100-300$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bende sipariş verdim bugün umarım vergisiz elime ulaşır.

2. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    bu kategoride genelde momentum in ear'ın adı geçiyor.

3 seneye yaklaşan süredir bu kulaklığı kullanan biri olarak, maalesef kablo kalitesinin kötü olduğunu belirteyim. incelemeler sıfır ürünlerle yapıldığı için uzun süre kullanımda çıkacak sorunlar pek görülmüyor.

ilk momentum in-ear kulaklığımın kablosu hiç bir aşınma, zorlama olmamasına rağmen deforme oldu, çalışmaz hale geldi. sonrasında mekanizması bozuldu.

ikincisi de şuan aynı şekilde iki kulak tarafından da kablolar açılmaya başladı.

Shure 215 çok daha iyi bir alternatif artık gözümde

3. kmesne

kmesne
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar efenim,

Bana bir kulaklık lazım fakat şöyle ki, kulak içi kulaklıklar hep kulağımdan düşüyor veya bir kısmı çıkıyor tam takamıyorum yerine oturtamıyorum, ben anlamıyorum tam ama kalite düşüyor böylelikle vs ve bazen rahatsız ediyor kulağımın içine bir şey sokmak. Yani kulakiçi kulaklık takmak

Kafaüstü kulaklıkları seviyorum evet ama onlar da şimdi taşınması zor biraz, kullanışlı ve kompakt değil.

En büyük öncelliğim konfor, ses kalitesi o kadar da önemli değil benim için. Böyle kulakta olduğunu hissettirmesin hiç düşmesin çok rahat olsun istiyorum

Ne almalıyım ne yapmalıyım bilen var mıdır ? Bütçe 800

Birde sokakta kullanacağım için aşırı ses izolasyonu olmasın sonra araba maraba gelir duymam dediğim gibi müzikle çok aram yok sadece konfor adamıyım

Şimdiden teşekkürler

Bose soundsport wired veya wireless düşünüyorum. Ya sıfır wired versiyonu ya da 2.el wireless versiyonu (full wireless değil) ama sanki wireless versiyonu wired versiyonundan daha az konforlu gibi geldi kulak uçlarına bakınca

4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    İbasso it01 kulakiçi olmasına rağmen çok konforludur. Bakabilirsiniz.

5. omrdmrcc

omrdmrcc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar, yeni elemanıım.

2000 lira civarında bir kulaklık ve 1000 lira civarında bir player almak istiyorum.
    (Kulaklık sıfır, player sıfır veya ikinci el olabilir.)
    (Çok tavsiye edeceğiniz ekipmanlar olursa bütçeyi biraz zorlayabilirim.)

Halihazırda 2 yılı aşkın süredir IE 80 sahibiydim ancak sağ tarafta ses azalması oldu. Garanti de bitti. Genel olarak memnundum.

IE 80 S ve Hidizs AP100 düşünüyorum ancak öyle çok tecrübeli olduğum konular değil, o yüzden tavsiye almak istedim.
    Ayrıca örnek verdiğim Hidizs AP100 gibi Türkiye'de bulunmayan cihazları yurtdışından nasıl en garanti şekilde getirtebilirim, ek ücretle hızlı getirtmek mümkün mü, takip olayı nasıl oluyor, bu gibi konularda aydınlatırsanız minnettar olurum.

Genel olarak sevdiğim karakter şu;

Temiz, net bir ses (ses şiddeti yükseldikçe çözünürlüğünü koruyan), güçlü derine inen basslar, gerçekçi-geniş sahne (Canlı performans hissi), parlayıp sivrilmeyen, rahat tizlere sahip, midlere yakın bi kulaklık arıyorum.

(Elbette hepsi bir kulaklıkta toplanmamıştır da, buna yakın arıyorum diyelim :)

Her tür müziği de dinlerim neredeyse.

İncelemelerde gördüğüm kadarıyla da IE 80 S bu tanıma uygun gibi ama emin değilim. Farklı tavsiyeleriniz olursa dinlemek isterim. Player konusunda ise hiçbir fikrim yok, beğenilen bir model olduğu için AP100 dedim, Tidal da kullanabilirim belki o yüzden android tabanlı güzel bir player tavsiyeniz olursa bütçemi zorlayabilirim. (AP200 android tabanlı ancak ses kalitesi hakkında inceleme dahi okumadım.)

Şimdiden çok teşekkür ederim.

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317

2 bin lira bütçe ile ie80s ten çok daha iyisini alabilirsiniz.Acele etmeden iyi araştırın,mümkünse buluşmalara giderek bizzat dinleyin.

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#127 Synchronicity, 2 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  8. omrdmrcc

omrdmrcc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, dediğim gibi farklı ürünler kullanmadım hiç, bir tecrübem yok. Bu tarz tavsiyeleri bekliyorum. Ancak işim gereği vakit bulmam zor, elimde de geçici olarak sadece S8+'ın AKG kulaklığı var o yüzden çok beklemek de istemiyorum. İncelemeleri, karşılaştırmaları, yorumları vs. araştırarak karar vermeye çalışacağım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Mayıs 2019 ---
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim, araştıracağım.

9. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Ibasso It01'den sonra geçilecek, geçince fark yaratacak bir kulaklık önerebilir misiniz?

Iphone 6 + spotify düzeneği ile kullanılacak.

10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    İbasso it01 zaten giriş seviyede bir cihaz. Oriolus Finschi olabilir bence ya da İbasso it03

11. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Oriolus Finschi Türkiye'de satılmıyor sanırım

12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Moondrop Kanas Pro incelemenizi tavsiye ederim.

13. hopeless

hopeless
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar. Bu iki kulaklık arasında kaldım, ibasso it01 modelinde hi-res özelliği olmadığını biliyorum f9 pro modelinde bu özellik var. Bu özelliğin çok önemli olup olmadığını kaynak olarak dinleyeceğim android telefonda (note 5) farkı hissedip hissedemeyeceğimi bilemiyorum. Bu iki kulaklığı da test etme şansım maalesef yok. ibasso it01 modelinin kablo yapısının çok iyi olduğunu bir kaç forumda okudum fakat kıyas anlamında doğru bilgiye erişemedim. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan destek bekliyorum.

14. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Merhabalar size de..

Öncelikle hi-res özelliğinden kastınız ne bilmiyorum ama bu işin satış, pazarlama kısmı.. FiiO P9 Pro'yu dinlemedim, forumda da kısa bir 'izlenim' yazısı var o kadar. iBasso IT01 kullanıyorum ve 240 saati aşan kullanımdan söz edebilirim.

Beklentiniz de önemli bir etken tabii. İncelemem'i okuyabilirsiniz. Sorularınız varsa da özel mesaj bölümünden elimden geldiğince yardımcı olurum.

15. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    ikisi de çok güzel kulaklıklar deneme şansı bulmuştum. zevkler belirleyici olacaktır, kalite konusunda asla pişman etmezler. fiyat konusundaysa ben şahsen 450-500'den fazla vermem.. 800 lira hiç vermem..

16. hopeless

hopeless
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İncelemenizi okudum faydalı bir kaynak olmuş elinize sağlık. Hi res ile ilgili düşüncem iyi bir player (kaynak) ile birlikte acaba daha ayrıntılı ses alabilir miyim düşüncesiydi. Fakat binlerce liralık her türlü sertifikası olan kulaklıkların kötü çaldıkları ile ilgili görüşlere de rastladım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Ağustos 2019 ---
    Teşekkür ederim görüşünüz için.

17. Peter Hammill

Peter Hammill
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    1000 tl bütçeye iphone7 cihazda spotify ile kullanmak için kulaklık alacağım, ilk başta aklımda ibasso it01 vardı. Ama vokal/bass ağırlıklı bir kulaklık gibi yorumlar olmuş. Ben enstruman agırlıklı muzikler dinliyorum. (rock, jazz , blues) Yerine ne alabilirim? Moondrop Kanas Pro veya Oriolus Fincho nasıldır?

Onun dışında seçtiğim kulaklığı yurtdısından getirmek için en uygun site Penonaudio mudur? Alışveriş yapan varsa ne kadar sürede teslim ettiğini söyleyebilir mi?

#137 Peter Hammill, 15 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 15 Ağustos 2019
  18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,507
    Oriolus finischi denemedim ama okuduguma göre memnun edecektir.Kanas pro zaten ben kullanıyorum dengeli bir kulaklık.Bass varsa vurur sub-bass olarak.Bass miktarı çok değil ancak üzecegini sanmam.Çogu türü dinletıyor genel olarak.Ben elektronik müzik dahi dinlıyorum ama.Jazz ,blues vs daha bir iyi çalıyor.Sahnesi ve özellikle detayı oldukca iyidir.Bir tık bass lazım ama o zamanda ona oriolus mk2 diyorlar :D

barocka bunu beğendi.
  19. Peter Hammill

Peter Hammill
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Peki ibasso it01 ile kıyaslarsanız hangisini önerirsiniz? Ve oriolus finishci almaya karar verirsem aliexpress'den mi almalıyım?

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,110
    "Hi res" diye bir standart yok bildiğim kadarıyla.

Sony'nin sıklıkla başvurduğu, müşteriyi aptal yerine koyan ucuz pazarlama taktiği. Mantık şöyle işliyor: "Benim cihazımın gobudik özelliği var. Başka cihazlarda gobudik özelliği yok."

Daha önce de tüm endüstrinin Class-D olarak bildiği amfi tasarımına Sony'nin durduk yere "S-master" gibi saçmasapan bir isim uydurduğu gibi... Class-D amfi otuz senedir var. Ama S-master bir tek Sony'de var. Fark ne? Sony dahil kimse bilmiyor.

Velhasıl Sony tuvalete gittiğinde bizim gibi sıradan insanların yaptığı şeyden yapmıyor muhtemelen. Mutlaka özel bir ismi vardır illa ki... Halbuki bildiğin b@&. ;)

Mustafa ALKAN ve sambadejan bunu beğendi.