200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    mükemmel görunuyor kulaklık.

2. zhd

zhd
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Almış bulundum ama fiyat ve performans olarak hangi konumda merak ettiğim için soracağım.
    Sennheiser HD 518 nasıldır sizce? 280 liraya mal oldu. İyi bir fiyata mı almışım? Bu fiyata alınabilecek diğer kulaklıklara göre nasıldır?

3. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

merhabalar arkadaşım. hd 518 hakkındaki yorumlarnızı alabilir miyim? bende almak istiyorum. 280 tl ye nasıl maledebildiniz bu kulaklığı?

4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Benim kulaklıga ihtiyacım yok ama bilirsiniz bazen kaşıntı tutuyor :)

benım de bütcem 350-400 tl ye kadar amfisiz kullanabılecegim bir kulaklık arıyorum.

denon d2000 vardı aklımda o da bütcemi asıyor.Ama ucuza bulunursa bir girişimde bulunabılırım. :)

aslında taşınabılır bişeler bakıyorum.tma-1 mi hd25 mi almalıyım?.elektronik müzik için.özellikle hd25 in bassları yogunluk olarak fazla değilmiş diye okudum.

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    İkisini de sanırım İstanbul'da deneme şansın var. Bir araştır ve denemeye çalış :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  6. zhd

zhd
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Merhaba. Kulaklık elime henüz ulaşmadı. Accessoryjack den aldım. Dünyanın her yerine ücretsiz kargo seçeneği vardı. Gelince yapabildiğimce bir inceleme yapacağım. Referans kabul edilir mi edilmez mi bilmiyorum tabi, 100 tl üstü ilk kulaklığım olacak.
    Almadan önceki izlenimlerim -yorumlara dayanarak- kolay sürülebildiği, amp ile fazla coşmadığı, hafif ve rahat olduğu yönünde. Aslında biraz daha çıkıp 558 veya 598 i de almayı düşündüm ama arada iki katı olacak kadar fark yok, ayrıca tizler daha öndeymiş bu ikisinde, sevmediğim bir şey. Dubstep falan zevk vermezmiş. 518 ise allround diye tabir edilen yerde sanırım, bassları daha ön plandaymış abilerine göre.

7. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

teşekkürler yanıtların için. aldığınız ürün gümrüğe takılmaz mı? sonuçta 100 doları geçiyor. yurtdışından alım limiti ne kadardı? bende güvenle oradan alışveriş yapabilirmiyim? AUDIOTRAK Prodigy CUBE External USB ürünü almak istiyordum. ebayde 99 dolar.

8. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    limit 75 euro 99 dolara geliyor rahatlikla albilirsiniz prodigy yi

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Satıcıyla konuşup düşük bedel yazdırabildiğiniz sürece isterseniz 500 dolarlık ürün getirin, geçer. Yeter ki dikkat çekmesin :) [ve Bedevi akrabanız olmasın]

10. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

http://www.ebay.com/itm/AUDIOTRAK-P...=120671639005&ps=63&clkid=7141056971416125987
    ürünün linki burada. gyrocom isimli kullanıcı. daha pahalı ürünleri için sordum faturayı düşük gösterebilirmisiniz diye yalnız bu işe kalkışmadı. bu üründe sorun yok o zaman. alabilirim. ama kargodan dolayı biraz kaygılarım oluşuyor. fedex firmasıyla gönderim yapmıyorlar. ben biraz daha fazla para vereyim oradan gönderin dedim ama kabul etmedi. neyse sizce ne yapayım?

arkadaşlar birşey daha soracağım. bir türlü hangi kulaklığı alacağıma karar veremedim. beyerdynamic dtx 910 veya ultrasone hfi 580 baskın çıkıyor incelemlerimde. bu kulaklık hakkındaki yorumlarınız nelerdir. artık alayım bir kulaklık :)

11. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Yok iyi ki fedexle yapmıyorlar. Yapsalardı deli masraf binerdi, 30-40 dolar falan eklenirdi. Gyrocom bana da yapmamıştı gümrük için düzenleme. Adamlar resmi çalışıyor.

12. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

yani herhangi bir problem oluşmaz değilmi? sizin ürün evinize rahatlıkla geldimi sorun oluşmadan.

13. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Çk, hiç sıkıntı yaşamadım. 99 dolar problem değil.

14. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

sonunda aldım artık. yeter dedim. :) gelsin tadına bakayım bu ses kartın :)

15. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hayırlı olsun :)

Gelsin, incelemesini bekleriz.

16. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

tabiki ne demek :)

17. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

şimdi ses kartı işi bitti. sıra arkadaşlar kulaklıkta.
    bir türlü hangi kulaklığı alacağıma karar veremedim. beyerdynamic dtx 910 veya ultrasone hfi 580 baskın çıkıyor incelemlerimde. bu kulaklık hakkındaki yorumlarınız nelerdir. artık alayım bir kulaklık. klasik, rock pop, türkü dinliyorum. bağlama çalıyorum gitar öğrenmek istiyorum. bu sesleri güzel alabileceğim maks 400 tl ye kadar kulaklık alacağım. maks ama onu bile çıkmakta şu an zorlanıyorum. lütfen tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar.

18. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hatta bak sana http://www.eksenbilgisayar.com/urun/creative-sound-blaster-play-external-usb-ses-karti.aspx yollayayım, kıyaslı incele :)

Kulaklığa gelince, dtx'i bilmesem de Özgür ağabey sağolsun birkaç hafta hfi 580 dinledim. Sana derim ki eğer sıcak sesli ve dinleyeni bütünüyle içine alan sesli bir kulaklık arıyorsan kaçırma. Süper denebilecek bir çözünürlük de cabası. Hatta şaşırtıcı. Çünkü böyle sıcak sesli aletlerde bas güçlü olur, bas güçlüyken de diğerleri geriler.

Ancak bunda hiçbiri geri değil. Hatta resmen üstüne üstüne geliyor tüm frekanslar :)

19. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

tşkler. ya şu technofi incelemerlinde basslar midenizde diyordu. o kafamı çeliyor. birde konfor hususu var. sahne genişliği ve detaylar nasıl acaba. beyer dtx 910 açık kulaklık. hfi 580 büyük ihtimal çok daha kalitelidir.

20. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ya biraz haklılar.

Sahne genişliği olaraksa kapalı bir kulaklık olduğu için 10 numara değil. Fakat herhangi bir kulakiçinden daha iyi. Neticede kafaüstü dinlemek demek, çok basit olarak kulağının dibindeki iki hoparlörden müzik dinlemek demek. Kulağının yakınında, içinde değil :hug Detayları da yukarıda demiştim, şaşırtıcı derecede iyi. Konfor olaraksa hiçbir sıkıntı yok. Ama dışarıda dinleyeceğim diyorsan, iyi düşün. Herkes bu yapıdaki bir kulaklıkla dolaşmayı göze alamaz ;)

Compeldeki hfi580 vs hfi780 denememden bir kare. Fotodaki 580.

#40 Mair, 25 Mart 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.