200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Hocam sirayla gideyim :)
    Öncelikle, nasil bir ses: kaliteli yaklaşımı cok düz kalıyor. Burada herkesin hobisi uğraşı kaliteli ses evet ama bu tanimin icini doldurmazsak bir anlam ifade etmiyor. Nasıl ki ben kaliteli telefon arıyorum diye x forumunda baslik açarsam mantıklı bi hareket yapmış olmazsam burda kaliteli ses ariyorum yaklaşımı da aynı şekilde mantıklı olmayacaktır. O telefonun hangi ozellikleri sizin için daha önemli, ekran boyutu nasil olmalı, pil ömrü, pili değişebilir mi, hafiza karti yltakilabiliyor mu, android mi, ios mu, windows mu vs vs... Aynı şekilde kulaklık için de sevdiğiniz özellikleri belirlemeniz gerekiyor. Bazen belirlemek uzunca bir deneme yanılma süreciyle oluyor, bazen onlarca model denedikten sonra kulaklık alınıyor. Bunları uzun uzun yazdım çünkü bu tarz çok yorum gördüm yakın süreçte o açıdan yararı olur belki.

İkincisi spor yaparken kullanacaksanız, iem daha uygun olur diye düşünüyorum.

Üçüncü olarak söylediğiniz modellerden razerlar odyofil kulvarinda zaten at koşturmuyorlar pek. Oyun kulaklığı yapiyorlar ve standart tuketici kulaklıkları diye biliyorum yanlışsam düzeltin. Jbl synchros e30, e40 ve bluetooth modellerini denedim mediamarkt larda var. O da detaydan yoksun düşük kalite bir ürün diye düşünüyorum. Dedikleriniz arasında en iyi seçenek momentum gibi gözüküyor.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  2. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Shuffle minicik cihaz hakkaten adam gibi süremiyor olabilir shuffle ile bu iş yürümez bence hocam siz guzel bir dap bakının bence yahut telefondan dinleyecekseniz taşınabilir amfi.

3. Doğuş

Doğuş
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bilgilendirmeniz için teşekkürler , . Sennheiser cx 300 shuffle ile iyi performans veriyor fakat momentum ile shuffle'dan aldığım performans tam bir hayal kırıklığı . Açıkcası shuffle 'da denedikten sonra kulaklığı aldığıma bir miktar pişman oldum . Taşınabilir amfi için öneriniz var mı ?

4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Headstage hem ses hem batarya olarak çok güzel bir ürün sonrasında daha iyi bir kulaklık aldığınızda yine işinize yarayacaktır.
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/İndİrİm-westone-umpro-30-headstage-arrow-12he-4g-ibasso-dx90.9957/
    Daha uygun bir amfi istiyorsanız topping işinizi görecektir .
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/satilik-topping-nx1-fiio-l9-lod.9911/
    Şu ilanda da fiio e6 olabilir.
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/samsung-128-gb-150-lİra-sony-mdr-1a-fischer-audio-jbl-brainwavz-fiio-zune-skullcandy.7472/

Bunlar forumda satılan ikinci el fiyatının uygun olduğunu düşündüğüm ürünler , sitede sıfır fioo ürünleri için @fastfalcon la irtibata geçebilirsiniz yada amazon v.s. olabilir.

5. umiboss

umiboss
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhabalar,
    Aranıza yeni katılıyorum. İngilizce öğretmeniyim, yabancı forumlarda derdime derman bulmaya çalışırken böyle inanılmaz bir forumu daha yeni keşfetmiş olmam benim hatam, sizleri tebrik ediyorum. Müzik için aradığım herşey(bilgi, ilgi, teknik bilgi, tecrübe...) hepsi burda. Çok uzattım mevzuya geliyim. 2 yıl önce elektronik müzik dinlemeye başladım ve bir hevesle müzikle uğraşmaya başladım, yavaş yavaş hem ekipman almaya hem de arşiv yapmaya başladım. imacpro aldım ve logicprox programını karıştırmaya başladım, şimdi sıra beni tatmin edebilecek bir kafaüstü kulaklığa ihtiyacım var. Bütçem en fazla 500lira, taksitle olması koşuluyla belki 600-700 liraya çıkabilirim.House, deep house, progressive, tech house dinlemek hoşuma gidiyor ayrıca Ferry Crosten tarzı vokal içeren setler ve etnik müZiklerde hoşuma gidiyor. Mesela
    Kısacası bu tarz müzikleri keyif alarak dinleyebileceğim, logicpro programında bana yetecek, belki ilerde alabileceğim bir Dj controller ile kullanabileceğim kalitede ve uzun süre müzik dinlediğimde rahatsız etmeyecek bir kulaklık istiyorum. Bu fiyata çok şey istemiyorum umarım:) Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize. Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  6. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    ATH m50 kokusu alıyorum :D

7. umiboss

umiboss
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Teşekkürler öneriniz için bulabildiğim en uygun fiyat m50x için 700 lira. Srh-840 modeli 2.el 400-450 civarı. Kıyasladığımda pil faktörü, kullanım rahatlığı ve frekans aralığı dezavantajları var srh840ta. Sizce değer mi yoksa zorlamammı gerekir m50x i.?

8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Hocam pilden kastinizi anlamadim. Kullanim rahatligi hem shure hem ath m50 icin gayet iyi duzeyde bence. Ucuncusu frekans araligina hic takilmayin. Siz oyle yazinca baktim bi problem mi var diye 5-25000 hz yaziyor. Bizim duyma araligimiz olan 20-20000hz in gayet uzerinde. Ki 15000hz ust siniri olan kulakliklar da dinledim baya iyi tiz detayi veriyor anlayamiyorsunuz bir dusus roll off falan.

Sürülebilirlik açısından da shure 44 ohm gibi gözükse de hassasiyeti ath m50 den yukarda. Telefonla tam randiman olmasa da yakin performanslar alinabilir.

Daha düşük bütçeli örnekler için denon dn hp700, takstar modelleri yahut panasonic rp htf600 diyebilirim. Bunlari da biraz modlayip ust segmentlerle yarisacak kivama getirebilirsiniz :)

Forumda wadi hocamin sattigi bir srh840 bulunuyor. Bunu ve diger kafaniza yatanlari şehir uyuyorsa sorup gidip deneyin bence. En iyisi kendi kulaginizla duymaniz.

9. umiboss

umiboss
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Peki kulaklıklarda 2.el alırken dikkat edilebilecek bir husus varmı? Burn in falan diyorlar nedir tam bilmiyorum.

10. umiboss

umiboss
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Modlayıp derken herhalde kablo ve amfi demek istiyorsunuz değil mi?

11. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Yok hocam onu demiyorum aslina bakarsaniz :) forumda kendin-yap bolumunde cesitli kulakliklarla yaptigim modlamalar mevcut oradan bakabilirsiniz :D

12. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    İkinci elde dikkat edilecek husus yurtdisindam aliyorsaniz aldiginiz platform icerisinde kisinin guvenilirligini gosterecek kriterlere ne kadar uydugu. Bir de mutlaka tracking ile urun alin tracking fatura belge herhangi bisey olmadan kesinlikle almayin. Gumrukte pislik cikarirlar bekletirler kaybolur vs ben gonderdim deyip ustune yatar :D Bu forumda ise pek cok kisi guvenilirdir iyi iletisim kurarlar. Ben su ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.

Burn in denen mevzu tartışmalı bir konu hocam çünkü çok nesnel bir olay değil. Kişisel deneyimler belirleyici oluyor. Şöyle ki, belirli bir çalışma süresine ulaştığında bazı faktörlerin etkisiyle kulakliğin ilk haline göre daha iyi ses verdiğini öne sürer burn in. Kulakliğin pişmesi de denir :)

innerfidelity sitesi bir ara deney yapayim bununla ilgili dedi ana çok güzel kuramadı deneyi sonucta da ufak bazi değişiklikler oldu ama burn in kesinlikle vardir ya da yoktur diyemeyiz vs dedi.

13. csniper

csniper
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,
    Aranıza yeni katıldım, kulaklık almak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

- Bütçem : 500 TL
    - Amfi / DAC, şuan yok. HP notebook ve iPhone 6s'te dinleyeceğim. Ayrıca bir boss gt-10 elektro gitar prossesor'üm var. Orada da kullanmayı düşünüyorum. Telefon ve bilgisayar yetersiz gelirse amfi/DAC alma ihtimalim olabilir.
    - Sıfır bir ürün düşünüyorum.
    - Yurtiçi / yurtdışı farketmez.
    - Dinlediğim müzikler ağırlıklı olarak Rock, Metal. Bunların dışında pop ve klasik müzikler var. (maalesef geniş bir yelpaze)
    - Beklentim (gitar da çaldığımdan) müzikteki enstrümanları detaylı dinlemek, bass seslerde bangır bangır olmasın ama az da olmasın (bazı extra bass veren kulaklıkları kastediyorum).

14. Death-corexX

Death-corexX
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar dostlar. Bütçem 350-400 TL max. Dinlediğim türler Heavy Metalden Extreme Metallere kadar değişen geniş yelpazede türler. Yani ağır dinlerim. Bana her teli ayrı ayrı verecek bir kulaklık + 100 tl civarı bir mini amfi (gerekli görürseniz) önerebilir misiniz? Aslına bakarsanız Gradolara aşık oldum Sr80i ve ya 125 225i düşünebilirim 2. el de olabilir. Ancak müzik çalar olarak telefonumu kullanıyorum malum öğrencilik. Bana bütçemi zorlamadan kombinler ve tavsiyeler verirseniz sevinirim. Amfiye gerek yok derseniz ona da uyarım siz yeter ki açıklama yapın aydınlatın beni bu işlerde yeniyim de biraz.. Teşekkürler :)

15. jarofgreed

jarofgreed
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sr80i ve E07K alınabilir.

16. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ana konu altında detaylı bir konu açmıştım ama uygun görülmedi sanırım!
    Açtığım konu; http://www.techno-fi.net/forum/konu/kafa-üstü-f-p-kulaklık-tavsiyesi.10452/

- 100-300 tl arası
    - Sandisk Sansa Clip+ ve evde Usb Asus Xonar U3 ses kartı aynı zamanda otg usb anfi 32-64 ohm destekliyor.
    - Hijen nedeniyle kesinlikle sıfır
    - Yurtiçi alım olacak
    - Deep house yanı sıra ses detayları bulunan değişik tarzda müzikler
    - Kristal netiğinde tizler ve midler, (koss KSC75 gibi) baslarda alt frekanslara inebilmeli diye düşünüyorum
    - Şu anda kullandığım Koss Ksc75 ve Jvc S400 kulaklıklarımın birleşmiş hali gibi bir şey arıyorum. KSC75 te ses kristal netliğinde sahnesi geniş ve çok temiz, Jvc s400 de ise V yapısı gereği tizler ve midler sönük ancak baslar gümbür gümbür.

Ayrıca Grado SR60E oldukça tavsiye ediliyor sahnesi geniş, midler, tizler kristal berraklığında baslarda yeterli gibi yorumlar okudum. Hatta çok iddialı şeyler yazılıyor. Sizce ne kadar doğru kullananlardan bir yorum tavsiye alabilirim.

Dinlediğim müziklerden örnekler;
    - Chinah - We Go Back
    - Flor - Unsaid
    - Polarheart - Dyastopia
    - Lane8 - Sleepless

Deep house içinde örnek olabilecek:
    - Alceen feat. JazzyFunk - Rules Of Life
    - Assaf Ft. Moscow Noir - Faded (Mimram Remix)
    - Jovani - Crystal (radio Edit)
    - Rhythm Distrct - Tempratures (ft. Jessy Allen)

Teşekkürler.

17. csamon

csamon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba, ilk defa kaliteli sayılabilecek bir kulaklık almak istiyorum. Anladığım kadarıyla Türkiye de bu konuda en bilgili site burası
    :yourock
    - Max 500 lira
    - Amfi/DAC sahibi değilim. Xperia Z2 ile kolay sürülebilecek bir model arıyorum.
    - Yurtiçi alacağım.
    - Rock, Metal, Klasik dinlerim.
    - Bass odaklı bir model değil de daha dengeli bir şey tercih edeceğim.
    - Uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için kablosu çıkarılabilir modeller daha makul görünüyor.
    - Open back, closed back fark etmez çoğunlukla evde kullanılacak.

Kendi araştırmalarım sonucunda iki model buldum
    Sony MDR-100AAP (Amazon da 200$ olmasına rağmen burada 450 lira... Tam bir F/P ürünü gibi geldi bana)
    Sennheiser Urbanite XL (Amazon da 100$, burada 495 lira... Sanki Sony kadar F/P değil ama ses kalitesi olarak karşılaştıramıyorum)

18. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Urbanite basları güçlü daha koyu çalar momentum daha temiz ve nötre yakın çalar.

19. csamon

csamon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Keşke mümkün olsa da Momentum Over-Ear alabilsem. Ama bütçemi fazlasıyla aşıyorlar. Anladığım kadarıyla Urbanite benim aradığım ses özelliklerini karşılamıyor.

20. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Yukarıda yazdığım şekliyle isteklerim Grado SR60E nasıl bir seçim olur ?

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.