100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    xba-1 hakkında Türkiye de kullanan duymadım hiç.tek bildiğim armatür sürücülü olduğu ve dengeli bir sunum gerçekleştirdiği.Sizin önceliğiniz bas olduğu ve turbine'i beğenmediğiniz için fazla bir seçeneğiniz yok aslında.Kasa yapısından dolayı size en uygunu sennheiser ie8/80'dir bence.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    cks90 bas olarak benim istediğim kulaklık olabilir ama çıkıntılı yapısı bana göre değil :( cks90 veya daha üstün bas veren bildiğiniz kulaklıklar varsa önerilerinizi bekliyorum tekrar

3. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    İkinci el düşünürseniz belki IE8 bulunabilir.

4. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    onun 2.eli de beni bütçe olarak aşar gibime geliyor ama bulmakta zor 2.el ie8

5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Atrio m5'i araştırmanızı öneririm...

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Turbine biraz haksızlık olmuş.O öyle tuhaf bir kulaklık ki kulağınızda tam yerini bulmadığında istediğiniz sesi( hatta bası) vermiyor size.İnanılmaz ama çok fazla yer seçiyor.Bunu biraz deneyerek görebilirsiniz.Hasan ve diğer bilen arkadaşlar da söyleyeceklerdir.

Kesinlikle öyle.Sebebi yukarıda yazdığımdır.Ben Monster Turbine kadar kulakta yer seçen başka bir kulaklık görmedim.Uygun noktayı bulduğunda baslar oldukça sert se sağlam vuruyor.Sesi de asla boğmuyor.

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Kesinlikle orjinal. :eek:k Bu konuda en ufak bir şüphem yok.

Not:Dileyen arkadaşa amazon.com shipping mailini gönderebilirim.

8. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    orjinalliğinden şüphem yok.Fakat burn in olayına da değineyim.Aldığım cks77 1 haftalık.Sonuçta cks 77 de burn in olmamış sayılır.İkisini de denediğimde cks77 açık ara önde.Monster kulaklığı da tüm uçlarıyla denedim.En iyi ses aldığım uçlarla bile cks77 yine önde.1 hafta daha monsterla dinleyeceğim.Bakalım son durum nasıl olucak.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Turbine'in yer seçme olayına katılıyorum.

Tavsiyem Comply varsa onla kullanın ve kulakiçi değil, kanaliçi gibi kullanın. CKS77den derine sokmanız gerekiyor.

10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Abi ben senden aldığını bilmiyordum, o zaman sorun yok tabi..

11. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    bu arada monsterı taktım pc'ye sürekli dinlediğim müzikleri sıraladım playliste.Sesi playerda dinlediğim seviyede açtım.Bayadır kendi kendine çalıyor.Boğukluk biraz azaldı gibi.Baslarda pek bir değişiklik yok.Bakalım gece yarısına kadar çalmaya devam etsin.Umarım baslar da istediğim gibi olur

12. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Ustalar sizlere birkaç sorum olacaktı,daha doğrusu hangi kulaklığı nereden almalıyım gibi bir soru olacak..
    Şu an m2 kullanıyorum,o yüzden alacağım ürünün m2 den üst bi seviyede olmasını istiyorum,tek sürücülü bi armatür olsun kısacası
    Dinlediğim müzik türlerini oranlayacak olursam: %80(Metal,rock vs..)%10(Klasik)%10(Ruh halime göre:Dubstep,pop vs.. :))
    Çok fazla para vermek istemediğim için mümkünse kargoya fazla para vermeyeceğim bir site veya Tr üzerinden elde edebileceğim bir ürün olsa iyi olur.
    Westone 1 almayı planlıyordum ama madem bu kadar para vereceğim acele etmeyim diye düşündüm ve sürekli başka ürünler gözüme çarptı dolayısıyla kafam karıştı ne alacağım konusunda :)
    Bütçe olarak 200-250 diyebilirim.Biraz uzun bi yazı oldu umarım açıklayıcı yazmışımdır

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Dinlediğiniz türler için Phonak PFE daha uygun olabilir sanki.

Veya bulabilirsenia DBA02, Brainwavz B2 gibi birşeyler de düşünülebilir.

14. AdReNaLiN

AdReNaLiN
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    bende ayni durumdayim da fit sorununa ragmen riske gir 50 daha ver 2. el triple fi al dermisiniz, yoksa hic riske girme pfe mi al dersiniz ?

15. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    b2 mp4nation'da preordermış 109 dolara ama brainwavz almayı düşünmüyorum.
    Şu ana kadar en çok önerilen pfe oldu artık bende onu alacakmışım gibi düşünüyorum.
    Pfe yi alabileceğim nereler var?Yanlışım yoksa sahibinden'de distribütörü vardı..oradan taksit imkanıyla alabilir miyim?

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Riske gir TF10 al derim. Kulağın küçük değilse oturacaktır.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Evet sahibinden.com'da distibütörü var. Ama kredi kartı, taksit vs. durumlarını malesef bilmiyorum. Mesaj atıp veya telefon açıp sorabilirsiniz Phonak Türkiye'ye.

18. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Teşekkürler hocam sorayım :D

19. Erzade55

Erzade55
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle merhabalar.Uzun süredir kulaklık araştırmaları yapıyorum.En sonunda buraya başvurmaya karar verdim.Gelelim istedeğim özelliklere:

-Bütcem 120 lira civarları.Zorlama ile 150 ye çıkabilirim sanırım.
    -Sıfır almayı düşünüyorum.
    -Yurtiçi olması daha iyi olur ama arada ciddi farklar olursa yurtdışıda düşünebilirim.(Bu arada yurtdışından hiç alışveriş yapmadım)
    -Başlıktada dedğim gibi Rock ve Metal müzik dinliyorum.
    -Sahnesi geniş , enstrüman ayrımı iyi ve ilk takışımda "vayy be süpermiş" dedirtecek bir kulaklık arıyorum(Şu an Sony MDR-E818 kullanıyorum).
    -Ayrıca Rock ve Metalde bass seven biriyim ancak çok aşırı değil tabiki ama orta seviyenin üstünde olsun, en azından şu an ki kulaklığımdan iyi olsun.

İsteklerimi başlıkta yazılmasını istediğiniz gibi yazmaya çalıştım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

20. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Şu an brainwavz m2 kullanıyorum ve dediğin özellikler neredeyse uyuyor..gerek bass ı olsun gerek dengeli oluşu dinlediğin türe uygun(kendimden biliyorum :) )
    bende kulaklığımı alasıya kadar net üzerinden alışveriş yapmamıştım ama mp4nation u öneririm kargosu ücretsiz ve gayet güvenilir.

Konuyla alakasız olarak soruyorum m4 28 dolara düşmüş..Nasıl bir kulaklıktır bilgisi olan?

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.