100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Adamları savunmuyorum, sakin olun diyorum.. İlk geldiğiniz günden, öneri istediğiniz günden beri devamlı bir tez canlılık içindesiniz. Bizim kulaklık işinde acele ederseniz hemen elimde olsun derseniz hata yaparsınız, en sonunda cx200'e kalırsınız.. Eğer ki ürün postaya verilseydi de Ptt'de gecikme yaşansaydı bu sefer de Ptt'yi kimseye tavsiye etmeyecektiniz ama öyle de işin içinden çıkamazdık.. Lendmeurears işini en iyi yapan sitelerden biridir demek istedim ama nasıl anlamak isterseniz artık...

2. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Kargonun gecikmesi gibi bir durum söz konusu olsaydı inanın ağzımı açıp tek kelime etmezdim. Neyse maillerine verdiğim cevaptan sonra ellerinde son kalan kulaklığı benden çok kısa bir sure önce bir başkasının sipariş ettigini söylemeleriyle konu kapandı.

3. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    134
    Head-direct'e mail attım kutuların üstüne ya 10 ya da 15 dolar yazıyoruz zaten dedi.

RE-262 290 Liraya geliyor kargo dahil. Ne dersiniz alayım mı ? Ben aslında head-fi'a 2. el bir tane düşünce almayı planlıyordum ancak kararsız kaldım...

Collapse Signature Expand Signature
  4. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Arkadaşlar, elimde CKS-70 var, DH'den thetrooper00 rumuzlu Ömer Bey'den almıştım zamanında. Yalnız kutusu yok. Uçları da kutudaydı, bulamadım bir türlü. Üzerinde kendi küçük uçları var sadece. Kılıfı mevcut. Sizce ne kadar eder bu kulaklık? Kozmetik açıdan kusuru yok bu arada. Triple.fi 10 alacağım da, o yüzden buna da bir şekilde fiyat biçmem lazım. Biraz yorum yaparsanız sevinirim. :)

5. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    TR'de rağbet gördüğü zamanlarda ben sıfır gibi temiz, kutulusunu 70 TL'ye almıştım. 2010 yada 11'di, tam hatırlamıyorum. yine bu fiyat aralığında gider herhalde. Yaklaşık 5-6 ay önce de DH'da 70 TL gibi bir fiyata görmüştüm.

6. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Bir arkadaşım için, 150 liraya kadar yalnızca klasik müzik için kullanılacak bir kulaklık arıyorum, ne önerirsiniz? Eğer bu fiyatın biraz daha üstünde olup çok iyi bir klasik müzik performansı gösterebilecek bir kulaklık varsa o da olabilir.

7. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bana da lazım bu fiyat aralığında birşeyler.Ses karakteri Cal'a benzeyen daha basslısıda olur.Var mı böyle bişey ?

8. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    [quote author=Sine nomine link=topic=3450.msg50678#msg50678 date=1335828193]
    Bir arkadaşım için, 150 liraya kadar yalnızca klasik müzik için kullanılacak bir kulaklık arıyorum, ne önerirsiniz? Eğer bu fiyatın biraz daha üstünde olup çok iyi bir klasik müzik performansı gösterebilecek bir kulaklık varsa o da olabilir.
    [/quote]

Phonak PFE

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    CKS90, Monster Turbine, IE8 serisinden herhangi biri.

10. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Benim de aklıma ilk gelen PFE'ydi, bu fiyat aralığında yurtiçinde başka bir seçenek yok sanırım.

11. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    [quote author=Sine nomine link=topic=3450.msg50774#msg50774 date=1335900382]
    Benim de aklıma ilk gelen PFE'ydi, bu fiyat aralığında yurtiçinde başka bir seçenek yok sanırım.
    [/quote]

Zaten o fiyatlara klasik müzik için önerilebilecek yurtiçi yurtdışı en iyi tercih PFE. Yurtiçinde yurtdışına yakın bir fiyata garantili alabildiğiniz için direkt PFE zaten.

12. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Yurtdışı olursa PFE yerine DBA-02 daha iyi bir seçenek olmaz mı? Gerçi arkadaşım fiyattan dolayı Hifiman RE-ZERO'ya daha yakın.

13. ant_karinca

ant_karinca
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Shure SE102-K-MPA iyi bir seçenek olabilir gibi geldi. kulaklik.com dan baktım fiyat 218 TL tam da piyasa fiyatlarını bilmiyorum ama Shure'un kulaklık konusunda iyi olduğunu biliyorum. Hatta daha üst modelleri daha iyi sonuç veriyor ancak fiyatlarda doğal olarak yükseliyor :) Bu forumu her gün takip etmeye çalışıyorum, kulaklık konusunda da yeniyim. Belki de yanlışım vardır. Daha tecrübeli arkadaşlarında görüşünü al derim ben. :)

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    O paraya Shure 102 serisinin iyi olacağını hiç sanmam :)

15. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    [quote author=Sine nomine link=topic=3450.msg50801#msg50801 date=1335906972]
    Yurtdışı olursa PFE yerine DBA-02 daha iyi bir seçenek olmaz mı? Gerçi arkadaşım fiyattan dolayı Hifiman RE-ZERO'ya daha yakın.
    [/quote]

DBA-02'nin üretimi bitti diye hatırlıyorum. Eğer ses açısından soruyorsanız gayet iyi gider klasik müziğe ancak rahatlık konusunda bir takım sıkıntılar yaşanabilir. (bkz: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3116.0)

Hifiman RE-0 veya RE-ZERE direkt olarak PFE ile aynı karaktere sahip olan kulaklıklar ancak PFE rahatlığıyla ve dayanıklılıyla daha yakın gelirdi bana seçim yapmak durumunda kalsam.

16. EgoMaster

EgoMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
  17. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Evet, DBA-02'nin üretimi bitmiş, DBA-02 MkII çıkmış onun yerine. GD-Audiobase sitesinde aynı fiyattan gözüküyor. En iyisi ben PFE, RE-ZERO ve DBA-02 MkII'yı seçenekler olarak sunayım, kendisi bir karara varsın :) Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

18. kaganisko

kaganisko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sert metalciyim ama arada pop-tekno dinlerim. Anlaşılır dengeli bir bas yeter. Hızlı müzik dinlediğimden enstrümanlar birbirine girmemeli. fp ürünlerine bakıyorum. Sansa ile 320 kbps dinleyeceğim. İkınci elden korkuyorum internetten yurt dışı alabilirim. Aklımda monster turbine ve pfe var.

19. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Vsonic GR07'yi öneririm.

PFE pop-teknoya, Turbine de sert metale gitmez.

20. kaganisko

kaganisko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet. Sitede de inceleme varmış. İlgimi çekti. Doğal basları iyi diyor ama tekno müzik, yapay bas sınıfına girmez mi? Bu arada pfenin bas şiddeti az da olsa kalitesi çok iyi diyorlar. Ben basshead değilim ve seste kalite tercihim. Tabi şiddeti de daha çok olsun isterdim. Çok sorun çıkarır mı?

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.