100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    SONY-XB90EX çok iyi bende çok memnunum.

2 kişi bunu beğendi.
  2. Onur Özdağ

Onur Özdağ
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba foruma yeni katıldım ve artık bir yerden başlamam gerektiğini düşünüyorum. :) Elimde iPod Classic 6G var(belki 7 de olabilir tam anlamadım serisini ;D).Bütçem şu an 180 TL civarı ancak G230 u satabilirsem 300 TL civarında olabilir. Genellikle Rammstein vb dinliyorum yani genelde rock,rap,pop vb dinliyorum ancak klasik müzik hiç dinlemem o yüzden o türde iyi olmasına gerek yok. Dışarıya ses vermemesi de önemli benim için ayrıca çünkü 3 ay önce bilinçsizce aldığım kulaklığın bozulması sonucunda hala daha garantiden sonuç çıkmasını bekliyorum bu yüzden kutudaki kulaklıklar var ve servis vb gibi ortamlarda sesin dışarıya çıkmamasını istediğimden dolayı benim için dışarya ses vermemesi çok önemli. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

3. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Merhabalar, maksimum 300 TL bütçem var. Dengeli bir mid kulaklığı arıyorum, analitik ses diye geçiyor sanırsam. Fit benim için önemli sol kulak kanalım yamuk falan galiba çok sıkıntı çektim, kulak kanalında çok derine gitmeyen bir şey olursa tadından yenmez. Kulaklıkta olmasını istediğim özellikler vokallerin netliği,çözünürlüğü, orta derecede gövdeli olması, genel olarak sesin ve tizlerin sert ve parlak olmaması agresif bir kulaklık istemiyorum kesinlikle. Bu bağlamda sahne,bass kalitesi gibi unsurlar daha geri planda kalabilir.Kulağa yakın çalan kulaklıkları seviyorum zaten. Kısaca fazla hatalı olmayan fazlada mahareti olmasına gerek olmayan dengeli ve mid odaklı bir şey istiyorum. Dinlediğim müzik türleri Pop,RnB,House,Deep House,Chill Out,Tropical,Electro,Techno,Trance,Rock. Şu an kullandığım CKS-1000 vokalsiz ve deep house tarzı sakin ve bass ağırlıklı parçalarda harika ve çok keyifli ancak mid karakterini hiç beğenmiyorum ve bazen ince ve yüksek sesler,highlar kulağı parçalarcasına rahatsız ediyor.Ve vokaller hep geride çekinik bir yapıda özellikle, özellikle bayan vokaller.

#2183 Mabreb, 4 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ocak 2016
  4. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Sony EX-650 İn ear bi araştirabilirsin.Ama denemeden almak her zaman risktir.Daha iyi alternatifleri paylaşanlar olacaktır.

5. Ertuğrul Gürkan

Ertuğrul Gürkan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    telefonda ve bilgisayarda kullanacağım.mikrofon olmasına gerek yok.genelde pop hip hop r&b dinliyorum.müziklerin hepsi flac bu yüzden her ayrıntıyı duyabileceğim maksimum ses seviyesi de yüksek bir kulaklık arıyorum.
    yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden.

6. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar 150 tlye kadar kulakiçi sağlam kaliteli bir kulaklık arıyorum yüksek sese ve sağlam bas ve tizleri sahip olsun istiyorum. Bana lütfen yardımcı olun 1 aydır bi kulaklık alamadım gitti

7. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkes merhaba arkadaşlar ben 1 aydır kendime göre tipi düzgün sağlam bir kulaklık bulamadım. İstediğim malzeme kalitesi iyi olsun yüksek sese ve sağlam çatlamayan sese sahip olsun yeter. Brainwavz m5 baktım onunda tipi berbat geldi bana. Başka kulaklık önerisi olan varsa lütfen yardımcı olsun arkadaşlar.

8. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkes emerhaba ben birkaç gün önce forumda bir arkadaştan dunu dn 12 kulaklık aldım ve kulaklık beni çok tatmin etmedi. Konu açtım tekrar buraya ve bir arkadaş sony mdr ex 650 kulaklığı önerdi ..Kulağın bası sağlam, tiz ve midlerde kaliteli olsun istiyorum ve ayrıyetten ses seviyesi de yüksek olsun.Şimdi siz tecrübeli arkadaşlarımdan ricam şu kulaklıkları değerlendirsin ve varsa ekstra kulaklık önerilerinde bulunsun . Şimdiden teşekkür ederim

Sony Mdr-Ex650
    Sony Mdr-xb70

9. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Sony lerde xb bass serisidir ve diğer seslerin üstünü örter bass kulaklığı olduğundan ses boğuk kalır bende de xb30ex var elektronik müzik için tatminkar. Fakat siz mid tizlerde iyi olsun istemişsiniz o zaman bass kaf kulaklıkları olan xb serisini bir kenara bırakmalısınız. Ex650 daha iyi seçenek bu şartlar altında.

Collapse Signature Expand Signature
  10. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet hocam şuan ex 650 seçeneklerin en güçlü sü. Xb 70 in tipi daha güzel fakat dediğiniz gibi diğer sesleri boğdu mu benim cebimdeki dunu dn 12 gibi beni bozar. Yardımlarınızı bekliyorum

11. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    @Zeze1 150liraya kadar bass kulaklığı arıyorum diye ilan açmıştın ve sana dn12yi gönderdim. (edit: kulaklığı 150liraya mı sattın diye soran oldu. merak edenlere kulaklığın zezeye 50liraya geldiğini söyleyeyim.) tarif ederken de bass kulaklığı olduğunu söylemiştim. ek olarak bass kulaklığı denilen şeye bu yolda çok para harcamamanı tavsiye etmiştim. kulaklık gelir gelmez beğenmediğini çok basslı olduğunu ve midlerinin olmadığını söyledin. ki midlerinin olmaması o kulaklık için yanlış bir yorum onu izah ettim zaten.
    teşekkür ediyorum tavsiyeme uyarak öneriyi benden değil forumdan istiyorsun fakat zaten şurada http://www.techno-fi.net/forum/konu/akg-k541blk-sesine-benzer-kulakiçi-kulaklık-arıyorum.10338/ başlık açmışken bu başlığı açmasaydın keşke. bu kadar acele etme, bir tavsiye isterken daha net şekilde tarif edebilecek seviyeye gel. k541 in sesi nasıldı mesala? neden beğendin? "Kulağın bası sağlam, tiz ve midlerde kaliteli olsun" sağlam ve kalite betimlemeleri hiç bir şey ifade etmiyor. bu tarif ile tavsiye edilen bir kulaklıktan yine memnun kalmaman olası. nacizane tavsiyem elindeki kulaklığa biraz daha zaman tanıman. yok eğer dn12 deki bass seviyesi seni bozuyorsa, tavsiye isterken (başlıkta yazacak kadar) basslı kulaklık arama. zira hele ki bu fiyat seviyesinde sağlam bass veren. kulaklıkların hepsi bassı önde kulaklıklar olacak. tizi geride kalacak. tiz geride kalmasın dersen yine bu fiyat seviyesindeki çoğu kulaklıkta sibiliance göreceksin.
    önderdiğim ettiğim kulaklıkları araştırmanı ve mümkünse denemeni tavsiye ederim. özel mesajda yazdığım gibi, hifiman re400 ve ostry kc06 ya alternatif jvc fxt90 tavsiye edeyim. bu kulaklıklar zaten tavsiye edilen fiyatına göre iyi işler yapan kulaklıklardır. bunlardan birini bulup dene öyle karar ver. zira bu kulaklıklara da bassız deme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. hayalindeki bassı verip diğer frekanslardan fedekarlık etmeyeceğin kulaklıklar (ki yok öyle bişey.) belirlediğin bütçenin çok yukarısında kalıyor.

#2191 KaraSinek, 29 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ocak 2016
    13 kişi bunu beğendi.
  12. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam öncelikle bu kulaklık konusunda bilgimin olmadığını size de belirttim. Bendd kendime göre bass tiz leri biliyorum ha çok mu dersen hayır fakat sizin kendinizi izah edecek seviyeye gel sonra yaz demeniz biraz can sıkıcı olmuş. Bura da sizin bazı şeyleri profesyonel biliyor olmanız doğru fakat karşıdaki kişiyi böyle kırarak yorum yapmanız doğru değil. Teşekkür eder yorumlarınızın sizde kalmasını isterim. Hayırlı günler

13. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    kırıcı bir tutumla söylemedim. böyle algılamanı istemem. "tarif edebilecek seviyeye gel" diyor olmamda bir yanlış görmüyorum. sana yardımcı olmak isteyen issanlara yorumlarınız sizde kalsın dersen bu iş olmaz. burada her yaştan bir çok insan aynı hobinin etrafında toplanmış başka birşeye vakit ayırabilecekken burada yardımcı olmaya çalışıyor. ama senin de emek harcaman lazım. forumda daha önce yazılanları okudun mu? ne kadar araştırdın konuyu? sana k541 in sesi nasıldı mesala? neden beğendin? diye soru soruyorum bunları görmeyip aradan bir kelimeme darılıyorsun. armut piş ağzıma düş dersen işte dn12 oluyor. şanslı değilsen daha çok pişman olursun aldığın tavsiyelerde. biraz sorgula & araştır zaten o zaman "tarif edebilecek seviyeye" geleceksin.

14. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim hocam senin ve birkaç abimin tavsiyelerini dinledim birkaç araştırma yapıyorum ben. Neyse bende ters bir kelime söylediysem kusuruma bakmayın. Gönderdiğiniz kulaklık yanımda kalacak ekstra olarak birşey bakıyorum ben. Bu arada sorunuza gelirsem k451blk nın sesi gürdü ve bassları da dn 12 ye yakındı. Tam ifade edemezsem de tizleri de iyiydi dn 12 ye göre.

15. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Ath cor150, cks55xx, cks77, cks90 başta öneririm. Monster turbine var mesela :)
    En iyisi sondan başlamak Al Velveti kurtul!

4 kişi bunu beğendi.
  16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    CKS falan almayın bence.Ben şu x li seriden dinlemiştim bi ara,beni forumda az çok yazdıgım yazılardan nasıl ses sevdiğimi bilirler..

Bass sevmeme rağmen bile dinlemeye değer bile görmedim.Çok kötüydü bence..

Arkadaşların dediği gibi hepsiburadan mikrofonlu bir ex650 alabilirsiniz..Bende güzel şeyler duydum hakkında.

17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,787
    Cks990 ve ex650. Bunlardan fiyatı sana uygun olanı al. Hatta bi tane satılık var cks990. Ben denemiş memnun kalmıştım, sub basları kaliteli sana hitap edebilen bir kulaklık. Ex650 de öyle.

2 kişi bunu beğendi.
  18. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Cks55x fiyatına göre gayet iyi bence, sen belkide 77x dinlemişsindir ki o tam bir hüsran!
    Cks90 ve cks77 gibi modeller efsane olmuş kulaklıklar. 500 TL ye kadar dinlemediğim Dinamik kulaklık kalmadı neredeyse. Hiçbirinde cks90 basını duyamadım. ie80den vazgeçirdi bası için.
    yine Xb90ex önerilebilir ama 90exin basıda çok yumuşak, midleri çok daha detaylı ama yüksek seste sivriliyor ve tizleri neredeyse rolloff.

Yeni cks seriside alınabilir ama başlık 200tl ye kadar olduğu için pahalı kaçıyor. yeni seri fahiş fiyatlarda, ucuzlar umarım.

19. Zeze1

Zeze1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam cks90 ın fiyatı beni aşıyor şuan için her yol ex650ap ye çıkarıyor :) keşke şu kulaklığı dinleme şansım olsaydı bir öyle daha iyi olurdu hatta cks 90 da olsaydı da aralarındaki farka bakayım

20. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    [
    Pioneer CX-8 denediniz mi ? Bence eğer sadece bassa konu bass şiddeti ve sarsıntı olarak çok güçlü

#2200 RACEKING26, 1 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Şubat 2016
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.