100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    A versiyonu nasıl peki? Metal için hangisi tercih edilir? İlginiz için teşekkürler.

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    A versıyonu daha baslı.Forumda detaylı incelemesi mevcut zaten iki modelinde.

3. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Peki hocam teşekkür ederim.

4. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Merhabalar
    Htc telefonda dinleyeceğim. Bütçem 200 tl genelde rock dinlenilecek.Ayrıca bass biraz daha fazla olabilir.
    Ostry KC06A harici ne olabilir.

5. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    vsonic gr07 tavsiye ederim.

Collapse Signature Expand Signature
  6. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Biraz bass yoğun olsun derseniz ve KC06a istemiyorsanız Vsonic GR07 Bass Edition olabilir ancak fiyatı 300TL civarındadır.

Kullanan arkadaşlar belki önerirler ama VSD3S te olabilir.

7. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Ben KC06 diyorum, illa bas diyorsanızda KC06A diyorum hem @Ibanez hem @tmert0 'a. Malesef 200tl aralığında Ostry ile başedebilen pek ürün yok. Havi b3 pro I var ancak oda maşallah telefonla falan beslenmiyor amfi gerekiyor veya güclü bir player.

8. r0di

r0di
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar,
    kulaklık konusunda biraz acemiyim, sennheiser cx 5.00g aldım çok temiz ses veriyordu fakat ses yüksekliğini ve bass yüksekliğini beğenmedim. Çok abartı yüksek seste müzik dinlemem ama insan bazen kendini müzik ile kaybetmek istiyor işte bu kulaklıkta onu bulamadım o yüzden geri verdim.
    Max bütcem 300TL sıfır istiyorum yurt dışı da olur ama ilk önceliğim yurt içi, dinlediğim tür electronik müzik,rnb ve hip-hop. Sesi yüksek verebilen ve en önemlisi bassı gercekten çok iyi olan head bass deniliyor sanırım kulak zarını titretecek olan bir kulaklık ariyorum, mikrafonu da olursa sahane olur. Cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Not: Sennheiser dan memnun kalmama sebebim verdiği sese ve bass a göre fiyatının yüksek olmasıdır. Yani o fiyata ses sistemi alınabiliyor :)
    Fiyatı yüksek olacaksa tavsiyenizin, gercekten çok güvendiğiniz kulaklığı tavsiye verirseniz sevinirim.

#2048 r0di, 7 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Temmuz 2015
  9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    http://penonaudio.com/FIDUE-A71?search=A71

10. x12x63

x12x63
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Öncelikle değerli vaktinizi ayırıp bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Kulaklık konusunun gerçekten bu kadar detaylı olduğu hakkında bilgim yoktu, merakla forumu araştırdım fakat okudukça konunun içerisinde kayboldum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli.

Kulaklığı iPhone 5s cihazımla birlikte kullanacağım, spor salonunda kullanacağım ağırlıklı olarak. Haftanın 5 günü antrenman yapıyorum, kulaklık benim için önemli.

-Bütçem 250TL'ye kadar bütçe ayırdım bu işe. Fakat çok iyi bir kulaklık öneriniz var ise 300TL'ye kadar çıkabilirim.
    - Sıfır veya ikinci el olması mühim değil. İşimi görecek iyi bir ürün olması yeterli.
    - Yurt dışı alım durumum yok. Kısa sürede kulaklık konusunu çözmem gerekiyor, yaptığım spordan keyif alamıyorum. Biraz acelem var maalesef.
    -Kulakiçi, kafa arkasından dolanan, kulağa takılan (sanırım klipsli deniyor). Yani kaba olmayan, spor yaparken rahatsız etmeyecek bir ürün.
    - Rock ve rnb ağırlıklı dinliyorum. iPhone 5s telefonda, Spotify üyeliğimle kullanıyorum.
    - Ses konusunda tecrübeli değilim. Nasıl bir ses aradığım hakkında fikrim yok. Benim için önemli olan kullanılabilirliği, bluetooth olursa daha kolay olur fakat 3 saat idmanı çıkartabileceğim bir bluetooth kulaklık bulamadım. Kulaklık dışarıdan ses almamalı, taktığım zaman dış dünya ile bağlantıyı kesmek istiyorum. Yüksek sesle müzik dinlemeyi severim, ses yüksek olursa harika olur. Çok terliyorum, dolayısıyla kulağımdan terden dolayı düşebilecek veya bozulabilecek bir ürün benim için doğru tercih olmaz.

Bugün açılmamış kutuda Sennheiser OCX685i ürününü sipariş ettim. Pazartesi muhtemelen elimde olacak. Daha öncesinde de RHA MA750i model kulaklığı almayı planlıyordum fakat bu denli kaliteli bir kulaklığın terden bozulabileceği sebebiyle vazgeçtim. Birinci önceliğim spor salonu çünkü. İşe giderken ve salonda kullanıyorum kulaklığı sadece.

Sennheiser OCX685i modeli iade edebilirim dediğim gibi. Önerileriniz benim için çok önemli, şimdiden değerli vaktiniz için teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar,
    Mehmet

#2050 x12x63, 10 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Temmuz 2015
  11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @x12x63
    Mehmet bey merhaba.
    Benim ilk önerim Ostry kc06a olur. Ancak dış ses yalıtım çok çok önemliyse shure 215 bakabilirsiniz. Bahsettiğiniz sennheiser hakkında bilgim yok maalesef. Bol şans.

12. x12x63

x12x63
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba @UmutecH

Yanıtınız için teşekkürler. 270TL'ye buldum shure se215 model kulaklığı. Ter vb. sebeple bozulma olur mu, spor salonunda kullanım için uygun mu? Sitesinden incelediğimde bu tip bir bilgi bulamadım da.

Önerileri bekliyorum. Teşekkürler tekrardan

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Terden etkilenmeyen ürün yoktur sanırım. Belki su Geçirmeyen ürünler olabilir ama onları da ben bilmiyorum maalesef. Spor salonu için de hiçbirşey diyemiyorum. Buradaki arkadaşların önceliği ses kalitesidir, öncelikleriniz farklıysa başka forumlardan da sormanızı öneririm. Bol şans

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    @x12x63
    Alternatif olarak VSD5 modeli de olabilir.

15. Achiras

Achiras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Merhaba arkadaşlar

Bir yıl içinde 4 adet bozulan ve kaybolan kulaklıklarımın ardından sizlerden benim küçük bütçeme uyacak kulaklık tavsiyesi istiyorum.
    Bütçem maksimum 250 lira. Player olarak Sansa Clip+ kullanmaktayım.
    Daha önceki kullandığım kulaklıklar sırası ile:

1:Creative EP630 - bozuldu
    2:Sennheiser CX300ii - bozuldu
    3:Ultimateears uv600 - bozuldu
    4:Rha Ma750i - kayboldu.

Arkadaşlar kulaklığın sağlam kablo yapısına sahip olması gerçekten çok önemli, çünkü Rha'da kaybolmasaydı çok beklemeden bozulacağından emindim :):)

Yalnızca Elektronik müzik dinlerim, elektronik tabanlı olarak da Chill out, Ambient, Psychedelic, Atonal müzik, Deneysel müzik, Elektronika ve Endüstriyel müziktir.

Sık dinlediğim Müzik Grupları:
    -Carbon Based Lifeforms
    -Solar Fields
    -Ryoji Ikeda
    -Entheogenic
    -Younger Brother
    -Minilogue

Şimdiden Teşekkür ederim.

16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Hisound Wooduo 2
    ATH CKS77x
    Dunu DN-23

17. Achiras

Achiras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Teşekkür ederim önerin için, bu üçüne bir bakacağım.

18. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    250 TL vermeden giris sinifinda basarili bir sey bakiyorsan Xiaomi Piston 2 ve 3 e bakmani oneririm. Kesinlikle fiyatina gore cevher olduklarini dusunuyorum. Yanilmiyorsam 20 dolar civarinda fiyatlari vardi.

Saglamlik konusunda ise cok fazla bir sey diyemem. Piston 2 ile kisa bir zaman gecirdim ve su anda aylardir arkadasim kullaniyor, ikimizin de bir sorunu yoktu.

19. Achiras

Achiras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Tavsiyen için teşekkürler. Ama şöyle bir sorum var, ses kalitesi olarak bir önceki kullandığım Rha'nın altında randıman almak istemiyorum. 250 lirayıda zorlamak istiyorum. Ve benim için Rha'dan bir üst sekmanda kaliteye sahip kulaklık almam beni daha mutlu eder. Xiaomi Piston 3 Bunu karşılar mı? Tavsiyen için tekrar teşekkür ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Dunu dn23 tavsiye edebilirim.Su an kullandigim kulaklik kendisi.
    Baslari gucludur ancak bu baslar diger frekanslari ortmez.Sahnesi ve vokali de fiyatina gore iyi seviyededir.
    Kablosu filan da gayet saglamdir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.