200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İşte bu, duymak istediğim tam olarak buydu. Genel olarak ksc75'in sesinden memnunum yüksek baslı müzikler için jvc s400 kullanıyorum. Ksc75'i daha çok akustik ve sahne isteyen derin parçalarda kullanıyorum. İnsanı başka alemlere götürüyor. Derin sahneli parçalarda ses beni sarsın alsın götürsün istiyorum ksc75'te az çok bunu hissedebiliyorum gece dinlemelerinde.

Dediğiniz gibi sr60e ksc75'e göre daha baslı ve daha dolgun bir ses üretiyorsa kesinlikle düşünülebilir. Sr80e'yi denediyseniz bunun içinde bir yorum yapabilirmisiniz ?

Gerçi sr80e elmasepetinde yok, bir kaç yerde var sanalpazar vs.. gibi bunlarında orjinalliğinden korkuyorum açıkçası.

Son olarak @MuttFTS tavsiye edebileceğini kafa üstü sahnesi geniş max 300 tl aralığında bir kulaklık varmı ?
    Teşekkürler.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Sr60e yi de dinlemedim, duz sr60i dinledim. Grado ailesinde pek birsey degisecegini sanmam.

Sr80 biraz daha basli sr60a gore. Sr60 ve 80den oyle aman aman bir sahne felan beklemeyin, giris seviyesi kulakliklar malum.

Fikir olarak, bana gore, butceniz dahilinde hakkiyla hem rock muzigi icra edecek, hem de catir catir bas verip ucuracak bir kulaklik olacagini sanmiyorum. Iem denerseniz daha mutlu edebilir bu konuda.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Iem olarak audio technica cks99 kullanıyorum. Evde kullanmak için kafa üstü bir model arıyorum ksc75'in sahnesi ve akustiği hoşuma gidiyor ama bu kadar fark veripte hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Değecek bir fark varsa daha fazla uğraşmadan sr60e'yi alabilirim gibi görünüyor. Sahne açısından ve berrak ses açısından tabsiye edebileceğiniz birşey varmı acaba ?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. phobias

phobias
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    herkese merhabalar

ekipman geçmişim ve kriterlerimi kulakiçi başlığındaki bu mesajımda açıkladım.

son günlerde M50X kafamı kurcalamaya başladı. - şu anda amazonda 115$
    sizce mesajımda bahsettiğim konulara uygun bir tercih olur mu?
    amazonda 25$'a fiio E6 satılıyor. telefonum (LG V10) sürmek için yeterli olur mu yoksa E6'yı da almayı düşünmeli miyim?

5. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    213
    ipad+m50x+e6 kullanıyorum,genelde yazdığınız türlerde müzik dinliyorum.lgv10 sürmeye yeter ancak e6 veya başka bir kulaklık amfisi m50x'i şahlandıracaktır,tavsiye ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. phobias

phobias
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    yorumunuz kafamdaki soru işaretlerini neredeyse tamamen giderdi. * teşekkür ederim

telefonu almadan önce şu yazıyı okumuştum. zaten telefonu da sırf bu yüzden almıştım.

şimdilik sadece kulaklıkla idare edeyim. kargo masrafları hesapta yoktu :)
    umuyorum ki ileride gerekirse Türkiye'de de gerek sıfır, gerek temiz ikinci el hesaplı bir amfi bulabilirim .

2 kişi bunu beğendi.
  7. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Arkadaşlar herkese merhaba,

- 350-360 lira kadar bütçem var(Amazondan almak öncelik tabiki).
    - Sandisk Sansa Clip+ var ve HTC 10 um var.
    - Sıfır tercihimdir.
    - Yurtiçi veya yurtdışı olabilir.
    - Elektronik müzik, bazen klasik, bazen trance, bazen türkü, bazen R/B, bazen enstrümantal ama house ağırlıklı basslı müzikler.
    - Sony MDR-V55 kullandım. Onun fiyat performansı ve dengesi iyiydi. Onun kadar dengeli olmasına gerek yok, ondan daha basslı olmasını istiyorum mid ve tizler de dinlediğim türlere uygun olsun yeterli. Ama basstan da diğer sesleri boğmasın(Beats gibi saçmalamasın)
    - Uzun süre götürecek düzeyde olsun, parasının hakkını versin ve MDR-V55'den iyi olsun.(Aradaki 150-160 liraya değsin)
    Teşekkürler.

8. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Arkadaşlar herkese merhaba,

- 350-360 lira kadar bütçem var(Amazondan almak öncelik tabiki).
    - Sıfır tercihimdir.
    - Elektronik müzik, bazen klasik, bazen trance, bazen türkü, bazen R/B, bazen enstrümantal ama house ağırlıklı basslı müzikler.
    - Sony MDR-V55 kullandım. Onun fiyat performansı ve dengesi iyiydi. Onun kadar dengeli olmasına gerek yok, ondan daha basslı olmasını istiyorum mid ve tizler de dinlediğim türlere uygun olsun yeterli. Ama basstan da diğer sesleri boğmasın(Beats gibi saçmalamasın)
    - Uzun süre götürecek düzeyde olsun, parasının hakkını versin ve MDR-V55'den iyi olsun.(Aradaki 150-160 liraya değsin)
    Teşekkürler.

9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Merhabalar
    Sony mdr100aap su anda Mediamarktlarda 350tlye kadar dusmus durumda.
    Bir dinleyin derim, f'p olarak beklentileri karsilayan bir urun.
    Kisaca 150tllik farka degecektir.

10. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Dediğim türlere uyar mı? Bir de İstanbul'da Media Markt var, Büyükçekmece taraflarında(sadece mediamarkt mağazası, avmde değil) orada bulabilir miyim standda?
    Ben mediamarkt'ta 499 liraya gördüm ürünü.

#1350 crax1905, 17 Ekim 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ekim 2016
  11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Hic sormayin hocam, kulaklik kiymete binmis. Ben mediamarktta 349 tl fiyat etiketini gormustum, simdi 499tl olmus.
    N11 gibi yerlerde 449 TL.
    Standlarda genelde o model oluyor, kablosu olmuyor, onu da yandaki Philipslere Harman Kordonlara takiyorlar, bi zahmet benim yaptigim gibi kabloyu ordan söker, mdr 100aap'e takip dinlersiniz.
    Dediginiz turlere uyacagini dusunuyorum bu Sony'nin.

12. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Çok teşekkürler. Bazı satıcılarda N11 de 600 lira falan var. 450 olana güvenilebilir mi? Ben de kabloları değiştirerek deniyorum ama genelde kulaklık sağ veya solu patlak oluyor :) Diğer önerilerinize de açığım çünkü uzun bir süreç olacak kulaklık seçmek.

13. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Arkadaşlar daha önce konu açtım ama sonuç alamadım. 1 haftadır kimse mesaj yazmadı.
    - Kafabantlı.
    - 400 liraya kadar bütçem var.
    - Sıfır tercihimdir.(kutusu açılmamış forumlarda satanlar da olabilir veya çok temiz kutulu hasarsız 2.el de olabilir.)
    - Sony MDR-V55 kullandım. Onun fiyat performansı ve dengesi iyiydi. Sesi dengeli olsun ama ondan daha basslı olmasını istiyorum mid ve tizler de dinlediğim türlere uygun olsun yeterli. Ama basstan da diğer sesleri boğmasın(Beats gibi saçmalamasın)
    - Uzun süre götürecek düzeyde olsun, parasının hakkını versin ve MDR-V55'den iyi olsun.(Aradaki 200 liraya değsin)

Pioneer HDJ-700'ü buldum, kutulu sıfır ve 300 lira.

Sennheiser Urbanite XL 400 liraya var o da sıfır.

Sennheiser Momentum On Ear 300 lira 2.el ve başka satıcada 400 lira sıfır ürün.

Önerilerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

14. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,004
    Ath m50x 130 dolar ama gümrük işi bozuyor her turlu mutlu eder.
    Elimde Philips a5 pro var bass olarak mid olarak gayet iyi tizler yumuşak, onu da uygun bulmak bazen mümkün bi araştır, benden bu kadar :)

15. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Ath m50x monitör kulaklık değil mi? Çok düz diyorlar genelde ve pahalı.

16. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,004
  17. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Orayı çok iyi kurcaladım ama bana tamamen uygun bulamadım. Konu açayım dedim. M50X çok pahalı gerçekten, A5 Pro'ya bakayım dedim, hemen geri kapattım sayfasını. M50X'i sürebilir mi HTC 10?

18. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,004
    Sürmesi kolay sorun olmaz onu, bi bak belki uygun bi yer bulursun alacak m50x için, bütçe sıkıntı ise m40x icin de iyi denmişti ona da bakabilirsiniz .

19. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    M40X benim yazdıklarımdan iyi midir?

20. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,004
    Onları kullanmadım maalesef bilemem onu ama, m40x için epey video bulabilirsin youtube da ;)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.