100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. eargasm

eargasm
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese iyi forumlar,
    0-200$ bütce aralığında bluetooth kulak içi kulaklık arıyorum. Cihaz olarak iphone 7 kullanıyorum ve genel olarak yüksek ses seviyesinde dengeli ve ses izolasyonu yüksek kulaklıkları seviyorum. Bir önce ki kulaklığım cx-300ii idi ve ses kalitesi beni tatmin ediyordu. Alacağım kulaklığında bu seviyerlerde veya daha kaliteli olmasını tercih ederim.0 ürün düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler...

Edit: tavsiyeleriniz türkiye içinde bulunabilir olabilirse sevinirim, tekrar tesekkürler..

#61 eargasm, 17 Ocak 2019
    Son düzenleme: 17 Ocak 2019
  2. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Bende Samsung gear icon x var, nasıldır hiç bilmem, jelatini üstünde, açmadım. Düşünürseniz, mesajla ulaşabilirsiniz.

Sent from my fridge using Tapatalk

3. majesthion

majesthion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Öncelikle merhabalar. Iyi forumlar. V30+ vesilesiyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Kafam allak bullak. Kulaklık dunyası koca bir okyanus gibi. Tavsiyelerinize muhtacım. Baslıyorum. Limitim 800 TL. Dinlediğim müzikler. Çoğu zaman metal müzik dinliyorum. Death, melodeath, doom yeri geliyor trash ve power. Trance dinliyorum bazen. Bazen de Hans Zimmer gibi orkestral epik müzikler. Sizce ne almalıyım.

Shure SE215
    Soundmagic E80C
    Rha ma750
    ibasso it01
    Tin audio T2

gibi kulaklıkların arasında kaldım. SE215 in tak çıkar kablosu olması ayrıca ilgimi çekiyor dayanıklılık açısından. Bilgisayarımda razer elektra kullanıyorum 4 senedir. Tak cikar olayı gercekten super. Sizde ne yapmalıyım.

4. emirgenc42

emirgenc42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sennheiser cx 3.00,5.00 ve momentum güzel bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#65 Synchronicity, 18 Ocak 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Tin audio ve ibasso var bende. İbasso metal için iyi bir kulaklık ama asıl başarılı olduğu alan bana göre edm, rap, hipop, akustik müzik, techno, pop tarzı. Midler çok az geride. Tin Audio nispeten daha dengeli fakat İbasso it01 her anlamda tin audio dan çok üst düzey bir kulaklik, gerek sahnesi, gerek tonlamasi, gerekse dinamizmiyle.

7. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Şuan Rha Ma750i, shure 425, sennheiser momentum bluetooth kullanan biri olarak naçizane şunları söylemek isterim;
    shure bence metale uygun değil -içlerinde en sevdiğim orası ayrı :) - daha çok akustik slow enstrümantal müziklerde keyif alıyorum. Momentum tizler abartılı /mid biraz sönük bence ve ses biraz yapay geliyor bana ama f/p olarak olabilir . Benim önerim ise Rha Ma750i olacak.Gözünün içine sokulmuş bariz bir frekans yok. Bas/mid/tiz dengeleri en yerinde olan bence. Çözünürlük olarak da iyi .
    Şunu da belirtmek isterim malzeme kalitesi Rha için (kasa,Kablo, jack kalitesi) fiyatın üzerinde. Alırsanız Rha Ma750 "i" modelini alın mikrofon ve duraklatma butonu çok işinize yarar. Hem iphone hem android ile uyumlu. (android de ses açma kısma uyumsuz).

İstanbulda isen gelip hepsini deneyebilirsin.

DİPNOT;
    Rha Ma750i (SIFIR) forumda satışta şuan
    Momentum in ear, garantili 2. eli malum sitelerde çokça mevcut uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
    #67 kaplanomer, 18 Ocak 2019
    Son düzenleme: 18 Ocak 2019
  8. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Metal müzik için kablosuz kulaklık önerebilir misiniz ? Yasru manowar sabaton amon amarth falan dinliyorum

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. oguzhan3

oguzhan3
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ağırlıklı olarak elektronik müzik dinliyorum ama diğer tarzları da az da olsa dinliyorum. Genel olarak temiz ses, iyi bas, yüksek ses ve iyi yalıtımlı olması tercihimdir. 1 yıldır sony mdr 650 kulak içi kullanıyorum. Yeni kulaklığa ihtiyacım olduğu için önerinerilerinizi bekliyorum. 1000 liraya kadar bütçem var.

10. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Xiaomi hybrid 2

11. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Herkese selamlar, kulak üstü sennheiser HD 558 ifi idsd black label dac ile iPhone 7 den genellikle Tidal dinlemek üzere streo sistemim dışında kullanıyorum. Dışarıda kulak üstü taşımak zor oluyor. Kulak içi 1000 TL bütçeyle arayışa girdim. Başlık altındaki tavsiye ürünleri okudum. İbasso it01 tavsiye ediliyor. Bunun dışında bütçe uyuyor diye Sennheiser İe 60 okudum, hiç dinlemedim. Bu ürüne muadil olacak değişik ürünler olduğunu okudum. Çok eskiden modelini hatırlamadığım kulak içi Sony kullanmış, memnun kalmıştım. Jazz ve enstrüman ağırlıkta müzik dinleyen olarak sıfır ürün hangi kulak içi kulaklık önerirsiniz. Teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

#71 C73, 25 Şubat 2019
    Son düzenleme: 25 Şubat 2019
  12. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Dinlediğiniz müzik tarzlarını da göz önünde bulundurarak Audio Technica ATH-E50 'yi de araştırma listenize eklemenizi öneririm. Fiyatı da yine tam istediğiniz seviyede.

13. M3m0ry42

M3m0ry42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Merhaba değerli forum sakinleri. Bir zaman önce planım da olan dap+iem alma fikrini motosiklet ve ekipman alma derdi yüzünden ertelemiştim. Şimdi ise motosikleti satmam ve evlilik adına adım atmam gerekiyor. Bu sebepten ötürü ertelediğim planlarımı yeniden hayata geçirmeyi düşündüm. Eski bir sony fanı olmam( Her ne kadar sony bir çok alanda istenileni veremese de) nedeniyle Dap olarak A45 almayı düşünüyorum. Yanına ise edm, pop, deep, house, techno ve yeri geldimi bir çok türde müzik dinleyeceğim bir kulaklık istiyorum. Ayrıca orta karar seste dinlediğim gibi zaman zaman sınırları zorlayıp bulunduğum yerden yükselmek isterim. Birde daha önce hiç hi-res müzik ile tanışmadım. O yüzden hem istediklerimi tatmak ve kendimi geliştirmek adına sizden tavsiye istiyorum. Başlarda sony ex50-70 mi alsam derken biraç geç olsun iyi olsun demek adına 200-250 dolara kadar çıkmayı planladım. Forum da ise sıkça beğenilen ibasso serisine takıldım. Acaba doğru tercih mi bilmiyorum ama it01-it01s-it03 arasında fiyat olarak baya fark var acaba ses anlamında kesinlikle şu alınır sana göre diyebilir misiniz ? Kullananlardan yada deneyimleyenlerden yardım alabilir miyim ? Ayrıca forumda bir çok incelemeyi okudum ve kafam karıştı. O yüzden sizden gelecek geri dönüş çok önemli benim için: ) Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize..

14. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Moondrop Kanas Pro arıyorsunuz siz de :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Şubat 2019 ---
    iBasso IT01 öneririm size...

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Arkadaşlar merhaba , 3 tane iem arasında kalmış bukunmaktayım.
    Tfz King Pro , İbasso it01 , Pinnacle p1.
    Gorillaz , Daft Punk , Elektro , Jazz , R&B , Hiphop , ara sıra da Türkü dinlemekteyim.
    Gördüğünüz gibi çoğu türü dinlediğim için dengeli bir kulaklık arıyorum.
    Basları zayıf olmayan ama basshead değil.
    Güzel enstrüman sesleri ve bayan vokal.
    Tizleri rahatsız etmeyen bir iem.
    Yukarda bahsettiğim özelliklere en yakın iem hangisiyse 3 seçenek içinden önerileriniz bekliyorum.
    Elimde soundmagic e80 var ona yükseltme yapmak istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

16. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    It01 sanki uyuyor aranana

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    it01 uygun.

radyo bunu beğendi.
  18. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Pinnacle P1 aslinda aradiginiz "dengeli" kulaklik ama amfi ister, empedansi yuksektir. Ben de zamaninda E80 sonrasi P1'e gecmistim, 1 sene kadar keyifle kullandim. Bass konusunda biraz zayif kalabilir sadece ama "dengeli" kulaklik ariyorsaniz bu fiyat segmentinde iyi bir kampanya ya da ikinci el yakalarsaniz cok iyi bir IEM.

IT01 dengeli bir kulaklik degil arkadaslar. V-shape'e cok daha yakin oldugunu dusunuyorum.

mattiadestro, bahirtaha ve Synchronicity bunu beğendi.
  19. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    V30 la kullanacağım.
    Yani 50 üstü ohm olan iemler benim için çok iyi.
    E80 in baslarından çok memnumum.
    Vurduğu zaman direk kulak zarına vuruyor.
    P1 in basları e80 den zayıf mı ?

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,507
    Bulursanız 2.el ie80s tavsiye ederim ben.