100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Benim de merak ettiğim kulaklıklardan birisi Shure Se-215 Limited Edition.Sanırım klasik shure karakterinden farklı olarak,bass kalitesi ve yoğunluğu ile öne çıkıyormuş..Şimdiye kadar hep olumlu yorumlarla karşılaştım..

2. dodo

dodo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet, düz modellere göre düşük frekanslar biraz daha iyileştirilmiş deniyor genel olarak. Yorumlar tatmin ediciydi, benim de içimde bir shure sevdası vardı uzun zamandan beri, e dedim hazır fırsat bulmuşken bu maceraya bi son vereyim. :)

3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ne demek :)

Collapse Signature Expand Signature
  4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Tam olarak psikolojik değil. X parçasını önce a kulaklığıyla dinleyip, X'i başa alıp aynı cihaza b kulaklığını takınca gördüğünüz hayret ettirici fark vardır ya, işte ancak öyle kıyaslayınca o kulaklığın ne olduğu görülür.

Collapse Signature Expand Signature
  5. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    871
    Limited edition'un farkını bilmiyorum ama standart model öyle değil. Basları resmen tıkırtı başka birşey değil. Fazla mid ağırlıklı bir kulaklık bence, tüm sesleri mid tadında alıyorsunuz. İzolasyonu çok iyi ve müzikteki tüm ayrıntıları veriyor ancak çok metalik, soğuk bir sesi var.
    Zevk meselesi tabii.

6. dodo

dodo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Limited edition icin yapilan yorumlar genelde iyi, gelince tadina bakicaz artik :)

7. audiocu

audiocu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Buna katılırım sadece bazı arkadaşlar hadi eğlenceli diyelim, sesleri sevdiklerinden illa ki bunu arıyor ve bulamayınca, yok bu olmadı diyebiliyor. Psikolojik derken; aslında bu, onlara bir göndermeydi :eek:k

8. garaser

garaser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba arkadaşlar. Halk müziği için sahnesi geniş, detayları iyi olan bası enstrumanları boğmayan bir kulak içi kulaklık arıyorum Sıfır olması gerekmiyor. Kulak içi uygun olmazsa kafa üstü de olabilir?.

9. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Hifiman Re0

10. garaser

garaser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Çok bas istemiyorum fakat hiç olmasın da demiyorum bas performansı çok iyi değilmiş yavan olduğu söyleniyor. Hareketli türkülerde asma davulun tonunu hissetmeliyim :)

11. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Re-zero'nun basları Re-0'a göre daha iyi deniliyor, ona veya Re-262'ye bir bakın derim. Head-direct.com'da Re-262 100 $'a düşmüştü. Re-262 tükenmiş olarak gözüküyor, ama benim sepetimde bir adet Re-262 var. Stokları bilgisayara trendyol, markafoni gibi işliyor olabilirler, yani sepete atılan ürünün anında stoklardan düşmesi şeklinde. Çünkü kendime aldığımda da stoklarda yoktu ve bir hafta sonra yolladılar. Dilerseniz sepetimdeki ürünü size sipariş edelim.

12. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Re0'ın bas performansı çok iyidir. Sadece elektronik müzikte yapay baslar aşırı olduğundan kimilerine az gelir ama aslında kıvamı yerindedir. 20 hz'i verebilen kaliteli bir kulaklıktır kendisi. Merak etmeyin asma davulun tonunu rahatlıkla verir ve harika bi tınısı vardır Re0'ın. Yalnız Re0 dan performans alabilmek için kaliteli bir dap veya amfi kullanmanız gerekir.

13. fedayi _86

fedayi _86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Cevap yazmadım. Şimdi girebildim foruma. Listedekilerden pfe yi satın aldım sahibinden de phonaktr den 18 aralıkta ulaştı. Öncelikle ürün çok hızlı elime ulaştı garanti belgesi ve faturasıyla birlikte kesinlikle orijinal. Hemen dinlemeye koyuldum iPhone 5 le. Ses yüksekliği korktuğum gibi çok düşük çıkmadı sevindim.

Ses kalitesine gelince genel anlamda dengeli bir kulaklık. Sesler çok berrak, ayrıntılı ve solistlerdeki ses vurgusu beni mest etti. Bazen ilginç olabiliyor. sıla-imkasız 'ı dinleken şarkının girişinde sılanın ağzının sıpırtısına maruz kaldım.

Baslara gelince az fakat yeterli sayılabilir. Kaliteli derinden geliyor. Tizler tek kelimeyle harika, gerçekçi ve kışkırtıcı. :)) ama sadece gri filtrelerle. Ancak sesi yükselttiğinizde tizler kulağı kemirmeye başlıyor. Fakat hiçbir ses yüksekliğinde hiçbir ses bozulmuyor. En keyifli orta ses seviyelerinde dinleniyor. Ses izolasyonu bakımından ep630 la aynı diyebilirim ama ep630 kadar kulak deliğini taciz etmiyor. Ergonomisi harika. Takana kadar biraz uğraşılıyor ama kulaklık oldukça hafif ve kulakta kesinlikle hissedilmiyor bile. Gece uyuya kalmışım sabah uyandığımda hiçbir rahatsızlık hissetmedim ki bunu daha önce başka bir kulaklıkla acı bir şekilde tecrübe etmiştim. Zaten pfe ile belli bir süre müzik dinledikten sonra insanda uykuya eğilim oluyor. :))

Gelelim şu kaliteli ve az kaliteli şarkıların ayrım yapma olayına. Gerçekten ayırt ediyor. Aynı şarkının flac ve 192mbps mp3 formatlarında karşılaştırdığımda tizler ve midler çok daha kaliteli, baslar ise aynı.

Sony playerlarla daha uyumlu olduğu söyleniyor. En yakın zamanda deneyeceğim. Bende Philips GoGear Ariaz var.

14. fedayi _86

fedayi _86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Cevabınız için teşekkürler. Yeni gördüm. Pfe aldım malum, ama açıkçası se215 SE de aklım kalmadı değil. Bas açısından daha iyi ancak pfe nin mid ve tizleri kadar berrak, kaliteli,eğlenceli mi ? İkisinide denemiş arkadaşlar ne düşünürler acaba ?

15. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Öncellikle hayırlı olsun. Pfe de bas kalitesi ve miktarı kulağa oturtmaya bakıyor aslında. İlk başlarda baslarını az bulmanız gayet normal bende aynı şeyi hissetmiştim hatta başlarda baslarda patlama, çatlama falan oluyordu. Zamanla kulaklıklar piştikçe baslarda artacak ve kalite yönünden daha da iyi olacak tecrübeyle sabittir. Kimileri şimdi kalkıp armatür sürücülü iemlerde burn-in olmaz diyecekler ama kesinlikle oluyor. Bir de kendi uçları çok yumuşak olduğundan seste parlaklığa yol açıyor. Mid ve tiz sesler daha öne çıktığı için basları yatersiz sanılıyor. Aksine basları gayet yerinde ve güçlüdür. Size tavsiyem silikon uçlarını kullanmayın. Shure grey flex silikon uçlar seste harikalar yaratıyor. Bizzat kullanıyorum. L boy kullanıyorum. İsterseniz İstanbuldaysanız bir gün buluşup dinletebilirim. Pfe ye biraz zaman verin. Sesi zamanla oturacaktır.

16. fedayi _86

fedayi _86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3450.msg75539#msg75539 date=1355765178]
    Ben hifiman re-0 önereceğim..Doğru adaptörler ile bası hiç de az değil hatta bas kalitesi bu fiyata göre mest edici..Cks90 ile birebir karşılaştırdığımda ,tını,enstruman ayrımı,çözünürlük gibi konularda re-0'ın çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.Özellikle senfonik müziklerde bence gayet iyi bir kulaklık.
    [/quote]

Sizinde uygun gördüğünüz gibi bende Re-0 aslında ciddi ciddi düşünmüştüm bir zamanlar. Gelgelelim türkiyede orjinalliği garantili olan re-0 bulamadım. Listeye koymamamın sebebi ayırdığım bütçenin 300 civarı olması. Altına pek düşmek istemedim.

Konu başlığına uygun değil ama imzanızdaki etymotic er-4p nasıl?
    memnunmusunuz?

17. fedayi _86

fedayi _86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Pişme olayına çok sevindim. Bende bu konuda okuduklarım sebebiyle biraz umutsuzdum. Bahsettiğiniz parlama olayı yumuşak silikonlardan kaynaklı bencede ancak rahatlık bakımından shure Grey flex uçlar orijinali kadar olabilir mi? Birde orijinal uçlardan hangisi daha uygun oldu size ki L boy Grey flex kullanıyorsunuz ? Kütahya da ikamet ettiğimden buluşma imkanı çok zor. Ama deneyimleriniz bana da uyuyor değerlendireceğim.

18. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Pfe ile L uç kullanıyordum ancak shure'un L uçları biraz daha büyük Pfe den. Şöyle söyleyeyim eğer Pfe nin büyük boy uçları kulağınıza büyük geliyorsa shure m boy almanız gerekir. M uçla rahat ediyorsanız yine m alabilirsiniz ama büyük boy tam oturuyorsa az birazda gevşek kalıyorsa Shure L boy alabilirsiniz. Siz hangi uçla dinliyorsunuz?

19. fedayi _86

fedayi _86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben orta boy silikon uçları kullanıyorum. Herhalde shure uçlarında m boyu uygun olur.

20. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    [quote author=fedayi _86 link=topic=3450.msg75929#msg75929 date=1356127682]

Sizinde uygun gördüğünüz gibi bende Re-0 aslında ciddi ciddi düşünmüştüm bir zamanlar. Gelgelelim türkiyede orjinalliği garantili olan re-0 bulamadım. Listeye koymamamın sebebi ayırdığım bütçenin 300 civarı olması. Altına pek düşmek istemedim.

Konu başlığına uygun değil ama imzanızdaki etymotic er-4p nasıl?
    memnunmusunuz?
    [/quote]

Re-0'ların sahtesini hiç görmedim duymadım..Er4 hakkında burada yorum yapmam yanlış anlaşılabilir.Forumda ayrıntılı incelemesi mevcut :)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.