100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    E80'e cok benzeyen ama ondan her olcutte daha iyi bir IEM P1.

2. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
  3. kadirgumussoy

kadirgumussoy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba;

Xiaomi Mi a2 lite telefonum + tidal hifi üyeliğim +LG Hifi Plus Dac'ım ve dac'ın 50ohm altındaki kulaklıklarda yüksek empedans modunda çalışması için bir adet monster aux ara kablom var.

DSD kayıtlar flac ve yüksek çözünürlüklü her tür müziği dinlemek istiyorum.

1000 lira civarı kablolu bir hi-fi kulaklık almak istiyorum.2.el yada sıfır farketmez.

Genelde hip-hop - trap - cloud rap tarzı dinliyorum(night lovell-tyga-wizkhalifa-wakaflocka)

Bazen bbking-joe bonomasa live kayıtlarınıda dinliyorum.

Şuan elimde sennheiser hd 4.40,cx275s ve airpods larım var.

Kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var, şimdiden tavsiyede bulunanlara teşekkürler,bass'larda alt tonları duymayı severim, ne alsam ne alsam :)

4. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Kulakiçi mi istiyorsunuz? Belirtmemişsiniz. Mesajınız buraya taşındı galiba.

5. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Sennheiser Momentum, Momentum 2 veya Bowers & Wilkins P7 uygun olabilir. Birde Beyerdynamic DT770 öneren arkadaşlar var forumda. Ben bu kulaklığı hiç dinlemedim ama beğenilen bir kulaklık. İlk üç önerdiklerim kapalı, son önerdiğim açık. Göz önünde bulundurmak lazım. IEM kullanmadığım için bu tarz kulaklıkları tavsiyede bulunamıyıcağım. Diğer arkadaşların yorumuna bırakıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Sizin arasında kaldıklarınız dışında ama forumdan almış olduğum Oriveti Primacy'i bulabilirseniz tavsiye edebilirim. Daft Punk şarkılarında gayet hoşuma gitti bas tepkisi ve derinliği çok iyiydi. Daha çok dinleme imkanım olmadı yeni aldığım için ama hafta içinde detaylı yorumlarımı yazacağım size özelden. :)

7. kadirgumussoy

kadirgumussoy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kafa üstü olursa daha iyi olur diye düşünüyorum, ama kulakiçi kulaklık tavsiyelerinede açığım.Sennheiser HD559 nasıl dinlemişliği olan varmı ?

8. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, ben sennheiser HD 558 kullanıyorum. İfi dac ile paylaşmıştım. Ben memnunum ama 598 daha tavsiye ediliyor. Ağanın eli öpülmez 600-650 referans kulaklıklar. Keyifli dinlemeler.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

9. kadirgumussoy

kadirgumussoy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Beyerdynamic DT770 bu kulaklığı listeye yazdım,olumlu yorumlar var deneyeceğim bulabilirsem teşekkürler tavsiyeniz için.

10. mixaylo

mixaylo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    DT770 80'ligini yorumlara dayanarak yakin zamanda aldim. Oncesinde masaustu edifier s730 2.1 ile muzik dinliyordum. Yorumlarini okudugum zaman tam bana gore demistim ancak aldiktan sonra ilk 15-20 saatlik ve amp.siz kullanimindan hic keyif alamadim. muhtemelen beklentilerim yuksekti ve en azindan edifier s730 ile denk ya da daha iyi olmasini beklerdim.

DT770 ile ayni zamanda gelen KZ ZSN kulak ici kulakliktan daha cok keyif aliyorum; ilginc bir sekilde dinlerken daha kalitesiz oldugunu hissetsem de kz'nin sesi daha cok hosuma gidiyor.

DT770'e biraz daha sans verdikten sonra beklentilermi karsilamazsa elden cikaracagim.

Bu yazdiklarim size nasil fikir verebilir; bence denemeden almayin ya da DT770 icin yazilan yorumlara gore beklentilerinizi cok yuksek tutmayiniz.

11. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Beyerdynamic soğuk çalar çünkü ondandır :)

12. mixaylo

mixaylo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    direkt ilk kulakligim olsa aslinda begenebilirdim ama 2.1'in keyfini vermiyor. Bir sure sonra bir amp ile son kez sansimi deneyecegim.

13. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Çok değişiklik olmuyor amfi ile. Sevmediyseniz yine sevmezsiniz. Bir süre sadece onu dinleyin ve ondan sonra ne yapacağınıza karar vermeniz kolaylaşır.

bahirtaha bunu beğendi.
  14. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bence siz bu hobiye yanlış yerden girmiş yapmışınız. Sizin yerinizde olsam elimdekileri satar yeni bir bütçe ile gelirim. Birde en kritik soru sorulmamış size dış ortamda kullanacak mısınız?

odessa bunu beğendi.
  15. odessa

odessa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Aynı durum bende de mevcut.ekipman aynısı ,sadece mi mix 2 telefon birde spotify bendeki.Telefonun arkasında küçük çantada bağlantı kablosunu ve dac i kamufle ediyorum ama taşımak zor.Yazın imkansız.Dap almak daha mantıklı geliyor şu an telefon tek başına yetersiz olduğu için.Benimde kafam karışık :)

16. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Dac için heleki tidal vs destekli bir dac için en az 500$ ve üstü şart. Bence bunun yerine bluetooth dac fazlası ile işinizi görür. Hele ki iem için astell kern xb10 gayet makul.

odessa bunu beğendi.
  17. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    merhabalar doğru yerin burası olduğunu umarak soruyorum

ibasso it01 ile sennheiser ie80s arasında kaldım. aradaki fiyat farkı epey yüksek, sennheiser için de kendimi çok zorlamam gerekiyor ama ibasso it01 şu an kullandığım momentum in ear'dan fark eder mi bilemiyorum. Kaynağım sony zx2 ve fiio e12 amfi. Genelde 24 bit şarkılardan oluşan bir arşivim var. Ses olarak da sennheiser'ın ses rengini çok seviyorum, dinleidğim bütün kulaklılar içinde favorim hd600 oldu, ona göre hangisini seçmeliyim, aradaki dev fiyat farkına değer mi?

18. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    XB10 bana göre tatminkar bir cihaz değil. Fazla renklendiriyor sesi.m
    İT03 iyi gider bence .

19. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Hiç duymamıştım, seçeneklere ekliyorum hemen.

20. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462

Hocam benzetmeyi mazur gorun ama ZX2’ye FiiO amfi baglamak Ferrari’ye tup takmak gibi olmus :) Bence e12’yi satarak IEM icin ek kaynak yaratabilirsiniz.

Synchronicity bunu beğendi.