200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Herkese merhaba. Kulaklık almak istiyorum ama üç kulaklık arasında kalıyorum sürekli. Bunlar ultrasone hfi 580, beyerdynamic dt440 ve beyerdynamic dtx910 . Bunlardan hangisi sadece müzik dinleme amaçlı olarak alınır ve neden? Açık kulaklıktaki sahne olayını merak ediyorum ama bir taraftan da yalıtımını düşünüyorum gece dinleyebilmek için. DT440 çok gözümde kaldı açıkcası alasım var. Ultrasone hfi580 ile dt440 arasındaki sahne farkı çok fazla var mıdır? dt440 kulaklığı dinleyen var mı? yorumlarınızı alanilir miyim? Anlayacağınız bütçem o o fiyata kadar maksimum alabiliyorum.

2. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Cevap veren bulamadım ben sana iyi şanslar.

3. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Daha önce bu forumda Bazı sorularıma cevap vermişlerdi inanıyorum ki yine vereceklerdir biraz geciksede. Çünkü forumda bu konuda cok bilgili ve değerli kisiler var. Onların cevaplarını alabilmek icin beklemeye razıyım.

4. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Sorulara cevap verilmiyorsa ya konu hakkında bilgi yoktur, ya da benzeri tartışmalar daha önce
    defalarca yapılmıştır. Yoksa forumda soruların görmezden gelindiğini ben hiç görmedim.

5. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Hocam cevap verebileceğimi düşündüğüm bir noktayı aydınlatayım ; HD650 bambaşka bir kulaklık bana göre şimdiye kadar duyduklarıma bakarsam da 580 ile karşılaştırılamaz gibi ve e10'un HD650 yi hakkıyla sürebileceğini düşünmüyorum.

Açık kulaklıklar yalıtım yapmıyor hocam aklında bulunsun , sessiz bir ortamda kimseyi rahatsız etmeyecek sekilde dinlemen gerek.

Ve eğer beklersen daha değerli bilgileri olanlar da cevap verecektir.

6. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Teşekkürler.Kusura bakmayın aramak aklıma gelmedi.Cevabı olabilir forumda haklısınız.

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Genelde bazı günler forumda yoğunluk olduğundan gözden kaçabiliyor.

HFI580, CAL!'den biraz farklıdır ama upgrade yapıldığına değer mi, o sizin kararınız.

E10, HD650yi şimdilik sürebilir. İleride yükseltecekseniz E10'u HD650 düşünülebilir. Yükseltmeyecekseniz boşuna para harcamayın derim.

Collapse Signature Expand Signature
  8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Diğerlerini dinlemedim ama riske girmeyip HFI580 alın derim ben.

9. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Neyse para biriktirmeye devam o zaman.Çok fark olmayacak gibi geliyor nedense hfi580ile cal! arasında.Fiio e11 alsam daha rahat sürerim heralde Hd650i.

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    E11 de değil de, E9 gibi masaüstü bir amfi gerek HD650 için.

11. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Eğer işin ucu hd650'ye kadar dayanacaksa,önce amfi+dac tan başlamakta yarar var.Şahi fikrim tepeden değil,bu sistemi kurmaya aşağıdan başlamak..HD650'nin hakkını verecek bir amfi+dac için sürekli geriye dönük güncellemeler,alım satımlardan ziyade baştan amfi ve dac'ı sağlam tutmak en güzeli.Üstelik kaynağın kulaklıklar üzerindeki etkisi gerçekten şaşırtıcı oluyor.

12. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Mesela ne önerirsiniz? Fiio e10dan kesin daha iyi olcaklarda ? Yurtdışından da olabilir amazondan vs.

13. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Şu an ikinci el ilanları arasında olan Hrt headstreamer'ın yorumları son derece olumlu mesela :)

14. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Amfiside sağlamsa bunun düşünebilirim.

15. panareturns

panareturns
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    heba sistem olarak matrix i mini de alabilirsiniz.ebay de sanırım 300 usd civarı idi. :eek:k

16. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

birde şunu sorayım. Ben bazen yanımda kulaklığımıda taşıyıp dinlemek istiyorum. Acaba iphone hfi 580 i sürebilir mi? Birde beyerdynamic dtx 770 pro ile arasındaki çok bariz fark var mıdır? 340 TL hfi 580, 420 TL dt770. fiyatından dolayı dt770 de bana sıcak geldi. yalnız biraz büyük. ama çok ergonomik ve kaliteli kulaklık bildiğim kadarıyla. dt770 için sürekli yanımda amfi taşımam gerekiyor sanırım. fio amfilerden. Bu iki kulaklık arasındaki sahne farkı acaba çok bariz var mıdır? yani hfi580 beni tatmin ederse sorun yok ben ilk defa böyle bir kulaklık alacağım. 2 aydır araştırıyorum :)) 250 ohm dt880 den döndüm az kalsın alıyordum. çok güzel kulaklık ama gaza gelip bütçemi aşmak istemedim. Ama fiyatı çok uygundu. 600 TL ye alacaktım. :)

17. panareturns

panareturns
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    hfi 580 i iphone sürer.ist buluşmasında hfi 580 in amfiye tepkisinin pek olmadığını gözlemledim.dinlediğim kadarıyla(hatırlamaya çalışıyorum)dt770 çözünürlük olarak biraz daha iyi gibiydi.ve sesi hfi 580 e göre daha soğuk.hfi 580 daha eğlenceli,sıcak bir sound a sahipti.dt 770 e gelirsek,80 ohm,250 ohm ve 600 ohm olmak üzere 3 farklı versiyonu var.bu üçü arasındaki farklar kimine göre plasebo,kimine göre bayağı bir majör farklar.burada yorum yapamayacağım.fakat siz sanırım 80 ohm a yöneleceksiniz(kolay sürülmesi açısından).80 ohm dt 770 i fiio e 11 sürer.(tatmin eder mi bilemem ama)seçim sizin.yalnız zikrettiğiniz fiyatlar oldukça yüksek.forumda sülobas nickli arkadaşımız 210 tl ye dt 770 satıyor. :love: neyse umarım yazdıklarımın yararı dokunur size.

18. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkür ederim verdiğin cevaplar için. Ben yukarıda sıfır fiyatlarından bahsetmiştim. Eğer daha uygun veren olursa neden olmasın örneğin hfi 580 i :)

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Hfi-580 gerçekten dinlenilebilirliği çok yüksek bir alet.Sıcak,eğlenceli keyifli bir ses üretiyor.

@ozgurozt kablo modifiyesi görmüş kulaklığını satıyor.Aslında satmaya pek de niyetli değil ama ilan duruyor :) Bol şanş.
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3790.0

20. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

tamam şu anda yoğunluk hfi580 de. ama son birkaç seçeneği daha düşüneceğim. en kısa sürede alıp keyfime bakmalıyım artık :) senheiser 50 ohm hd518 semi open kulaklınkla kıyasla hangisi daha güzel ve keyifli olur. her kulaklığın kendine has tarzı olduğunu biliyorum ama sadece bu ikisini kıyaslarsak nasıl bir sonuç ortaya çıkar. Size göre bu kulaklıkların artıları ve eksileri neler olur.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.