10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    ben kıyaslamadım, fakat yakında it01 sipariş vereceğim ,fh1 midleri ve bassları önde ,tizleri bir tık daha geride ,tatlı ve sıcak çalan bir iem ,içinden balanslı kablosu da çıkıyor fakat ap100 de olmadığı için test edemedim ,konforu ve kablosu da kaliteli ,sahnesi ortalama, ne geniş ne de dar ,ben chi-fi kulaklıkların üstüne yeterli bir yükseltme göremediğim için aldığım fiyattan satmıştım ,50 dolar bandındaki chi- fi lerden bir tık iyi çalıyor, 70 dolar civarlarında alınabilir kanaatimce daha fazla para verilmez .

caens bunu beğendi.
  11. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Teşekkürler tekrardan. Fh1 listemde.

12. Petruccinin tezenesi

Petruccinin tezenesi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese selamlar, yaklaşık 5-6 ay evvel konu hakkında pek de fikir sahibi olmayan biri olarak "Şöyle güzel bi kulaklık alayım" güdüsüyle pek de fazla araştırma yapmadan "Aa güzelmiş bu" deyip Sennheiser Momentum 2 Over Ear aldım. Esasen bu hobiye girizgahımı da bu kulaklıkla yapmış oldum ve henüz orta veya üst segmentte iem tecrübem olmadı. Momentum 2'nin performansından şu an için gayet memnunum ancak kafaüstü kulaklığı dışarıda kullanmayı pek sevmiyorum. Boynumda kulaklıkla gezmekten hazetmiyorum. Haliyle bu da beni iem arayışlarına itti.

Yaptığım araştırmalar neticesinde zevkime en uygunu olarak Campfire Audio Andromeda'yı gördüm ama şu öğrenci halimle kısa vadede ona 1200 $'lık bütçe ayıramıyorum. Şu an için onun yerine 200-300 $ bandında bir iem arıyorum.

Progresif metal, prog rock, teknik death metal, vs. hülasa çok enstrumanlı, kompleks ve deneysel müzik dinleyicisiyim. Müzikte enstrumanlara odaklanırım, bilhassa kulaklığın telli enstrumanlarda iyi performans vermesi benim için mühim.

Head-fi'da biraz araştırdım ama herkes farklı bir şey söylüyor. Brainwavz B400, Pinnacle p1, CA Comet gibi bazıları biraz öne çıkıyor, o kadar. Ne alacağıma karar veremedim. Varsa tecrübesi olanlardan tavsiye almak isterim.

Bir de haricen sormak istiyorum: bu fiyat bandında alacağım bir iem'den alacağım verim Momentum ayarında veya daha fazla olabilir mi? Bu hususta iem'ler veya kafaüstülerin birbirlerine karşı bir üstünlük durumu oluyor mu?

Teşekkürler.

13. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Andromeda kullaniyorum birincil iem olarak, ve dediginiz turlerden baska bir sey de dinlemiyorum. Ileride butce ayirabildiginizde dogru adreste olacaksiniz, onu simdiden soyleyeyim. TOTL bir IEM icin hedefinizi cok iyi belirlemissiniz.

Andromeda'nin tek eksigi mid'lerde cok hafif geride durmasi. Hafif bir v-shape hali var ama bass ve tizleri leziz. Bass tabi ki bir dinamik driver gibi vurmuyor ama yeterli ve cok kontrollu.

Size onerim 200-300 usd harcamak yerine para biriktirmeniz ve bu sureci chi-fi ile gecirmeniz. Black friday'de b-stock androlar 800 usd'a dusuyor.

Chi-fi icinse BQEYZ markasini oneririm. Kuvvetli bass ve v-shape istiyorsaniz BQ3 cok iyi, ben andronun yaninda daha eglenceli bir sunum icin bunu kullaniyorum. Ilk basta hayal kirikligi yaratsa da burn-in sonrasi mid'lerdeki yapaylik ortadan kalkiyor. Bir Chi-fi hibridde duydugum en kontrollu bass ve tiz BQ3'te. Daha referansa yakin sunum icin de KC2 ile ilgili yorumlar cok basarili. Her ikisi de 40-50 usd civarina satiliyor.

Gecen hafta @moonstar hoca sagolsun, CA Atlas deneme sansim oldu. Alacaktim ama son anda dinleyince tizleri zayif geldiginden vazgectim. Kendisi FLC 8n'i hareretle onerdi, aradiginiz fiyat bandinda onu da dusunebilirsiniz. Andromeda'yi sattirabilir size diye de uyardi :)

14. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
    iBasso IT03'e bi bakın hocam bence şimdilik. forumda 850 liraya satılıyor, çok iyi fiyat..

15. Petruccinin tezenesi

Petruccinin tezenesi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevap için çok teşekkürler hocam.

Önümüzdeki yaz elime yeterli miktarda para geçecek diye Andromeda'yı o zamana almayı planlıyorum. Bu yeni alacağım kulaklığı da Andromeda'ya geçince kardeşime veririm diye düşündüm. O yüzden idare etsinden ziyade fiyat/performansı bağlamında verimli iemler arıyorum.

Flc 8n'i not ettim kenara, hakkında araştırma yapacağım. Bu arada chi fi demişken bu NiceHCK, Shozy gibi Çinli markalar da chi fi kategorisine giriyor mu? Bu firmaların 200-400 $ bandındaki ürünleri iş görür mahiyette olur mu, yoksa ekseriya dandik ürün mü çıkarırlar? Bu ürünlere yönelirsem hayal kırıklığı yaşar mıyım?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Aralık 2018, İlk mesaj zamanı 23 Aralık 2018 ---
    Çok teşekkürler hocam. Dinlediğim tür itibariyle iyi performans verir mi it03, bilgilendirirsen çok sevinirim. Bu kulaklık hakkında henüz şu aşamada pek fikir sahibi değilim de :)

16. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
    metal dinleyen biri olarak çok keyif vermişti bana IT03. incelemesi şurada var hocam, burası daha yararlı olur bence. yine de soru işaretleri olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. http://www.techno-fi.net/threads/ibasso-it03-inceleme.10307/page-4?_params=Array

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    kablosu yok
    it01 ile kıyaslayabilir mısın hocam :)

18. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Fiyat konusunda cekinceniz yoksa dinlediginiz turler icin o fiyat segmentinde IT03 ya da Fiio FH5 gibi kulakliklar sizi mutlu edecektir diye dusunuyorum.

Petruccinin tezenesi bunu beğendi.
  19. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
    her yönüyle it01'den iyi hocam ama çok değil. daha dengeli, çalgı ayrımı daha iyi, sunumu daha net. ikinci elleri arasında 300lira fark düşünürsek bence değer

bahirtaha bunu beğendi.
  20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,469

Hibiki dinledikten sonra inanırım :) Shozy aaw'a ürettırıyor sanırım.Bu işi biliyorlar.