100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Bütün ekipmanı son yirmi gün içinde bu forumdan aldım, o yüzden biraz aceleye geldi; doğrudur :) Yine de çok eğitilmemiş kulaklarım olduğu için zx2 ve e12 sanki hd600'ü besleyebiliyor benim için gibi :) Zaten o amfi de olmasa Zx2 ile hd600'ün hiç sesi çıkmıyor, yoksa gönlüm iyi bir iemden ziyade amfi almaktan yana, ama uygun amfi ne olur kestirmek zor fikri olanlara açığım :)

2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Ben ZX2 nin Avrupa sınırı yüzünden ses yüksekliğinin yetersiz olduğunu duymuştum. Ondan dolayı olabilir.

cantus bunu beğendi.
  3. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    HD600 ile bütçe dostu bir amfi kombinasyonu istiyorsanız Schiit Vali 2 çok olumlu bir seçenek.

cantus ve returnity bunu beğendi.
  4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462

Pardon ben HD600’u sadece denediniz sandim. Surekli kullandiginizi dusunmemistim. Ama @florence hocanin dedigi gibi HD600 icin Schiit’in masaustu dac ve amp’lari cok begeniliyor. ZX2 ile yuksek guc gerektiren kafaustu kulakliklari ses limitini kaldirsaniz dahi besleyemezsiniz, araya FiiO filan ekleyince de ZX2’ye yazik olur. IEM’lerle parildayan cihazlar Sony’nin ust seviye DAP’lari.

Zx2’nin de hakkini verecek IEM icin butcenizi biraz daha genisletmek gerekir diye dusunuyorum.

Aslinda durust olmak gerekirse cok yanlis bir planlamayla bu ise girismissiniz. HD600 alarak bir masaustu sisteme kendinizi baglamissiniz ama masaustu sistem yerine portable kaynaga yonelmissiniz. Cok ust seviye bir portable kaynak almissiniz ama bunu kullanabilecek IEM’iniz yok, almayi planladiklariniz da bu cihazin hakkini verebilecek IEM’ler degil.

caens, mattiadestro ve cantus bunu beğendi.
  5. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Çoğu anlamda haklısınız. İlk sistem denemem biraz hatalı oldu. Şimdiki planım zx2 ile Bottle Head Crak OTL amfi birleştirip hd600 kullanmak ve ileriki bir dönemde iem'e almak. Zx2 aldım çünkü evde amfi ile yolda iem ile uyum sağlayabileceğini düşündüm bir de sesinden çok memnunum. Bu arada şu kısa süreli deneyimim de gördüğüm zx2 biraz yüksek ses seven biri için herhangi bir iemle dahi amfisiz epey zor kullanılır, ses kısıtlaması çok yüksek bir cihaz momentum in ear da bile amfisiz son sesi baya az geliyor o denli.

6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    “EU volume cap” mevzusunu bir arastirin derim. Internette bunun nasil devredisi birakilacagina dair guide’lar mevcut. IEM’lerle sikinti yasamaniz imkansiza yakin o islemi yaptiktan sonra.

cantus bunu beğendi.
  7. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Eyvallah hocam araştırıyorum. Sizce Bottle Head Crak OTL almam yeni bir hata mı olur, yoksa telafi mi nacizane?

8. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Öncelikle tavsiyem orta desibel sese kendinizi alıştırın. Yadeyse ileride gerçekten üzülürsünüz. Bizim camiada kablo bile önemlidir. İnsanlar kabliya 100 lerce dolar döker ancak yüksek sesin bizde anlattığu hiç bir şey yoktur. Ayrıca şuan sizin yapmaya çalıştığınız şey artıkların israf edilmediği bur restoranda sadece parasını verdiğiniz için yemeği bitirmeye çalışmanız gibi bir şey. Çevredekiler sizi bu konuda uyarıyor, siz sesini pardon tadını çok beğendim diye ısrar ediyorsunuz. Bence şu aşamada yapılacak tek şey kendinize başlangıç rotası belirlemek ve rota dışına kalan ekipmanları satmak. Eğer rotanızı ekipmanlar beilirlerse mutlu olamazsınız. Eğer iem istiyorsanız dinleyeceğiniz müziğe ve bütçenize göre iem öneririz. Eğer kafaüstü istiyorsanız ona göre oneririz. Yok ben sadece masaüstü sistem istiyorum dersenizde o tarz öneriler yaparız. Bu sayede ondan ona atlayarak alacağınız zevkten çok daha fazlasını belki çok daha düşük bütçeye size sunabiliriz.

returnity bunu beğendi.
  9. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Kendimi bu konuda cevap vermek icin yeterli birikimde gormuyorum zira HD600’um olmadi hic ama okuduklarim HD600 icin klasik onerinin schiit dac ve amp kombinasyonlari oldugu yonunde. Ama bu hobide tabi ki tek bir dogru yok, zira isitme duyusu dunyada olabilecek subjektif seylerden biri. O yuzden deneme sansi varsa her zaman kullanmaya gayret etmek lazim.

Eminim burada sorunuzu yanitlayabilecek ustadlar vardir.

cantus bunu beğendi.
  10. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Teşbihte hata olmaz, durumumu gayet güzel ifade ettiniz aslında. Ben de ne yapmam gerektiğini tam kestiremiyorum. Emin olduğum daha önce bir çok 500 dolar a kadar kulaklık denememe rağmen favorim hd600 ve onu değiştirmek istemiyorum. Dac ve dap olarak da Zx2nin sesini çok seviyorum. Ama asıl istediğim evde dinleyeceğim bir sistem. Ve hd600 bu sistemin kesinlikle parçası. Gerisini buradan öğrenerek yol alarak görmek istiyorum...

Yüksek ses sağlıksız haklısınız, çok yüksek sesle dinleme alışkanlığına da sahip değilim sadece bu cihazın yüksek sesi insanlara yetersiz geliyor o derecede sesi sevmesem de diğer cihazlara göre pek yüksek sayılamayacağını ayırt edebiliyorum yoksa ben genelde en son seste hiçbir cihazı dinlemem zaten. :)

11. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Daplar ilgi alanıma girmiyor ancak ilgilenen arkadaşlar ses bakımından zx2 nin dengi olan masaüstü ekipmanlar önerebilir. Bence uygun yere önce tahmini bütçenizle sorunuzu sorun cevaplarını alın ardından ikna olursanız zx2 yi ikinci ele gönderin.

cantus bunu beğendi.
  12. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Bütçeniz yeterliyse; alacağınız amfiyi E12'yi satmadan alın bence. Arada fark hissetmezseniz (düşük bir ihtimal değil) ve E12'nin taşınabilirliğini ararsanız tekrar E12 almakla uğraşmamış olursunuz. Ben birçok amfi deneyip en sonunda elimdeki Fiio ile devam ettim mesela. Siz de 2 amfiyi yan yana dinleyip kendi fikrinizi verebilirsiniz. Aslında pek de kötü bir seçim yapmamışım da diyebilirsiniz.

cantus bunu beğendi.
  13. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    ifi audio 'nun ürünlerine de bir göz atın isterseniz. Bence oldukça iyi fiyat-performansa sahip dac ve amp leri var.

cantus bunu beğendi.
  14. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Şu an bütün sistemimi satıp, yeniden kafaüstü fakat ev içi bir sistem kurmayı planlıyorum; bundan sonrasında adımlarımı danışarak atacağım.

15. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Önce danışın sonra satın bence en azından satınca ne alacağınızı belirleyin.

cantus bunu beğendi.
  16. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Seçime kadar aldık aldık, değilse hem kur yükselecek, hem de ali’deki yıldönümü indirimleri kaçacak. Şu üçü arasındayım:

-Moondrop Kanas Pro
    -Oriolus Finschi
    -Whizzer A-HE03 Kylin

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Finschi derim.

18. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Valla trene binecek gibiyim :D

19. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Arkadaşlar shozy neo bg almayı düşünüyorum. Bu kulaklık hakkında beni bilgilendirebilecek var mı? @VirtuFortuna abimizin tablosu fazlasıyla iş gördü ancak teknik sorunları var mıdır? Kaynaktan fazlasıyla etkilenir mi? Nasıl bir kaynağa ihtiyacı var? Tarzındaki sorulara cevap arıyorum. Eğer elimdekilere uymayacaksa bütçeyi masaüstü sisteme kaydıracağım.

20. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,095
    bugünkü buluşmada dinledim, genel olarak bir sıkıntı duymadım. belki biraz sıcak bir kaynakla kombine edilirse daha iyi olur. ama şart değil.