200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Neyse depozitomda yatınca dayanamadım aldım hfi 580ni :b

2. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    109
    Collapse Signature Expand Signature
  3. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar artık bende bir hfi580 sahibiyim. Aldım sonunda. Ama daha gelmedi kargodan. Heyecanla Auditrack prodigy cube ve ultrasone hfi580 ikilisi nasıl olacak onu bekliyorum. Herkese keyifli dinlemeler

4. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Hayırlı olsun. Güzel bir ikili olacaklar gibi duruyor. :eek:k

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Güle güle kullanın :)

6. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3454.msg50001#msg50001 date=1335289199]
    Hayırlı olsun. Güzel bir ikili olacaklar gibi duruyor. :eek:k
    [/quote]
    Elinizdeki hd25-ii yi 1 hafta daha elinizde tutarmısınız acaba ? Haftaya salı-çarşamba benim hfi580-panasonic rp-htf600,cal ile bir buluşma yapalım diyoruz çağrıyla.

7. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Daha biraz önce DH'dan bir arkadaş mesaj attı, yarın buluşup elden satıcam büyük ihtimalle. Ama bu arkadaş da İzmir'deymiş. Yine buluşuruz yani, İzmir içinde kalacak gibi kulaklık. :eek:k

8. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkürler arkadaslar. İnşallah guzel olur :)

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

9. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Hocam yeri değil ama.Gösterdiğiniz derste normalde ne öğretiyorsunuz ?

10. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Programlama, veri tabanı, office uygulamaları, bilgisayar donanımı ve bakımı , bilgisayar ağları, biraz elektrik elektronik, işletim sistemleri hakkında bilgi ve kullanımı gibi konuları öğretiyoruz.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

11. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Herkese merhabalar :)
    Geçenlerde almış olduğum Yuin PK2 nin beni tatmin etmemesi durumundan sonra bir kafa üstü kulalık aramaya başladım.
    Bütçem maks. 150-160 TL(konu başlığına uymuyor ama forum kirliliği olmasın diye buradan soruyorum gerekirse yeni konu açabilirm :) ).
    Ağırlık olarak Rock,Metal,Hard Rock türlerini dinlerim arada bazen Enstrümantal da dinlediğim olur.
    Gerekirse yut dışından da alabilirim ama Pk2 bana çok güzel bir ders olduğu için ağırlıklı önceliğim Türkiye de deneyerek almak istiyorum.
    Kaynaklarım Sansa Fuze ve Fiio E6.
    Geçenlerde Marshall Major modelini dinledim Sesini sevdim hoşuma gitti baya bi hoşuma gitti, ama internette tam bir incelemesini bulamadım ve genel olarak ''150 lira gibi bir para o kulaklığa verilmez'' lafı geçiyor ama kimse nedenini de söylemiyor :c.
    Birde Fischer Audio oldskool rpm 33 1/3 diye bir model takıldı gözüme yarım yamalak ingilizcemle çok bir şey anlamadım ama baya bir sevilmiş sanki.Fiyatı hakkında herhangi bir bilgim yok baya aradım ama hiç göremedim daha :b.
    Her neyse bu iki kulaklık aklıma takıldı.Bunların dışında vericeğini tavsiyelere de açığım.
    Herkese iyi günler :)

Eklemeyi unutmuşum izolasyon konusu içerdekini dışarıya vermesin yeter, dışarda ki içeri gelse de olur.

12. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    2.El grado Sr60,Sr80'lere bakılabilir.Fakat açık yapıdalar.İzolasyonları yok.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg50117#msg50117 date=1335369755]
    [/quote]

Aslında fiyatsal bakımdan Grado'lar mantıklı ama PK2 beğenmeyen birinin Grado da beğeneceğini sanmadığımdan önermedim :)

Bulunabilirse Creative Aurvana Live düşünülebilir.

14. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Rock,Metal,Hard Rock görünce,grado ister istemez akla geliyor :)

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg50125#msg50125 date=1335372002]
    [/quote]

En başta PK2yi de o sebeple önermiştik ;D

16. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg50117#msg50117 date=1335369755]
    [/quote]

O serinin sesi baya bir övülüyor fakat izolasyon ciddi sıkıntı yeri geldiğinde dışarıda da dinlemek isterim ama izolasyon cesaretimi kırıyor :embarrassed.
    PK2 yi aslen beğenmemin sebebini tam olarak bende anlamış değilim ama bazı şarkılarda mesela Kurban grubunun şarkılarında davul tamamen ilk defa bu kulaklıkda hissettim ama neden beğenemedim bende anlamadım :). Belki Fuze ile etkili sonuç vermemiştir.

[quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg50125#msg50125 date=1335372002]
    [/quote]

Eğer bir gün denk gelirsem denemek isterim ama İstanbul da nerede dinleme fırsatım olabilir ki ?

Pk2'nin bazı şarkılarda sürücülerinin titremesi ki o da anladığım kadarı ile yapay baslarda yapıyor bunu sadece o canımı sıkmıştı ve dediğim gibi Marshall Major'un sesi gerçekten hoşuma gitmişti.Gerçi yukarıda dediğim davul performanında Pk2 bir adım önde gibi gelmişti bana ama genel anlamda Major daha bi hoşuma gitti.

Şu Grado serisine bir bakiym.Bu arada bu gün gözüme çarptı Mahir abi(samimiyetten değil yaştan dolayı) de Old skool var incelemesini bi yapsa da şu kulaklık hakkında ki çıkmaz düşünceler bir son bulsa ::)
    Tavsiyeler için hepinize çok teşekkür ederim. :)

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Grado'nun sesi PK2'den daha dolgun olacaktır ama ses karakteri çok benzer.

Yuin'ler çok yüksek seste o garip hareketi yapar. Bir çok earbud kulaklık yapar hatta, bir problem değil o, senin yüksek sesle dinlemen problem :eek:k

18. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Kesinlikle öyle.Zaten sennheiser mx serileri de ilk alındığında sürüceler titreme yapıyor ama Pk2 fazla tepki veriyor ve sanırım bunun nedeni de gerçekten kaliteli ses vermesi :).Yüksek ses de benim alışkanlığım :) onun için çok da yapabileceğim şey yok. Ya ben orta seviye sese alışıcam ya da beni desteklicek kulaklık bulucam.

19. Sworn

Sworn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhabalar,
    Maksimum 500 lira bütçem var, heavy, thrash, progressive başta olmak üzere metalin çoğu türünü ve hard rock dinliyorum.
    Alacağım kulaklığı nokia 5800 ve bilgisayarda kullanacağım ancak 5800 yeterli gelmez diyorsanız ileride başka bir kaynakta alabilirim.
    Üç yılı aşkın süredir sennheiser px-100 kullanıyorum sürekli tekrar eden temassızlık sıkıntısı hariç sesinden memnunum.Ancak artık biraz daha iyi bir kulaklığım olsun istiyorum.
    Genel olarak dışarıda kullanıcağımdan izolasyon ve konfor önemli.Şu ana kadar araştırdığım kulaklıklar:

Grado SR-60i
    Grado-SR80i
    Sennheiser HD25-1 II
    Audio-Technica ATH M50

Bu kulaklıklardan gradoları izolasyon ve rahatlık sebebiyle eledim hd25 ve m50 arasında da şu an hd25e daha yakın gibiyim.E-bay den 194$+kargo fiyatına buldum hd25i.Sizce hangi modeli nereden almalıyım(yurtdışı/yurtiçi/1.-2. el) veya bana tavsiye edebileceğiniz başka modeller var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

20. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Hfi 580 var birde.Tr garantili 320tl civarı. Hadi kolay gelsin ;D

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.