100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Rica ederim fakat şimdi gördüm, stokta yokmuş. Kendisine mesaj atın isterseniz getirtebilme konusunda, dönüş yapacaktır.

Ya da isterseniz yine aynı satıcı 2 haftaya kadar CKS77 getirtecek, onun da incelemesini yapacağım. Aciliyeti yoksa ondan sonra da karar verebilirsiniz.

2. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorum için teşekkürler. Haklı olabilirsiniz, ama şu an CX300 kullandığımı hesaba katarsak yukarıda bahsettiğim kulaklıklardan herhangi biri benim için büyük bir upgrade olacaktır. Bu konudaki kıt bilgimle CX300 için şöyle bir değerlendirme yaparsam umarım yanılmam: Bass 5.5/10, mid 4/10, tiz 3/10.

Zaten tamamen bass ağırlıklı olsun da demiyorum, patlamaları yeterli düzeyde olan ve bassı verdiği anda susmayan bir kulaklık olsa yeter. Yine kolayıma geldiği şekilde rastgele bir puanlamayla anlatmaya çalışırsam şu aralıkta bir şey arıyorum: Bass 7~8/10, mid 7~8/10, tiz 7~8/10

Zaman buldukça head-fi.org'da ljokerl ve ClieOS'un incelemelerine ve bu forumdaki incelemelere göz atmaya çalışıyorum. Yakında bir karara varabilirim umarım :)

3. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Ecci PR401 uygun olur bu tanımlarınız için. Yalnız iPod'ta falan kullanacaksanız sibilance sıkıntısı çıkarabilir düşük kayıt kaliteli parçalarda.

4. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3450.msg48837#msg48837 date=1334614330]
    Ecci PR401 uygun olur bu tanımlarınız için. Yalnız iPod'ta falan kullanacaksanız sibilance sıkıntısı çıkarabilir düşük kayıt kaliteli parçalarda.
    [/quote]

Teşekkür ederim, bu kulaklığı dün akşam görmüştüm. Şu an hatırlamadığım bir sebepten dolayı yorumlarını okumadan geçmiştim. Galiba resimlerinden kablosu dayanıklı değil gibi gelmişti. :) Siz bu mesajı yazdıktan sonra biraz inceledim. Yapılan yorumlar ve ses kalitesine aldığı puanlar gayet tatmin edici geldi bana. Fiyatı da çok uygun. :)

Evet kısa bir süre Ipod shuffle ve telefonumda kullanacağım. Kulaklıktan sonra Sansa clip veya fuze almayı düşünüyorum. Son bir sorum daha olacak. Burn-in olana kadar kulaklıkla her zaman yüksek kalite parçalar mı dinlemek lazım? Burn-in tamamlanana kadar kalitesi düşük parçalar dinlemek kulaklık üzerinde kötü etki bırakır mı? Elimdeki ses sistemi ve kulaklığın kapasiteleri belli olduğu için flac arşivi yapmamış olsam bile sık sık dinlediğim grup ve sanatçıların diskografilerinin büyük bir kısmı 320 kbps mp3 olarak indirdim. Gerekirse flac da indiririm.

5. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Kablosu sağlam, o konuda sıkıntı olmaz.

Shuffle eğer 1. nesil değilse uyumlu olmaz, dediğim gibi sibilance yapabilir. Clip ve Clip+ ile uyumu çok güzeldi hatırladığım kadarıyla.

Burn-in konusunda da; ben her ne kadar kulaklıklarımı burn-in'e bırakmayı sevmesem de, karışık bir playlist hazırlayıp orta yada düşük ses seviyesinde çalmaya bırakırsanız güzel olur. Yüksek ses seviyesinin zararlı olduğunu şuana kadar okumadım ama ne olur ne olmaz tedbirimizi almamız gerek. :)

6. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3450.msg48846#msg48846 date=1334617343]
    Kablosu sağlam, o konuda sıkıntı olmaz.

Shuffle eğer 1. nesil değilse uyumlu olmaz, dediğim gibi sibilance yapabilir. Clip ve Clip+ ile uyumu çok güzeldi hatırladığım kadarıyla.

Burn-in konusunda da; ben her ne kadar kulaklıklarımı burn-in'e bırakmayı sevmesem de, karışık bir playlist hazırlayıp orta yada düşük ses seviyesinde çalmaya bırakırsanız güzel olur. Yüksek ses seviyesinin zararlı olduğunu şuana kadar okumadım ama ne olur ne olmaz tedbirimizi almamız gerek. :)
    [/quote]

Çok teşekkür ederim, Ecci PR401 almaya karar verdim sayılır. Tez canlılık yapmamak için yarın bu kulaklığın yorumlarını tekrar okuyup öyle satın almayı düşünüyorum. Bu arada sesin yüksekliğinden bahsetmek istememiştim, kayıt kalitesi düşük parçalar burn-in sürecinde kulaklığa zararlı olur mu demek istemiştim ;D

7. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    ;D

Yok canım ne etkisi olabilir ki? :)

8. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3450.msg48853#msg48853 date=1334619196]
    ;D

Yok canım ne etkisi olabilir ki? :)
    [/quote]

Bilmem, sadece emin olmak için sordum :) Ayhan Bey yardımcı olduğunuz için tekrar çok teşekkür ederim. Ben yatayım artık, iyi geceler :)

9. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Rica ederim.

Size de iyi geceler. :)

10. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ECCI PR401 ile ilgili araştırmalarıma devam ediyorum. Bu kulaklığı tercih etmek üzereyim. Mid bass ve tizin biraz gerisinde kalıyormuş. Vokali ve electric gitarı diğer enstrümanların gerisinde bırakacak seviyede değildir heralde. Çünkü head-fi.org'dan ClieOS kulaklığı balanced sınıfına yerleştirmiş. Bu kulaklığı rock ve metal parçalarda test eden birini bulamadım, buna rağmen jazz ve hip hop/pop/elektronik müzik için gayet başarılı, klasik müzik içinse %100 performans vermese bile yeterli bulan birinin incelemesini okudum. Evet, son kararım ECCI PR401 olacak gibi gözüküyor. Yine de farklı öneriler gelebilir diye acele etmemeye çalışıyorum, bu akşam veya yarın sipariş veririm.

11. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet, az önce ECCI PR401 siparişi verdim. Sipariş vermeden önce acaba aradaki 25 $ fark RE-ZERO veya HiSoundAudio Crystal almaya değer mi diye çelişkiye düşmeye başlamıştım. Sonra anladım ki bu çelişkinin biteceği yok, hemen sipariş verip rahatladım ;D

12. Burakpaker

Burakpaker
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  13. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    2 gün önce ECCI PR401 sipariş ettiğimi söylemiştim. Siparişten 2 gün sonra, yani bugün paypaldan geri ödeme aldığıma dair bir mail geldi. Kulaklığı satın aldığım lendmeurears.com da mail atmış. Ürün stokta olmadığı için siparişinizi iptal ettik diye mail gelmiş. Ben şimdi 2 gün boşuna beklediğime mi yanayım, bana sormadan siparişi iptal ettiklerine mi yanayım, paypalın fahiş döviz kurları yüzünden edeceğim zarara mı yanayım? Bu kadar saçma sapan bir alışveriş sitesi daha görmedim. Bir daha kullanmam, hiçbir tanıdığıma da kullandırmam. Yahu stok bilgisi güncellenmez, insanlık hali derim de beni bu durumdan haberdar etmek için 2 gün beklenmesi tamamen umursamazlık. Uyanır uyanmaz telefonda gördüğüm maille deliye döndüm.

14. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Geçmiş olsun da 2 günde hatalarını farkedim size direkt olarak geri ödeme yapmaları büyük şans.. Ben de bu siteyi herkese tavsiye ediyorum, ne aldıysam 9 günde elime geçti..

15. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Genelde aynı gün içerisinde siparişleri kargoya veren firmalardan alışveriş yaptığım için hatasını iki günde farkeden bir firma bana umursamaz gibi geldi. Siparişin 9 günde elinize geçmesi tamamen kargo şirketinin sıkı çalışmasıyla alakalı bir durum. İnternet sitesi sadece siparişi kargoya erken teslim ederek buna kısmen katkıda bulunabilir.

16. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  17. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Yurtdisi alisverislerde isler boyle yurumuyor iste; 1 hafta surundurmemisler, parami iade edin diye mail atmak zorunda kalmamissiniz, bu yuzden diyorum ben de..

18. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben zaten yurtdışı alışverişlerim hakkında konuşuyorum. RC helikopter hobim için sık sık yurtdışından alışveriş yapıyorum, alışveriş yaptığım çoğu firma ürünü en geç ertesi gün kargoya veriyor. Nasıl bir ciddiyetle çalıştıklarını anlayabilmişsinizdir umarım. 2 hafta önce ebay'de bir satıcıdan Game of Thrones boxset aldım, ertesi gün kargoya verdi. Niye kötünün kötüsü var mantığıyla adamların savunuculuğuna soyundunuz anlamış değilim. Memnun kalmadım bir daha işim düşse bile kullanmam. Bu durumdan da insanları haberdar ederim, isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

19. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Kulaklık işinde malesef işler öyle yürümüyor. Çok hızlı olan var mıdır? Evet ancak çok büyük kısmı sizin istediğiniz şekilde çalışmıyor. Hatta birçok kulaklık sitesinden ürün almış biri olarak aralarında en hızlıların başında geldiğini söyleyebilirim lendme sitesinin. Siteden alışveriş yapın yapmayın beni ilgilendirmez ama kulaklık alırken kargonun hemen verileceğini- sürecin hızlı gelişeceğini düşünmezseniz süreç sizin için yorucu olmaz :)

20. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    http://lendmeurears.com/product_info.php?cPath=15&products_id=115

Bana attıkları mailden saatler sonra bile hala stok durumunu düzeltmemiş olmaları durumu özetliyordur heralde.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.