200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Hocam grado sr60 gercekten güzel bir kulaklık. Sr80'e göre daha az baslı daha berrak tiz detayı daha iyi. Ancak sr60e modelini dinlemedim 60tan farkı olabilir.

2. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    SR60e nin farkı okuduğum kadarı ile baslarının biraz daha iyileştirildiği yönünde. Koss ksc75, portapro yada JVC S400-S500 denedinizmi acaba ?

3. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Porta pro ve ksc75i dinledim berraklık ve tiz detayı açısından sr60 daha iyidir bir kere open back ve kafa ustu. Baştan avantajlı.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

4. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ksc75 detay ve berraklık açısıdan vazgeçemediğim bir kulaklık şu anda da kulağımda. Dediğiniz gibi ksc75'ten daha iyiyse düşünebilirim. Peki tavsiye edebileceğiniz başka bir kulaklık varmı belki daha uygun fiyatlı ?

5. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Panasonic rp htx7 :D

2 kişi bunu beğendi.
  6. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Forumda bir dükkanda 50 tlye kapışıldığını okumuştum bu kulaklığın. Pembesi kalmıştı sanırım :) Grado sahne kristal berraklığında ses açısından baya önde sanırım, biraz daha araştırma ile sanırım gradoya karar vericem gibi görünüyor. Umarım pişman olmam

7. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Merhabalar,
    Bir arkadaşıma kulaklık hediye etmek istiyorum. 200 TL civarı bütçem var fakat fazlasıyla değecek bir şey olursa 300 TL'e kadar çıkabilirim.
    DAC falan o işler yok hiç :) Bilgisayar ve mp3 oynatıcıdan (phillips) dinleyecek. Genelde Rock müzik dinliyor. Sahnesi geniş, sesleri rahatlıkla ayırt edebileceği ses rengi sıcak ve dinamik bir kulaklık arıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. :)

8. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sonuç olarak Grado SR60E'ye karar kıldım gibi ancak, yazımda da belirttiğim gibi elektronik müzikte dinlemeyi seviyorum Deep House örneğin, aşırı hareketli techno , trance gibi tarzları dinlemiyorum. Ayrıca yeri geldiğinde klasik orkestra müzikleri, akustik parçalarda dinlemeyi çok seviyorum.

Yani Grdo SR60e deep house tarzı yukarıda verdiğim müzikleri zevkle dinletirmi. Bassları çokmu cılız çıkıyor. Bir ksc75 gibimi basları yoksa dahamı iyi buna göre ?

Ayrıca basları daha doldun ancak sahnesi geniş, sesler kristal berraklığında Deep house'a göre tavsiye edilebilecek bir kulaklık varmı, izolasyon hiç önemli değil kafa-kulak üstü bütçem maks. 300 tl ?

Teşekkürler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 29 Şubat 2016 ---
    Birde Grado SR80e var bas seslerde daha önce gibi yorumlar var. Sr60e ile çok fark varmıdır ?

#1328 samircakir, 29 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Şubat 2016
  9. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    yokmu bi tavsiye arkadaşlar. Bu gün elmasepetini aradım sr60e ellerinde olduğunu ancak kesin satın alırsam deneme imkanım olabileceğini söylediler. Tamam sahne detay grado çok iyi deniyor ancak baslar çokmu kötü gerçekten bir ksc75 kadar bile yokmu yada bi tık dahamı iyi.

Kullanan arkadaşların yorumları önemli bu kısımda, sr80e de 60 a göre baslar dahamı iyi tavsiyeniz ne olur. Hala beklemedeyim.

10. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Merhabalar, Grado sr80i ve sr225i dinledigimden, bass hakkında yorum yapayım.
    Öncelikle bir kafaüstünün hem metalde hem de edm gibi türlerin altından kalkmasını ben zor buluyorum.
    Bu biraz da bass/alt bass derinligi ile alakalı.
    Kısaca sr80i'nin bassları hızlıdır,vurup gecer metalde.
    Edm de ise sr80i altbass derinligi olarak cok derine inemediginden bassları yayvan,ve dagılan,saga sola sıcrayan bass seklinde.
    Kisaca sr80i, bass odaklı turlerde güclü alt bass vuruslarindan yoksun oldugu icin, basslar dagılıyor ve midleri gölgeleyebiliyor.
    Belki kulagı titretiyor ama altbass derinligi yuzeysel oldugundan pek de keyif vermiyor insana acikcasi.

Collapse Signature Expand Signature
  11. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Kulaklık işi gerçekten çok zor helede biraz pahalı bir model almaya kalkınca. Şahsen akustik parçalarda veya deep house tarzı parçalarda yeterli geliyor. Jvc s400 deki gümbür gümbür baslar yok tabi. ama temiz ses olduğundan kafa yormuyor zevk veriyor dinlerken insana.

İşte burda gradoların ses berraklığı ve sahne açısından hayal kırıklığına uğratacağını düşünmüyorum. Bas kısmında ise tam bir muamma söz konusu, sahnesi geniş tizler midler tertemiz net, baslarda mümkün olduğunca iyi olması müzik zevki açısından önemli gibi bu kadar şeyi bir arada isteyincede fiyat uçuyor gidiyor.

Elimde ksc75 olduğu için sürekli bununla kıyaslıyorum ses renginden emin olabilmek için basları fena sayılmaz yeterli gibi bundan daha iyidir herhalde değilmi gradolar.

Aynı şeyi sorup duruyorum, kusura bakmayın lütfen acayip kararsız durumdayım :)

12. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Ben de bir ekleme yapayım çözünürlük ve berraklık açısından sr60, sr80den de ksc75ten de daha iyidir. Bas yoğunluğu ahmet hocamin da dediği gibi sr80de daha fazladır ama derinlik fazla değildir yayılan baslar ve yumuşak tatlı grado sunumu vardır

13. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu durumda ikisi bir arada oldukça zor :) biraz daha fazla bas istiyorsam 80 yok daha fazla detay olsun dersem 60 :) Birde şu frekans olayı kafamı kurcalıyor gradolarda 60 ve 80 de 20hz-20khz. Yine ksc75 :) 15hz-25khz bu teknik detaylara takılmak gereklimi. Ne kadar çok frekans aralığı o kadar detay demek gibi geliyor bana bunu doğrumudur ?

14. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Yok öyle bir şey söz konusu değil. İnsanın işitebildiği frekans aralığı 20-20000 hz dir. Bu aralığın dışında kalan sesleri zaten istesek de duyamayız.

15. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    ''yokmu bi tavsiye arkadaşlar.'' mı yazmak gerekiyor acaba :)

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    3 kişi bunu beğendi.
  17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    3 kişi bunu beğendi.
  18. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,317
    Kafa üstü tavsiye başlığındayız ama benim dikkat etmediğim bişey mi var

2 kişi bunu beğendi.
  19. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Çok teşekkür ederim öneriler için fakat evet ben kafa üstü arıyorum.

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Belki biraz gec bir cevap olacak ama grado serilerinin hicbiri bas arayan ve basli muzik dinleyen birini tatmin etmez.

Akustik, rock gibi muzik turlerinde gayet guzel is gorur.

Yani kisacasi eger ki her turde tatmin olayim cok guzel calsin diyorsaniz, sr60 bunu yapmaz. Butceyi cok yukseltseniz bile bu durumu zor elde edersiniz.

Ksc75e gore ise sr60 daha basli gelecektir. Daha dolgun, daha rafine hissettirir. Ama karakter olarak benzerdirler diyebilirim. Ksc75 ten bas olarak memnun degilseniz ve bu sebeple sr60a gececekseniz, tatmin etmez. Ama ksc75 in biraz daha basi olsa, biraz daha dolgun olsa diyorsaniz sr60 seceneginiz olabilir.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.